נתניה יורדת, סכנין נשארת, סטטוס קוו במקום 2-4

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏13/5/04.

1. Ilan Member

חבל על נתניה. מקומה בליגת- העל.
    בכל מקרה אולי זה יכניס קצת צבע לעונת המלפפונים הקרובה ששחקנים כמו אוזן, גזל, אדו וחבריהם יחפשו קבוצה בכירה יותר.

2. MaDot Member

אךך כמה כואב לי על נתניה... קבוצה עם כזו מסורת וכאלה אוהדים המקום שלה בליגה הראשונה
    וכמה שאני שונא את סכנין עוד לפני שכולכם הכרתם אותה אני הספקתי לסבול מזה שהם גנבו לנו עליה עם קנייה של משחקים רציתי אותם בליגה שלנו בעונה הבאה במקום זה הכדורגל הישראלי יסבול כולו שנתניה לא תיהיה חלק מהליגה הראשונה נקווה שהם יצליחו בעונה הבאה (רק לא על חשבוננו)

שיהיה בהצלחה נתניה אנחנו איתכם

3. E-tam-R Member

אתם קולטים איזה עצוב זה יהיה אם מכבי פ"ת תסיים במקום ה-2 ותגיע למוקדמות ליגת האלופות??

בואו נאמר שאת סיבוב המוקדמות השני הם יעברו ויגיעו לסיבוב המוקדמות השלישי

שם כקבוצה בלתי מדורגת אם יוכלו לפגוש קבוצה מדורגת שהגיעה למוקדמות ליגת האלופות, בסדר גודל של מנצ'סטר יונייטד או בארסה למשל...

אתם מתארים לעצמכם את רונאלדיניו נוחת בנתב"ג ומגיע למשחק בישראל.... באיצטדיון שנקרא "האורווה"
    לעיני כ-200 אוהדי מכבי פ"ת... איזה עלוב הכדורגל שלנו יראה אז....

4. אלי מתחן Member

הם הרוויחו את הזכות ביושר, לרונאלדיניו יש בעיה הוא מוזמן להישאר בברצלונה.

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

2 סיפורים קצרים (מאוד) על הכדורגל הישראלי, אשמח אם תקראו:
    1. בני יהודה- עד כמה שזה לא היה כל כך משמעותי וחד-גוני בתחיל העונה, ב- 25/1 למדנו עד כמה זה כן. אני מדבר כמובן על בן לוז שהמחיש את הביטוי "בלט בחסרונו" בצורה מאוד דראסטית, והמספרים לא משקרים:
    בן לוז נפצע במחזור ה- 17 של העונה, בדיוק באמצע העונה, חצי העונה הכי טוב של בני יהודה מאז עונת האליפות ב- 1990. בחצי העונה הראשון השיגה בני יהודה 28 נקודות ב- 16 משחקים עם בן לוז (מן הסתם הוא בטח לא שיחק בכולם אבל זו התקופה שניתן לקרוא לה "תרום הפציעה") מתוך 48 אפשריות. העונה למרבה הצער זה הספיק למקום ראשון יחד עם מכבי חיפה, אותה מכבי חיפה שנגדה בקריית אליעזר ומול העיניים שלי בדיוק דרך בן לוז לא טוב ונפצע בצורה קשה. לכל תשואות הקהל גם של מכבי חיפה ירד בן לוז בצורה לא מתוכננת אחרי 9 דקות ובני יהודה חזרה לשכונה עם פציעה פיזית, פגיעה מורלית ושלושה כדורים בתוך הרשת. מאז אותו משחק, 16 משחקים נוספים (כולל מול מכבי חיפה) ואתמול בניצחון על בית"ר ירושלים בני יהודה הרוויחה את הנקודה ה- 17 שלה מאז הפציעה. מעבר לפער הגדול בזכייה בנקודות גם הדרך השתנתה- בחצי הראשון של העונה בני יהודה הפיקה כדורגל טוב וקצבי (כמובן עד כמה שזה אפשרי פה בליגה שלנו) עם הרבה שערים וכדורגל התקפי וגם פה המספרים עוזרים: 22 שערים כבשה בני יהודה עד הפציעה של לוז כשהוא בעצמו כובש 6 ומבשל 5 (מעורבות ב- 50% מהשערים ע"י שחקן אחד) ואתמול היא כבשה את השער ה- 12 שלה מאז הפציעה, כשלמזלה של בני יהודה לאחר הפציעה של לוז מטה באטורינה החל לכבוש- הוא כבש 8 מ-9 השערים האחרונים של בני יהודה. בלעדיו יכול להיות שבני יהודה הייתה חוזרת לתחתית המוכרת.
    נשאלת השאלה איך קבוצה הפכה תלויה כל כך בשחקן אחד, שאיך נגיד את זה יפה- הוא לא זידאן ולא רונאלדו, והאם זה היה פסיכולוגי אחרי כל מה שדיברו שהקבוצה תתפרק אחרי הפציעה וזו הייתה נבואה שמגשימה את עצמה?
    http://images.one.co.il/images/d/gg37496.Xxx
    קבוצה של שחקן אחד? בן לוז.

