סוגיית הזרים בליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏30/6/11.

 1. Ice Cream

  Ice Cream חסה

  הצטרף ב:
  ‏17/6/11
  הודעות:
  8,375
  לייקים שהתקבלו:
  201
  משהו שהרבה זמן יושב לי בראש וניסיתי לדבר איתו עם אנשים שאני רוצה לשתף פה:
  מספר הזרים שכל קבוצה יכולה להחזיק בישראל
  כיום התנאים עומדים על 5 שחקנים זרים (עובדים זרים- תושבי קבע ותושבים ארעיים לא נחשבים) בליגת העל לכל קבוצה, ו-3 זרים בליגה הלאומית. ההגבלה הזאת היא חסרת כל תקדים כנראה בכל ליגות אירופה, ששם יש הגבלות קלות יותר, ואלה שיש הם בעיקר סביב דרכון האיחוד האירופי. ישראל נדפקת.
  לשם השוואה, ברוסיה הוכנס חוק שמחייב עד 5 זרים כל פעם על המגרש בלי הגבלה מעבר לזה- וזה גרם לאינפלציית מחירים על שחקנים רוסים, לעלייה דרסטית במשכורות שגרמה שם לעלייה של השתן לראש לשחקנים צעירים שבטוחים שהשיגו כבר הכל, לירידת מתח מנטלית אצל הצעירים שפתאום המקום נראה להם מובטח יותר ועוד בעיות ששואבות את התקציבים של הבעלים ברוסיה. גם באנגליה הוכנס חוק של רישום בסגל של 25 שחקנים לפחות 8 שחקנים שגדלו במחלקת נוער אנגלית או וולשית (כלומר אואן הארגריבס שגדל בבאיירן לא נחשב, אבל נניח פרדריקו מקאדה כן), וזה גרם לג'ורדן הנדרסון להימכר ב-20 מיליון ליש"ט, לאינפלציה של מחירים.

  שימו לב עד כמה שההגבלות הן קלות ביחס למה שהולך בישראל, ועד כמה שהן מסחררות את הליגה ביחס אלינו, שאצלנו המגמה היא בכלל להחריף את ההגבלה ל-4 זרים, או 4 זרים על המגרש בלבד. בטח אם תשאלו את שלמה שרף או אייל ברקוביץ', או אם תזכרו בחזון של אבי לוזון כשהוא התמנה. ובוא נראה- גם אם אין לנו השלכות קשות כמו באנגליה או רוסיה, כבר אנחנו רואים בעיות:קבוצות שמשחקות באירופה בשלבי הבתים כבר ורוצות להתחזק, לא יכולות. להחתים שחקן לאירופה בלבד זה לא ריאלי בעליל, ולהחתים זר נוסף אסור. רק תחשבו מה היו יכולות לחולל נציגותנו בליגת האלופות, גביע אופ"א והליגה האירופית לולא היו יכולות להחתים עוד זרים... שימו לב השנה למכבי חיפה: היא רצתה לחזק חלק מעמדותיה בהתאם ל"שפיות הכלכלית" של יעקב שחר, ומצאה את עצמה עם 6 זרים פתאום כשרק לאחרונה מסיללה הושאל. מחליף שיכסה את החור שנוצר אין אפשרות להביא, ומעבר לחיזוקים שנעשו כבר- לחיפה חסר חלוץ וקשר מרכזי. השוק הישראלי מוצה על ידי שחר ואין לו מה לחפש פה, וזרים הוא לא יכול להביא והוא נאלץ להסתפק בבינוניות.אינפלציית מחירים: דמארי ב-5 או 3 מיליון יורו? אלרואי כהן ב-1.8 מיליון? עזרן שבזמנו נמכר תמורת 800 אךף דולר? עומר גולן שביקשו עליו 1.4 מיליון דולר? והשיא כמובן הגיע כשחיפה רצת להעביר אליה את גל כהן מהפועל פתח תקווה ונתקלה בדרישה הזויה של 2 מיליון דולר, או מיליון דולר עם חמד, מימון וזגורי. אם ככה זה ימשיך- נגיע למחירים שקבוצות ישראליות לא יוכלו לעמוד בהם והאטרקטיביות של עונת המלפפונים תפחת.ישראלים שמבוקשים באירופה- כבר למעלה מ-20 משחקים בכל רחבי ספרד ואירופה, מסקוטלנד, דרך פולין ועד ספרד, גרמניה, איטליה ואנגליה. זה מצמצם את השוק (הישראליות לא יכולות להתמודד במשכורות שמשלמים באירופה) ואם פעם היה אפשר להעביר שחקן מהתחתית, היום הסוכן ידחוף אותו לקבוצת תחתית בבלגיה ששם הוא ירוויח יותר ויתקדם מקצועית, והקבוצה הישראלית נשארת בלי כלום.ישנם מקרים, שבהם באמת רואים שחקנים ישראלים בנוער או פשוט צעירים שיודעים שמקומם בבוגרים כמעט מובטח כי הם הראו קצת ניצוצות בנוער, ומפסיקים להתאמץ. כמה פעמים התעצבנתם על עגלות למיניהם? אני כל יומיים ממוצע מוציא קיטור על ברוכיאן.יש לזה השלכות חיוביות, כמו קבוצות שמשקיעות יותר בנוער, קהל שבא יותר ([​IMG]) כי יש לו יותר הזדהות עם הקבוצה שלו (בניגוד לכדורסל בישראל לדוגמא) וישראלים שאכן מקבלים צ'אנס שלא היו מקבלים אם לא הייתה הגבלה מכנית. כי לפעמים באמת יותר קל לדלות זר באותו מחיר שיעלה לשלם לשחקן ישראלי והוא יהיה יותר טוב. ואני, ומאמין כמו כולכם, לא רוצה קבוצות של 11 זרים כמו ארסנל (אף מילה על אינטר! כל עוד לזאנטי ומוטה יש דרכון איטלקי הם איטלקים, והם לא שונים במאומה לא מקולאוטי, לא שחקן יהודי שהתגלה פתאום ולא משום יהודי אחר שהיגר, או בישראלית- עלה לארץ).

