נפרץ המצור

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏23/1/08.

1. Riki Member

שקוף אה ? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

2. Shiran- Rossonera Member

סליחה? ולמה ישראל זו שאמורה לספק להם את זה? במלחמה כמו במלחמה שהרשות תדאג ל"אזרחיה" ואנחנו נדאג לאזרחינו.. אתה כל כך בעדם.. תלך תחיה איתם שם.. נראה אם הם יחזירו לך את אותה האהבה... אני מסכימה שאין צורך לפגוע בצורה מלחמתית באזרחים פשוטים שלא קשורים לעניין אבל בין זה ולבין "הפשע" שישראל עושה כמו שאתה מציג יש הבדל עצום...כי הוא לא נכון.. עוד ניסיון כושל וממש אבל ממש פתטי של שמאלני מתוסכל...

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ואת מתלהמת כאילו את ברחוב, אז במקום להראות ניבי חכמה, תגידי מה את מציעה לעשות.

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני במחנה ריקי פה.

למה ללכת להפגין למען תושבי שדרות? למה באמת להפגין כדי שהממשלה תתחיל להגן על אזרחים שומרי חוק, משלמי מסים, משרתי צבא, שלא יכולים לקחת את הילד לטיול כי הם פוחדים שתיפול עליהם רקטה?

סלע, יש להיות נאור ויש לעצום עיניים בפני המציאות. קשה לי להאמין שבאמת יש אנשים שמאמינים במה שאתה אומר מאשר רצון להחזיק בדיעה מסויימת. אם כן, אני חייב לומר שזה מצער אותי מאוד.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני לא יצאתי ולא אצא להפגין. פשוט מתלהמים כאן לחינם לכל חצי דבר שאומרים.

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלע, אתה מדבר על ההפגנה כאילו היא הייתה הפגנה לטובת אינטרס ישראל, וזה לא. נושא ההפגנה לא היה "הכישלון של הממשלה בכך שהמצור לא תרם למדינה" אלא "הנזק שנגרם לאזרחי רצועת עזה בעקבות המצור". זו הייתה הזדהות עם הפלסטינים ולא חילוקי דעות על אינטרס ישראלי.

ואגב, זה שהחמאס לא ממהר להתקפל לא אומר שהמצור לא עבד. אני משוכנע שאם לערוך בחירות מחודשות שם היום, החמאס אפילו לא יתקרב לזכייה.

7. Olli Member

וכאילו הוא ישים על תוצאות הבחירה...

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

בדיוק, יש הבדל די גדול בין הזדהות עם הפלסטינים והזדהות עם החמאס. לא מכיר גוף בארץ שמזדהה עם החמאס, גם לא המפגינים הישראלים.

נחזור אלי כי אני יודע שאתם אוהבים. מעבר לכך שאני לא תומך חמאס (הגאונים מיהרו להתלהם כי הם מבינים רק בלה בלה מהדברים שלי לטענתם), אני פשוט נגד הדרך בה ישראל נאבקת בחמאס והתוצאות מדברות בעד עצמן. אני גם מעולם לא הייתי בהפגנה פוליטית, אז להרגיע בנות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏29/1/08
  9. yonmu Member

אתה לא יכול סתם לפסול דרך בלי להציע דרך חלופית (כל עוד הדרך לא הוכחה).

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יפה, אני שמח שאתה שואל.
    אז ניסינו את דרך הכוח בעשור האחרון והפלגים הקיצוניים רק התחמשו יותר, התחזקו יותר פוליטית ויותר תושבים ישראלים ופלסטינים סובלים יותר ויותר משנה לשנה.
    מה עושים? כנראה שצריך לשנות לגמרי את הטקטיקה. בזמן שממשיכים לסקל כל ניסיון של המרצחים בחמאס לפגוע בחפים מפשע תוך כדי חיסול מבוקשים ומטרות ירי של החמאס, צריך גם לשקם את העם היושב מחוץ לעזה. חיזוק מעמדו של אבו מאזן יגיע אך ורק מסיוע ישראלי ( לא נשק חלילה). אוכל, כסף, בניה לעם הפלסטיני היושב מחוץ לעזה. מעמד חברתי ופיננסי טוב של התושבים ייצב את המצב לפחות בחזית הזאת.
    בחזית של העם הפלסטיני היושב בעזה זה רק יחליש את החמאס. התושבים הרעבים ימאסו משלטון החמאס וזה רק עניין של זמן עד שחמאס יהפכו להסטוריה.

ככל שנמשיך להכות בהם (לא באמת נשמיד את העם הפלסטיני והם תמיד מתרבים), כך הם ימשיכו לחיות ביותר עוני ויותר סיבות לתמוך בחמאס. ככל שנקדם אותם (את תושבי רמאללה וכו'), כך יקנאו תושבי עזה בתושבי רמאללה ופה יש רק לחמאס מה להפסיד.

לתווח הארוך שיקום העם הפלסטיני יביא לרגיעה.

