נסיעה לגרמניה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ליאורי, ‏17/7/06.

1. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אהלן,אני מוכן לעזור לך בכל דבר שם אתה יכול לפנות אלי בפרטי ואשמח לעזור.

בקשר ללברקוזן,ת'אמת אין הרבה מה להראות שם זוהי עיר תעשייתית יותר מאשר תירותית.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. Brian the Lion Member

ראלף לורן (מה שמך האמיתי?) תודה על העזרה, אפשר לדבר באייסקיו גם (אם תתן לי אותו) ואני מעוניין בכמה מידע שאני אוכל "לסחוב" מהפורום על גרמניה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

3. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

קוראים לי יוני שלחתי לך הודעה בפרטי אחי.

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלע, איזה מן תשובה נתת לי?

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה שלך כללית מידי. לפי הנתונים שלך. כל אזור בגרמניה יתאים לך. הכי חשוב זה מה התקציב שלך איך אתה רוצה להסתובב ואם זה בערים או מחוץ לערים ואיזה אטרקציות מעניינות אותך (מוזאונים לאומנות, מוזאנים לכל מיני דברים שונים (מדע, שעונים, מכוניות, צעצועים), פארקי שעשועים, שופינג, נופים וכו'). לטעמי הטיולים הכי יפים בגרמניה משלבים עיר גדולה ליום או יומיים והשאר בנסיעות בעירות הקטנות והכפרים שזה מחייב רכב אבל זה הכי יפה. אם תיתן יותר מידע מה מעניין אותך אני אשמח לעזור. דרך אגב. לא רק לך לכל אחד.

לידיעה. שכירת רכב במינכן היא הזולה ביותר באירופה.

הכי טוב לקנות ספר טיולים. לצעירים וה"עניים" בינינו מדריך טיולים של לונלי פלנט. לאחרים אני ממליץ על מישלין (באנגלית או בעברית) או על פספורט (בעברית) שגם כיום לפני כל נסיעה אני חוזר וקורא בו.

דרך אגב. אני חוזר ומזכיר - יש דילים של אלעל לסופישבוע בגרמניה כולל כדורגל בסביבות 550$.
    מצד שני, אפשר למצוא בתקופה הזו טיסות צ'רטר לשבוע (לפחות) במחיר של כ - 200$.

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק נדב. אני אפרט טיפה- השאלה המרכזית היא על איזור מסוים בגרמניה שבו יש אטרקציות מרובות על פני שטח יחסית מצומצם (ללא נסיעה של 200 ק"מ מעיר לעיר). אטרקציות זה נופים, טירות וכו', בילויים בשעות שאחרי הטיולים (פאבים, מסיבות) וכמובן גם איזו אטרקציית כדורגל בסביבה (ולא ללכת למשחק של סארברוקן, עם כל הכבוד).

כשאמרת שהשכרת הרכב הכי זולה- בכמה יורו מדובר ליום? ומה התנאים שצריך לעמוד בהם על מנת להשכיר? מה שבארץ קרוי 'נהג צעיר' (מתחת לגיל 24 או 5 שנים נוהג, לא זוכר מה זה בדיוק) יכול להשכיר רכב?

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/07
  7. Ampelmann Member

Alt = ישן/עתיק (old)
    Stadt= עיר
    אלטשטט= עיר עתיקה.

האכסניות הנחשבות לבטוחות ביותר הן ה-Jugendherberge (יוגנד-הר-בר-גה). אפשר לקבל מושג על אופי האכסניה גם לפי המחיר. ברוב המקרים, האכסניות שעולות 7-13 יורו ללילה הן אלה בהן מתגוררים התיירים להם התקציב הכי נמוך, דהיינו...
    אם אתה נוסע בעונה שהיא לא חזקה במיוחד, אתה יכול לחפש אכסניות במקום ולהתגורר בהן על סמך התרשמות. לדעתי, אם אתה לא מתכנן להסתובב בלובי בשעות מאוחרות (אחרי 8 בערב או לפני 5 בבוקר), גם אכסניה לא סימפטית תהיה סבירה.

חפש בגוגל Youth hostle, תמצא שם יותר משאני יכול להגיד לך.

