נבחרת ישראל בכדורסל - הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י rainman, ‏9/8/07.

1. Dimitar Berbatov Member

ראיתי אתמול את המשחק של הנבחרת ופשוט הזדעזתי מהמשחק. לא שציפיתי מהנבחרת ליותר מידי בהעדר בורשטיין, אבל לפחות לכדורסל מסודר, קבוצתי ובעיקר ליכולת הרבה יותר טובה של מאיר טפירו וג'רון רוברטס.
    אין ספק שהכדורגל הישראלי באחת התקופות הגרועות שלו מאז ומעולם. אין כבר עניין בנבחרת ורואים את זה בתקשורת, יש אנשים שבכלל לא ידעו שיש טורניר הזדמנות אחרונה לעלייה לאליפות אירופה ולא ידעו שיש משחק אתמול. השיווק של הנבחרת גרוע, ההחלטה לקיים את המשחק ביד אליהו ולא במלחה או בנהריה או וואטאבר טפשית. לא תהיה אווירה בגרוש, השחקנים ירגישו כמו במשחק אימון וגם היכולת תראה אותו דבר.

עוד משהו, עם כל הערכה שלי לצביקה שרף ציפיתי מהנבחרת ליותר. איפה הסדר שמאפיין את הנבחרת של צביקה, איפה ההגנה החזקה (קולמן ושות' עשו מה שהם רצו מתחת לסל), איפה המשחק הקבוצתי. אחת מנקודות האור היחידות בנבחרת היו יותם הלפרין ועמית תמיר שהיה נהדר.

2. samoel Member

סרג' שכחת דבר קטן ואני כל כך שמח שהכנסת את זה לדיון את נושא התקציבים.

שאנחנו מדברים על אירופה בכדורגל (מועדנים כרגע כי נכנסת למכבי) אז מדובר על הליגות הכי טובות בעולם ולא על קבוצה כמו מכבי ברמה העולמית שנמנית על ה-50 נגיד(ועשיתי הנחה) ועכשיו את ההשוואה תצטרך לעשות לאן בי איי. ותבין שבכדורסל שחקנים כמשכורת מגלגלים הרבה יותר כסף. תן לי שחקן אחד שמקבל כמו מארבורי? תן לי שחקן אחד שלא שיחק ועדיין קיבל 21 מיליון דולר בעונה! (מדבר על השערריות משכורת שהיו בניקס) תן לי שחקן מוביל באירופה שמרויח כמו צ'אנסי?

ובוא נלך עוד קדימה, כמה שחקנים מרויחים כמו אנתנוי פארקר שהוא עוד שחקן, תן לי עוד שחקן בכדורגל שמרויח כמוהו כמו שאראס וכמו כמעט מי לא. תן לי שחקן שנמנה על הגרועים באן בי איי כמו באסטון שמרויח את ה- 700-900 אלף דולק בעונה.

אני לא מזלזל באף שחקן מאלה שהגדרתי "נחותים" אבל המשכורות בליגה הטובהבעולם בכדורסל גבוהות בהרבה מהמשכורות בליגה הטובה בעולם בכדורגל(וכך את ליגת האלופות ולא את האנגלית או מה שלא תרצה אתה תיווכח לדעת שאני צודק)

ואתה יודע מה, על זה אני לא סגור, כי אני לא מתעמק ממש, אבל קיים אצלי ספק רב אם הכדורגל החסר אינטיליגנציה בעליל(אל מול הכדורסל, ועכשיו אני אשווה אותו לספורט שמתאים לו) מגלגל יותר מהפוטבול האמריקאי בנושאי משכורות.

אני קצר בזמן כי עוד חצי שעה אני חייב לעוף מכאן יש לי עוד מה להרחיב.. תגיב חזרה אני לא מפחד מאש כי בתחום הזה אני בטוח שאני צודק
    וזה בלי מילה על הנבחרת שעוד אני ארחיב בהמשך פשוט אני הוכחתי את זה לחברים שלי והם שתקו כמו דגים אני בטוח שאתה יכול לחפור קצת יותר טוב סרג', אבל אני מוכן ומזומן לויכוח מעניין.

