ניו זילנד אלופת העולם בראגבי בפעם השנייה ברציפות

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏18/9/15.

1. shlomydavid מנהלים

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/901/Kg2XIO.Xxx

ניו זילנד ודרום אפריקה ייפגשו בחצי גמר אליפות העולם.

תקצירים וקטעי וידאו ממשחקי אמש:

ניו זילנד - צרפת

דרום אפריקה - ווילס

ההאקה של ניו זילנד מול צרפת

רבע הגמר - יום ראשון:

http://srv2.Xxx.co.il/1/5622c367c8409.Xxx

http://srv2.Xxx.co.il/6/5622c367bd4fa.Xxx

* יש להוסיף שעתיים לכל שעה רשומה.

* המשחק בין אירלנד לארגנטינה יועבר בשידור ישיר בערוץ ספורט 2 החל מ-14:55.

תהנו !

2. Dekel Yid

ואו איזו פתיחה של ארגנטינה.

3. golding מנהלים

ארגנטינה! :sm_eusa_clap:

מה שהקבוצות מהחלק הדרומי של הגלובוס עושות לצפוניות...

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  4. Dekel Yid

איזה שיברון לב לסקוטים. איזה סיום למשחק נהדר

נערך לאחרונה ב: ‏18/10/15
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

איזה משחק ענק של סקוטלנד ואוסטרליה... איזה באסה, כל כך רציתי לראות את הסקוטים בחצי ולא רק בגלל הסיכוי שזה היה נותן לפומאס.

האירים היו מצוינים במשך 60 דקות מול ארגנטינה, אבל ה-10 דקות הראשונות והאחרונות של המשחק גמרו אותם. משחק מרשים של האירים ביחס לפתיחה הרעה ולהרכב החסר, הפציעות המשיכו גם במהלך המשחק, מול ארגנטינה שהשיגה ניצחון מרשים דווקא במשחק לא מהטובים שלה בטורניר. אם הפומאס ישחקו בחצי כמו היום, המון המון טעויות, זה ייגמר רע מאוד. למרות התוצאה הסופית משחק חזק וצמוד.

גם אתמול דרמה גדולה וכמעט הפתעה של ווילס המרגשת, עוד אחת שרציתי בחצי, אבל בסוף דרא"פ התעשתה ונקבל חצי גמר קלאסי.

המשחק היחידי ברבעי הגמר שלא היה מעניין מבחינת המתח היה אתמול כשהאול בלאקס מנגבים את צרפת עם יכולת מצוינת וכמה מהלכי היילייט מרשימים. סאבאה מפלצת!

Dekel אוהב/ת את זה.
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

7. shlomydavid מנהלים

נערך לאחרונה ב: ‏19/10/15
  8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי את כל משחקי רבע הגמר, אבל כן ראיתי למשל את ארגנטינה הנהדרת. ראיתי את סקוטלנד מחזירה מלחמה אדירה, אבל נכנעת לאוסטרליה בגלל שריקה מפוקפקת של השופט. את ניו זילנד לא ראיתי, אבל התוצאות מאד ברורות. המדינות של החצי הדרומי שולטות בטורניר. זו הפעם הראשונה ששום נציגה אירופאית מגיעה לחצי הגמר. באולפן ההולנדי דיברו אתמול על זה שבאירופה צריכים לעשות חושבים כי אפילו ארגנטינה כבר עושה שמות באירופאים.

לא יודע, אבל אני הולך כרגע על גמר בין ניו זילנד לארגנטינה. אליאס, בדקות הטובות של הפומאס ראיתי נבחרת שיכולה לנצח כל נבחרת. לדעתי אחת הבעיות שלה יכולה להיות השקט הנפשי. רמירו הררה היה יכול לקבל כרטיס אדום ואז כנראה התוצאה הסופית היתה אחרת...אני באמת חושב שאוסטרליה לא נבחרת שאי אפשר לעבור. בטח לא הנבחרת של אתמול. אז ברור שבמעמד חצי הגמר גם הלחץ ישחק תפקיד, אבל לדעתי ארגנטינה בכל מקרה לא פייבוריטית. אם היא תוכל לתקוף במהירות הנהדרת שלה אני לא אהיה אופתע אם תגיע לגמר.

