סוגיית הזרים בליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏30/6/11.

1. vasisualy Member

וכמה אזרובים אתה מקבל מ-100 שחקני נוער? שליש, בשנתון טוב. אז מה- נסגור קבוצות ילדים\נוער עד שהיחס לא ישתפר?

2. Ice Cream חסה

אתה חושב שזה יחס אמיתי? בוא נלך על 2 ל-5 לקבוצה עם אמצעים דלים כמו של בני סכנין, במקרה של מכבי תל אביב או מכבי חיפה נעלה את זה ל-4 ל-5.

ואסיסואלי- מחלקת נוער זה דבר חשוב גם חברתית, לא רק מקצועית. מחלקת נוער זה עוד מאות ילדים שלא הולכים לרחובות או לפשיעה, עוד ילדים שמקבלים תקווה ודרך וכו'.

אבל כן, הרבה יותר קל למצוא האזורוב בשוק הזרים מאשר במחלקות הנוער, ולא בהרבה יותר יקר.

3. vasisualy Member

זה לא קשור לכדורגל.

4. Ice Cream חסה

בגלל זה גם מחלקת נוער גרעונית ושלא מייצרת שחקנים לא תיסגר כל עוד זה אפשרי.

5. עידן444 Member

מצטער, אבל הייתי חייב להציץ בדיון הזה שהתרחש כאן ב 2011...
    אני מאוד לא אוהב לעשות את מה שאני עושה עכשיו אבל זה פשוט מתבקש וזה כי הבחור הזה, אריאל שמו, @סמואל אטו כינויו- טוען שאני לא אחיד בכתיבתי ומלא סטירות-
    האיש מתווכח איתי יומיים+ כאשר ב 2011 הוא ניהל דיון ובו הציג דעות דומות לדעות שאני הצגתי בדיון אתמול נגד הגדלת הזרים!!!
    אז מי אתה @סמואל אטו?
    מה אתה באמת חושב על הסוגיה?
    האמת? מ 2011 עד 2015 מותר לשנות דעה...
    לא קרה כלום...
    גם החלפת קבוצה... אולי הדעות שלך משתנות לפי הקבוצה שאתה אוהד...

חבל שכל כך התאמצתי לכתוב במשך יומיים כאשר יכלתי פשוט לקחת את מה שאתה כתבת כל כך יפה לפני 4 שנים...

ותודה ל @Nigel de Jong שהפנה אותנו למקום הנכון.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני אסנגר עליו ואומר שהוא לא החליף שום קבוצה, אלא התרחק מבית"ר לאור מה שנהיה מהמועדון.

אולי הוא התבגר ולמד להסתכל על הדברים אחרת אחרי שקרא וחקר?

*לא קראתי, אגב, יתכן שהוצאת דברים מהקשרם.

7. Hapoel_Tel_Aviv Member

אנשים יכולים לשנות דעה ב4 שנים.
    מספיק להשוות את רמת הישראלים אז לעומת זאת של היום.
    לפחות אני ב2011 הייתי בעד 5 זרים (לא נראלי שרשמתי את זה פה) היום אני חושב שהגדלת כמות הזרים היא אמנם פתרון זול אבל פתרון שיכול לעזור לטווח מסוים אבל לא הדבר העיקרי שיפתור את הבעיות.

*לא ראיתי את כל הויכוח שלכם ויכול להיות שיש כאן משו שהוא לא בסדר אבל זה הערה כללית, הדיון באשכול חדשות התארך יותר מידי וגם פה יש 6 עמודים שאני לא חושב שיש לי זמן לקרוא כרגע.

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/15
  8. alexshw Member

אשאר באותה דעה - מי שלא מסוגל למצוא לעצמו 5 זרים שישדרגו אותו לא יצליח גם 8.
    התקציבים פה קטנים יחסית ומי אמר שכל הזרים בקפריסין הם באמת כאלה גדולים.
    תראו כמה ישראלים סוג ז' עוברים בליגה הקפריסאית.

Nigel de Jong ו-עידן444 אוהבים את זה.
  9. Drama Guest

כמה זרים מותר לרשום בקבוצה בליגת הנוער ?

10. סמואל אטו Member

ב-4 שנים המון דברים משתנים.
    לא רק שאני השתנתי בתור בן-אדם(המון), גם הכדורגל השתנה. הזרים שהיית יכול להביא, כמות השחקנים הישראלים, המחירים, מיטש גולדהאר ואלונה ברקת. להביא הודעות שלי משנת תרפפ״ו כדי לנסות, מה, להוציא אותי את הדעות שלי כלא רציונליות? זה מפגר.
    גם אלכס פרגוסון חשב שה 4-4-2 שלו ימשיך להצליח בזמן שהכדורגל העולמי התפתח והשתנה לכיוון מערכים עם שלושה קשרי אמצע. זה שהוא הבין את זה ושינה את שיטת המשחק שלו זה דבר רע?