  אם לשאול את אבא שלי, הוא מאס בעצלנות של השחקנים הישראלים והוא סיפר לי שהוא מעדיף שלא יהיו הגבלות וישחקו רק הטובים מהטובים של הישראלים, אם בכלל. אני חושב שיהיו לזה השלכות קשות מאוד (ילדים ונערים שיפסיקו לשחק כדורגל, שחקנים שיפסיקו לעבור לאירופה, הדרדרות בנבחרת, חוסר הזדהות וקהל שיבוא פחות) אבל לא חושב ש-5 זרים בסגל של 25 שחקנים זה אפשרי במאה ה-21 בכדורגל.

  אל תגידו "מגיעים לפה זרים לכדורגל והקבוצות החלשות ממילא לא צריכות כאלה ועדיף שישתפו צעירים וכו'"- קחו למשל את קוסטאדין הזורוב והרזומה שהוא מחזיק איתו. סכנין מחפשת בדיוק חלוץ מוביל ובוגר לבנות סביבו את ההתקפה. בישראל היא תביא מקסימום שחקן ברמה של אופיר חיים, בעוד בשוק הזרים יש לה הרבה יותר אפשרויות, אחד מהם זה אותו הזארוב שאכן היא עמדה באפשרות להביא אותו, והחתימה אותו ובנתה סביבו את ההתקפה (והוא הועיל יותר ממה שהועילו חלוציה הישראלים הקודמים).
  יש גם בחור אחד בשם פאולו דה לה האסה, כיום בסין. לא הכי מוכשר בעולם, לא הכי מבטיח בעולם, אבל בית"ר שהייתה צריכה רכש כלשהו הביאה אותו בלית ברירה. בזמן שנראה שקובי מויאל לא מתכוון להתאמץ להשתפר ומשהו אצלו לקוי במנטליות, דה לה האסה הצליח לחפות עליו בהרכב על ידי לחימה ומנטליות של "יש לי חוזה ואני מחויב לו" שאין לישראלים לרוב, להציג יכולת שבית"ר הייתה זקוקה לה.
  גם הטענות של "יותר הגבלות על הזרים= סקאוטינג יותר טוב וסיכוי להצליח איתם גבוה יותר" אפשר להפריך. לשפר את מערכת הסקאוטינג יותר ממה שיש לקבוצות בארץ קשה, עולה כסף, אי אפשר לעקוב בו זמנית בכל דרום אמריקה ואפריקה אחרי שחקנים, איזה באסה- זו המציאות. נניח שהסיכוי מתוך 5 זרים שכולם יצליחו אצל קבוצת תחתית הוא 20%, משמע שחקן אחד יצליח, תארו לכם שעם אותה תשתית סקאוטינג רק אולי פחות תשומת לב ודגש בכל בחירה הסיכוי יפחת ל-15%, כבר יש סיכוי לפגוע ב- 1.7 זרים, הנה לה התקדמות.

