ניר קלינגר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏21/10/04.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובכל זאת,4-2 באמת הרבה יותר טוב מ- 3-0.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלינגר הוא לא מאמן כזה שיילך לעיתונות ויגיד שהוא ניסה לקנות את X ולוני לא נתן לו.
    יש בינו לבין לוני אמון מלא ושום דבר בין שניהם לא מודלף,בגלל זה סביר להניח שלא שמענו שום דבר כזה.
    אני בטוח שאם לוני היה נותן לו פי שניים כסף קלינגר לא היה מביא את אמבמבה ואת אדו.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה הנשאלת, היא האם למשל מול באיירן ברמת גן, כשמכבי מפגרת 1-0 בדקה ה65, מכבי לא הייתה צריכה לתקוף? ליזום?
    אני מבין ומקבל בונקר של מכבי במינכן ובאיטליה, אבל השאלה האם בבית, במצב של פיגור, כשבאיירן ביום לא טוב, מכבי לא הייתה צריכה ליזום, לתקוף, לנסות להבקיע?
    אז נכון, באיירן מינכן היא קבוצה הרבה יותר טובה ממכבי, אבל באיירן ברמת גן הציגה יכולת חלשה מאוד, והשאלה הנשאלת האם בדקה ה65, במקום לשמור על התוצאה, היה מקום לתקוף?
    האם באמת יש הבדל כזה גדול בין להפסיד 1-0 לבאיירן ללהפסיד 2-0.
    האם מכבי לא הייתה צריכה לתקוף באותה סיטואציה?

עוד שאלה שנשאלת היא מי בחר את אותם זרים שלדעתך הם זרים כושלים?
    מי ממשיך להסתמך על הייס למרות שמהחצי השני של עונת האליפות הוא לא פוגע?
    מי העדיף את אבמבה על אלון מיזרחי, כפיר אודי, יניב אברג'יל ואליניב ברדה?

הראה משנה שעברה היה ידוע שלמכבי יש בעייה חמורה בהתקפה.
    אז בקיץ שני החלוצים שהיו(קוביקה ופרוחננקובס) עזבו, וכל הזמן והכסף שהיו לקלינגר, והתחליף היחידי שהוא הביא זה אדו.
    מי אשם שהיום מכבי מסתמכת על חלוץ (אדו) שלא משנה כמה פונטציאל יש לו, כרגע הוא מחמיץ כרוני?
    כבר במשחקים המוקדמים באירופה ובליגה, לפני ההגעה לליגת האלופות, ראו שלמכבי חסר חלוץ.
    קלינגר העדיף להביא זר על חלוץ מוכח, והיו הרבה כאלה.
    אז מי אשם בכישלון ההתקפי?

נוח להאשים את עובד ודגו, ואכן יש להם חלק גדול בהתנהגות שלהם, אבל אם מסתכלים מבחינה מקצועית, קלינגר פשוט הורג את הקבוצה שלו בכל הקשור להתקפה.
    נגיד ועובד ודגו היו נשארים, מישהו כאן באמת חושב שעוד חודש, שקלינגר יוציא אותם מהבוידם, הם פתאום יהיו בכושר שיא ויוליכו את מכבי מבחינה התקפית?
    קלינגר במשחקים האחרונים לא הרכיב 4 שחקנים יצרתים ומוכשרים בהרכב, אלעד בונפלד, ברוך דגו, ראובן עובד, ואלי ביטון.
    היה ספק למישהו שגם אם כל הנ"ל ישארו, שהטקטיקה הנוכחית של קלינגר פוגעת בהם.
    ברגע שקלינגר החליט על טקטיקה הגנתית, בלי אף שחקן יצרתי באמצע, הוא הרס למכבי את העונה בישראל.
    כשמכבי יגמרו את ליגת האלופות, ויחזרו לליגה, ששם זאת הזירה החשובה באמת, לא תהיה להם התקפה.
    עובד ודגו יעזבו, וגם אם ישארו, הם לא יהיו בכושר להוביל קבוצה.
    אותו הדבר בקשר לבונפלד(שעוד מגרד דקות פה ושם), ואלי ביטון(שהיו פעמים שהוא אפילו לא התלבש).

