נבחרת ישראל - פותחים את ליגת האומות עם שתי תוצאות תיקו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י EsheD, ‏7/9/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זו השלכה מוזרה מאוד.
    אם ייני היה מרוקאי ואותו אדם היו טוענים עליו אותו דבר, כי זה פשוט הוא. אפשר לא להסכים עם הטענות לגביו, אבל להגיד שאומרים ככה רק כי הוא אשכנזי זה... גזעני.
    המעניין הוא שאני מניח שחלק מהטוענים את זה כאן הם אשכנזים בעצמם. אני, אגב, שמכנים פה גרופי, לא.

אבל לשם האיזון - בין הכדורגלנים הישראלים האינטיליגנטים בהיסטוריה היו אלי אוחנה המרוקאי, אלון חזן המרוקאי ואבי כהן יליד מצרים. בין הטיפשים הגדולים ששיחקו כאן כדורגל יש את גדי ברומר האשכנזי ושייע פייגנבוים. הלאה.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין מה להיכנס לנושא העדתיות של ספרדי, אשכנזי, מזרחי כי זה באמת לא האישיו, לא מבחינתי לפחות.
    אני לא חושב שאי פעם כתבתי כאן משהו נגד אשכנזים כאשכנזים וזו גם לא הכוונה, הביקורת שלי היא כלפי מטיפי הגזענות בתקשורת שמתגלים פעם אחר ככאלה שמוכתבים לפי דעות קדומות שלא לומר גזעניות.

ייני לא שחקן טיפש ולא שחקן גרוע אבל מאידך הוא גם לא שחקן אינטילגנט על המגרש וגם לא איזשהו עילוי מקצועית, לגבי איך הוא כבן-אדם אין לי שמץ כי אני לא מכיר אותו אישית, הוא כן מצטייר כאיש נחמד מאוד אבל כמו אצל שחקנים אחרים, ברגע שמדברים רק על הערך המוסף שלהם מחוץ למגרש אתה מבין שמקצועית הם כבר לא שווים הרבה. לדעתי שחקן בינוני פלוס בשיאו שזכה להיות חלק מקבוצות חזקות מאוד ובשנים האחרונות הוא בינוני מינוס, ההגעה של קרויף הצילה לו את הקריירה עם שינוי העמדה ולאחר מכן בטרנד האירופאיות של מכבי היה נוח מאוד לשווק את הקפטן כדוגמא ומופת מסיבות ידועות ולזכותו הוא גם ידע לשחק את המשחק נהדר ולזרום עם זה וזה הקנה לו נקודות תדמיתיות.

Roma אוהב/ת את זה.
  3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ייני התאמן תחת כמה מאמנים טובים למדי שהיו בעוד תחנות גדולות ממכבי, כולם מעידים שמדובר במנהיג ואדם בעל אינטליגנציה גבוהה והבנה טובה של המשחק. אוסיף ואומר שאפילו מגלומן כמו זהבי קרא לו הקפטן הכי טוב שראה.
    אכן לא מדובר בעילוי כדורגלני, וזו בדיוק הנקודה. הוא טוב במגוון תחומים, אבל לא מדהים בהם, ועיקר איכותו היא בהבנה של הוראות המאמנים, של המשחק. הטעויות שלו הן לעתים רחוקות מאוד כאלה של קריאת המשחק, וזה לא דבר נפוץ בקרב שחקני הגנה ישראלים. שים על דגני, למשל, את הבנת המשחק של ייני ויש לך בלם מוצלח עם קריירה טובה בחו"ל. שים את זה על טל בן חיים הבלם, שמגרעותיו העיקריות הן בהתפזרות, ויש לך את אחד הגדולים ששיחקו פה.

ייני עשה את הסבת התפקיד כבר תחת איווניר. למעשה בהגעת איווניר ייני ייצב את ההגנה.

הוא כן בירידה והפרישה מהנבחרת די מתבקשת. טבעי לגמרי עבור שחקן בן 34.

זה לא איזו ילדות אשפתות, פשוט הורים מבוגרים. הוא גדל ברמת אביב, לא יפו ד'.

נערך לאחרונה ב: ‏20/11/20
    Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

אני שמעתי משהו אחר אבל אולי הטעו אותי או שלא שמעתי נכון.

5. Raulito Madridista

ואולי הנטייה הטבעית היא לחפש את הפנטזיונרים בעוד לגבי ייני אני לא יודע אם הוא מסוגל לעבור שחקן בכדרור, רק אומר. אני לא שופט אותו לפי שנה האחרונה וברור שהוא צריך לרדת לספסל. בשיאו הוא הקשה גם על שחקני ההתקפה המוכשרים כאן ולא חשוב באיזו עמדה. זה לגיטימי ואף רצוי ומתבקש שהוא יעבור הסבה מסוימת כדי להטיב עם הקריירה שלו ולהאריך אותה. ערן זהבי בעצמו דיבר על החשיבות של שרן ייני לא פעם, דור מיכה, טל בן חיים, שחקנים עם מעמד במכבי וכך גם המאמנים. זה מאוד לא פשוט לשרוד במועדון כזה כל כך הרבה זמן, לדעתי הוא נכס. אגב, טיעון שכתבתי להגנתו של ראמוס בפורום של ריאל - אלף-אלפי-הבדלות: אם הוא ישחק פחות זה גם יעשה לו טוב ויהיה רענן יותר בגילו. מהיר הוא לא יהיה ואת ליאל עבדה הוא לא ישיג בספרינט אבל זה לא משנה. הוא חייל נאמן.

