ניו זילנד אלופת העולם בראגבי בפעם השנייה ברציפות

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏18/9/15.

1. shlomydavid מנהלים

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/901/Kg2XIO.Xxx

ניו זילנד עלתה לגמר גביע העולם בראגבי.

תקציר הניצחון של ניו זילנד על דרום אפריקה

ההאקה של ניו זילנד מול דרום אפריקה

חצי הגמר - יום ראשון:

http://srv2.Xxx.co.il/10/562c4f8901093.Xxx

* יש להוסיף שעתיים לכל שעה רשומה.

* המשחק יועבר בשידור מוקלט בערוץ ספורט 2 החל מ-23:15.

תהנו !

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רק יכול לקוות שנקבל היום שוב משחק כזה צמוד.
    ניו זילנד התקשתה מאד ודרא"פ הצליחה באמת למנוע מהפייבוריטית להציג משחק שותף. בסופו של דבר ה-all blacks ניצחו, אבל מרשים הם לא היו.

3. shlomydavid מנהלים

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לארגנטינה פשוט נגמרה אתמול הדלק. בעיניי מגיעים להם המון מחמאות, אבל משריקת הפתיחה אוסטרליה השתלטו על הדשא. לפומאס יש לב ענק, ואפילו כשנפצעו להם שני שחקני מפתח הנבחרת הזאת המשיכה להלחם. היה באמת מרגש לראות את מאמנם בוכה בסוף המשחק הרבה יותר מהתמונות הנישנות וחוזרות מטרמפיסט מגעיל שרק הגיע ליציעים כדי לטפוח על השכם של עצמו. כולם יודעים על מי אני מדבר...

הגמר יהיה לדעתי די צמוד עם יתרון לניו זילנד, אבל הם יצטרכו לשחק יותר טוב מאשר עשו מול דרום אפריקה. לטורניר הנהדר הזה מגיע קרב אחרון, עקוב מדם, כמו שראינו אתמול. באמת, יש לי המון הערכה לשחקנים האלה. התאבהתי במשחק הראגבי יותר מתמיד גם בגלל הספורטיביות אחרי המשחק בין הנבחרות והאווירה בין האוהדים השונים. כל כך שונה מעולם הכדורגל, באמת כל כך שונה.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שאמרו, כדורגל הוא משחק של ג'נטלמנים שמשוחק על ידי חוליגנים, וראגבי הוא משחק של חוליגנים שמשוחק על ידי ג'נטלמנים...

ארגנטינה שילמה מחיר מסוים, מי יודע עד כמה, על הטריי הקליל שחילקה לאוסטרליה בפתיחה. אני לא מאמין שיהיה גמר חד צדדי או משהו כזה, אבל קשה לי לראות את אוסטרליה מחברת הופעה שתספיק כדי לנצח את ניו זילנד. היא גם בוודאי לא תשחק כל כך הגנתי ופיזי כמו דרום אפריקה, כך שיהיה לניו זילנדים קצת יותר נוח.

לגבי מראדונה, הוא כזה "צומי". לפני כמה שנים הייתי באליפות גמר סבב הגברים בלונדון. איכשהו, נחתתי על יום שבו גם מראדונה נכח שם, בשורה הראשונה כמובן. זה גם היה ליד המיקרופונים, כך שאפשר היה גם לראות וגם לשמוע אותו מוחא כפיים - כי הוא תמיד סיים אחרון, ועשה את זה ברעש אדיר. אחרי כל נקודה.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אמרתי לך מה פערי הרמות שי :) אבל כמו שכבר אמרתי לאורך הטורניר, הפעם המקום השלישי/רביעי הוא לא התעלות כמו אז ב-2007, אלא מקום שהושג בזכות היכולת של הנבחרת הזו שמינפה את ההצלחה ב-2007 וההצטרפות לטרי ניישנס בעקבותיה לשיפור וגיוון ביכולת המקצועית. זה בזמן שהליגה המקומית, שבניגוד לעבר ממנה מגיעים רוב שחקני הנבחרת, עדיין פחות או יותר חובבנית (סגל הפומאס לא). התהליכים שמתרחשים עכשיו בראגבי הארגנטינאי, ההתקרבות לחברה האחרים מהדרום, מובילים למסקנה אחת - הראגבי הארגנטינאי הולך להמשיך להתקדם.

לגבי מראדונה - צומי אולי, אבל טרמפיסט הוא לא. היה גם בשלב הבתים ונפגש עם השחקנים בחדר ההלבשה גם אחרי ההפסד לאול בלאקס. מגיע לבקר לא מעט ארגנטינאים מכל ענפי הספורט ברחבי העולם ולא רק כשהם מצליחים.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כדורגל הוא משחק של ג'נטלמנים שמשוחק על ידי חוליגנים, וראגבי הוא משחק של חוליגנים שמשוחק על ידי ג'נטלמנים...
    אוהב את ההגדרה הזאת. השחקנים פשוט 'חיות אדם', אבל יש במשחק הראגבי גם תרבות כבוד אמיתית. לא מתנפלים על השופט אפילו אם הוא טועה, האווירה באיצטדיון וכמובן לבסוף ה-guard of honour הכל כך יפה.

