נבחרת פורטוגל: דור הזהב כבר בחצי הגמר!!!

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י Reyes, ‏28/5/04.

1. ArsenalFan Member

טוב, גם אני במקומו לא הייתי מזמן את ויטור באיה. הוא פשוט לא שוער לרמות כאלו, כמו פרננדו קואוטו- עבר זמנו, ואני משוכנע שלפורטוגל יש שוערים אחרים טובים ממנו בסגל (למרות שאני לא מכיר אותם), גם אם לויטור באייה קוראים עכשיו "אלוף אירופה" (הראשון שיגיד לי "הוא השוער של פורטו"- אני אגיד שפורטו זכתה בליגת האלופות למרות באייה, ולא בזכותו). האינסטינקטים שלו לא יוצאי דופן ואינם יותר מסבירים, הוא חסר אחריות ועושה לפחות טעות אחת במשחק, הראש שלו קצת מסובב, והוא פשוט לא נותן ביטחון. למה שסקולארי ייקח אותו?

ולא בגלל שסקולארי לא אוהב את פורטו פורטוגל לא תזכה... ובכלל, עדיף שלא יתבסס על פורטו. בניגוד לנבחרת פורטוגל במהלך השנים, פורטו היא קבוצה הגנתית, עצורה ומשעממת במיוחד. עדיף שסקולארי ייתן לשחקנים שלו לשחק כדורגל משוחרר ויצירתי כמו שהם יודעים.

נערך לאחרונה ב: ‏5/6/04
  2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מסכים. ויטור באהיה שוער טוב, והוא הוכיח את עצמו נהדר בצ'מפיונס ליג. זימון בטוח הגיע לו.

3. Joel Gion Member

גם אם לא בתור שוער ראשון,ואני חושב שהוא כן צריך להיות שוער ראשון,הגיע לויטור באייה זימון לנבחרת.הוא כבר הרבה זמן לא השוער הפזיז והטיפש שהוא היה בברצלונה.הוא התבגר והשתפר בהרבה מאותה תקופה.הוא כבר לא נוהג לעשות שטויות והעונה הוא השוער הפורטוגזי הכי טוב.וכן,אני אגיד את זה-הוא אלוף אירופה.הוא נמצא בכושר הרבה יותר טוב מריקרדו.מי שראה את משחקי הידידות של פורטוגל מול שוודיה ואיטליה יודע על מה אני מדבר.את הגולים שריקרדו ספג במשחקים האלה מקלסטרום ומיקולי באייה היה בטוח מונע.ריקרדו שוער טוב אבל לא יותר טוב מבאייה.גם בליגה הוא היה לא יציב,בעוד באייה שמר על יכולת טובה לאורך רוב העונה.

4. d10 Member

ויטור באייה שוער טוב מאד והוא בטוח צריך להתחרות על המקום בהרכב ביחד עם ריקרדו,ואחרי התקופה הנהדרת הזאת שעברה עליו,אני כמעט בטוח שמגיע לו לפתוח...

קראבליו הוא בלם נהדר ולטעמי הוא יכול להצליח בקבוצה גדולה בספרד או באיטליה אז לפתוח בנבחרת פורטוגל הוא חייב,קאוטו ואנדרדה צריכים להאבק על המקום,הטוב צריך לפתוח לא זה אם היותר ניסיון... אבל קאוטו בטח עוד שחקן נהדר ואני מאחל לו למרות שזה לא יקרה שהוא יניף את הגביע...

5. Barcik Member

אם הוא יתן להם לשחק ככה, הוא יפסיד. הסגל שלו בינוני ומטה. הכדורגל היפה של פורטוגל מבולגן מכדי להיות יעיל (ע"ע צרפת), ולא טכני ויצירתי מספיק כדי לעבוד ללא כל קשר לטקטיקות (ע"ע ברזיל). אם היא לא תשחק הגנתי ומבוקר, פורטוגל תכשל.