ושים לב לדבר אחד, בכל ההודעות שלי אני שם דגש על דבר אחד חשוב - להכריח קבוצות להשקיע בנוער. אני לא סתם החלטתי בזמנו שלא צריך להגדיל את כמות הזרים, אלא עיגנתי את זה עם השקעה מאסיבית יותר בנוער.
    עכשיו אתה מוזמן לחפש הודעה שלי באחד הדיונים שלנו שאמרתי בדיוק את אותו הדבר. הדבר היחיד שהשתנה זה שאמרתי שבטווח הקצר בכל מקרה עדיף להגדיל את כמות הזרים.

ועוד משהו שאני רוצה להבהיר, למרות שאני לא חייב לאף אחד שום דבר, לא החלפתי שום קבוצה. אני לא אוהד מכבי ת״א.
    אין לי בעיה להודות שאני מאוד מסמפט אותם בגלל העובדה שאני אוהב כדורגל, והם המועדון היחידי בארץ שהחליט להפוך את עצמו למועדון כדורגל אמיתי ולצאת מהזחלה הישראלי. לדעתי כולם צריכים לתמוך בשינוי כזה, כי זה רק מביא שיפור לכדורגל הישראלי, אך יש פה יותר אנשים שמעדיפים לתמוך בלוזון וחלובה ורוצים להשאיר את הכדורגל כמו שהוא.
    באותה מידה, אבל, ידעתי גם לתת מחמאות למועדונים אחרים על דברים טובים שהם עשו. אז עם כל הכבוד להודעה המגוכחת שלך, עדיף שתתרכז בלנסות למצוא דרכים לנהל דיון שוטף יותר מאשר לרדת לפסים אישיים.

11. Love Is Red Member

לדעתי צריך לעלות את מספר הזרים ל7 ובמקביל לפתח את מחלקות הנוער של כל קבוצות ליגת העל בשני הליגות הראשונות של הבוגרים והנוער, לגדיל את התקציב שנותנים לקבוצות ולכדורגל ולהתחיל ליישם את הדבר הבא:
    3 פסיכולוגים בכל מחלקת נוער של כל קבוצה, פזיולוג ו3 מאמני כושר, המאמנים צריכים ללמד מהבסיס כאשר הליגות של ילדים ג'-א' יימחקו לגמריי ומה שיעשו זה טורנירים בשביל לתת לילדים לטעום ממשחק כדורגל, טורנירים אבל לא ליגות.
    אחריי 20 שנה להוריד את מספר הזרים ל6 ואחריי 30 שנה להחזיר ל5.
    בלאומית להגדיל ל4 ולהוריד ל3 אחריי 20 שנה ול2 אחריי 30 שנה.

רק ככה באמת נשפר את הכדורגלן הישראלי.
    אני יודע שזה דיון על זרים ולא ממש קשור אבל לדעתי זה הדךר היחידה לקדם את הכדורגל.

12. עידן444 Member

לגבי הפסקה האמצעית- אני בהחלט שם לב לקו הזה שלך ושם אנחנו ניפגשים בדעותנו.

לגבי הפסקה הראשונה- אמרתי מראש שאני הולך לעשות משהו שאני לא אוהב וזה רק בגלל שזה אתה- שטוען שאני לא עיקבי ומלא סתירות- זה פשוט היה מתבקש! אני מניח שאם זה היה הפוך ואתה היית מוצא שאני לפני X זמן אמרתי דברים הפוכים ב 180 מעלות למה שטענתי בויכוח אחר היית עושה כאן חגיגה גדולה...

חלק מהדברים השתנו אבל רובם לא. זה שהמצב הכלכלי של 2 קבוצות השתפר משמעותית לא אומר שזה מצב שדורש שינויים מהסוג המדובר- אלה החלטות שאמורות להתקבל בראיה כוללת. אגב, לעומת קבוצות שמצבן הכלכלי השתפר מנגד יש קבוצות שמצבן הורע- בסך הכל כמות הקבוצות העשירות בכדורגל הישראלי לצערי לא השתנה בשנים האחרונות- מה שמשתנה מידי פעם הוא זהות הקבוצות. המצב הכלכלי של רוב קבוצות הליגה ורמת הזרים לא השתנו בין 2011 ל 2015- אם כבר השתנו לרעה.
    להגיד משפט- "יש קבוצות בארץ שאין להם כסף לשני זרים אז אתה רוצה שיביאו 10?" ועוד להוסיף בסוף- "אתה לא נורמלי." נכון גם להיום.
    להגיד משפט- "למה ששחקנים פחות טובים יעלו יותר או ירוויחו יותר?" למה ב 2011 זה היה נכון והיום לא?
    להגיד משפט כמו- "הורדת המגבלה רק תגרום לקבוצות להוציא את הכסף הזה על זרים דמי קולו, שגם יתפסו את המקום בהרכב לשחקנים הצעירים." זו בדיוק רוח הטענות שלי על סמך הזרים החלשים והבינויים שמביאים לארץ מאז הגדלת המכסה ל- 5 בויכוח לאחרונה שלקחת את הצד הנגדי.