אני מודה שבעבר לא בדיוק עקבתי אחרי הענף הזה, אבל אני פשוט התאהבתי במה שראיתי. נבחרת אחת משתמשת ביתר מהירות, השנייה משתמשת בכח הפיזי שלה. אנחנו רואים שחקנים אתלטים, שחקנים בגובה שני מטר, 'שמנים' שאי אפשר להזיז, ומשחק גברי אמיתי. אוי, כמה אני מתעצבן כשבכדורגל נופלים כמו בלרינות רק בשביל לנסות להטעות את השופט...רמירו הררה אחד כבר היה עושה סדר במשחק הכדורגל */aaa021

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שי, במשחק אחד הכל יכול לקרות, אבל פערי הרמות בין ארגנטינה לבין שלושת החברות האחרות בראגבי צ'אמפיונשיפ (שהחליף את הטרי ניישנס עם הצטרפות ארגנטינה) ניכרים היטב במאזני המשחקים הישירים. מאז הצטרפה ארגנטינה לאליפות הדרומית היא הצליחה לא להפסיד רק 3 פעמים ב-21 משחקים! סקוטלנד התעלתה על עצמה ועשתה חיים מאוד קשים לאוסטרלים, אז ברור שגם הפומאס יכולים בתיאוריה. אבל היחסים במפגש בין אוסטרליה לפומאס ברורים לכולם.

בשורה התחתונה נבחרות הסיקס ניישנס ("האליפות הצפונית") נכשלו, מי יותר ומי פחות, אבל זה גם פועל יוצא של ההגרלה ששמה את אנגליה ו-ווילס יחדיו באותה בית וגם של מספר פציעות (והרחקה אחת) גדול יחסית של שחקנים משמעותיים בשורות אירלנד המרשימה. בעוד סקוטלנד, ווילס וצרפת לא הגיעו כפייבוריטיות לרבעי הגמר, אירלנד לא הייתה האנדרדוג מול הפומאס ובהרכב מלא היא כנראה הייתה הפייבוריטית ואז היה סיכוי לא רע שכן היינו מקבלים נציגה מהסיקס ניישנס בחצי.

חלק גדול מהדיבור על הכישלון של הסיקס ניישנש מול ההצלחה של הנבחרות הדרומיות הוא ברמה של ההבדל הסגנוני שקשה לי יותר להתייחס אליו כי אני לא רואה ראגבי מחוץ לגביעי העולם וגם לא מבין מספיק בענף הנהדר הזה. אבל הדיבור הוא שהנבחרות הדרומיות (אוסטרליה, דרא"פ וניו זילנד) משחקות משחק יותר התקפי וזורם הבנתי נכון. ארגנטינה לא הייתה ידועה בסגנון הזה בעבר, אבל הנבחרת הנוכחית משחקת שונה מאוד מזו שהפתיעה ב-2007 ובניגוד לעבר דומה יותר בסגנונה לנבחרות של חצי הכדור הדרומי. אם אני לא טועה אלו גם ארבעת הנבחרות שהשיגו הכי הרבה נקודות בשלב הבתים...

ארגנטינה עשתה מול אירלנד יותר טעויות מאשר בכל שאר המשחקים שלה עד כה בטורניר (בדקות שהמשחקים לא הוכרעו עדיין) והיא תהייה חייבת לשפר מאוד את הרמה בחצי הגמר. אם יציגו שוב את היכולת ממשחק הפתיחה מול האול בלאקס, הפומאס יעשו לאוסטרלים חיים קשים, אבל קשה לי להאמין שיותר מזה. אני די בטוח שהגמר יהיה הקלאסיקו של אוסטרליה - ניו זילנד, כל תוצאה אחרת (בעיקר ניצחון ארגנטינאי) יפתיע אותי מאוד.

