נגינת "התקווה" באיצטדיון טדי במשחקים של ביתר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ReL, ‏7/2/06.

1. הרצליה בדם Member

גם אני חושב שצריך להשמיע את ההמנון לפני משחקים כי לדעתי זה חשוב לעם ישראל
    ואז מה אם יש זרים כולה עומדים דקה

2. בית"רי מלידה Member

הרי הזכירו כאן שישנם שחקנים נוצרים, והם מצטלבים בזמן ההימנון - וזה ממש לא מריע לי, מפני שמטרת ההימנון אינה חלילה להעביר אותם על דתם.

לשחקנים הנוצרים לא מפריע המשפט "נפש יהודי הומיה" - הם מכבדים את ההימנון.

מי שלא מכבד אותו, הם אותם ערבים ישראלים שפוזלים לפוליטיקה , מחשיבים את עצמם למייצגי הפלסטינים, ומקבלי המימון ממדינות ערביות.

אבל גם להכליל אינני רוצה - זאהי ארמאלי למשל כיבד גם כיבד את ההימנון, ולכן גם לא קולל מעולם על ידי אוהדי בית"ר בימק"א. גם להוזייל לא היתה בעיה.

ההימנון הושר, מושר, ויושר עוד ועוד בירושלים - מפני שהיא בירת ישראל, ומפני שבית"ר היתה ונשארה קבוצה עם אוריינטאציה פוליטית ברורה, אם כי לא אחידה כבעבר.

3. FelaKaT Member

אם כבר-אז להפסיק את נגינת ההמנון במשחקי הנבחרת כל עוד לא כל השחקנים מזדהים איתה.

ואני מסכים עם רון(נדיר מאוד)שצריך להפסיק את השמעת ההמנון בטדי כל עוד יש אנשים שמנצלים את זה בכדי לפגוע באנשים.

4. hai Member

עוד יחשבו אתה מדבר רציני http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. Ljungberg 8 Member

עד לפני 10 שנים היו משמיעים את ההמנון בכל משחק ואני חושב שגם היום זה צריך להיות חובה.
    הבעיה היא שאם יצא חוק כזה אז יקומו אנשי סכנין ויתנגדו או שאולי אפילו האוהדים ירצו להשמיע את ההמנון של הרשות(אם יש כזה).
    אז אני אומר את דעתי מראש: בסכנין יש ערבים ישראלים והם חלק מהמדינה, הם לא שונים מאף יהודי וגם שם צריך להישמע ההמנון הישראלי.

6. hoffman Member

אני לא מבין מה הבעיה בלשיר את ההמנון במשחקים.
    זה מכובד וחשוב וזה לא מראה על שום דבר אני חושב שג' צריך גם לאמץ את העיון הזה אני מתפלא ששער 11 לא אימץ את זה כי הם בכל משחק עם מגני דויד בשלטים ובדגלים שלהם שאין בזה שום פסול .
    טוב המטרה של כל המגני דויד זה להראות להפועל .שיר הקונטרה וכל זה.
    אבל בכללי זה רעיון שבכל המגרשים בארץ צריך לאמץ את זה אני מברך את הרעיון הזה.

7. בית"רי מלידה Member

שרים את ההמנון בבוקר בכל בית ספר אז מה הבעיה בכלל עם זה? ההמנון מפריע לכמה עיתונאים צדקנים קטנוניים ומושתנים? שייחנקו! שיישרף להם הכפר! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"רי..לצערי כנראה שזה רק בתקופה שלך..לא ביסודי לא בחטיבת ביניים ולא בתיכון לא שרים את ההימנון
    וגם לא בצבא...

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברצלונה משמשת מעין סמל עבור קאטלוניה? וירושלים לא מסמלת סמל עבור ישראל?

אני לא מבין מה הבעיה כאן.

מדובר על משחקים בליגה הישראלית, ולפיכך, אני לא רואה שום בעיה עם ניגנון ההימנון הישראלי.

כל קבוצה ישראלית , שרוצה להשמיע את ההמנון, חופשי, אני אפילו בעד.

אז מה אם משחקים כאן ערבים ושחקנים נוצרים ומוסלמים?

אז אולי משנה הבאה, כשקואלטי הנוצרי ישחק בנבחרת ישראל, ביחד עם באדיר וטועמה הערבים, לא נשמיע את ההימנון במשחקי הנבחרת?
    בכל זאת קואולטי יצטלב אחרי גולים וסוען ינשק את הדשא ויודה למוחמד אחרי כל גול שלו, אז אולי נבטל משנה הבאה את התקווה גם במשחקים של נבחרת ישראל.

