נבחרת ספרד - אלופי אירופה!

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Raulito, ‏29/5/08.

1. Landon Donovan Member

קצת גאולוגיה:
    כדור הארץ מורכב משלוש שכבות - הקרום, המעטפת והגלעין, כאשר הקרום הינו השכבה החיצונית והגלעין הינו השכבה הפנימית. בדרך-כלל, כשאומרים "מרכז כדור הארץ", מתכוונים לאותו גלעין, ולא לקאמפ נואו.

וקצת יותר ברצינות - אני לא יודע איך אפשר לומר שאינייסטה הוא השחקן הכי טוב בברצלונה בשנתיים האחרונת, אבל נניח, לשם הויכוח, שזה אכן כך. ססק הוא השחקן הטוב ביותר של ארסנל בשנתיים האחרונות, ואולי הטוב ביותר בליגה האנגלית (הוא נבחר לאחד משני הקשרים המרכזיים בנבחרת העונה באנגליה). הוא השחקן המרכזי בארסנל, ולא עוד שחקן כמו אינייסטה בברצלונה. בארסה בחיים לא תבנה על אינייסטה מכיוון שהוא לא שחקן שאפשר לבנות עליו - הוא לא שחקן שלוקח על עצמו אחריות (בניגוד לססק) ודורש את הכדור, הוא לא שחקן שמנהל את המשחק של בארסה.

לך אולי אין ספק שאינייסטה יכול להיות המרכז של הקבוצה - אבל העובדה היא שססק כבר הוכיח שהוא יכול, ואינייסטה לא.

2. Mr.Eko Member

אני חייב להסכים פה עם xavi6,
    זה ממש אבל ממש לא הוגן להשוות בין פברגאס לאינייסטה. אם אינייסטה היה בסיטואציה של פברגאס,היה עוזב בגיל מאוד צעיר ומשחק בדיוק על המשבצת של פברגאס בארסנל כך שכל המשחק בנוי סביבו? אני מאמין שהוא היה עושה את העבודה בדיוק באותה יעילות שאותה עושה פברגאס, הבעיה היא שהמשחק של בארסה לא בנוי סביב אינייסטה,דבר שאני מתאכזב לראות כל פעם מחדש. לאינייסטה יש את היכולות בדומה לפברגאס,בקשר לשאלה מי יותר מוכשר אני לא יכול לענות בבירור,מה שבטוח זה ששניהם שחקנים עם כישרון אדיר. ההבדל הוא שלפברגאס נתנו את המושכות ולאינייסטה לא.

3. גלאקטיקו Member

לפי דעתי, ססק עדיף בהרבה על אינייסטה משום שבהעדרו של ראול מהנבחרת, ספרד צריכה מנהיג אמיתי במרכז המגרש ואין יותר מתאים ממנו לתפקיד. אינייסטה לא יכול לשחק במרכז המגרש מכיוון שאין ספק שאינייסטה עושה הרבה פחות הגנה מססק. ודבר אחרון זה שססק שיחק כל העונה האחרונה בעוד שאינייסטה ראה המון ספסל בברצלונה.

4. Sergio Ramos Member

אז כצפוי, המערך הוא 4-3-3\4-4-2, שמחתי לראות את סילבה משחק בצד שמאל של ההתקפה. בניגוד לכך, מה שלא אהבתי, הוא אי הצבת ססק במרכז השדה; אלונסו תיפקד כקשר אחורי, ואני בהחלט מאמין בשחקן הזה שיכול לעשות עבורנו את הטוב ביותר.
    מבלי לזלזל באינייסטה אותו אני מעריך ומחבב כשחקן באופן אישי, ססק הרשים אותי יותר ממנו לפחות בעונה הנוכחית, ולכן הצבתו עשויה להועיל לנו יותר לדעתי. זה יהיה מהלך תמוהה במידה וססק לא בתוכניותיו של סנילי להרכב. לא יתכן זה שאחד הטובים לעמדתו באירופה(אולי הטוב ביותר[?])לא יהווה חלק מההרכב של נבחרתינו.