2. קשה לפספס את העובדה שאורי אוזן הוא בחור רגיש. תמונותיו בוכה את ירידתה של נתניה נראו אתמול והיום אבל גם בכל הפסד בתקופה האחרונה, ולפעמים היה זה בכי של אושר לאחר ניצחון (על מכבי חיפה בעיקר...), אבל כולם יודעים שאוזן, שאותו לקחתי רק כדוגמא לכל שחקני הבית המוכשרים של נתניה, כבר אתמול ישב עם מכבי ת"א אם לא לפני זה אפילו, וסגר איתם לעונה הבאה. אז נכון, זה לא סוד שאוזן, זוויתי, גזל ועוד שחקני בית מוכשרים בנתניה הם שחקנים שיכולים להתפתח ולהתקדם ולהגיע לקבוצות גדולות בקנה מידה ישראלי כמובן, בטח ובטח שהם שחקנים של ליגה ראשונה ולא שניה, אבל האם זו לא חובה שלהם למועדון שבנה אותם מגיל ילדים ולאוהדים שכל כך מעריצים אותם מאז עלו לבוגרים ועליהם לעזור למועדון כמו נתניה לעלות ליגה?
    http://images.one.co.il/images/pictures/pic6659.Xxx
    דמעות תנין. אורי אוזן.

*אשמח מאוד אם תגיבו לי ואשמח אם כשאתם מגיבים לא תצטטו את כל ההודעה.

6. Julian Joachim Member

לגבי הסיפור הראשון...

אמנם לא עקבתי באדיקות כבעבר אחרי הליגה השנה, אך הסיפור של בני-יהודה כן ריתק אותי לתקופה מסויימת. אני זוכר את המאבקים שנוהלו בקיץ שבכלל תהיה קבוצה ובבעלות מי ובאיזה תקציב ועם אילו שחקנים. אחרי כל הטרראאם באמת הופתעתי. בנו שם קבוצה מאוד מאוזנת, שמההתרשמות מהתקצירים שראיתי בזמנו, לא הייתה תלוייה יותר מדי בשחקן אחד. זה נבע בעיקר מהעובדה שאף שחקן לא הציג רמה גבוהה במיוחד לעומת האחרים וכולם בלטו בבינוניות אישית ולצד זה בתיאום קבוצתי מרשים. ובשלב הזה נפצע בן לוז. שחקן חביב, אולי קצת יותר מרכזי בהצלחה של הקבוצה אבל לא שחקן שאפשר לומר שבנו עליו את הקבוצה. אבל לפעמים מגלים דברים רק אחרי שהם מתרחשים. למה אני מתכוון? בן לוז אולי לא עשה דריבלים סוחפים (הוא כן עשה מדי פעם) לאורך משחקים שלמים, הוא לא הבקיע כמות אסטרונומית של שערים... הוא בסה"כ היה המרכז של הקבוצה (מלשון רכז, כמו בכדורסל). כדורים עברו אצלו כל התקפה כמה פעמים, הוא היה השחקן שמסרו לו בעיתות לחץ ומצוקה, והוא הראה בעיקר חוסן מנטלי. זה משהו שאסור לזלזל. כדורגל זה לא רק משחק של כוח, מהירות וטכניקה. זה גם משחק של מחשבה, אמונה ורצון. ובן לוז רצה יותר, וזה משהו שמשרה על אופי של קבוצה. בלי לשים לב הוא הפך לשחקן הכי מרכזי (הפעם כן מלשון מרכז) בקבוצה, אבל את זה לצער שירזי, הבינו מאוחר מדי.