6. שגיא Guest

פורטוגל ניצחה אתמול במשחק ההכנה שלה מול ליטא 4-1. זה התחיל משער נגיחה של פרננדו קאוטו אחרי קרן של פיגו, 3 דקות מהפתיחה. תשע דקות אחר כך היתרון הוכפל. פאולטה בהקפצה אלגנטית מעל השוער הליטאי. הפורטוגלים נירגעו, אבל עוד לפני הסיום הספיקו לכבוש נונו גומש והלדר פוסטיגה בנגיחה, ולהקפיץ עוד קצת את ציפיותיהם של תושבי פורטוגל.

http://www.euro2004.com/MultimediaFiles/Photo/Euro2004/NewsE04/187931_MEDIUMSQUARE.Xxx

סקואלרי אמר שהיה קשה קצת לחלוצים ולכן יש לו תוכניות משחק אלטנטיבות, ובסך הכל ציין שהוא מרוצה מהמשחק. פיגו ציין לטובה את הקהל הפורטוגלי ואת הפרטריוטיות שלהם. עוד אמר שהוא מודה להם על התמיכה במשחק הידידות ומקווה לאותו דבר בשבוע הבא.

אגב, מאז מונדיאל 2002 נבחרת פורטוגל ערכה 21 משחקי ידידות, כולל המשחק של אתמול. המאזן שלה במשחקים האלה עומד על 11 ניצחונות, ובסך הכל שלושה הפסדים, מה שלא מוריד מהמוראל הגבוה של העם הפורטוגלי.

7. Bayer04Leverkusen Member

אם לפורטוגל יש איזשהו סיכוי בטורניר הזה, זה רק בזכות הקהל שלה, מבחינת חומר שחקנים, יש לה 3 שחקנים מצויינים כמו (כמעט) לכל נבחרת...

8. Joel Gion Member

יום לפני המשחק הראשון מול יוון,יוצא פיגו בהתקפה על חברו לנבחרת,המתאזרח הברזילאי דקו.
    פיגו אומר שנוחכותו של דקו בסגל גורמת לפגיעה "ברוח הקבוצתית" כדבריו."אם אני הייתי מתאזרח בספרד ומשחק בנבחרת,אני בטוח שאנשים לא היו מרוצים,אם אתה סיני אתה צריך לשחק בסין".

מה אתם חושבים על דבריו של פיגו,ובמיוחד על העיתוי?

9. burning soil Member

פיגו לא יכול היה למצוא עיתוי טוב מזה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

פיגו כבר התבטא כך בעבר,כשדקו הצטרף לנבחרת,אבל מאד משונה שהוא
    מתבטא כך דווקא עכשיו..

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שרוב דור הזהב כבר לא בנבחרת. פינטו (וסא פינטו), ז'ורז' קוסטה, ויטור באיה, פאולו סוזה, סרג'יו קונסיסאו, בארבוסה, בנטו, קאפוצ'ו - כולם חלק מ"דור הזהב" והקריירות שלהם מאחוריהם או שהם סתם לא בסגל.

הגיע הזמן להבין שרוב דור הזהב כבר מחוץ לנבחרת. רק פיגו, רוי קוסטה וקאוטו הם השרידים לנבחרת ההיא. מלבדה שאר הדם הוא טרי.

11. shmulikwe Member

מה באמת עם ז'וואה פינטו? אני זוכר אותו לטובה ביורו הקודם (אהם, אנגליה... :aaatv: )

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ז'ואאו פינטו ממשיך את הקריירה בפורטוגל, עם ספורטינג ליסבון, והתפוקה שלו העונה כנראה לא עמדה בסטנדרטים של סקולארי.

13. shmulikwe Member

חבל.. הבן אדם הבקיע גול בנגיחה מדהימה... רק גדי לתת לו להראות מה הוא יודע הייתי מזמין אותו.. רגע, הוא יותר מבוגר מפאולטה?

14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, בשנה.

15. Barcik Member

טרי, ומוכשר פחות. ההופעה ביורו הקודם סנוורה את הקהל הרחב מהעובדה שאין לפורטוגל שחקנים כאלה טובים.

אני כמובן לא מבין גדול בהיררכיה הפנימית של נבחרת פורטוגל ובאופי של דקו, אבל אולי דווקא זה מה שיתן לו מוטביציה, רצון להוכיח. הוא הרי כבש במשחק הבכורה שלו מול ברזיל ושיחק טוב.