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

במיוחד כשהדרך של ישראל היא לא כזאת שתניב תוצאות מידיות מלכתחילה. אבל אין ספק שמעמדו של החמאס נחלש מאוד בהשוואה למעמדו עת הבחירות.

Olli, ישים - לא ישים, את הלגיטימציה המינימלית שנותנים לו בעולם הוא לא ייקבל. שום מפגשי פוטין-משעל וכאלה, זה גם חשוב.

12. Olli Member

סלע, אני לא יודע על מה אתה מדבר. שפעלנו ברצינות נגד הטרור (מבצע חומת-מגן) ראינו פירות. תשווה בין המצב שהיה לפני המבצע לבין המצב שהיה לאחר המבצע. שינוי דרסטי.

בחייך? לא ניסינו לעזור כבר בעבר?
    האיחוד האירופי לא שולח לאבו מאזן כסף כל חודש? לך תנקוב בסכומי העתק שהוא הספיק כבר לשלוח עד היום, ותוסיף כל מיני אירגונים עצמאיים וממשלות שתרמו באופן עצמאי סכומים כספיים לא קטנים בכלל.
    לאן לעזאזל כל הכסף הזה הלך? לך שאל את אבו-מאזן. עם כל התרומות והעזרה הכלכלית שהם קיבלו אני תוהה איך הם לא במצב הרבה יותר טוב עכשיו.

לתושבי שדרות מגיע שקט כאן ועכשיו.

בשורה התחתונה כל הרעיון שלך מאוד נחמד, אבל אם לומר את האמת, אם חוקרים את הנושא היטב ובודקים אותו לכאן ולשם, רואים שזה לא יביא לשום דבר.

13. George Best Member

בזה הוא דווקא צודק, אבל אנחנו לא יכולים להתרכז יותר מדי בשיקום העם הפלסטיני כל עוד יש לנו בעיות עצומות אצלנו - המוני קשישים חסרי הגנה, המון מובטלים וכל ילד חמישי מתחת לקו העוני, אלו מספיק בעיות כדי להגיד לשכנים הנחמדים "חכו רגע עם הצרות שלכם".
    החמאס הוא הגורם הבלעדי למצב הכל כך קשה של ההמון הפלסטיני, רק חבל שהרוב שם או כל כך אטום שכלית כדי לא להבין זאת או שעשו להם "שטיפה" כל כך קיצונית שרק האויב הציוני אשם.
    לספק לאויב שמדי יום שולח מחבלים לירות קסאמים על עיר(שהפכה לעיר רפאים כתוצאה מכך) ועוד המון פיגועי ירי וכמובן נסיונות לפיגועי התאבדות, (או בקיצור - לפגוע בנו כמה שיותר) חשמל, סולר, אוכל ויתר האספקה זה פשוט מוציא אותי מדעתי.זה כמו שיכנס לבית שלך בלילה גנב ואתה תזמין אותו בשעות היום לבירות, למה לא, תפאדל!
    ושלא יבואו לי עם ה"אבל יש אוכולוסיה רבה של חפים מפשע שלא מגיע להם להיות בלי חשמל ובלה בלה בלה", כי אין כזה דבר פעולה שמישהו לא סובל ממנה, והם צריכים להבין שכל עוד חמאס בשלטון וממשיך לשלוט ברחובות המצב שלהם ימשיך להתדרדר, שיבואו אליהם בטענות.
    אנחנו פשוט מדינה סתומה.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת היא באמצע אריאל. החמאס הוא לא הגורם היחידי שהמצב קשה, כי החמאס מלכתחילה נבחר בגלל שהתדמית החיובית שלו ברחוב הפלסטיני. לא מבחינת הטרור, מהבחינה שהכסף שהארגון הזה קיבל לא הלך לחשבונות פרטיים בשוייץ, ולא הלך רק לפיצוצי אוטובוסים, הוא הלך גם לבתי ספר, למסגדים, לעניים ולרעבים, מה לעשות. סלע צודק שאמור להיות לנו אינטרס גדול בכך שרמת החיים ברצועה ובגדה תעלה, גם מבחינת הגיון פשוט - ברגע שיש לך יותר מה להפסיד, אתה חושב פעמיים. סלע גם צדוק שעדיף לנו בהרבה שאנחנו נהיה היד שמאכילה את הפלסטינים (בעתיד הקרוב) מאשר החמאס. יחד עם זאת לכולנו ברור שיש פה כמה בעיות, אין לנו על מי לסמוך בצד על הפלסטיני כרגע בנושאי העברת כספים, ואנחנו צריכים סימני אמון. מצד שני, מה הפלסטיני הממוצע יכול לעשות בנושא? לחכות לבחירות הבאות כנראה. עד אז - אנחנו דווקא עושים את העבודה של להראות עד כמה שהחמאס לא מביא את הישועה לא רע, לכן המצור הוא צעד חיובי בעיניי, אי אפשר לסיים את הסכסוך בכוננות ספיגה קבועה.