גל- האזורים הנחשבים ליפים ביותר בגרמניה (ואני לוקח כאן בחשבון רק מקומות יחודיים לגרמניה) הם ה-Altstadt של מינכן, גדת הריין בקולן וה-Mitte (רובע ה"מרכז") בברלין.
    במיטה תוכל למצוא מקומות מפורסמים כמו שער ברנדנבורג (אולי המפורסם ביותר בגרמניה כולה), אלכסנדר(-)פלאץ, בית האופרה, הגרוסה שטרן, KDV ורח' קו-דאם, צ'ק-פוינט צ'ארלי, כיכר פוטסדאם ועוד. ברלין בכלל היא העיר הגרמנית המעניינת ביותר לאור זאת שהיא מערבת בתוכה היסטוריה מימי קארל הגדול, ביסמארק, היטלר ומימינו אנו. ההליכה בשדרות כמו האונטר דן לינדן היא החוויה הגרמנית האולטימטיבית ויתרון נוסף הוא שרוב האטרקציות בברלין (במיטה, ליתר דיוק) נמצאות במרחק הליכה ואפשר להנות מרובן גם ללא תחבורה ציבורית, למיטיבי הלכת, כמובן (בערך 5 ק"מ במצטבר.
    הקשר לכדורגל בא לידי ביטוי בקרבה היחסית (רכבת אחת של 10 דק') לאיצ' האולימיפי של הרטה ולדני שלנו. בברלין יש גם הכי הרבה חנויות תיירים, משמע, הכי הרבה פיצ'פקע'ס.

העיר העתיקה במינכן טומנת בחובה מקומת כמו המריאן פלאץ המפורסמת, אוניברסיטת מינכן (והסטודנטיות שלה...) כנסיית אימנו (פראונקירכה) המפרוסמת, שהיא גם הסמל של העיר ולשעבר גם של באיירן ובה, ע"פ האגדה, דרך השטן וכנסיות רבות אחרות, כמו גם מועדון הצעצועים של מינכן.
    הקשר לכדורגל מבוטא גם בקרבה לפארק האולימפי (5 דקות רכבת) המפורסם עם האיצטדיון הישן של באיירן ושאר המתקנים המהממים האלה שרק הגרמנים ורק האולימפיאדה יכולים לספק. כמובן שבמחיר 20 דק' נוספות ברכבת (4-5 יורו) תוכל גם לקפוץ לאליאנצ ארנה ולהתרכשם מהמוזיאון. אם אני לא טועה, גביעי אירופה של באיירן הועברו למוזיאן החדש (ובתור מי שביקר בכמה מוזיאונים כאלה, אני חייב לציין שאין הרבה דברים מרגשים לאוהד כמו לעמוד ליד גביע האלופות).
    אגב, במריאן פלאץ נמצאת חנות האוהדים של מינכן 1860 והאפשרות להיות היחיד בישראל עם צעיף שלהם!!

קולן: יחד עם הקולנר דום, כנראה הכנסייה הגבוהה ביותר באירופה (או לפחות בגרמניה), יש בקולן כנסיות רבות, איצטדיון מהיפים בגרמניה (הקבוצה היחידה מהליגה השניה שהצליחה להביא 52,000 איש למשחק העונה!), כנסיות רבות, גשרים יפים ואיך לא- הריין. בקרבת מקום יש גם פרקי שעשועים, ארמונות והרבה מאוד מתרבות הקולש (Koelsch) המקומית.

*עריכה: גל, ברוב המקומות שציינתי אפשר להסתדר נהדר עם רגליים בלבד! לאיצטדיונים צריך בד"כ רכבת אבל שאר הדברים לא יגרעו יותר מ-10 דקות הליכה בין אתר לאתר (בעיקר בברלין ובמינכן). רכב זה אומר השכרה (יקרה מאוד, גם במינכן), אחריות, דלק, חניות ולדעתי- גם לאבד הרבה מההנאה של הליכה ברחובות והתרשמות מהפרטים הקטנים של מדינה אחרת. כל זה, כשבאמת אפשר לעשות הכל ברגל (ואסור, כמובן, להפסיד את חווית הרכבת הגרמנית). אגב, במיטה אין חנייה אף פעם, במריאן פלאץ אין אפילו אפשרות לחנות וגם בקולן מכונית היא עול.