3. King Kenny Member

הוא דיבר על אירופה בכדורסל בהשוואה לאירופה בכדורגל, הוא לא השווה את הNBA לאירופה של כדורגל.

4. SeRgInHo Member

מה קשור עכשיו הסכומים שמרוויחים באן בי איי לעומת מה שמרוויחים בכדורגל האירופי?!?

כולה אמרתי שהכדורגל הישראלי משחק מול הדרג א' של הכדורגל העולמי, ומנגד הכדורסל הישראלי מול דרג ב' של הכדורסל העולמי. ואם תשאל אותי, אז מבחינתי ההישגים הם לא ממש בשמיים. זה שישראל משתתפת כמעט בכל אליפו אירופה אתה חושב שזה הישג? תראה מול מי היא משחקת על הזכות הזאת: דנמרק, בוסניה, מקדוניה, אוקראינה, פורטוגל וכו' וכו'. נבחרות שבאות ממדינות בהם היחס לכדורסל הוא אפסי, ובוא נגיד את האמת, גם הן בעצמן לא נבחרות איי איי איי. ועדיין ישראל מתקשה מולם. לי נראה שזה אומר עלינו משהו...
    מנגד תראה נגד מי נאבקת נבחרת הכדורגל על הזכות לשחק באליפות אירופה: אנגליה, קרואטיה, ורוסיה. ובכדורגל אין שום טורנירי ניחומים.
    כדורסל זה רק NBA.

נערך לאחרונה ב: ‏10/8/07
  5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנשים,זה לא דיון הכדורסל הישראלי או דיון הכדורסל מול הכדורגל[מה שאפשר לפתוח],זה
    דיון על נבחרת ישראל בכדורסל בטורניר ההזדמנות האחרונה.

6. samoel Member

סרג' לא הבנת נכון.

אם אתה משווה לטופ האירופי בכדורגל, כלומר שזהו הטופ העולמי(יש בכלל ליגה בברזיל? ובחייאת בוקה מול ברצלונה בגביעי הזובי דובי האלה זה לא נחשב ברור לכולנו שהכדורגל הגבוהה ביותר משוחק באירופה) ולכן מן הראוי שנשווה את זה לטופ של הכדורסל לא יהיה הוגן להשוות כפי שאמרת דרג ב' לדרג א' (בכל הקשור לקבוצות אני מדגיש) וכאן כפי שאתה מבין(ונזכרתי כמובן בשמו של הפאדיחה של הניקס, אלן יוסטון) הסכומים שמשולמים בכדורסל גבוהים בהרבה.

לגבי הנבחרת , אתה לא יכול להגיד שכמעט בקביעות מקום בין ה-8 הגדולות ביבשת בא ברגל אז מה אם הדרך ל-16 רצופה בלעבור נבחרות שהן כלום. ותעשה לי טובה כמה פעמים הנבחרת כדורגל פישלה מול נבחרות דרג ז כדורגל, ותראה את מכבי, הפסד לסנטה קולומוה!!! אתה בכלל מאז להשוות? אפילו אשקלון ניצחו משחקים בגביע הנידח ההוא(צ'לנג'? איך קראו לו אני לא זוכר) אז נכון לא ניתפס לדוגמאות כלליות לכל כלל יש את היוצא מן הכלל. ונבחרת הכדורסל של ספרד לדעתי אנדרייטד במדינה מה הביא הכדורגל לספרדים(כנבחרת!) כלום, הכדורסל? מה לא. אולי כדורגל הוא ספורט שיותר קל להתחבר אליו ומכאן הפופולאריות שלו, וגם מנוהל בצורה הרבה יותר טובה בטח באירופה אז אתה מדבר על הבדלים.

אני רוצה להוסיף לך עוד כמה דברים שסלובניה כדורסל הרבה יותר נחשבת מהכדורגל כך גם סרביה וקרואטיה גם רוסיה . אז אל תבלבל לי עכשיו שהקרואטים קצת התעוררו בכדורגל זה זמני ויחלוף קרואטיה לא בדרך להיות מעצמה בכדורגל לא כרגע בכל אום, אבל בטח שהיא אחת כזאת בכדורסל.