אני הרבה פעמים שומע שהסגל של מכבי לא איכותי, ושוב אני אומר, ברוך דגו, אלעד בונפלד, אלי ביטון וראובן עבד, אין שום קבוצה בארץ שיש לה ספסל כל כך איכותי.
    זה שקלינגר מחליט להקפיא את החלק ההתקפי(כאילו בעוד חודש פתאום הם יהיו בכושר שיא), זה אשמתו של קלינגר.
    מבטיח לכם שלא משנה מה אתם חושבים על איכות הסגל של מכבי, עם דגו ובונפלד במקום שחקנים כמו אבמבה וזיתוני, מכבי תראה יותר טוב.

אף אחד לא אומר לפתוח עם 3 חלוצים במינכן, אבל גם לא ללכת לקיצוניות השנייה ולהקפיא את כל השחקנים ההתקפים המובילים של הקבוצה(ויסלח לי אבמבה).

4. אורן04 Member

מכבי חיפה לא קבוצה בארץ?

5. KirkH Member

בשביל מה? כשמכבי תוקפת העורף שלה פרוץ לגמרי, זו עובדה. אז המשחק היה נגמר ב3-1 לגרמנים וכולם היו אומרים שמכבי הובסה והושפלה ושהיה כבר עדיף לשחק על בונקר ומתפרצות.

ניר קלינגר בחר כל אחד ואחד מהם. לבד. אבל הוא הביא אותם כדי לקחת אליפות ממכבי חיפה, לא שלוש נקודות בצ'מפיונס ליג.

ג'ון פנסטיל אחד הזרים הטובים שמשחקים היום בליגת העלק, באירופה הוא שחקן מוגבלשמול הלחץ לא מסוגל להימנע מאיבודי כדור.

ברונו רייס עדיין קשר אחורי מספיק טוב בשביל הליגה שלנו בה הוא יכול בכיף ללכת במשך 85 דקות סביב עיגול האמצע ועדיין להיבחר לשחקן המצטיין במשחק. זה לא עובד באירופה מול שחקנים שלוחצים עליו.

ישמאל אדו, "ה"טעות של קלינגר. בחר לקחת אותו למרות עונה גרועה בנתניה, שוב, כפוטנציאל אם היה חוזר לכושר של לפני שנה וחצי הוא אחד החלוצים הטובים בארץ - אולי הוא עוד יחזור למצב הזה, אבל כרגע הוא נפילה.

עימנואל אמבמבה, מבחינת כדורגל, לבחור יש את זה ומספיק לראות את מה שהוא עשה בהולנד כדי לקבל הוכחה לעניין. אבל הוא בא חולה ואולי זו גם טעות של קלינגר. לדעתי הוא דווקא ישתפר. בכל אופן כפוטנציאל היה לו הרבה יותר מלברדה או אופיר חיים שלא ראו מגרש בערך תקופה זהה לזו של אמבמבה, אלון מזרחי? נראה לך שמה שעובד נגד סכנין יפעל נגד ביירן? לא עברנו קצת את השלב הזה?

ג'ובאניני הוא היחידי שמגלה יכולת סבירה באירופה.

הזרים של מכבי בהחלט מספיק טובים כדי להילחם על האליפות בארץ, באירופה הם שום כלום.

זה אחלה טיעון, אבל זה גם היה מביא לספיגה סיטונאית באירופה. אין מה לעשות מכבי לא בנוייה לשחק פתוח והתקפי כמו שחיפה שיחקה בזמנו. ככה זה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/10/04
  6. אלי מתחן Member