אילו ארגוניס מתעקש להרכיבו ב11, אז הוא יכול לעשות זאת רק על חשבון שחקן אחד - צ'אבי.

אתה חכם בדיעבד. מאיפה לך שאינייסטה היה נותן את אותה תפוקה? העובדות מדברות בעד עצמן - ססק הציג יכולת טובה העונה מאינייסטה,רק עיוור יגיד אחרת, ועל כן לגיטימי לגמרי שלעיני כולם הוא ראוי ממנו, ובצדק.

נערך לאחרונה ב: ‏1/6/08
  5. xavi6 Member

אין ספק שאתה לא ראית הרבה את ברצלונה באותו זמן, כנראה היתעוורת לאחר שראית איך ריאל משחקת. איניסטה שיחק כל משחק, לפעמים פתח ואם לא פתח-תמיד ננכס באותה דקה 66.

אני לא ראיתי שססק הציג יכולת יותר טובה מאיניסטה, לדעתי איניסטה היה יותר טוב מססק. אתה יכול להיתווכח? אתה יכול להוכיח לי אחרת?

דיוס,
    כשהנרי היה בארסנל, או כשויירה היה בארסנל, ססק היה לאי ותר מסתם נער כישרוני שבונים עליו לעתיד. כזה איניסטה, הבעיה שלססק כבר פינו את השטח, העיפו את ויירה, והנה גם העיפו את הנרי, הוא נשאר בעל הבית. בברצלונה רק העונה דקו עף ועושים מהפכה, איניסטה עלה תוך כדי מאבק בשחקני נבחרת, שחקנים מנוסים שהובילו קבוצות לפני, כמו ואן בומל, כמו דקו, כמו צ'אבי. הוא הציג יכולת טובה כל פעם שהוא שיחק, הוא לא קיבל את הכל על מגש של כסף. הוא נהפך לבעל בית בקבוצה של שחקנים כמו פויול, צ'אבי, אטו רונלדיניו והנרי ודקו. עוד מעט כמה מהם ילכו, ואז הוא באמת יהיה בעל הבית בעיקר מיבחינה פסיכולוגית, כי מיבחינה מיקצועית-כבר אני בתור אוהד ברסה רואה מי בעל הבית, וזה איניסטה.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא הייתי משווה בין 2 השחקנים האלה, את אינייסטה אני בכלל הייתי מעדיף לתפקד באגף, יש לו דריבל אדיר (בקטע הזה לססק אין מה שיש לאינייסטה), הוא יצירתי, בהחלט יש לו מסירות חכמות, אבל אני לא חושב שהוא יכול לתפקד טוב כקשר 50-50 כמו שססק עושה, בזה אין ספק שססק עדיף.

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו לא משחקים פה בבכאילו . כרגע העובדות הן שפבגראס נתן עונה טובה יותר מברצלונה , סטטיסטית ומקצועית גם יחד . אלו העובדות . אבל אתה משחק לי ב"אם" - אם אינייסטה היה בעל בית , אז הוא היה נותן את אותה תפוקה . אין לך שום דרך לדעת את זה .

8. Sergio Ramos Member

לירן, אני חושב שנוכח העובדה שלנבחרת ספרד קיצוני כמו דויד סילבה, לא מקנה לאינייסטה מקום בהרכב. אלא עם כן, השחקן מולנסיה לא ירשים, אזי התפנה מקומו של אינייסטה לאגף, בלית ברירה כמובן. כרגע, כל עוד סילבה ימשיך במגמת השתפרותו, כשחקן אגף הוא מרשים מאינייסטה ואף עדיף עליו. בל נשכח את עונתו המצוינת של סילבה מלפני שתי עונות, אז שיחק באגף לא מעט והיה קטלני מתמיד. אינייסטה לא רע בעמדת האגף, אך מבחינתי הוא ברירת המחדל של ארגוניס כל עוד סילבה יפיק יכולת טובה.