הנבחרת אינה משחקת בקביעות מול נבחרות דרג ז זה סתם קשקושי שכל, אולי החלוקה לא כל כך ברורה וכשמחשיבים נבחרת כמו דנמרק לדרג ב באירופה זה נשמע איום ונורא. בוא תחלק את זה כמו בכדורגל 8 עילית, ודנמרק ירדה לדרג ג כבר יותר נורמאלי, אנחנו בקטגוריה של דרג ב שמעלינו נבחרות שגם בכדורגל טובות מאיתנו וזה רק מחזק את הטענה שבכדורסל אנחנו הרבה יותר מוכשרים והוא מייצג אותנו הרבה יותר טוב.

7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בדקות הקרובות נבחרת ישראל תארח בהיכל נוקיה את נבחרת אוקראינה.
    כצפוי האולם אינו מלא, אך זה כמובן שלא מפתיע אף אחד. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

הנבחרת פתחה עם חמישייה הזהה לזו שפתחה מול הדנים:
    הלפרין, רוברטצ, טפירו, קוזיקרו וגרין.

שידור ישיר בערוץ 1.

8. A. Arshavin Member

לא מאמין, הבלגים ניצחו אותם בחוץ על 25 הפרש, ואנחנו בבית על 11

9. Barak Yitzhaki Member

זה לא כזה מפתיע, אני אישית חושב שהבלגים טובים יותר מאיתנו. אבל לא חשוב, נקווה להעפיל לטורניר הגמר בסופו של דבר. אל אל ישראל !

10. Broshi Member

הייתי במשחק, ויחסית למשחק לא כל כך אטרקטיבי הייתה כמות יפה של צופים. אווירה בכל מקרה הייתה (גם אחלה מקום- מאחורי הספסל של אוקראינה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx ). ניהול המשחק של צביקה שרף ממש גרוע. בלי התקפה מסודרת, בלי חילופים נכונים, בלי פסקי זמן כשצריך. אני מתקה להבין למה לשחק עם רוברטס, שאגב, אין לי מושג מה הוא עושה בנבחרת. לא חייבים להביא מתאזרח. גם טפירו וקוז'יקרו חלשים. צביקה צריך לשחק הרבה יותר עם אליהו, רוט, נאור, חג'ג' ותמיר. אליהו, גרין והלפרין היו פשוט מצויינים היום. תענוג לראות אותם.

עם איך שאנחנו נראים, אני לא רואה אותנו עוברים את הבלגים. אנחנו פשוט לא טובים מספיק (במיוחד בעמדת המאמן).

נערך לאחרונה ב: ‏12/8/07
  11. SeRgInHo Member

כמה קבוצות עולות מהבית? כמה בתים כאלה יש בכלל?

נערך לאחרונה ב: ‏12/8/07
  12. number 1 Member

יש 3 בתים, אחת עולה מכל בית ואז יש בית משותף ל-3 העולות ואחת מהן עולה לאליפות.

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז בעצם הסיכוי לעלות הוא ממש ממש קלוש.

14. תומר22 Member

הסיכויים הם בדיוק כמו באליפות אירופה הקודמת - גם אז עלינו מבית ההזדמנות האחרונה. רק אז הנבחרת הייתה קצת יותר טובה ועם הרבה יותר רצון של השחקנים להיות חלק מהנבחרת.

15. שגיא Guest

אני לא רואה נבחרות שאפשר להגיד שהן בכמה רמות מעל הנבחרת שלנו. נכון, הנבחרת לא בשיא יכולתה, ואין שמות מפוצצים כמו פעם, אבל יש שחקנים בעלי יכולת טובה, והם בהחלט יכולים להיות אלה שיובילו אותנו לאליפות. מה גם שהנבחרת, כך נראה, משתפרת ממשחק למשחק. אחרי משחק הנפל מול דנמרק, אתמול כבר היו דקות רבות שנבחרת ישראל שיחקה מצויינת, היו גם דקות פחות טוב, אבל סך הכל היה משחק הרבה יותר טוב מקודמו. נקווה שקו העליה הזה ימשיך כדי שגם בלגיה תרד מנוצחת.