זה לא שניר קלינגר לא רוצה שמכבי תתקוף, היא פשוט לא מסוגלת. אין לה זרים ברמה אירופאית, ישמעל אדו הוא חלוץ מוגבל שמסתמך על המהירות שלו, אמבמבה לא התאקלם בקבוצה, רייס כבר שנתיים לא זה, פנסטיל שחקן טוב אבל כסחן ומשחק מאחורה מדי לטעמי וג'ובאניני הוא היחיד ששומר על רמה גבוהה.
    לזכותו של קלינגר יאמר שהוא מצליח להתמודד עם חיסרון של שוער ברמה גבוהה ועדיין להעמיד הגנה חזקה, אבל גם להגנה כזאת יש גבול, לדעתי קבוצה ולא משנה איזו, לא מסוגלת לעמוד בלחץ יותר מ10 דקות.
    קבוצה צריכה לתקוף מכיוון שכאשר הכדור נמצא ברגליים של השחקנים שלה הוא לא ברגליים של השחקנים השניים שלא מהווים איום על השער בלי הכדור. עם חלק קדמי כמו של מכבי, גם שהכדור אצלם השחקנים השניים מהווים איום, בכל רגע הם יכולים לאבד את הכדור ואם במקרה הוא יגיע לאדו, זה יגמר בשלטי פרסומת. אם מכבי הייתה בונה את עצמה להצלחה באירופה, היא הייתה חייבת להביא 2 קשרים אחוריים ברמה גבוהה, בסדר גודל של ז'וטא או פישונט, כל קבוצה שהצליחה להפיק כדורגל טוב ולהצליח בשנים האחרונות זה בזכות קישור אחורי ברמה גבוהה, מכבי חיפה של לפני רוני לוי עם ז'וטאוטס ופראליה, הפועל חיפה עם זיתוני ואוליאנוב, בית"ר עם פישונט, טלסניקוב ואבוקסיס יש עוד עשרות דוגמאות, בקיצור, קבוצה צריכה שחקנים שמניעים כדור גם תחת לחץ ומסוגלים לנטב את המשחק לחצי של היריבה. למכבי יש את רייס, זיתוני, מישאלוב (אני לא בטוח בתפקיד שלו) ובונפלד, מבונפלד ומישאלוב אפשר להרכיב את הקשר המושלם, אבל הבעיה שביחד הם תופסים 2 מקומות, רייס אדיש, זיתוני לא חוזר לעצמו וככה נראית מכבי, היא צריכה לסמוך על 4 שחקנים שלא יכולים לגעת ביד.

7. burning soil Member

אולי הוא העיף את אותם כוכבים כי השיטה לא עבדה והקבוצה נכשלה,
    אולי כי הקבוצה התפרקה מבפנים? חשבת על זה?

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מסכים איתך.
    באיירן ברמת גן הייתה בינונית ומטה.
    אחרי הדקה ה65 היא פשוט העבירה את הדקות עד לסיום.
    אני לא אוהד מכבי, אבל אם זאת הייתה באר שבע, הייתי מצפה במצב כזה מהקבוצה שלי לתקוף.
    2-0 או 1-0 זה באמת לא הבדל כזה גדול, בין 1-0 ל1-1 ההבדל הוא עצום.
    קלינגר היה חייב לתקוף עם כל מה שיש לו.
    אני מבטיח לך שהפסד 2-1 היה מתקבל הרבה יותר טוב בארץ.

ושוב, הקטע הוא כיצד אתה רואה את ליגת האלופות.
    יש כאלה שרואים(וכניראה אתה בינהם) בעצם העלייה לליגת האלופות את ההישג, ואז, הם מנסים פשוט וקל לעבור את ליגת האלופות בכבוד.
    ויש כאלה, שאכן רואים את העלייה לליגת האלופות כהישג, אבל אצלם, זה לא נגמר כאן, והם רוצים לעשות הישגים נוספים.
    אז נכון שמכבי לא יכלה לקבל בית יותר קשה מבחינתה.
    אבל אם מסתכלים באופן מקצועי, רואים שבאיירן שהגיעה לת"א היא באיירן חלשה, שמכבי היו צריכים להוציא נגדה משהו.
    אם מסתכלים באופן מקצועי, רואים שאיאקס בתקופה לא טובה עם הגנה בינונית מאוד, דבר שמכבי חייבת לנצל עוד שבועיים ברמת גן(ואת זה אני אומר כאוהד איאקס).

זה נחמד מאוד להגיד יצאנו בכבוד מבית של איאקס, באיירן ויובה.
    אבל השאלה האם רוצים להשיג יותר מזה, האם צריכים (לדעתי חיבים) לתקוף בבית בדקה ה65 כשאתה בפיגור מינמלי מול קבוצה שלא מתקרבת למיצוי 50% מהיכולת שלה.

כניראה שאתה לא עוקב אחרי הייס.
    מהחצי השני של עונת האליפות הוא חלש.
    וכשאני אומר חלש, הכוונה חלש בליגה.
    את הביקורת הוא קיבל הרבה לפני ליגת האלופות.

פנסטיל הוא אכן מגן טוב בליגה שלנו, ואכן יש לו בעייה להתמודד מול לחץ ברמה הגבוהה.
    השאלה למה קלינגר לא עובד איתו על כל הנושא של הלחץ באימונים?