כמובן שישנה את האופציה של לשחק עם שניהם, אך במצב שכזה יאלץ ארגוניס לוותר על אחד משחקני מרכז השדה והסבירות אומרת שיהיה זה ססק - דבר שלא מתקבל על דעות רבים מאוהדי הנבחרת.

אז כנראה שהעיוור היחיד כאן הוא אתה. אתה ממשיך להתנגח בעובדות הכל-כך ברורות בכל טיעוניך הזולים.

9. אבו Member

ו...זה משפט חכם לדעתך?

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מאה אחוז, אני לא אמרתי או דיברתי על מצב ההרכב של ספרד ואם אינייסטה צריך או לא צריך לפתוח באגף, הפואנטה שלי הייתה שלדעתי זה בעייתי להשוות בין ססק לאינייסטה, מה שנעשה פה בתגובות האחרונות.

11. Landon Donovan Member

אני לא חושב שמישהו צריך להוכיח לך משהו, יש את העובדה הפשוטה שרוב העולם (ואני מדבר על העולם הזה, ולא על הקאמפ נואו) יודע שססק עדיף על אינייסטה.

שורה תחתונה: ססק הוכיח שהוא יכול להוביל קבוצה (סתם שחקן כשרוני? נראה לך שונגר היה מוכר את ויירה אם ססק היה סתם שחקן כשרוני? הוא היה בטוח שססק יכול לבצע את העבודה, ולכן הוא מכר את ויירה)., אינייסטה לא, למרות שהוא מבוגר מססק בשלוש שנים (הוא כבר בן 24, לא הגיע הזמן שהוא ייקח את בעלות הבית, אם הוא יכול?).

סתם שאלה - מישהו יודע למה אינייסטה קיבל את מספר 6 וצ'אבי את מספר 8, למרות שבברצלונה המספרים שלהם הפוכים?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/6/08
  12. אבו Member

לירן, למה לא? למרות שאינייסטה שיחק העונה כמה פעמים באגף, הם בדיוק על אותה משבצת- קשר 50\50.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/6/08
  13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אם נשווה נטו במרכז- ססק עדיף.

אבל, אינייסטה לדעתי, יותר יעיל באגף והרבה יותר טוב לקבוצה שלו משם מהסיבות שהזכרתי קודם, ססק לא יכול לעשות את הדברים שאינייסטה עושה בהתקפה, אבל מבחינת קשר 50-50, ססק עדיף, הוא מנהל משחק מצויין וטוב יותר מאינייסטה (למרות שלהעדיף את אינייסטה על ססק זאת לא כזאת סנסציה), לאינייסטה יש פלוסים אחרים בעיניי ואם אני הייתי מאמן שלו לא הייתי משתמש בו בתור קשר 50-50.

14. Raulito Madridista

http://www.marca.com/elementosPortada/fotosPortada/2008/06/01/casillas370x200.Xxx

איקר קסיאס שבר את שיא נבחרת ספרד ללא ספיגה, שעמד על 586 דקות. אמש, ספג קפטן הנבחרת שער מפרו בדקה ה-74 ובכך קבע את השיא החדש - 655 דקות הוא שמר על שער נקי. מאז השער שספג במשחק מוקדמות היורו נגד דנמרק, לא ספגה ספרד שישה משחקים רצופים, עד למשחק אתמול.
    פרט לשוער ולרביעייה האחורית, כל שחקני השדה הוחלפו. בשלב מסויים ניסה ארגוניס לשחק עם גויזה בחוד וחמישה שחקנים מאחוריו בקישור.