  ההצעה שלי:

  תוכנית תלת שנתית להעלאת מספר הזרים, שכל שנה כל קבוצה תהייה רשאית להוסיף שני זרים נוספים לסגל שלה. אבל! כל שנה רק 5 זרים יהיו רשאים להיות בו זמנית על המגרש, וגם להגביל את מספר הזרים על הספסל כדי שצעירינו המוכשרים לא יתייבשו ביציע. סך הכל אחרי השנה השלישית כל קבוצה תהייה רשאית להחזיק 11 זרים בסגל, 8 מתוכם יוכלו להירשם בטופס למשחק בליגת העל וגביע המדינה ורק 5 בו זמנית על המגרש. בליגה הלאומית גם יש להתיר 5 זרים בסגל, מתוכם 3 על המגרש (כמו היום) ועוד אחד על הספסל (יש לא מעט קבוצות שלא עומדות בחוזים של ישראלים, ואפילו זר ממש הזוי, יתאים להן יותר). זר ששוחרר הוא הושאל לא נחשב לחלק מהסגל (בניגוד לליגת הכדורסל למשל).
  שנת X: בסגל יותרו 7 זרים, 6 בטופס של ה-18, 5 על המגרש. בלאומית: 4 זרים, 4 בטופס, על המגרש בו זמנית.
  שנת X+1: בסגל יותרו 9 זרים, 7 בטופס, 5 על המגרש. בלאומית: 5 זרים, 4 בטופס, 3 על המגרש בו זמנית.
  שנת X+2: בסגל יותר 11 זרים, 8 בטופס, 5 על המגרש. בלאומית: בלי שינויים.

  מה לכם יש לומר על כל העניין הזה שדי ירד מסדר היום לצד דברים אחרים שקורים בליגה שלנו (קיזוז, שינוי שיטה, כדור מרכזי, קבוצות עם בעיות בהנהלה- וגם דברים טובים יותר כמו אירוח יורו 2013 ויותר ישראליות באירופה)?
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/6/11
 2. eran levy

  eran levy Member

  הצטרף ב:
  ‏10/12/09
  הודעות:
  2,699
  לייקים שהתקבלו:
  0
  [*]אינפלציית מחירים: דמארי ב-5 או 3 מיליון יורו? אלרואי כהן ב-1.8 מיליון? עזרן שבזמנו נמכר תמורת 800 אךף דולר?

  - גם טורס נמכר השנה ב-50 מיליון פאונד ולא עשה כלום עבור כך. לא כל העברה היא מוצלחת, בדיוק כמו שהעברה של מיליון פאונד יכולה לעשות מהפך שאף אחד לא צפה. אז דורשים סכומים. אם סלטיק תקנה את דמארי ב-3 מיליון יורו אז הם פראיירים? אולי בעוד עונה הוא יהיה שווה יותר? אולי מבחינתם הם עושים עסק טוב לעתיד. אולי הם באמת יידפקו אבל אין ערובות, בטחונות, גם שחקנים הם בני אדם.

  כל ישראלי שיכול לצאת לחו"ל ושמחזיק סוכן צריך לנסות, אי אפשר להכריח אף אחד להישאר כאן כי זה לא טוב לעונת המלפפונים. דעתי האישית היא שמקום בקבוצה בשוויץ טוב יותר מאשר מקום בקבוצה בישראל (ונעזוב רגע בצד את הפועל ת"א ומכבי חיפה, שוויץ זה אירופה על כל משמעויותיה).