"איך בדיוק להוציא כסף על זרים דמי קולו יאזן את הקבוצה כלכלית? אם קבוצות בקושי מגרדות תקציב מינימום לדבריך, אז איך בדיוק אתה מצפה שישקיעו ב-10 זרים טובים?"- עוד שאלות שאתה מעלה בדיון ב 2011 בדיוק עפ"י תפיסת העולם שלי בויכוח איתך מלפני כמה ימים.

גם זה משפט שמאוד אהבתי לקרוא ומסכים איתו לחלוטין-
    "שחקן זר הוא בדרכ לא זול ואם הוא זול הוא לא יותר טוב מהשחקן הישראלי הממוצע. בשביל מה לבזבז עליהם את הכסף?
    ישראלים לא יעלו פחות כי תמיד יהיה ביקוש בשביל שחקן שאתה מכיר על פני שחקן זר שעולה יותר כסף ושאתה לא מכיר."

כל הטענות שאתה מעלה כאן זהות לתפיסת העולם שלי שניגחת רק לפני מספר ימים. הכל רלוונטי גם להיום. מה שהשתנה זה לא הכדורגל. מה שהשתנה זה אתה וזה בסדר ואתה גם מעיד על כך. או שאפילו לא השתנת... סתם נהנה להציג דעה מנוגדת לשלי למען הויכוח שזה גם בסדר...

לגבי הפסקה השלישית- בתקציב מינימום אי אפשר להתנהל כמו מכבי ת"א! גם לא ביותר מתקציב מינימום. יש בהחלט דברים שאפשר ללמוד וליישם גם בכסף קטן יחסית. רוב הדברים דורשים הרבה כסף!

13. סמואל אטו Member

אם זה עושה לך את זה, לך על זה.
    היי, אולי עוד 4 שנים הדעה שלך תהיה כמו הדעה שלי היום.

14. Drama Guest

מה שקבוצה בסדר גודל קטן יכולה כן לעשות זה לקחת מיליון ש"ח, לנסוע לאליפות אפריקה/אליפות העולם עד גיל 17, להסתכל רק על השחקנים האפריקאים שמשחקים עדיין באפריקה, להביא כמה שיותר שחקנים שיכנסו בתקציב (להערכתי לכל הפחות עשרה שחקנים) ולהשאיל אותם לקבוצות נוער בארץ בשלושת הליגות הראשונות. לאחר שנה/שנתיים לשלב אותם בקבוצות בוגרות ומספיק שיצאו לך 3 שחקנים להרכב של הקבוצה ויש לך זרים יציבים עם פוט' להחזיר את ההשקעה. (לדוג': מאיוקה וקונאטה)

כיום, אם קאיודה היה בכל קבוצה, חוץ ממכבי ת"א, אני מאמין שהוא היה חלק מה11 כל שבוע.

15. עידן444 Member

אולי...
    מודה שהופתעתי מהשינוי...
    מזדהה לחלוטין עם מה שכתבת ב 2011.
    בעיני התנאים להגדלת כמות הזרים רחוקים מלהבשיל. אפילו להפך.
    אם הכדורגל הישראלי חשוב לנו- אני בדיוק בדעה שלך לגבי השקעה במחלקות הנוער- וגם לתת יותר צ'אנסים לח'ברה הצעירים- לפחות אלה שמתבלטים- וזה יקרה יותר אם יביאו מעט זרים ורצוי שיהיה איכותיים שגם יתרמו לצעירים האלה במקום זרים במשקל וכמה שיותר שאנחנו צריכים ללמד אותם כדורגל במקום שהם אותנו. ולא צריך לקחת את זה לקיצוניות ולהציג את זה כאילו אני מכוון לשילוב אוטומטי בלי קשר ליכולת תוך תמיכה בבינוניות. לדעתי נכון להיות גם שחקנים שבולטים בנוער לא מקבלים מספיק צ'אנסים ואנחנו מפספסים הרבה שחקנים. יש שחקנים שפורצים יותר מאוחר וזה גם בסדר. לא כולם מסתגלים ומצליחים להתפתח בליגות חצי מקצועניות שהם נזרקים לשם. אנחנו מאבדים אותם!

מזכיר לי שחבר אוהד ליברפול אמר לי שעלה אצלם לבוגרים איזה שחקן אסון שהוא פשוט לא יכול לראות אותו! אנטי כדורגל של ממש! קוראים לאסון הזה סטיבן ג'רארד... אז הוא נתן כמה פסים לא טובים במשחקים הראשונים... מה קרה??? תאמינו בצעירים!!!