אגב נבחרות שלא מהעשירייה הראשונה, נהניתי מאוד לראות את גיאורגיה באליפות הזו ואני לא אופתע אם מתי שהוא בשנים הקרובות הסיקס ניישנס ישנה את שמו...

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, ארגנטינה ואוסטרליה נפגשו לפני פחות משלושה חודשים בראגבי צ'אמפיונשיפ, מפגש בו ניצחו האוסטרלים את הפומאס בארגנטינה 34-9 כשכל הנקודות של ארגנטינה מפנדלים של סאנצ'ס ללא טריי אחד. האליפות השנה הייתה קצרה בגלל גביע העולם, אבל למרות ההפסד לאוסטרלים כבר שם ראו את השיפור הארגנטינאי עם ניצחון מרשים בדרא"פ ("שלושער" של אימהוף שמבריק גם עכשיו) ומחצית מכובדת מאוד מול האול בלאקס בניו זילנד. זו הייתה הפעם הראשונה שארגנטינה לא סיימה אחרונה מאז הצטרפה לאליפות :)

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אליאס, לדעתי אתה כבר יודע יותר מהמשחק מאשר מהמשתמש הממוצע פה :p
    את האמת שבעבר ראיתי מספר פעמים לא רב משחק ראגבי, בעיקר בימי ג'ונה לומו האגדי, אבל בהולנד הספורט בקושי מקבל חשיפה. טיפה מתייחסים לסיקס נייסן, אבל חוץ מזה לא הרבה. עד הטורניר הזה כי הוא כמעט משודר במלואו בטלוויזיה המסחרית.

מהמעט שגם אני יודע אני חושב שההבדל הוא בעיקר במשחק הפיזי. שמתי כבר לב שארגנטינה ממעטת לבעוט את הכדור לחצי של היריב. היא לוקחת סיכון, אבל רוצה מהחצי שלה לבנות התקפות נהדרות של מסירות. שחקניה הזריזים פשוט מהירים בצורה בלתי רגילה והם מוסרים את הכדור בצורה מושלמת. ממה שראיתי אתמול מאוסטרליה למשל היא משלבת את זה גם עם הרבה כח פיזי. נדמה לי שהם הבקיעו אתמול שני TRY ע"י שימוש ב-MAUL שזז קדימה.

מצפה לנו שני חצאי גמר יפים. אני מקווה לגמר בין ניו זילנד לארגנטינה, אבל אז אהיה בעד אנשי ה'האקה'...

Franco אוהב/ת את זה.
  12. shlomydavid מנהלים

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/901/Kg2XIO.Xxx

חצי הגמר הראשון (יום שבת):

http://srv2.Xxx.co.il/8/562aa15553588.Xxx

* יש להוסיף שעתיים לכל שעה רשומה.

* המשחק יועבר בשידור מוקלט בערוץ ספורט 1 החל מ-22:15.

תהנו !

13. cazzo Il Capocuoco

משחק הגנתי טוב מאוד של דרום אפריקה עד המחצית...אבל אני לא ממש יודע אם הם יצליחו להחזיק מעמד מול אלופי העולם ולסחוט עוד מצבים נייחים.

ראיתי משחק אחד בשלב הבתים (ניו זילנד-ארגנטינה) אחר כך כבר הייתי בחו"ל, בכל מקרה נהנתי לראות כמה תקצירים ביוטיוב, בעיקר של רבעי הגמר.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

החצי היום ממשיך את המתח והעניין מרבעי הגמר (שלושה מהם), דרא"פ נתנו הופעה גדולה והרגו את משחק ההתקפה של האול בלאקס אבל בסוף זה לא הספיק.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי