נבחרת השנה בליגה הספרדית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Yeste, ‏17/5/06.

1. Yeste Member

(הדיון הזה לא קשור לסיכום השנה בליגה הספרדית, הוא אך ורק נועד לבחירת נבחרת השנה)

ובכן, העונה בליגה הטובה בעולם הסתיימה למעשה, כאשר רק לברצלונה ולבילבאו נשאר להשלים משחק אחד, וגם הוא לפרוטוקול בלבד.

כדי לעזור לכם לבחור את 11 המצטיינים שלכם בליגה הספרדית, הנה לפניכם רשימת (5-6 שחקנים בכול עמדה) השחקנים שהצטיינו השנה בעמדותיהם :

שוערים :
    סנטי קניזרס (ולנסיה) - ספג 27 שערים ב-35 משחקים
    איקר קסייאס (ריאל מדריד) -
    ויקטור ואלדס (ברצלונה) - ספג 29 שערים ב-35 משחקים
    פינטו (סלטה ויגו) - ספג 28 שערים ב-35 משחקים
    ריקרדו (אוסאסונה) - ספג 34 שערים ב-29 משחקים
    פלופ (סביליה) - ספג 32 שערים ב- 34 משחקים

מגנים ימניים :
    דניאל אלבס (סביליה) - 3 שערים, 7 בישולים
    סיסניו (ריאל מדריד ) - 2 שערים, 3 בישולים. *שיחק חצי עונה שנייה.
    חאבי ונטה (ויאריאל) -
    מיגל (ולנסיה) - 1 שערים.
    אנחל לופז (סלטה ויגו) - 2 שערים, 1 בישולים

בלמים :
    סרחיו ראמוס (ריאל מדריד)
    קרלס פויול (ברצלונה)
    קרלס קויאר (אוסאסונה)
    חאבי נאברו (סביליה)
    ראול אלבייול (ולנסיה)
    מטייאס לקי (סלטה ויגו)
    גונזלו רודריגז (ויאריאל)
    רפאל מארקז (ברצלונה)
    פאבלו איבנייז (אתלטיקו מדריד)
    גבריאל מיליטו (סארגוסה)

מגנים שמאליים :
    רוברטו קרלוס (ריאל מדריד) - 5 שערים, 5 בישולים
    מריאנו אנדרס פרניה (חאטפה) - 10 שערים, 1 בישולים
    אנטוניו לופז (אתלטיקו מדריד) - 3 שערים, 1 בישולים
    חואן קאפדויאה (דפורטיבו) - 4 שערים, 1 בישולים
    חאבייר גארידו (ריאל סוסיאדד) - 1 בישולים

קשרים אחוריים:
    דייגו ריבס (חאטפה) - 1 בישולים
    אדמילסון (ברצלונה) -
    פוניול (אוסאסונה) - 4 שערים, 3 בישולים
    דויד אלבלדה (ולנסיה) - 2 שערים
    פטר לוקסן (אתלטיקו מדריד) - 2 שערים, 2 בישולים
    מרטי (סביליה) - 1 שערים, 3 בישולים

קשרים מרכזיים:
    בורחה אוביניה (סלטה ויגו) - 1 שערים
    דקו (ברצלונה) - 3 שערים, 2 בישולים
    מרסקה (סביליה) - 8 שערים
    ראול גרסיה (אוסאסונה) - 5 שערים, 2 בישולים
    מרקוס סנה (ויאריאל) - 3 שערים, 1 בישולים

קשרים ימניים :
    צ'אבי פרייטו (ריאל סוסיאדד) - 9 שערים, 2 בישולים
    חסוס נאבס (סביליה ) -2 שערים, 4 בישולים
    דיויד בקאהם (ריאל מדריד) - 3 שערים, 10 בישולים
    מקסי רודריגז (אתלטיקו מדריד) 10 שערים, 4 בישולים
    חואקין (בטיס) - 3 שערים, 4 בישולים

קשרים שמאליים
    חיימה גאבילן (חאטפה) - 4 שערים, 8 בישולים
    חואן אראנגו (מיורקה) - 11 שערים, 5 בישולים
    פראן יסטה (בילבאו) -4 שערים, 12 בישולים
    לודביק דלפורט (אוסאסונה) - 3 שערים, 7 בישולים
    ננה (אלאבס) - 9 שערים, 4 בישולים
    קאני (סארגוסה ) - 2 שערים, 7 בישולים