בנוגע לישמאל אדו שוב אתה מתרץ.
    מה זה משנה למה קלינגר התכוון כשהוא הביא אותו?
    השורה התחתונה שהיום מי שאמור להחזיק את ההתקפה של מכבי זה חלוץ בינוני ומטה (בליגה שלנו) וחלוץ חלש(ברמה אירופאית).

נו באמת, אתה שופט את התרומה בהווה של אבמבמה לפי התרומה שלו בעבר בהולנד?
    אתה יודע כמה זרים באו לישראל עם "עבר עשיר" ולא הראו כלום, מהו קודרו הוא הראשון שקופץ לי לראש.
    וחוץ מזה, אם הוא בא לליגת העלק שלנו, בטוח שזה לא בגלל שהוא החלוץ הטוב בעולם, או חלוץ טוב ברמה אירופאית, אחרת הוא היה היום בהולנד או בליגה שנייה באיטליה או ספרד.

אלון מיזרחי(למרות שאני שונא אותו קיום) הוא מלך השערים באירופה מבחינת קבוצות ישראלית.
    אין שחקן ישראלי שכבש יותר ממנו במסגרות אירופאיות.
    גם היום, הוא טוב, בטח יותר טוב מאבמבה.

תסתכל על הליגה, מכבי נראת לך כמו קבוצה שיכולה לקחת אליפות?
    איפה לעזאזאל ראית את הזרים של מכבי בולטים בליגה?
    אתה יכולים להשוואות בין הזרים של מכבי היום(הייס, פנסטיל, אמבמבה, אדו וג'ובניני) לזרים של חיפה כשהיא הייתה בליגת האלופות(יעקובו, זאוטה, פראליה, רוסו ואג'פור)?
    או לזרים של חיפה היום?
    קלינגר בחר את הזרים, והוא נכשל.
    התירוצים על אבמבה בכלל לא נכונים כי קלינגר הביא אותו כדי לחלזק את מכבי באירופה ולא בשביל הליגה.

אנשים כמוך שפוחדים לתקוף את באיירן בבית כשבאיירן ביכולת חלשה ונותרה רק רבע שעה לסוף הם אלו שגורמים לזה שהתדמית של מכבי בקנטים.
    אף אחד לא ביקש לעלות עם 3 חלוצים במינכן, אבל בבית, כשבאיירן מציגה יכול חלשה, ונותרו 20 דקות, ומכבי בפיגור מינמלי של 1-0, למה לא לתקוף?

נ.ב
    לא ענית לי על השאלות לגבי עובד, דגו, בונפלד וביטון.
    האם אתה חושב ששחקן כדורגל יכול להיות בחוץ חודש וחצי, ואז אחרי חודש וחצי להוציא אותו מהבוידים ולצפות שהוא יוביל את הקבוצה שלך מבחינה התקפית?

9. KirkH Member

מסכים איתך לגבי העובדה ש2-1 לביירן היה מתקבל יותר טוב, מה לגבי 4-1 לגרמנים? או אפילו 3-0??? תאמין לי שהתקשורת בארץ הייתה שוחטת את מכבי.
    אלוהים יודע (ועכשיו גם כל העולם, כי כולם ראו את מכבי באמסטרדאם) שעם כל המחמאות והדיבורים מסביב - ההגנה של מכבי יחד עם השוער שלה, בזירה האירופאית, פשוט לא מסוגלים לעמוד לבדם בלחץ.

ביירן מינכן ובעיקר יובנטוס הן קבוצות שהסגל שלהן זועק - ניסיון!!! הן לא באו לקרוע את מכבי או לתת הופעה שתהווה הצהרת כוונות, כי בחודש ספטמבר מפציצות בעיקר הסגניות והסינדרלות, אבל הן בהחלט לוקחות כל מה שנותנים להן. ואם מכבי הייתה תוקפת ומפקירה את העורף (ובמכבי עובדתית שני ההדברים הללו חופפים, כרגיל הכל שחור או לבן, אין דבר כזה לתקוף עם אחריות ומחשבה הגנתית באותו זמן) היריבות שלה היו מענישות אותה. והפסד בהפרש של שניים או שלושה שערים היה מתקבל כאן בהרבה פחות הבנה.

אני בטוח שאתה זוכר שאני משתין בקשת על כל מה שקשור לליגת הזו. העובדה שמכבי העפילו לשם או שצ'לסי הגיעו לחצי הגמר בשנה שעברה לא שינתה שום דבר בהקשר הזה.