(האקט הזה ראו גם במשחקים אחרים בטורניר. לא יודע אם זה קרה בכל המשחקים, אבל בחצי הגמר השני בין ניו זילנד לדרום אפריקה השחקנים גם נתנו כבוד הדדי)

הערב יש בגביע ההולנדי משחק בין פיינורד לאייאקס, לי ברור של נראה כזאת כבוד הדדי בטח לא ביציעים כי בגלל האלימות כבר מספר שנים ששום אוהד חוץ מגיע לרוטרדם או אמסטרדם. בקטע הזה יש לעולם הכדורגל בעיה רצינית ביותר.

8. Dekel Yid

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

על זה אני מדבר. נהדר לשמוע שופט מדבר ככה. אין לי באמת מושג למה בכדורגל זה לא ככה. אולי גם עניין של בגרות או איטלגנציה?

10. shlomydavid מנהלים

המשחק על המקום ה-3 (יום שישי):

http://srv1.Xxx.co.il/1/56334f070ec5e.Xxx

* המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ ספורט 2 החל מ-21:55.

תהנו !

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסופו של דבר אלו בני אדם. תחנך אותם כמו שצריך מגיל צעיר, והם יפעלו בהתאם. בכדורגל מבלבלים את המוח על "כבוד" ופה ושם שופטים שולפים כרטיסים על דברי שחקנים, אבל לרוב הם מעלימים עין וסותמים אוזן. יותר מכך, בראגבי אתה לרוב יודע שאם התקבלה החלטה, סביר מאוד להניח שהיא נכונה בזכות השימוש בטכנולוגיה. אמון בשופטים הוא דבר חשוב מאוד ובכדורגל אין את זה כי כולם יודעים שהם טועים כל הזמן על כל דבר.

זה לא אומר שראגבי חסין לגמרי. היו הרבה מאוד טענות בנוסח כדורגל אחרי רבע הגמר בין אוסטרליה לסקוטלנד, שהוכרע מבעיטת עונשין שלפי איגוד הראגבי העולמי לא היתה צריכה להישרק, אבל בגלל כל מיני חוקים אי אפשר היה לבחון את זה מחדש בזמן אמת. שום דבר אינו מושלם, אבל יש מקומות בהם הלכו קדימה.

ויש מקומות בהם רק נזכרו עכשיו להשתמש בטכנולוגיית קו השער. ואיזה כיף שהיא קיימת, רק בשבת ראינו איך אפשר היה להמשיך הלאה בשקט אחרי הגול שלא היה של צ'לסי מול ווסטהאם. למה? כי אנשים יודעים שיש מערכת ויודעים שאפשר לבטוח בה. בלי המערכת, היינו רואים שלוש דקות של ויכוחים, ריצות לקוון, ריצות לשופט שירוץ לקוון. זה אפשרי, אם רוצים.

12. shlomydavid מנהלים

דרום אפריקה זכתה במדליית הארד באליפות העולם בראגבי.

תקציר המשחק

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/633/cbtSEm.Xxx
    למרות שלא שבר את שיא הטרייז, בריאן הבאנה חוגג את הזכייה במדלית הארד.

משחק הגמר (יום שבת):

http://srv1.Xxx.co.il/7/5634872163d2a.Xxx

הדרבי הגדול של שבת: ניו זילנד - אוסטרליה בגמר אליפות העולם בראגבי.

* המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ ספורט 2 החל מ-17:45.

תהנו !

13. shlomydavid מנהלים

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגמר אולי לא היה כל כך צמוד כמו שקיווינו, אבל ניו זילנד האלופה הראויה. היא לא זייפה במהלך הטורניר ועכשיו היא תוכל להנות מהישג היסטורי. לי אישית חבל שבשנה הבאה לא ייערך עוד טורניר שכזה. אני באמת התאהבתי בספורט הזה.

15. golding מנהלים

היה שלב שבו ניו זילנד קיבלו כרטיס צהוב (מוצדק, יש לציין. השופט היה רך מדי עם הניו זילנדים לדעתי, שלא פעם ביצעו תאקלים גבוהים) ואוסטרליה הצליחו להשיג שני טרייס ולצמק את התוצאה. בשלב הזה ההגנה של אוסטרליה עוד תפקדה והיה מתח למשך 10 דקות, אבל אז קארטר הגיע משום מקום עם הדרופ המדהים שלו ופשוט חיסל את המשחק. איזה שחקן. אגדה.

de Middenweg אוהב/ת את זה.