קשרים התקפיים :
    לוקס לובוס (קאדיס) - 7 שערים, 1 בישולים * שיחק חצי עונה שנייה
    לאוינל מסי (ברצלונה) - 6 שערים, 2 בישולים (*שיחק בליגה 938 דק' בלבד)
    רונלדיניו (ברצלונה) - 17 שערים, 11 בישולים
    ריקלמה (ויאריאל) - 12 שערים, 6 בישולים
    אסטבן כנוביו (סלטה ויגו) - 8 שערים, 3 בישולים
    פאבלו איימר (ולנסיה) - 5 שערים, 4 בישולים
    רוביניו (ריאל מדריד) - 8 שערים, 2 בישולים

חלוצים :
    דייגו מיליטו (סארגוסה) -15 שערים, 2 בישולים
    לואיס גרסיה (אספניול) -10 שערים, 2 בישולים
    רונאלדו (ריאל מדריד ) - 14 שערים, 2 בישולים
    דויד ויאה (ולנסיה) - 25 שערים, 3 בישולים
    סמואל אטו (ברצלונה) 25 שערים, 3 בישולים (משחק חסר)
    פרננדו ביאנו (סלטה ויגו) - 13 שערים
    אברטון (סארגוסה) - 12 שערים, 5 שערים
    פרננדו טורס (אתלטיקו מדריד ) - 13 שערים, 2 בישולים
    הנריק לארסון (ברצלונה) - 10 שערים, 1 בישולים (*שיחק העונה בליגה 1346 דק')
    סאבו מילוסוביץ' (אוסאסונה) - 11 שערים, 5 בישולים

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/06
  2. daniel_haifa Member

אני הייתי מוסיף את פאלופ מסביליה דניאל, המעבר שלו משוער משנה בולנסיה וכינור שני לקניזארס לשוער ראשון היה חלק יחסית, והראה אומץ ויכולת טובה בהרבה מקרים.
    בכל מקרה ההרכב שלי הוא:
    שוער: פאלופ.
    מגינים: פרנייה בשמאל ודניאל אלבס בימין.
    בלמים: פויול ומארקז.
    קשרי אגף: חסוס נאבאס בימין ורונאלדיניו בשמאל.
    קשרי אמצע: מארסקה וסנה.
    חלוצים: אטו וויאה.

3. EL Capitan Member

רק אבקש לנמק את הבחירות שלכם.

ה11 שלי העונה:

בשער- סנטיאגו קאניזארס. בגיל 36, אחרי שאשתקד ישב בחלקים רבים של העונה על הספסל, הוא התקמבק ובגדול. הוא גם זוכה הסאמורה לעונה.

בהגנה- חאבי ונטה. למרות שלא הקדישה לליגה תשומת לב ראוייה, חאבי ונטה הוא ללא ספק אחד מהשחקנים שקיבלו את הבמה העונה יותר וניצלו את זה. לא מעט אנשים גם דרשו את זימונו לגרמניה על חשבון מיצ'ל סלגדו, אבל בסופו של דבר הוא יראה את המונדיאל בבית.

צמד הבלמים: ראפא מרקס. עשה התקדמות ענקית העונה, כשהוסט לעמדת הבלם, בה נכשל טוטאלית בעונתו הראשונה של בארסה. לאור ההסתה, מרקס שידרג את מעמדו, ושמענו על התעניינות מצ'לסי, מילאן, יובה ועוד. מרקס ייצב את מה שהייתה החולייה החלשה ביותר של בארסה אשתקד, ולצידו פויול נראה כבלם ללא חולשות. הרבה יש לזקוף לזכותו של מרקס, שמשלים את פויול עם קור הרוח והשלווה שלו.

ראול אביול. אחד מתגליות העונה, ללא ספק. הבלם הצעיר והגבוה (מתנשא לגובה של 1.91) קנה מעמד של אחד מבלמי העתיד של נבחרת ספרד, ואחד מהבלמים הטובים בליגה הספרדית. לאור הפציעה של אג'אלה, אביול הרוויח את הדקות שלו וכעת קיקה מעדיף אותו בהרכב על פני קרלוס מרצ'נה, שנכלל בסגל של ספרד לגרמניה. ריאל מדריד רצתה אותו, אבל אחרי שהעונה של ולנסיה הסתיימה, הוא עומד בפני חתימה על חוזה חדש בולנסיה, עם תנאים משופרים עד ל2011.

מריאנו פרנייה. הבחירה הזאת בלתי נמנעת. פרנייה היה אחד מהאחראים להשתפרות העצומה של חטאפה, שבעונתה השנייה בלבד בפרימרה מצאה את עצמה במהלך העונה במקום השני. היה לחץ לא קטן על ארגונס לזמנו לנבחרת, אך בסוף לואיס לא זימן את הארגנטינאי המתאזרח. פרנייה כבש העונה גם 10 שערים, והרוויח לאור העונה הזאת חוזה באתלטי, שם ישחק בעונה הבאה.