  אני חושב שרצוי מאוד להעלות את מספר הזרים. אין מה לעשות, בלי הזרים הכדורגל שלנו היה נראה אפילו גרוע יותר, ואל תשלו את עצמכם - אין כאן מספיק שחקנים ישראלים ברמות הגבוהות ביותר, או שאולי כדאי לסדר שוב בראש את איכות הרמה - הכדורגל הישראלי הנוכחי הוא הסטנדרט, לא הכדורגל הבלגי או הרומני, הם בסקאלה אחרת.

  "בזמן שנראה שקובי מויאל לא מתכוון להתאמץ להשתפר ומשהו אצלו לקוי במנטליות"

  אתה יצרת כאן איזושהי הצעה להעלאת הזרים. משפטים כמו הנ"ל שמהווים את דעתך האישית על קובי מויאל (ולא בהכרח הרלוונטית) לא תורמים דבר וחצי דבר להצעה שלך. עזוב את קובי מויאל בצד, הוא לא שייך לנושא.

  אני אישית עדיין לא סגור על ההצעה שלך, אבל סחתיין על העבודה.


  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏30/6/11
 3. Ice Cream

  Ice Cream חסה

  הצטרף ב:
  ‏17/6/11
  הודעות:
  8,375
  לייקים שהתקבלו:
  201
  האם זה נראה לך אבל הגיוני שמלכתחילה יש דרישה על סך 3 מיליון יורו על עומר דמארי? איך קבוצה ישראלית יכולה להרשות לעצמה לשלם כזה סכום?
  גם אני תומך חד משמעית במעבר של שחקנים ישראלים לכל ליגה באירופה כולל הקפריסאית, היוונית והרומנית וחושב שיותר טוב שהם ישחקו שם- אבל מי ישחק אז בליגה? אם יש ייצוא של ישראלים לאירופה שעולה על השחקנים המוכשרים שמייצרים בארץ צריך להגדיל את מספר הזרים- או שיהיו לזה השלכות לא טובות (בישראל משום מה זה לא קורה, אבל באנגליה וברוסיה כן, ומהגבלות הרבה יותר מינוריות).

  נתתי את קובי מויאל כדוגמא. שחקן מוכשר שבטוח שמקומו בהרכב מובטח, מה לעשות, לצעירים ישראלים יש ליקוי מנטלי. אם יהיו אפילו זרים בינוניים (כמו פאולו דה לה האסה) בקבוצות אז לצעירים תהייה תחרות והם יוצאי מעצמם יותר.

  אגב- נראה לי אני מזהה אותך. פעם כתבת בEveryOne בלוג בשם ברלין אונליין? איזה עולם קטן [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/6/11
 4. Gianluigi Buffon

  Gianluigi Buffon Campione d'Italia

  הצטרף ב:
  ‏12/3/06
  הודעות:
  3,737
  לייקים שהתקבלו:
  65
  מין:
  זכר
  קודם כל, נגעת כאן בכמה בעיות תחת כותרת אחת.
  נכון, אינפלציית המחירים על הישראלים לא פרופורציונלית ובעייתית.
  כמו כן, כל שחקן שמחבר פס וחצי יוצא ל"חו"ל", המ לא עושים בשביל הכסף ובשביל 'להתקדם'.
  זה אולי משאיר אותך עם מיעוט שחקני ישראלים טובים, אך אולי ככה גם שחקני נוער טובים יתגלו?
  בכל אופן אני מסכים איתך גם בנקודה הזאת.

  אי אפשר להגביל את כמות הזרים בצורה כזו, ומנגד לקוות שנשתפר בליגה האירופית ובליגת האלופות.

  אבל, ופה יש אבל גדול - אם יורידו את הLIMIT של השחקנים הזרים, יכול מאוד שיקרה מצב ששחקני זים דרג ז' יבואו לפה, כי צריך להתחזק כביכול, ויבואו על חשבונם של שחקני מקומיים יותר.
  צריך איכשהו למצוא את האיזון, אולי להעלות את מגבלת הזרים ל6, אבל זה משהו שלא יבוטל, לא בתקופה הקרובה.
   