15. Gass12 Member

בשעה טובה אני מוצא הסכמה איתך בכמה נקודות משותפות.
    ברמה העקרונית הנוסחה של עם שמקבל חרא מהשלטון הנבחר יחליף אותו מקובלת עלי וגם כיוון החשיבה
    לגבי הצורך לחזק את החזית המתונה דהיינו אבו מאזן. וכמובן העלאת רמת החיים של העם הפלסטיני.
    עד כאן אנחנו באידיליה של הסכמה עם אגם פרטי דוגמת שוויץ נוף פסטורלי ופרות רועות באחו.
    ונכון לחלוטין שקו המחשבה שלך מתאים וראוי לאנשים שאתה רואה סביבך כרגע.במילים אחרות
    לציבור אנשים שפוי אנושי ודמוקרטי............. אלא מה ?????
    הסכת ושמע ידידי מהשמאל. כאן זה הבזאר המזרח התיכוני. וכמו כל שוק לשוק הזה יש חוקים
    כל מה שאתה יודע על החמאס.העם הפלסטיני.אבו מאזן.הנייה.משעל אתה יודע דרך התקשורת
    והתקשורת הזו מניפולטיבית.מגמתית שמתמרנת את האמת דרך הפילטרים שלה.
    אז כשירות למען האמת הנה לך כמה עובדות.
    1.אבו מאזן לא שולט בשום מנגנון בעל כוח ..וחוץ מרחבת המוקטעה הוא לא שולט בכלום אפילו לא ברמה
    המוניציפלית. למה הוא שורד עדיין? כי הוא משלם משכורות לאלפי שוטרים פלסטינאים שלא נאמנים לו בשיט.זו ההכנסה היחידה שלהם . הוא קיבל הבטחה שתמומש ל7 מיליארד דולר בועידת פריס האחרונה
    ואפילו אם הכסף הזה יתועל הפעם בניגוד לעבר לטובת קידום אינטרסים לאומיים ולא פרטיים.
    הדמוי הציבורי שלו עדיין היה וישאר "משת"פ."
    2. החמאס עלה לשלטון ממש לא בגלל התחזקות דתית או התחזקות האיסלאם בקרב אזרחי הגדה ועזה.
    החמאס עלה לשלטון כי העמיד עצמו בפוזיציה של תחליף לשלטון המושחת -הגנב-הרקוב שהיה שם לפניו
    (עראפאת וחבורתו) וכמעט 8-9 מתוך עשרה פלסטינאים ששוחחתי עימם אמרו באוזניי .
    לא . לא התקרבנו פתאום לדת. נמאס לנו מהגנבים
    קבל רק דוגמאות מספר: מוחמד דחלאן שלט במחסום ארז .כל משאית נכנסת משלמת דמי מעבר לשריף.
    גי'בריל רג'וב שלט ועדיין בנתח נכבד מעוגת הדלק והגז בגדה המערבית ואין לו מתחרים.
    ...נכון החמאס נבחר בדרך דמוקרטית שבאה בעקבות השקעה רבת שנים. שימוש מושכל בכסף איראני
    ועיראקי למימון עניים.רעבים שהידים ומשפחותיהם.בתחילה החמאס בחר להיות רק תנועה חברתית
    עד שהרגיש שבשלו התנאים לכך (בהוראת איראן) וחטף את השלטון במהלך שהפתיע את כולם
    כולל אותנו הישראלים. למהלך הזה קדמה חשיבה ארוכת טווח .
    כל המהלך הזה מזכיר לי באופן אישי את התנהלות היטלר ואת עלייתו לשלטון. אם תבדוק תראה שמבחינה
    היסטורית יש המון דמיון. ולהזכירך גם היטלר נבחר באופן דמוקרטי לחלוטין אבל אח"כ בשורה יעילה מאוד
    של חוקים העמיד עצמו מהר מאוד כמפלגה היחידה האפשרית(והכל במסגרת החוק).
    מה שאני מנסה לטעון ידידי.. החמאס שם וישאר שם הוא לא יודח בשום דרך דמוקרטית. כי כבר מזמן
    מזמן אין דמוקרטיה בעזה.
    הדרך היחידה לשבור את המפלצת הארבע ראשית הזו שצומחת לה בקצב מדהים ומאיים בתוך רצועת עזה ושטחי יהודה ושומרון(איראן.סוריה.האחים המוסלמים במצריים.החמאס). היא מלחמת חורמה.שבירה.
    ניתוץ הפיכת כל גרגר חמאסי לאבק. דוגמת התבוסה שנחל היטלר. שתיצרב בתודעה הפנים מזרח תיכונית ובכלל עולמית שתוציא את החשק להיטלרים הנוכחיים ולאלו שיבואו אחריהם.
    אנחנו מגדלים בתוכנו גידול סרטני שבכל יום שולח גרורות .(ערביי ישראל נוטים חזק מאוד לכיוון)
    לא תכרות היום איבר יחסית שולי? מחר תפסיד את כל הגוף.
    לך אולי לא איכפת ידידי אתה תתרווח לך על שפת האגם הפסטורלי שלך.

לי איכפת ואיכפת מאוד..... לי יש מדינה להפסיד.