אני לא מתרץ, עובדתית לא חסרים מקרים של שחקנים גדולים וגדולים פחות שנפלו לתקופות של משבר, ובעיקבות שינוי מסויים (מעבר לקבוצה אחרת, החלפת מאמן) פתאום חזרו לעצמם או אפילו נהיו טובים מאי פעם בעבר. קלינגר הימר, אין ספק בכלל, יכול מאוד להיות שהוא גם נכשל בהימור, לדעתי, בליגה שלנו נטו, בשורה התחתונה, אדו לא היה מה שמפריד בין מכבי לאליפות. באירופה הוא בהחלט מה שמונע ממנה עד עכשיו להיות הרבה יותר מסוכנת בחוד.
    רוצה לקרוא להימור של קלינגר כישלון? שיהיה... רק תחשוב מה היה קורה אם אותו קלינגר לא היה מהמר על אחד, ארז מסיקה, פלופ רציני בכל קבוצה שבה שיחק עד שנחת אצל קלינגר. עוד הימור - ככה זה, פעם אתה מצליח פעם לא.

ואנשים כמוך יושבים גבוה במערכות עיתונים ומשנים לגמרי את דעת הקהל. ביירן ביכולת חלשה?!? אייאקס במשבר?!? מה זה הבולשיט הזה? אז הם עשו תיקו בליגה המקומית, ביג פאקינג דיל, איך זה קשור למכבי? זה משפר במשהו את הסיכוי של מכבי עם סגל השחקנים הנוכחי החלש שלה לדגדג את הקבוצות האלו? התשובה האובייקטיבית היא פשוט חד וחלק - לא!!! זה לא הפריע לתקשורת כאן להוביל קמפיין שדרש לא פחות ולא יותר ניצחון בארינה. זו ולא שום דבר אחר היא הסיבה לתדמית המנופצת של מכבי.

האם לדעתך שחקן שמגלה יכולת פשוט אפסית במשחק גביע, שבו הוא יודע שהוא אמור להוכיח למאמן בדיוק מה הוא שווה - ראוי בכלל לקבל הזדמנות לדקות משחק משמעותיות?
    לדעתי לא. ואין בכלל חשיבות אם לשחקן קוראים אבי נמני, ברוך דגו או משה מישאלוב. מי שטוב משחק, מי שמסריח את המגרש, לא אמורה לעזור לו העובדה שהוא היה בורג מאוד משמעותי באליפות של הקבוצה לפני שנתיים.
    דגו, ביטון ובעיקר ראובן עובד היו העונה פשוט גרועים. למה לעזאזל הם אמורים לשחק? למה לעזאזל להפוך את זה לאישיו כאן? למה ליצור את הרושם שאם הם היו משחקים הכל היה נראה אחרת?

נערך לאחרונה ב: ‏23/10/04
  10. burning soil Member

מחזק את דברי קירק,ומוסיף דבר או שניים-כל הזמן מדברים כאן כמה שהכדורגל הישאלי בקנטים,
    אבל כשקבוצה ישראלית מגיעה לפיסגת הכדורגל העולמי ולא מבטאת יכולת מספיק טובה או לא
    משיגה תוצאות,מבקרים(תקשורת בעיקר) את השחקנים,מאמנים,ואת דרך המשחק כאילו הכדורגל הישראלי
    הוא מעצמה בפני עצמו.

נערך לאחרונה ב: ‏23/10/04
  11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מבין מה הבעייה כאן?
    מה זה " בליגה אדו לא יהיה הדבר שימנע ממכבי לזכות באליפות "?
    הוא זר, וזר צריך להיות מעל הרמה המקומית.
    אדו צריך להיות זה שבגללו מכבי תקח אליפות, צריך להיות אחד מהשחקנים הבולטים בקבוצה.
    קלינגר הביא את אדו בידיעה שהוא יהיה האיש המרכזי של מכבי בהתקפה, בלי שום קשר עם תורג'מן יהיה לידו, או אבמבה.
    לדעתי(ואני אחד מאותם אנשים שמעריכים מאוד את אדו) הסתמכות עליו בלבד כגורם התקפי זה עות גדולה.
    קלינגר היה חייב להביא ליד אדו שחקן שהוכיח עצמו בישראל, מזרחי, אודי ואברג'יל שהוצעו למכבי הם דוגמאות לכך.
    אז נכון שקלינגר לקח הימור, אבל שלפחות ליד ההימור יהיה לו שחקן בטוח, שחקן שיספק את הסחורה (לפחות בישראל).
    כרגע גם בליגה אמבמבה לא מרשים(בלשון המעטה).