 5. Ice Cream

  Ice Cream חסה

  הצטרף ב:
  ‏17/6/11
  הודעות:
  8,375
  לייקים שהתקבלו:
  201
  כמה כבר שחקני נוער טובים יש לנו שאנחנו יכולים לשחרר את כל הכוכבים ולתת ל-20 שחקני כאלה להיות בסגל?
  אי אפשר לבסס קבוצות בארץ על נוער לצד שחקנים בינוניים (שגם הם בורחים לאירופה, ובצדק) ורק 5 זרים. לא אמרתי להוריד את הלימיט לגמרי כי יהיו לזה השלכות לא טובות, רק פשוט להפסיק את ההגבלה הזאת שלא קיימת יותר בשום ליגה באירופה.
   
 6. אלי מתחן

  אלי מתחן Member

  הצטרף ב:
  ‏8/12/03
  הודעות:
  13,335
  לייקים שהתקבלו:
  316
  אנחנו לא מחזיקים פה ליגה בשביל הרמה, בשביל הרמה תלך לראות ליגה אנגלית או ספרדית בטלוויזיה.
  מה שווה ליגה "שלנו", אם רוב מי שמשחק בה הם זרים?
   
 7. Mellow29

  Mellow29 Kopite מנהל

  הצטרף ב:
  ‏21/1/11
  הודעות:
  9,051
  לייקים שהתקבלו:
  3,561
  זה בכלל לא נכון עובדתית, יש הגבלות בכל אירופה אבל הנקודה היא ששם כל מי שיש לו דרכון של מדינה השייכת לאיחוד האירופי לא נחשב כזר. בכל מקרה בכל ליגה יש הגבלות או בעיות עם אשרות עבודה לזרים, רק ששם הזרים הם פשוט כל אלה שמחוץ לאיחוד האירופאי ולא רק מי שלא בעל אזרחות של אותה מדינה.
  אצלנו מן הסתם זה קצת יותר מסובך להגביל ככה את הזרים.
   
 8. Ice Cream

  Ice Cream חסה

  הצטרף ב:
  ‏17/6/11
  הודעות:
  8,375
  לייקים שהתקבלו:
  201
  יאללה בוא אני בעד- עד 3 שחקנים ללא דרכון אירופי/ תעודת זהות כחולה, כמו בספרד. אני מדבר על זה שהגבלה קשה כמו בישראל אין בשום מקום בעולם לפי לאום ודרכון.

  מיסטר ג'ו קול- אני כן רוצה ליגה שהיא שלנו, ואני בעד לשמור על אותה כמות ישראלים על המגרש, אבל אתה לא שואף שהיא תתקדם ברמה וקבוצות ישראליות יצליחו באירופה? או שאתה מוכן שתחל אינפלציית מחירים וירידה ברמה? יש עכשיו תקופה של ישראלים שנכנסו חזק לשוק האירופי וזה מצמצם את השוק של השחקנים הישראלים שאפשר להביא- צריך להתאים את עצמנו לתופעות שמתרחשות.
   
 9. eran levy

  eran levy Member

  הצטרף ב:
  ‏10/12/09
  הודעות:
  2,699
  לייקים שהתקבלו:
  0
  בשנת 1977 עבר אנדי גריי מאסטון וילה לוולבס תמורת 1.5 מיליון פאונד. זה היה הסכום הגבוה ביותר ששולם אי פעם (עד לאותה העברה) באנגליה וגם הפעם הראשונה שסכום העברה עלה מעל לרף המיליון פאונד. ואנדי גריי היה תותח אמיתי - הוא הבקיע בין 25-29 שערים לעונה וזכה באחת העונות בתואר 'השחקן המצטיין' ו'תגלית העונה'. היחיד שהצליח לעשות זאת אחריו היה כריסטיאנו רונאלדו, ואתה יודע כמה עלתה ההעברה של רונאלדו לריאל מדריד.
  גם לי, אדם מן היישוב, נראים 3 מיליון יורו על דמארי דמי העברה גדולים מדי, אבל כוחות השוק הם שקובעים. את כוחות השוק לא מעניין אם זה חורחה ולדאנו או עמוס לוזון מאחורי ההחלטות. יש ביקוש? יש מי שמוכן לשלם? יש עסקה. יש שחקנים שזה עלה להם לראש (ובגלל זה בוזגלו תקוע בארץ במקום לשחק כבר עונה שניה או שלישית בחו"ל) ויש שחקנים שלא מסתכלים על המספרים ופשוט עובדים קשה (אליניב ברדה, שלומי ארבייטמן, מאור מליקסון).

  ודרך אגב (אבל שיישאר בינינו, כן? [​IMG]
  פעם מזמן כתבתי שם, אבל לא הכרתי אז את "כוחות השוק" וברגע שהבטתי הצידה והבנתי איזה אתר נחות הפכתי למתנגד גדול של ONE. אבל כן, אתה מכיר אותי משם [​IMG]
   
 10. Mellow29

  Mellow29 Kopite מנהל

  הצטרף ב:
  ‏21/1/11
  הודעות:
  9,051
  לייקים שהתקבלו:
  3,561
  אבל מה ההגיון שלך? אז במקום להביא זרים מאפריקה ודרום אמריקה יביאו לך 7-8 שחקנים קרואטים או סרבים. אין שום הגיון בלא להגביל שחקנים מאירופה בדיוק מהסיבה שאתה לא חבר באיחוד האריופי, מה שמתאים לספרד (חופש הסחר והתעסוקה של האיחוד האירופאי) לא בהכרח מתאים פה.

  יבוא אחד וישאל - למה לא עד 3 שחקנים מאפריקה? או מדרום אמריקה? הרי אנחנו לא באמת חלק מאירופה, ולשחקן אירופאי יש הבדל עצום בין לשחק במדינה שחברה בEU לבין מדינה כמו ישראל.

  עריכה: עכשיו בעצם הבנתי שאתה מנסה להעלות את מספר הזרים ולא להקטין אותו. אני צריך לקרוא את ההודעה שלך בריכוז לפני שאני מגיב, אבל בעיקרון נראה לי שהמצב הקיים הוא די טוב.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏30/6/11
 11. Ice Cream

  Ice Cream חסה

  הצטרף ב:
  ‏17/6/11
  הודעות:
  8,375
  לייקים שהתקבלו:
  201
  הייתי ציני לגבי ההגבלה על האיחוד האירופי בישראל. רוסיה וטורקיה לא שייכות לאיחוד האירופי, האם שם יש הגבלות כל כך קשות?
  איך המצב נחשב לטוב אם דורשים על גל כהן 2 מיליון דולר? אם על דמארי מבקשים 3 מיליון יורו? אם מכבי חיפה לא יכולה להתחזק לאירופה כרצונה בגלל ההגבלה ותקועה עם לא מעט חורים (במרכז השדה, בהתקפה, בעמת המגן השמאלי)?

  ערן- סלטיק כן יכולה לשלם סכומים כאלה, אבל מכבי חיפה לא. ובגלל שרק קבוצות באירופה יכולות לעמוד בתג שדורש עמוס לוזון ובישראל לא יכולים להשוות את הצעות השכר לאלה של אירופה, נוצר מחסור בשוק. אם יש שוק שיש בו מחסור, האם צריך להגביל אותו באופן מכני עוד יותר?

  כמעט ואין כל קשר בין הפורום של ONE מבחינת התכנים לבין האתר עצמו, והפורום שם היה פורום הספורט הכי טוב ברשת.
   