8. רמי ב.ט Member

באמת קולן זאת עיר מדהימה במיוחד הכנסייה הענקית הזאת
    ונהר הריין..זה אגדה פשוט איזה יופי ללכת על שפת הנהר הזה פשוט חלום
    ויש גם בפרנקפורט את נהר הרייך שהוא גם ממש יפה
    בכלל אני כל כך אוהב את גרמנניה

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בברלין כבר הייתי 3-4 ימים, במרבית המקומות שציינת, אבל אינני פוסל לשוב אליה.
    במינכן לא הייתי והיא נשמעת מרתקת, במיוחד בחודשים אוגוסט-אוקטובר.
    לגבי קלן, תקן אותי אם אני טועה, היא מערבית יותר באופן משמעותי ממינכן ובטח שמברלין לא?

תודה גל.

10. Ampelmann Member

בבקשה גל, חח

קולן נמצאת בצד המערבי של גרמניה, ליד הערים דורטמונד ובון (ואם אני לא טועה אז גם לברקוזן). מחיר נסיעה ברכבת הוא די יקר, אבל יש דילים מסויימים בעיקר למה שמוגדר 'נוער' (מתחת ל-24) שיכולים להוריד את מחיר הנסיעה במועדים מסויימים לכדי 20 יורו בלבד.

גם 'עז' כמוני חייב להודות שמינכן מעניינת יותר. הנסיעה אגב, ממינכן לקלן יכולה לקחת חמש שעות בלבד ואפשר לעשות אותה כנסיעת לילה (nachtzug זו חוויה!!) כך שלא חובה לוותר גם אם באים לזמן קצר בלבד.

11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לכן שאפתי להתמקד באיזור מסוים.
    במקרה כזה, נגיד שאתה טס למינכן ונוסע לקלן, זה 5 הלוך ו-5 חזור, הרי לא תבוא למינכן ותחזור מפרנקפורט... כשנוסעים למעט זמן זה משמעותי כל הנסיעות האלה (שברוטו, גוזלות הרבה יותר ממשך הנסיעה הארוך ממילא).

12. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

כל כך הרבה מקומות נהדרים יש לראות בגרמניה.

אתחיל בבירת גרמניה-ברלין :
    -שער ברנדבורג,שער הניצחון שמהווה סמל בלתי נפרד מגרמניה.
    -קולטורפורום,מרכז התרבות הגרמני אשר ממוקמם בברלין.
    -בניין הרייכסטאג,כיום מאוכלס בו בית הפרלמנט הגרמני,בונדסטאג.
    -אי המוזיאונים:מוזיאון בודה,מוזיאון פרגמון,המוזיאון החדש והמוזיאון היהודי בברלין.
    -חומת ברלין.
    -ואיך לא האולימפיה שטדיון (המפלצת).
    http://img241.imageshack.us/img241/5755/250pxbrandenburgertornawk5.Xxx

מינכן:
    -הגן האנגלי,ממוקמם במרכז מינכן שכולל גם כמה מוזיאונים כמו מוזיאון המדע הגרמני.
    -הקתדרלה של הנשים,בניין מאוד מפורסם ומעותר מאוד .
    -אולמיפיה פארק,שווה כל דקה ורגע תענוג להיות שם במיוחד בשטדיון להיזכר ברגעים גדולים .

המבורג:
    עיר אטרקטיבית,צעירה,תוססת לטעמי העיר הכי יפה בגרמניה כיום.
    -הנמל השלישי בגודלו באירופה והגדול ביותר בגרמניה עם ספינות,אוניות עצומות חנויות מזכרות שבתוכן
    אפשר גם למצוא אביזרים של מועדוני הכדורגל סט.פאולי והמבורג ועוד מתנות קטנות.אפשרויות לשייט בתוך
    הנמל עצמו על מנת להכיר וללמוד על ההיסטוריה של הנמל ולהסתכל על כמויות העצומות של הקונטיינרים
    שמגיעים אל נמל המבורג.מסעדות דגים נהדרות (אך יקרות קחו בחשבון).
    -כדוריד,בימים הקרובים יחל אליפות העולם בכדוריד בהמבורג וההמונים צריכים להגיע לשם במטרה לראות
    את הטורניר.