ההרכב המלא של הנבחרת מאמש קסיאס; ראמוס, פויול, מרצ'אנה, קאפדוויליה; צ'אבי הרננדז(פברגאס, 46), צ'אבי אלונסו(סנה, 46), אינייסטה(קאסורלה, 62), דוד סילבה(סרחיו גארסיה, 83); דויד ויאה(דה לה רד, 57), פרננדו טורס(דני גויזה, 46)

מאמן נבחרת ספרד גער על קרלוס מרצ'אנה שביצע טעות חמורה ואיפשר לרנגיבו לאזן את התוצאה. ארגוניס אמר:"ביורו אסור לחלק מתנות כאלו, כל שער יכול לעלות לך ביוקר. אני מאוד לא מרוצה מהשער שספגנו. משחק ההגנה שלנו צריך להשתפר. המפתח להצלחה ביורו הוא לא לשמור על שער נקי, וזו גם הייתה המטרה במשחקי ההכנה. השחקנים חייבים להיות קרובים לכדור".
    עם זאת, המאמן ראה גם נקודות חיובית:"בכל זאת הצלחנו לנצח נבחרת שתשחק בדומה לאלו שמשתתפות באליפות אירופה. הגענו למצבים ורק הייתה חסרה הרגל המסיימת, יכלנו להכריע את המשחק הרבה יותר מוקדם. צריכים לתקן את הטעויות".
    ארגוניס נשאל לגבי חלק מהמחליפים שמסתמנים כשחקנים פחות מרכזיים בסגל: סרחיו גארסיה, קאסורלה ודה לה רד, והגיב:"אנחנו בתקופה של מבחנים כרגע. אף שחקן לא בטוח בהרכב ואני רואה את ההשקעה של כולם באימונים. קאסורלה שחקן עם טכניקה נהדרת. סרחיו גארסיה לא קיבל הרבה דקות אבל היווה לנו אלטרנטיבה. דה לה רד מחזק לנו את האמצע. יש לי הרבה חומר למחשבה".

תמונות מהמשחק אמש:

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/casillas010608_ES.Xxx

http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2008/06/1212317699.Xxx

http://www.as.com/recorte/20080601dasdaiftb_22/C280/Ies/Espana_salvo_tipo.Xxx

http://www.elmundodeportivo.es/Xxx/20080601/capdevila3105082.Xxx

גלריית התמונות של ה-AS

גלריית התמונות של המארקה
    ------------------------------

לא הייתי מסיק ממשחק הידידות הזה יותר מדיי, פרט לטעות של מרצ'אנה. הוא הגיע אחרי עונה קטסטרופלית בוולנסיה וארגוניס חייב להחליף אותו. גם על ראול אלביול אני לא סומך, אולי פרננדו נאבארו. ויאה ממשיך להציג יכולת טובה בנבחרת, מה שקצת קשה לומר על טורס. קאפדוויליה מתגלה כשחקן שיודע להיות במקום הנכון ובזמן הנכון, יש לו כמה שערים במוקדמות, אני מבסוט מהיכולת שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏2/6/08
  15. xavi6 Member

בסדר, בשורה התחתונה ססק בספסל, ואיניסטה וצ'אבי כנראה בהרכב. תמשיכו לאכול את הלב ולעשות סנסציות ממה שלא צריך לעשות (לא מתקבל על הדעת? ראמוס, כואב ששחקני ברסה עדיין שולטים בנבחרת?)

לחיי השורה התחתונה! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

ואני מסכים עם לירן אגב, בתור עושה משחק ססק יותר טוב מאיניסטה, מהסיבה הפשוטה שאיניסטה לא שחקן שמשחק מאחור ועושה את המשחק, הוא יותר מקדימה, מסתמך יותר על דריבלים ויכולת אישית, אבל בהחלט יש לו מסירות ענקיות וראיית משחק ענקית. להעדיף אותו על פני ססק זה לא כזה סנסציה.

אני חיי בבועה של עצמי ובא ברצלונה היא הכל ושחקני ברצלונה הם הכי טובים בעולם.

הנה דיוס, אמרתי את זה, עכשיו לא תצטרך להדגיש שוב ושוב על העולם ושאני לא חי בו ובלה בלה בלה.