תתעוררו כבר מהחלום שאתם נמצאים בו.
    גם אם אתם לא מסכימים או מבינים, אתם נמצאים במדינה ששונה ממדינות אחרות.
    אתם נמצאים במדינה שהדבר הבולט בה הוא הזהות היהודית שלה.

אז לא, אני לא בעד מדינת דת , אני חושב ההפך מכך, אבל אני לא חושב שלערוך השוואה למדינות אחרות או להגיד אם שם לא מנגנים את ההימנונים אז גם פה לא צריך..

אני בעד לנגן את התקווה לפני כל משחק בטדי, ומקווה שהתקווה תתנגן בעוד מגרשים בארץ.

אבל, אני גם לא חושב שצרייך לחייב ניגון התקווה במשחקים בליגה הישראלית.
    קבוצה ישראלית שרוצה לנגן את התקווה, בבקשה, אבל לא להפוך את זה לחובה.
    כמו שאני לא חושב שצריך לחייב את באדיר ( או קואולטי בעתיד ) לשיר את התקווה כתנאי לקבל זימון לנבחרת.

לאסור על קבוצה ישראלית לנגן את התקווה? מה אחרי זה? איסור להביא דגלי ישראל למשחקים ולענוד מגן דוד במשחקי הליגה כי זה יפגע בשחקנים הזרים/הערבים ביציע?

נ.ב
    לא יודע איך זה במגרשים אחרים, בבאר שבע בכל מקרה אם לא מנגנים את התקווה במשחקי הקבוצה ( ולרוב דווקא מנגנים ) האוהדים שרים לבד את התקווה לפני שריקת הפתיחה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/2/06
  10. מכבי הרצליה ! Member

מנגנים בוסרמיל את התקווה??
    את זה עוד לא שמעתי.

11. road runner Member

קודם כל , הייתי בכמה משחקים של בית"ר בשנים האחרונות , ולא זכור לי שהשמיעו את התקווה.
    הייתי גם בפתיחת העונה מול מכבי וגם אז לא זכור לי שהשמיעו את התקווה.

ואם כבר אז שתהיה אחידות , כמו שאמרו פה , כי אחרת זה די מגוחך לדעתי

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע מה איתך, במשחקים שאני הייתי בטדי הושמעה התקווה.

מה זה אחידות?
    למה לחייב קבוצות לשים את התקווה?
    אם יצא חוק זה יכלול את כל הקבוצות בליגת העל, או כל הקבוצות ב2/3 הליגות הראשונות.

למה לחייב קבוצה ערבית כמו סכניין, או כמו אחי נצרת, לנגן את התקווה נגד רצונם?

נגינת התקווה לא צריכה להכפות על קבוצות.

וכפי שכבר אמרתי, עבורי לפחות נגינת ההמנון הלאומי לפני משחק ליגה בליגה הישראלית, ואני חוזר ואומר, בליגה הישראלית, זה דבר חיובי, ואין בזה דבר רע.
    תירוצים למה לא תמיד אפשר למצוא.

ושוב, אם לא מנגנים את התקווה לפי מה ששרף אמר, אז משנה הבאה גם לא ינגנו את התקווה במשחקי הנבחרת כששם יהיה את קואולטי שיתצלב וסוען שיודה למוחמד.

נ.ב
    לא יודע מה איתך, בעקבות העובדה שניגנו את התקווה בוסרמיל פעמים רבות ( וגם כשלא הקהל שר את ההימנון ) אני כבר היום באופן אוטומטי כשאני שומע את התקווה אני צועק "יאאלה הפועל" בסוף, זה כבר בתת מודע שלי אחרי כל כך הרבה שנים.

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי משהו אישי נגד בית"ר בקטע הזה, אבל כאחד שצריך לשמוע את ההמנון הקנדי מתנגן לפני כל פתיחת לימודים אני רק יכול לומר שכמה שמשמיעים יותר, ככה הערך יורד. לדעתי המנון צריך להישמר לדברים יותר מכובדים ממשחק בליגת העל עם כל הכבוד, אבל אם הקהל של בית"ר רוצה, שיהיה לו לבריאות אני מניח, שאלה יהיו הצרות שלנו.

נערך לאחרונה ב: ‏11/2/06
  14. hoffman Member

סבבה אין בזה שום דבר רע כמו שכבר אמרתי אבל אם היו משמעים את התקווה רק במשחקים נגד קבוצות ערביות אז זה לא היה יפה זה רק היה מחמם את השנאה בין הקהלים אני חושב שדווקא במשחקים בין בית"ר לסכנין אסור להשמיע את התקווה זה רק עושה בלאגן ואף אחד לא רוצה שיהיו הרוגים ופצועים.

15. בית"רי מלידה Member

אז בבית הספר מולי שרים את זה כל בוקר - ושלחתי אפילו מכתב תודה למנהלת.