קולן,בון,דוסלדורף:
    שלושת הערים הממוקמת במרחק נסיעה קצר מציעה מבחר רב גוני של אטרקציות כגון:
    קולן:
    עיר עמוסה באטרקציות.
    -קולנר דום הקתדרלה היפה בעולם לטעמי שווה לטפס אל מעלה הכנסיה במטרה לצפות ביופיה המרהיב של
    קולן ושכנותיה עלות העליה ברגל אל השפיץ היא עלות של יורו אחד.
    -קלן עיר תאומה של תל אביב דרך אגב.
    -קולן היא אטרקציה לכל ההומוסקסואלים,היא בירתה הרשמית של ההומוסקסואלים(יש כאן כאלה?)
    -מרכז תקשורתי נרחב,הרבה רשויות טלוייזיה ורדיו משדרות אל העם הגרמני הישר מבירת ההומוסקסואלים
    קולן.
    דוסלדורף: (עיר מולדתי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx )
    עיר מדהימה ביופיה,עיר של בני אדם הנחשבים לסנובים כבדים אך עם כיס עמוק עמוק.
    דוסלדורף היא בירת המחוז הענק בגרמניה נורד-ראיין-וסטפאלן.
    -אחד הרחובות האלגנטיים ביותר בדוסלדורף הוא Koenigsallee (קניגס-אלה, "שדרת המלכים"), המפורסם אף מחוץ לגבולות העיר והידוע בכינויו המקוצר "Koe". במרכז השדרה תעלת מים רחבה, אותה חוצים גשרים קטנים ונאים. ברחוב שוכנים בתי אופנה ומרכזי קניות יוקרתיים, וכן בנקים רבים.
    -העיר העתיקה (Altstadt) של דוסלדורף שוכנת גובלת בנהר הריין במערבה. היא גדולה, משומרת ותוססת בהרבה מהערים העתיקות של קולן, בון וערי חבל הרוהר הסמוכות. בעיר העתיקה כנסיות רבות, סמטאות מעוקלות ומרוצפות אבן, חנויות מיוחדות, מוזיאונים ומסעדות אין ספור

אם אתם בעניין מריבות היסטוריות אז יש לקולן ודוסלדורף עבר עצום:
    בין דיסלדורף וקלן, שכנתה הגדולה מדרום, קיימת איבה היתולית רבת שנים. תושבי קלן מתקנאים בדיסלדורף על האלגנטיות הרבה של העיר, על רמת החיים הגבוהה בה ועל היותה בירת המדינה. תושבי דיסלדורף, מצידם, מתקנאים בקתדרלה של קלן (הכנסייה הגדולה בגרמניה ואתר התיירות החשוב ביותר במדינה) ובהיסטוריה והמורשת העתיקות של העיר. בקלן ובדיסלדורף שותים סוגי בירה שונים, וגם נושא זה מהווה עילה לתחרות. את הבירה של קלן וריינלנד ("ק?ל?ש", הנקראת על שם העיר) כמעט ולא ניתן להשיג כשחוצים את גבולה הצפוני של העיר; ואילו למבקרים בקלן מומלץ שלא להזמין אלט (Alt), סוג הבירה האהוב בדיסלדורף, בקשה שלרוב תיתקל בהרמת גבה.

http://img412.imageshack.us/img412/8804/550pxduesseldorfoldcitynn1.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/07
  13. רמי ב.ט Member