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. המקרה של בן לוז פשוט נשגב מבינתי. אני לעולם לא החזקתי ממנו שחקן גדול, בהחלט לא אחד שמסוגל לסחוב קבוצה על הגב (ולא משנה שהיא מספיק גרועה כדי לתת לירון אביחיל לפתוח). לדעתי הפציעה של לוז היתה הזרז בדרך לנפילה של בני יהודה, שרבים חזו אותה עוד לפני הפציעה שלו - הרי כמה זמן הקבוצה הלא במיוחד מוכשרת הזו יכלה להפתיע את כל הליגה, מבלי שהיכולת שלה תדרדר/שילמדו את סגנון המשחק שלה?
    2. זוהי דילמה גדולה מאוד עבור שחקני הבית של נתניה, ולדעתי הם צריכים להגיע להחלטה לפי גילם. לדעתי אם אתה שחקן בגילאי 18-21, ולא משנה עד כמה אתה מוכשר, עדיף לך להישאר במועדון שבו גדלת ואתה אוהב ומכיר, ולו רק כדי להינמע מקשיי קליטה במקום חדש ולא מוכר. כמובן שאם תהיה שותף מלא לחזרתה של הקבוצה לליגת העל תיחשב ע"י האוהדים לשחקן נשמה, ותוכל להפוך לאגדה במועדון. כמו כן, עונה של התקשחות מנטלית בליגת השמנה מעולם לא הרגה שחקן. החלטה כזו בדיוק קיבל כוכבה הצעיר של לידס יונייטד ג'יימס מילנר, ואני מניח שהיא עוד תשתלם בעבורו.
    מצד שני אם אתה בן 25 ומעלה לא צריכה להיות כאן בכלל דילמה - להישאר בליגת העל עם קבוצה אחרת. בגיל כזה כבר צריך לחשוב על העתיד הקרוב, וירידת ליגה יכולה להיות פגיעה משמעותית בקריירה של השחקן, בייחוד אם הקבוצה לא מצליחה לחזור לליגת העל אחרי עונה אחת (וזה קשה מאוד בישראל - ראו צפרירים, ראשל"צ, בית-שאן, טייבה ועוד). בגיל כזה אתה כבר צריך להתחיל ולהתקרב לשיא האישי שלך, ולכן אתה חייב לחשוב על מעבר למועדון גדול יותר.
    החליטה כזו קיבל שוערה של לידס ונבחרת אנגליה פול רובינסון, שעבר לטוטנהאם.

אי אפשר בלי לדחוף את לידס לכל נושא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד משחק מגעיל בהתמודדות שפעם נקראה משחק עונה- 1:0 מפסידה מכבי חיפה להפועל ת"א משער (עלוב כבר אמרנו?) של קלימי סבן בדקה ה- 74.
    עוד 6 משחקים וזהו!

9. Beitar Je(w)rusalem Member

אוהדים בכיינים ומפונקים.
    חטפתם שער עלוב, אז מה? תלמדו לפרגן.
    אחר כך אתם בוכים שלא מפרגנים. הפועל ת"א ניצחה כי היא זו שהשכילה להבקיע למרות המשחק החלש!!
    ואני יוסיף את מה שאוהדי חיפה מוסיפים אחרי כל פעם שבית"ר חוטפת גול וישנה קצת:
    "שוב דוידוביץ' מראה שהוא הכי טוב עם טעות...." ובלה בלה בלה.