שים לב, אני מדבר על משחק ספציפי.
    במשחק הספציפי ברמת גן, באיירן הייתה חלשה.
    אני לא מדבר על באיירן באופן כלכלי באותו שלב של העונה, אלא באיירן ספציפית באותו משחק.
    ובאותו משחק ספציפי, באיירן הייתה גרועה.
    קלינגר ראה את באיירן משחק עלוב במשך 65 דקות, והוא היה חייב ללכת על השיווין ולתקוף.

איזה משחק, באיזה גביע?
    גביע הטוטו?
    בגביע העלוב הזה שאף אחד לא שם עליו?
    זה כמו שתגיד לי באנגליה ששחקנים איכותים שמשחקים רע בגביע הליגה הנידח אין מקום לשחק לאחר מכן בליגה.
    גביע הטוטו זה לא הבמה.
    שיתן להם צאנס אמיתיח.

ואתה עדיין לא עונה על השאלה שלי.
    אתה מצפה משחקן כמו אלי ביטון, או כמו דגו, שחקן שלא ראה דשא במשך חודש, להיות עוד חודש וחצי בשיאו ולהוביל את מכבי מבחינה התקפית?

סלח לי, אבל שחקנים הם לא רובוטים.

12. KirkH Member

תסלח לי מאוד אבל שחקנים במעמד שאתה מדבר עליו (כאלה שרואים את עצמם כוכבים ולא רואים דקה מקלינגר) - צריכים לטרוף את הדשא גם אם מדובר במשחק צדקה מול אסירים בכלא מעשיהו. מה זה השטויות האלה לגבי גביע הטוטו? תהיה טוב במשחק זניח נגד הפועל ארגזים בגביע הטוטו - תקבל קרדיט במשחקים רציניים, ככה זה עובד ולא להיפך.

השחקנים שאתה מדבר עליהם מתאמנים כל יום עם מכבי וקיבלו במשך שלושה שבועות ברציפות הזדמנויות בגביע הטוטו - אף אחד מהם לא עשה עם הצ'אנס הזה משהו שמקנה לו זכות לדרוש דקות בליגה או בצ'מפיונס. זה שהשחקנים הם לא רובוטים זה נכון, אבל אני לא חושב שצריך לרחם עליהם. משחקים על המגרש השחקנים בכושר הכי טוב, אף אחד מהשלישיה הזו לא נכלל תחת ההגדרה הזו.

לגבי אדו, אני לא מסכים איתך. קלינגר הימר על אדו, זו עובדה. אדו בנתניה לפני שנתיים הוביל לבד חוד של קבוצת ליגת העלק בצורה אפילו יותר ממשכנעת. לדעתי האישית, העונה, מכבי חיפה היא לא אותה חיפה של לפני שנתיים ושלוש. אני חושב שחמישה שערים לכאן או לכאן (נניח וזה ההבדל בין אדו של היום לאדו של הציפיות) יפרידו בין מכבי לאליפות. זה הכל.

13. shmulikwe Member

קלינגר מציב הרכב שני ורק עם השחקני התקפה האלה והם מצליחים לעשות מלא מצבים אבל מפסידים כי היה באותו משחק הגנה חרא ושטראובר לא שיחק בכלל (לא שאם כן זה היה עוזר...). קלינגר בגד בעובד אחרי שעובד דיבר איתו הוא נתן לו צ'אנס משחק אחד ואח"כ הוא זרק אותו לכלבים! ככה בודקים אם שחקן בכושר טוב?!? זידאן גם לפעמים נעלם בתחילת עונה אז בא נזרוק אותו לנצרת עלית!

14. shmulikwe Member

היום קלינגר סיכם את מהותו במשפט אחד: "לשחקנים עם כשרון יש מקום בירדן, ואולי גם בלבנון"

15. KirkH Member

א) זה מאוד תלוי באיזה הקשר זה נאמר.

ב) זה נכון במאה אחוז. ניר רחמין למשל שוער כישרוני מאוד, כרגע, הוא פשוט לא מספיק טוב. אותו כנ"ל לגבי ראובן עובד.