תן גם על פרנקפורט ועוד ערים

14. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

פרנקפורט אמ-מיין:
    העיר החמישית בגודלה בגרמניה עם 700.000 תושבים ב2007.
    פרנקפורט היא העיר הגדולה במדינת Hessen. היא שוכנת בלבה של גרמניה, על גדות הנהר מיין, יובלו של הריין. פרנקפורט והערים סביבה מהוות את האזור המטרופוליטני (ריין-מיין) השני בגודלו בגרמניה (אחרי חבל הרוהר), עם כ-5.5 מיליון תושבים.
    קו הרקיע של העיר ייחודי לגרמניה. התפתחותה כמרכז כלכלי האיצה את בנייתם של גורדי שחקים רבים, ובשנת 2004 עמד מספרם על 366, יותר מכל עיר אחרת בגרמניה. גורדי השחקים, אשר רבים מהם שייכים לבנקים הרבים בעיר, העניקו לעיר את הכינויים "בנקפורט" ו"מיינהטן" (על-שם מנהטן שבניו יורק). הבניין הגבוה באירופה נמצא בפרנקפורט ושייך ל-Commerzbank.(כמו כן הספונסר של אצטדיון הקבוצה
    מפרנקפורט).
    http://img228.imageshack.us/img228/8289/300pxskylinefrankfurtmafb5.Xxx
    בפרנקפורט כמו בערים אחרות מתקיימת מידי שנה גם messe(תערוכה)בכל התחומים.
    בפרנקפורט אפשר למצוא גם פארקים ירוקים ומדהימים ביופיים בין כל גורדי השחקים אשר נישאים לשמיים.
    כמו בקולן גם בפרנקפורט יש קתדרלה אך גודלה קטן מאשר זאת שבקולן.
    לעיר יש את השדה תעופה הגדול בגרמניה ובין חמשת הגדולים והעמוסים ביותר באירופה ואפילו בעולם.
    Fraport.
    http://img107.imageshack.us/img107/6352/fhfrankfurtmainbe3.Xxx
    בעיר יש צירוף יפה,מקורי בין גורדי שחקים,גנים ירוקים ומוטפחים,סגנון כפרי בתוך העיר עצמה zeil המדרחוב של פרנקפורט.
    בעיר מגוון רב של סוגי ספורט בשביל התושבים:כדורסל,פוטבול,כדורגל,הוקי.
    הכדורגל בעיר הוא המוקד העיקרי לטירוף חושים עירוני אצטדיון גדול ומרהיב עומד לרשות הקבוצה
    איינטכרט פרנקפורט בתוך יער שלידו נמצא השדה תעופה .
    http://img351.imageshack.us/img351/8430/waldstadionfrankfurttq8.Xxx

15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

באזור קלן דיסלדורף ובון יש את פנטזי לנד שזה פארק השעשועים הגדול ביותר באירופה. למשל.

בשטוטגרט (עיר יפיפיה) יש את מוזיאון מרצדס ומוזיאון פורשה. באיזור יש עיירה קטנה עם מוזיאון שעונים מדהים.

מינכן וכל באווריה זה איזור מדהים ביופיו עם יערות אגמים, עם ערים בינוניות מדיהמות ומאות כפרים ועיירות יפיפיים. בכולם גם אפשר למצוא צימרים לישון בלילה. יש גם את האלפים הגרמניים ועוד ועוד. במינכן עצמה יש את מוזיאון ב.מ.וו. מוזיאון צעצועים (שעדיין לא יצא לי לראות) הכפר האולימפי המעניין מאוד ועוד הרבה.

בכל עיר גדולה בינונית או קטנה יש את האלטשטדאט שתמיד מעניינת.

לטעמי, אסור לפספס את הערים הקטנות, העירות והכפרים ולכן עדיף להשקיע ברכב, כך שהדרך הופכת לחלק מהטיול ואפשר לעצור בכל מקום ולטייל.

בקיצור המון המון מה לראות. בכל איזור בגרמניה תמצאו כל מה שאתם מחפשים ובכל זאת לכל איזור יש את הייחוד שלו, את האוכל שלו, את הבירה שלו ואת האופי של התושבים שלו (אם כי, כולם אדיבים מחייכים וינסו לעזור לכם). ולכן, אפילו כולנו חכמים, כולנו נבונים וכולנו יודעים את גרמניה. אף אחד מאיתנו לא יוכל לתת לאף אחד מידע כמו שתקבלו בספר טוב. ותחשבו. מי שיוצא לטיול והולך להוציא לפחות 1,000$ שווה לו להשקיע בספר של 15 - 20 $ שיוסיף המון ושישמש אותו עוד הרבה פעמים. כי גרמניה ממכרת ואחרי פעם אחת רוצים לחזור לשם שוב ושוב. לי אישית, יש ספר שמלווה אותי כבר כמעט 10 שנים ואני תמיד חוזר וקורא בו לפני כל נסיעה.