נפרץ המצור

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏23/1/08.

1. oFiRzZz Member

בדיוק למדתי את זה בתנך חח..

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

סבבה, סתם שאלתי מסקרנות, אני זוכר אותך עם דעות מעט קיצוניות יותר בזמנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

3. Gass12 Member

ישעיהו פרק מט פסוק 17 :"מהרסייך ומחרבייך ממך יצאו"

יואילו בבקשה לענות לי כל מי שמזדהה עם השמאל יפה הנפש ( ויש כאן לא מעט מסתבר )
    מה התשובה שלכם לחמאס שמצהיר מעל כל במה. אין שלום ולא יהיה שלום רק מקוואמה(התנגדות)
    עד לשליטה על פלסטין -כל פלסטין .
    תמשיכו להתיפייף ולשמור על החשמל והדלק של האוייבים שלנו ותמשיכו כמובן להיות הומניטרים עם המרצחים הללו .כי איך נאמר בלשון עדינה?

"מהרסייך ומחרבייך ממך יצאו".

4. בית"רי מלידה Member

"הקם להורגך, השכם והורגו"

מסכת ברכות דף נח עמוד א, הבסיס להגנה עצמית.

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

איפה ראית בכל הדיון הזה ולו התנגדות אחת למצור כולל הפסקת הזרמת החשמל והדלק לרצועה?

6. George Best Member

לא מבין את המצב שהם ממשיכים לירות עלינו קסאמים, מגבירים את המאמצים ומצליחים לצערנו בכל מיני פיגועי ירי ביהודה ושומרון ועוד כמה מקומות, ואנחנו ממשיכים לספק להם דלק, חשמל ויתר מוצרים.
    תפסיקו לירות?תהיה רגיעה?תקבלו אספקה.
    תמשיכו לירות?תהיו תלויים בעצמכם, ואיך אומר מר אפי מארץ נהדרת "תסתמי את הפה שלך ותדליקי נר",
    לא ברור.

7. Gass12 Member

אובאפמי זו לא הפעם הראשונה שאני מתדיין איתך בענייני מהות ואידיאולוגיה. לא חדשה לי העובדה
    שאתה מזדהה עם השמאל. רצונך כבודך ואני יודע לכבד את העובדה הזו . אבל??
    יחד עם זאת זו גם לא הפעם הראשונה שאתה נתפס לטפל ולא לעיקר. עיקר ההודעה שלי ניסתה ללא הצלחה רבה לשמוע ממך ומחבריך גאוני הדור.... מה הפיתרון שלכם למען השם לגבי החמאס.
    בפיתרון אחד כבר הוכחתם את הנחישות וההתמדה שלכם. לרוץ לבגצ"ים ולנסות למנוע בכל דרך אפשרית
    למנוע מהמדינה הנאורה שלנו שוחרת השלום. ללחוץ על האוייב השפל שלא בוחל בשום דרך להרוג ולפגוע
    ביהודים רק מפאת היותם יהודים אני לא יודע איך אתה מרגיש כשאזהאר קורא לנו צאצאי החזיר והקוף.
    לי באופן אישי בא להכניס אותו לדיר לדחוף לו את הראש למחראה ולהביא לו את מרכוס פייזר עם רוח גבית

נערך לאחרונה ב: ‏26/1/08
  8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יכול להתעלם מהעובדה שבהודעות שלך אני מקבל תחושה שאתה שם את השמאל רק מדרגה אחת מתחת לחמאס, המילה "שמאל" מופיעה בהודעותיך בנושא הרבה יותר בכל אופן. למה אתה ישר מחפש לקטלג אותי? קל יותר לבקר קבוצת אנשים מאישיות אחת?

בהודעה הקודמת שלך, ביקרת את כל מי שמזוהה עם השמאל בפורום על כך שהם מתבכיינים על נתק החשמל והדלק. אני טענתי מנגד שאף בן אדם בדיון הזה, בין אם הוא מזהה עם השמאל, הימין או יד ימין, לא הביא התנגדות פה. גם בעיניי זה הפיתרון הטוב ביותר מבחינתו כרגע (דגש על כרגע), מטרת התגובה שלי הייתה לגרום לחסוך טיפה יותר את ההתקפות אל אנשים בהתבסס על המחנה שאתה שם אותם בו. אף אחד לא מתווכח, עד כה לפחות, שניתוק חשמל ודלק זה משהו שיש לעשות. אם יש לך פתרונות מעבר, תציע אותם, אל תבקר את הצד הנגדי על מחסור בפתרונות לפני שאתה מציב משהו בעצמך.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

הבעיה עם החמאס שמדובר באירגון גרילה שמשמעות החיים שלו ושל התומכים שלו שווה אצלו ל !#@#$@
    מכאן נוצרת בעיה אידיולגית, הפיתרון הקל ביותר הוא להוריד שם פצצות יום אחרי יום ( או איזה אטום קטן) ולגמור על כל האוכלוסיה. הפיתרון הקשה עימו הצבא שלנו נאלץ להתמודד יום יום זה למצא מחט בערימת שחט. פיתרון אחר אין, הם לבטח לא פרטנר שאפשר לדבר איתם הם מורעלים בינם לבין עצמם ואפילו את קו האידיולוגיה שלהם שהביא אותם עד לזכיה בממשלה הולך ונעלם לו עד לכדי רמה של פילוג והזרעת פחד בקרב המתנגדים שלהם.
    בסופו של יום אבל, יש מספיק אנשים גם בעזה שהיו רוצים לראות את החמאס נופל, במציאות הם מפגינים תמיכה בחמאס וצועקים יום יום אללה וואקבר ומוות ליהודים. מצב דומה למה שהיה בעירק תחת סדאם חוסיין. הפיתרון שם היה חיסול של צבא עירק בראשותו של סדאם, זה יהיה גם הפיתרון האידיאלי כאן, באיזשהו שלב אני משער שכבר לא תהיה ברירה אחרת, כי איך שהמצב מידרדר ובהתאם לפילוג הגודל בפלסטינה פשוט לא נותרה ברירה אחרת.
    כן, גם שמאלני יכול לראות שאין ברירה. רק חבל מבחינתי שחפים מפשע ימצאו את מותם, אבל זה דרכו של עולם, לצערי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/1/08
  10. Emil Member

חמאס הוא לא בדיוק ארגון גרילה, הצבא שלו כבר ממזמן גלוי ולא מתחבא, ומדובר ביישות פוליטית עם נוכחות, עם ראשים ומנהיגים ואידיאלוגיה. אמנם כמו שציינת, האידיאלוגיה הזו מתפצלת, ולא רחוק היום בו יהיה עימות גלוי בין המנהיגים השונים, אבל זו עדיין אותה יישות.

הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם. הציבור הפלסטיני בחר בחמאס, ולכן הציבור הפלסטיני ישלם. הציבור הפלסטיני נתן לגיטימציה לדרכי הטרור של הארגון בבחירות חופשיות (פלוס מינוס, לכיוון המינוס, ובכל זאת) ולכן אני לא רואה הרבה סיבות למה אנחנו לא צריכים להתייחס אליהם כאל תומכים ומשתפי פעולה.

כן, צריך להמנע מהרג חפים מפשע. לא, זה לא צריך לבוא על חשבון הביטחון שלנו.

אגב, אני לא ממש הייתי רוצה לקחת את המצב בעיראק כמודל...

11. חל יל Member

פיתרון פשוט
    על כל ירי קסאם ולו אחד
    אני מודיע לכל ה3 ק''מ מגבול עזה לפנות תבתים עד שעה X
    ובאותה שעה מוחק 3 כפרים מהמפה, עם אנשים בלי אנשים
    כככה נעשה שבוע רצוף אתם תראו איזה שקט יהיה פה

ושהעולם יצעק עד מחר, כי אין דרך אחרת!

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל למוטיב הגרילה,
    נכון הצבא שלהם גלוי,אבל הם בדיוק כמו החיזבאללה מסתתרים בין התושבים, משתמשים בתושבים כמגן חיים למעשה. צבא נראה קצת אחרת לטעמי, אולי גרילה זה לא המושג הנכון, אבל צבא בטח לא.

לגבי ההשוואה לעירק, המצב שונה בתכלית, אבל בשתי המקומות שלטה ישות עליונה שהטילה פחד על ההמון ששלטה בכוח. החמאס אם היו יכולים היו הורגים חצי מהעם שלהם תומכי עבאס, ואולי עוד רבע תומכי הג'יהאד. אומנם המצב בפלסטינה רחוק מלהיות דיקטטורה אלא אנרכיה, אבל השליטה ביד רמה של החמאס מזכירה קרבות מאפריקה, או מנהיגים מעורערים בנפשם כמו סדאם.

13. בית"רי מלידה Member

בשביל מה? בשביל מה?

הרבה יותר זול ופשוט לנתק להם את החשמל, ולהפסיק לספק להם סולר. ניסינו את זה פעם אחת וזה עבד יופי, אבל יש כאן בג"ץ מנותק, ראש ממשלה פחדן, ושר ביטחון שכל יום משנה את דעתו.

ביצים? יש בלול, לא לממשלה הדפוקה בראשות אול מארד.

14. King Kenny Member

עזוב את זה שזה יהיה מהלך גרוע מאוד למחוק את כל הערבים בעזה ערבים כי אז יהיה לך מלחמה עם כל מדינות ערב ויכול להיות שאת התמיכה של ארה"ב לא יהיה לך.
    כמו שאמרתי עזוב את כל זה, תתפנה אתה מהבית שלך לשעה.

15. Emil Member

אף מדינת ערב לא תרים ולו אצבע אם נפציץ בעזה. אף מדינת ערב לא הרימה ולו אצבע כשמחקנו כפרים שלמים בלבנון, והחרבנו רובע שלם בביירות (שהיא, אגב, עיר בירה ערבית). אפילו המדינה שהותקפה לא הגיבה...
    אתה חושב שלמובראק באמת באמת אכפת מהפלסטינים? או לעבדאללה? ויותר מכך, לאסד? לכל אחד מהם הבעיות שלו והעניינים שלו, והסוגיה הפלסטינית לא בדיוק בראש סדר העדיפויות שלהם. לא יודע מה גרם לך לחשוב אחרת, אבל החבר'ה האלה לא בדיוק מעוניינים להתאבד מדינית ולתקוף את ישראל, ולהסתכן במחיקת המשטר שלהם
    היחידים שאולי יכולים להגיב אלו חיזבאללה, וגם זה לא סביר במצב העניינים הנוכחי.

לירן -
    אתה צודק, צבא מאורגן זה לא, רק אמרתי שהם כבר לא מתביישים וצועדים ברחובות בגלוי, מתאמנים בטקטיקות צבאיות (נלוזות כמה שיהיו) ואנחנו צריכים להתייחס אליהם כאל צבא לכל דבר ועניין.
    אז לא כל העם הפלסטיני תומך בחמאס, אבל חלק לא מבוטל ממנו כן. ושוב על משקל העם מטומטם - העם לא מתקומם (ולעם, בעזה לפחות, לא חסר נשק...), והעם ישלם.
    אין מה לעשות, זה מה שיקרה בסופו של דבר. מישהו צריך להפסיד כאן, ואחד העמים יסבול. בינתיים אנחנו מובילים במאזן האימה הזה, אבל הכרעה לא תושג בקצב ההתנהלות הנוכחי