 12. N כמוני

  N כמוני Member

  הצטרף ב:
  ‏23/10/05
  הודעות:
  1,064
  לייקים שהתקבלו:
  30
  אני חושב ש5 זרים זה מספר סביר בהחלט. זה משאיר אותנו עם רוב של ישראלים בקבוצה וכמו כן זה מספר שבהחלט נותן לקבוצות איכות נוספת. מלבד זאת אם נסתכל על השנה האחרונה, כמה קבוצות באמת השתמשו בכל 5 הזרים שיכלו להחתים? גם הקבוצות שכן רשמו 5 זרים לסגל ספסלו חלק נכבד מהם, קולמה בחיפה, פאצ'לקה בהפועל.
  ההשוואה בין אירופה לישראל היא לא נכונה, כיוון שבאירופה יש אין סוף זרים, בגלל חופש העיסוק באיחוד האירופי. אני בטוח שאף אחד לא רוצה שבקבוצה שלו לא ישחק ולו ישראלי אחד, כמו בארסנל או באינטר שכמעט ולא משתפות שחקנים מקומיים. אם היית מביא לי נתונים מליגות רלוונטיות יותר כמו הליגה הסרבית (לדעתי עוד לא הצטרפה לאיחוד), או ליגות אירופיותצ נוספות שלא הצטרפו לאיחוד זה היה יכול להיות מעניין. לא חושב שיש שוני גדול בינינו לבינם.
   
 13. Mellow29

  Mellow29 Kopite מנהל

  הצטרף ב:
  ‏21/1/11
  הודעות:
  9,051
  לייקים שהתקבלו:
  3,561
  אתה לא יכול להשוות אותנו לטורקיה ולרוסיה כי שם יש לפחות 3-4 מועדונים (אם לא יותר) שמשקיעים סכומי כסף גבוהים מאוד בקנה מידה עולמי, ברוסיה למשל יש לפחות 3-4 קבוצות שלא יוצאת מחלון ההעברות בלי איזו marquee signing של 10-15 מ' יורו שהם אפילו לא צריכים לפעמים.

  לגבי מקרים של גל כהן לדוג' - זה בסופו של דבר משפיע על כלל השוק. אם אתה תקנה את גל כהן ב-1.5 מיליון ש"ח (450 אלף דולר), הוא יהיה טוב ובעוד שנתיים יצא לאירופה כמו רוב השחקנים הבינונים ומעלה אצלנו בליגה תמורת איזה 600 אלף יורו. אז במקרה הזה מכבי חיפה משלמת יותר, ואח"כ היא עשוייה גם להרוויח יותר (למשל רפאלוב שבחיים לא שווה 2.5 מיליון יורו, אולי 2.5 מיליון שקל....). זה נכון שכל המחירים בשמיים אבל ככה זה בכל העולם, אין מה לעשות.

  הגדלת כמות הזרים תפצל את הקבוצות לשתי סוגים: אלה שיש להם כסף לנסות לעמוד במכסה (מ. חיפה, שתי התל-אביביות וזהו בעצם) ואלה שלא. אלה שיש להם כסף יפוצצו את הקבוצות שלהם בזרים, חלקם כושלים (רק כי "אפשר" אז נביא עוד זר) שישבו על הספסל ויאכלו משכורות מנופחות. אלה שאין להם ינסו להתחרות בגדולות, יתקעו עם זרים ברמה נמוכה או/ו יקרסו כלכלית. בעוד 10 שנים תהיה לך ליגה של 2 או 3 קבוצות לכל היותר.


   
 14. Ice Cream

  Ice Cream חסה

  הצטרף ב:
  ‏17/6/11
  הודעות:
  8,375
  לייקים שהתקבלו:
  201
  ואני אכן מביא לך נתונים מליגות שלא שייכות לאיחוד האירופי: רוסיה- הגבלה של 5 שחקנים בו זמנית על המגרש בלבד, טורקיה- עד כמה שידוע לי אין הגבלות, סרביה- ברפרוף של הסגלים השונים יש קבוצות עם 8 זרים (חלקם כל מיני בוסנים או מונטנגרים, יכול להיות שלא זרים), בבלארוס דינמו מינסק מחזיקה ב-5 ברזילאים וצרפתי- שסביר להניח שאין קשר בינם לבין אזרחות בלארוסית וגם בקרואטיה ובגיאורגיה יש קבוצות שספרתי בהן יותר זרים (פרט פיקנטי- הן כולן דינמו [​IMG]).

  אני לא חושב שיש הן במדינות האיחוד האירופי והן שאר מדינות אירופה כאלה הגבלות, אני מוכן להתערב שחד משמעית ההגבלות בפועל על כמות הזרים היא הכי קשה בישראל.