דויד אלבלדה. היה לי ולדניאל ויכוח קטן בדיון של הנבחרת, ששם למעשה כמעט הכל נאמר. אלבלדה ובראחה חזרו להיות הצמד, שמשיג את השליטה במרכז המגרש ומשלים אחד את השני בצורה מצוינת. אחרי עונה מאכזבת בעונה שעברה, אלבלדה היה עוד אחד מהכוכבים הגדולים של הקבוצה בעבר, שחזרו העונה להציג את יכולתם המוכרת.

בורחה אובינה. אחד מהשחקנים שעשו את קפיצת המדרגה בקריירה שלהם העונה. אובינה הוביל את סלטה, שרק העונה חזרה לפרימרה, למקומות המובילים לגביע אופ"א. אובינה עושה הכל במרכז המגרש, קשר 50\50 מצוין. ארסנל, ריאל מדריד ועוד הרבה קבוצות גדולות אחרות עוקבות אחריו וחלקן אף מעוניינות בשירותיו לעונה הבאה.

מקסי רודריגז. השחקן המצטיין של אתלטי העונה. אחרי שהגיע מאספניול כאחד מהסקוררים המובילים בטבלת הפיצ'יצ'י אשתקד, בהתחלה, לא הכל הלך לו כמצופה, אבל לאחר מכן היה מהאנשים שעצרו את ההדרדרות של אתלטי, וכמעט הביאו אותה לאירופה, בסופו של דבר.

קאני. דניאל, זה רק אני, או ששכחת את קאני? מי שהיה בעבר אחד מההבטחות הגדולות של הכדורגל הספרדי, לא ענה על הציפיות שתלו בו עד העונה. קאני הראה את היכולות היצירתיות והמגוונות שלו, כשהנהיג את הקישור ההתקפי של סארגוסה, בישל הרבה שערים בתקופה בה סארגוסה הייתה נמצאת בפורמה פשוט מטורפת. קאני זכה בשל כך לזימון לסגל המורחב של הסלקסיון, אבל לא יהיה בגרמניה לאור הירידה בפורמה של סארגוסה בסיום העונה.

רונאלדיניו. למי ששכח, העונה הוא הפך באמת לשחקן הטוב ביותר בעולם, שגם מוציא לפועל ומסיים את הכדורים ברשת. לכל האנגלופילים, שאמרו חוץ מלעשות תרגילים- הוא לא עושה כלום, העונה הוא הראה לכולם, שגם יעיל הוא מסוגל להיות. ואין פשוט אף אחד שיכול לעצור את הגאושו, שיהיה, לדעתי, השחקן הטוב ביותר שידע הכדורגל העולמי אי פעם. וכן, היום יש לו גמר לשחק.

דיויד וייה. אחרי שעבר מסארגוסה לולנסיה, רבים תהו על מה פשר המחיר הגבוה, ששילם סולר עבורו, אבל וייה הצדיק כל פרוטה. הוא פשוט סקורר ענק, שמריח שערים וחי את הרחבה. מספיק להסתכל על הנתונים הסטיסטים שלו, ואפשר להבין את זה (ולא רק בליגה, אלא בגל המסגרות המספרים שלו בולנסיה מדהימים). גם המזל העיר לו פנים, כשבתחילת העונה בליגה, הוא כבש איזה 10 שערים, שכולם פנדלים או מול שער חשוף.

אלה ה11 שלי העונה. :aaa025:

4. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הכבוד על ההשקעה.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

ואלה ה11 שלי.

בשער:איקר קאסיס-מה ריאל היו עושים בילעדיו ?! הציל אותם כ"כ הרבה פעמים העונה.ללא ספק השוער מיספר 1 בספרד.

מגן ימני:דניאל אלבס-איזה שחקן נותן עונה גדולה בסבילה,והוא אחד הגורמים לעונה המצויינת שלהם.

מגן שמאלי:מריאנו אנדרס פרניה: אחד מתגליות העונה,המגן השמאלי ללא הספק הטוב בספרד העונה לדעתי.ניגרם לו (ולנו) עוול שלא לקחו אותו לניבחרת ספרד.

בלם:סרחיו ראמוס-עוד מהבודדים שנתנו עונה מצויינת בריאל ושמר על רמה גבוה,לריאל עיש בלם גדול לשנים הבאות.

בלם:קרלס פויול -השחקן מיספר אחת בהגנה של בארסה,כרגיל שומר על רמה גבוה,מפגין מנהיגות.לדעתי הקפטן של בארסה שחקן ההגנה של העונה ואחד הגורמים להצלחה המטורפת של בארסה.