איציק קורנפיין מס' 1 בארץ נקודה.

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

דוידוביץ היה מצויין במשחק הזה.
    ומה הקשר בכיינים???אתמול נרדמתי במשחק...זה היה כל כל משמעם!!!!!
    איך שני קבוצות שאמורות להיות מצמרת הליגה נותנות משחק כל כך ירוד..פשוט עלוב.
    אני מקווה לא לראות את הזרים האלה בעונה הבאה בחיפה[חוץ מרוסו] אלבס לא הרבה יותר טוב מאברהמי או משהו כזה.

11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הקשר ל"לא מפרגנים"? היה חרא משחק ואמרתי את זה. למי אני אפרגן? שתי הקבוצות שיחקו גרוע!
    אז אתה יודע מה, כל הכבוד להפועל ת"א, התעלו על עצמם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    ודוידוביץ' דווקא היה שוער טוב אתמול. עצר את אדרי יפה והיה לו עוד משהו אבל בשער הסתירו לו, אין מה לעשות.
    אם כבר מדברים על תצוגות שוער, עד כמה שמדברים על הגול של באטורינה (הראשון "לחיבורים") אז הוא ממש לא היה לחיבורים, זה רק נראה ככה מהזוית אבל זה כדור ש"שוער מספר אחד בארץ" וגם שוער מחליף בראשל"צ צריך לקחת בשתי ידיים או להדוף לקרן...

12. Beitar Je(w)rusalem Member

מה לעשות - צריך לדעת לנצח גם ביום חלש. והפעל עשו את זה ואתם לא.

ודיי - חחחח דיי פשוט דיי אתה כל כך מצחיק אותי היום חחחחחחחחחחח!!
    הכדור היה כדור שאף שוער בארץ לא יכל לקחת.
    ואם באמת הייתה רואה את המשחק אדון רקובה, היית רואה שקורנפיין היה מצטיין המשחק יותר מבטורינה אפילו שבאמת תפס יום.
    קורנפיין הציל אותנו מתבוסה של 7-0 לפחות.
    להגיד לך מה ההבדל בין ההופעה של דוידוביץ' נגד ולנסיה לקורנפיין...?
    שלדוידוביץ' זו הופעה של פעם בכמה שנים. איציק קורנפיין מציג כאלה יכולות כבר 4 שנים ברציפות בהרבה מאוד משחקים בעונה.

הכדור תפס תאוצה ושינה כיוון. קורנפיין מלך! קורנפיין השוער מס' 1 בארץ!
    אין על יצחק קורנפיין האגדי.

איציק קורנפיין מלך!
    אוהדי חיפה תמשיכו לשקר לעצמכםץ

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/04
  13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע, הכדור הלך בערך מטר שמאלה (של השוער) מאיפה שקורנפיין עמד והוא היה יכול לקחת את זה אבל מאחר ואני כצופה בטלויזיה חכם גדול להגיד כמה זה קל ובגלל שבכל מקרה אני אשאר בעמדתי ואתה בעמדתך הויכוח מיותר, נכון?

14. Beitar Je(w)rusalem Member

לא מיותר.
    זה היה כדור מטעה. הכדור הלך ישר, תפס תאוצה והלך ממש שמאלה (של קורנפיין).
    מה לעשות...קורנפיין הציל אותנו במשחק הזה מתבוסה של 5-0 לפחות!
    עם שוער אחר היינו יוצאים הרבה יותר, גם עם דוידוביץ'.
    דוידוביץ' שוער טוב, אפילו מעולה (לא יותר מקורנפיין), אבל הוא פוזאיסט ברמה עולמיתתת.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו משקרים לעצמנו?הויכוח הזה קצת מיותר.
    נניח שהוא באמת יותר טוב מדוידוביץ..מה זה עוזר לכם?אנחנו אלופים ואתם באמצע טבלה וב-4 העונות האחרונות אנחנו בלפחות 2-3 דרגות מעליכם...אז מה זה עוזר לכם?