  יש קבוצות שבאמת לא צריכות את כל הזרים, אפילו הפועל שנה שעברה, אבל מה עם אלה שכן? אלה שלא מוכנות להחתים כל שנה שחקנים בינוניים על חוזה לעונה אחת ולחיות מהיד לפה בלי שיטת ניהול יעילה? אני גם לא רוצה שנהייה כמו ארסנל או צ'לסי בזמנה, על המגרש תשאר אותה כמות זרים. רק בסגל להגדיל את האפשרות להחתים יותר שחקנים למען יותר תחרות, פחות מחירים מופרזים על שחקנים בינוניים וכדי שמכבי חיפה שלך למשל שצריכה חיזוק לליגת האלופות תוכל להביא אחד או שניים כאלה ראויים ולא לשלם מחיר מופרז על שחקן בינוני כי אי אפשר להביא אחר.

  מלו- שנה שעברה הפועל פתח תקווה דרשה 2 מיליון דולר על גל כהן, בן 28, שחקן שאולי טוב לליגה, אבל ספק אם באירופה יתלהבו לקנות אותו ביותר מחצי מיליון יורו, וחיפה מצאה את עצמה עם מימון הליצן ובנאדו הזקן (שבסוף התגלה כטוב).

  אם המחירים גדלים בעולם על שחקנים בינוניים, זה כי יש לקבוצות את האפשרות לשלם את הסכום הזה עליהן. בישראל שום קבוצה לא יכולה להרשות לעצמה להוציא מיליוני יורו על שחקני ליגה טובים+!

  אני לא מסכים עם זה שאפשרות ליותר זרים תביא להשלכות שאתה ציינת. להפך, הרבה יותר קבוצות יוכלו להביא זרים זולים בתקווה לפגוע באחד מהם (חוק המספרים הגדולים- ככל שתנסה יותר תצליח יותר). הבאתי את סכנין עם קוסטדין האזורוב או בית"ר עם פאולו דה לה האסה כמשל. אני לא חושב שמכבי חיפה תביא עוד זר רק כי אפשר ותשלם לו בוכטות כדי שיישב על הספסל. להפך- קבוצות ינצלו את זה כדי להביא שחקן צעיר שיהיה ברוטציה, לא יקר מדי, ועם אפשרות למכור אותו אחרי זה. כלומר יוכלו להביא גם זרים לטווח הקצר שיחזקו את הקבוצה, וגם כאלה כהשקעה עתידית.
   
 15. saras 21

  saras 21 Member

  הצטרף ב:
  ‏21/11/05
  הודעות:
  228
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אסור להעלות את מספר הזרים!
  ברגע שזר מגיע הוא אוטמטית מקבל מקום בהרכב מאחר והמאמן חייב לתת לו לשחק, על מנת שלא יגידו שהוא סתם הביא אותו.
  גם קבוצות כמו חיפה, מכבי והפועל לא משתמשות בכל הזרים שהביאו. בדרך כלל יש זר אחד או שניים שלא פוגעים בהם.
  בהפועל בשנתיים האחרונות שיחקו ישראלים פרט לאניימה ודה סילבה. מישהו זוכר את מנטששוילי, רוקי, בויאן ורוצ'ינה? במכבי של 2009-2010 הביאו שחקן בשם קומאץ', בזבוז כסף. מדוניאנין- בזבזו. סידיבה? בזבוז. אלברט בנינג? תעשו לי טובה...
  מספר הזרים הנוכחי בסדר גמור, לא צריך להעלות ולא צריך להוריד.
  אולי צריך להעביר החלטה, שקבוצות שמשחקות באירופה יכולות לרשום זר נוסף (שיכלל גם בליגה), למרות שקבוצות אחרות שלא משחקות באירופה לבטח יתנגדו.
  תראו מה קרה בכדורסל. אמרו שאין מספיק ישראלים בליגה אז הגדילו את מספר הזרים (רק שכחו ששלוש שנים טרם ההחלטה נבחרת ישראל הייתה ברבע גמר היורו) ועכשיו חוזרים אחורה. ועכשיו באמת אין מספיק ישראלים טובים.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!