מילה לגבי הנבחרת עצמה, נוצר מצב אבסורדי שוועדת האיתור הדי מוזרה (השריף, אלי אוחנה ומשהו כזה) רוצים שהוא ימשיך ואורן חסון מתנגד. ועדת האיתור נראה לי דלה מדי ורזה מדי ולא ברור לי למה שינו זוארץ חלק ממנה (איפה קשטן לדוגמא?), אבל אם לא נותנים לה סיי בשביל מה היא קיימת, רק כדי לבחור את המאמן הבא? מניח שאת אבוקסיס אפשר יהיה להביא גם עוד שנתיים, באמת שלא אכפת לי אם המאמן יישאר למרות שאני מתנגד לשלושה בלמים על אוטומט על הלוח.

קראתי ביקורות על נאתכו [דיון התקשורת], יש נטייה לזמן שחקנים כאלה רק אם הם יפתחו בהרכב כל הזמן, לא בושה שהוא יפנה לעתים את מקומו, רחוק מזה. מה שכן אני מסכים איתו לגמרי שאם אתה מוציא מהנבחרת אותו ואת זהבי שסופגים את רוב האש - סולומון יהיה על המוקד, כמה שאנחנו אוהבים לאהוב - התקשורת גם אוהבת לקטול. חבל שביברס משחק כל כך מאחורה, כשהוא בקושי מסוגל לרדת לגליץ' ועם יכולת המסירה שתמיד תישאר לו - נקודה למחשבה.

6. oranfu Member

כמו שאמרו, לא זכור לי שהיללו פה יותר מדי שחקנים על היותם אינטליגנטים. אז ייני הוא במקרה אשכנזי. אני לא חושב שבגלל זה יש לו תדמית של בחור אינטליגנט.

אני חושב שהתדמית הזאת של ייני היא גם כי הוא משעמם כזה (מבחינת מראה, בלי קעקועים\תספורות).
    גם כי הוא גדל במכבי ת"א ונהיה שם קפטן בתקופה הזוהרת שלה.
    גם כי הוא בחור שקט שתמיד מתראיין בצורה מאוד יפה ונעימה.
    גם כי השם שלו אף פעם לא היה מעורב באיזה ידיעות לא נעימות (עד כמה שזכור לי).
    בשורה התחתונה מגוון מאמנים שונים (וזרים) תמיד הרכיבו אותו, תמיד העריכו אותו, נתנו לו לשחק בשלל עמדות על הדשא.
    כשמתייחסים אליו כשחקן אז גם רואים שתכלס אין לו אף היבט שבו הוא בולט (לא אתלטיות, לא טכניקה, לא פיזיות) - אז מה נשאר? להגיד שהוא אינטליגנט.

אם אני לא טועה גם פעם היתה איזה תמונת פפרצי שלו בים עם ספר. זה אולי סטריאוטיפי, אבל כמה כדורגלנים פה קוראים ספרים באופן כללי, על אחת כמה וכמה קוראים ספר בים? וגם אם זה בשביל הפוזה, התמונה עדיין היתה ועזרה לייצר תדמית כזאת.

קיצר, התדמית הזאת היא לא בגלל שהוא אשכנזי, פשוט יש מכלול של דברים סביבו שתורמים לתדמית הזאת.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

אני מניאק אם זה לא היה ספר של סאחים כזה כמו רם אורן.

8. Morientes Member

זה לא רק בגלל שהוא אשכנזי, אבל אם הוא היה מזרחי(גם מבחינת מראה ושם משפחה) הוא לא היה נחשב אינטליגנט, לפחות לא באותה מידה.

9. DRORIKO Member

ישראל בדרג 4 של מוקדמות מונדיאל 2022 - ספורט 5

אז שאני אבין במוקדמות המונדיאל אנחנו דרג 4 ולכן נקבל הגרלה קשה יותר אבל בליגת האומות אנחנו דרג 3? יענו יצאנו קירחים מכל הכיוונים. אני לא יודע מי יותר אידיוט. פיפא ואופא עם שיטת הדירוג המוזרה או אנחנו שלא הפסדנו בכוונה לסקוטלנד כדי לרדת לדרג 4 בליגת האומות.

10. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לרדת לדרג 4 בליגת האומות לא היה נותן הרבה כי יורו 2024 כבר לא יהיה עם מספר גבוה של נבחרות וזה מצמצם את האופציות של העולות מליגת האומות, כמו מה שהיה עכשיו שכל דרג קיבל עולה ליורו.

11. רון עמיקם Member

דרג 2

12. ייא Member

יורו 24 לא יהיה עם 24 נבחרות שוב?

13. DRORIKO Member

יותר מטומטם

14. zivmay Member

הטענה הנכונה היא ש-כל הכדורגלנים הישראלים טיפשים.

15. DRORIKO Member

עמרי אפק ואורי אוזן יסתרו את מה שאתה אומר(ראיתם איזה יופי? הבאתי גם אשכנזי וגם מזרחי)

oranfu אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.