קשר ימני:חסוס נאבס-דור העתיד של הכדורגל הספרדי,עו אחד מהגורמים לעונה הנהדרת של סביליה,חבל שלא זומן לסגל של ארגונס למונדיאל.

קשר מרכזי:דקו- כרגיל שומר על יציבות ומחזיק את הקישור של בארסה.

קשר אחורי:דויד אלבלדה-העוגן של וולנסיה,עוד עונה מצויינת של הקפטן של וולנסיה.

קשר שמאלי:רונאלדיו-חבל להחריב,כל מילה מיותרת,שחקן השנה בעולם. אני חושב שזה אומר הכול.

חלוצים: דוויד וויה וסמואל אטו-הסטיסטיקה שלהם אומרת הכול.

תגלית העונה לדעתי-לוקס לובוס,שחקן קאדיז שכימעט השאיר אותם בליגה לבדו,במשך חודש וחצי הוא כבש ברציפות ושמר לקאדיז סיכוי להינצל.
    עונה מצויינת לקשר הארגנטיני,שבטוח ניראה אותו גם בשנה הבאה בליגה הראשונה.

5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוער
    איקר קאסיאס , ללא ספק השוער הטוב בספרד אם לא הטוב באירופה , בלעדיו ריאל מדריד לא היו נאבקים על מקום 2 אלה אולי על מקום בליגה.

מגן ימני
    דניאל אלבס ,אחד מתווך כמה שחקנים מוכשרים בסביליה שעשה העונה פריצה גדולה והגיעה לשיא בגמר גביע אוופ"א.
    שחקן ברזילאי טיפוסי , דריבלים כמו של כל שחקן ברזיאלי ורוח לחימה נהדרת.

מגן שמאלי
    מריאנו פרנייה , אני לא חושב שיש צורך להוסיף הרבה במילים . פרניה בעונה הטובה ביותר בקרירה שלו ואם לא מאמן פחדן כמו ארגונס היינו זוכים לראות את פרנייה במונדיאל , רגל שמאל אדירה , בעיטות חופשיות נפלאות, וכמובן מגן בצורה נהדרת , נ לחם על כל כדור.

בלמים
    קארלס פויול , הלב הנשמה והסמל של ברצלונה , אחד הבלמים הטובים באירופה .

סרחיו ראמוס , עוד בלם נפלא שדי מזכיר קצת את פויול בלחימה שלו ובהקרבה לקבוצה , אבל הוא צריך קצת לרסן את עצמו כי הוא מקבל לפעמים אדומים טיפשיים.

בבחירת 2 הבלמים הייתה התלבטות קשה כי גם רפאל מארקז , גונזאלו רודריגז וראולל אלביול נתנו עונה נהדרת.

קשר אחורי
    אדמילסון ,לא סתם הוא משחק בקבוצה הטובה בספרד ובנבחרת הטובה בעולם.
    מתחיל את ההתקפות של ברצלונה ועושה את העבודה השחורה מה שלא כל כך בולט לעין , מה שקלוד מאקללה עשה בתקופתוו בריאל והביא אותם להישגים עושה את זה היום אדמילסון בשורות ברצלונה.

קשר מרכזי
    מרסקה , האיש שמנהיג את החבר'ה מסביליה , עושה את העבודה שלו נפלא ומצטרף להתקפות מתי שצריך ואיך שצריך ונותן את הגולים ככשהוא מגיע מאחור שכולם עסוקים במרדף אחרי נאבס,אדריאנו,סביולה ופביאנו.

קשר ימני
    חסוס נאבס , כשכולם מקווים ומצפים שחואקין יתר כבר איזה עונה גדולה בא הילד חסוס נאבס עם המהירות שלו ועושה צרות לכל מגן שמאלי בספרד ובאירופה.
    מהירות פנטסטית , ראיית משחק נהדרת . קצת לשפר את יכולת הסיום צריך הילד. אבל שחקן קבוצתי נהדר לא מחפ ש את השער , קודם כל הוא חושב על איך לבשל אח"כ איך לכבוש.

קשר שמאלי
    אראנגו , מלך השערים של הקבוצה , רגל שמאל טובה והרבה בזכותו מאיורקה לא הייתה בסיכון גדול כל כך לרדת ליגה (למרות שהיה לה סיכוי קטן לקראת סוף העונה) .

קשר התקפי
    רונאלדיניו גאושו , אין בכלל להוסיף במילים . האיש שיכול לא לעשות כלום במשך 89 דקות ואז בדקה אחת להכריע משחק כה חשוב.

חלוץ
    דויד ויאה , לא הייתי מוכן להחליף את סמואל אטו בויאה בקבוצ שלי ,אבל דויד ויאה הראה השנה הרבה אופי ומחץ בהתקפה של ולנסיה ,וידע לנצל את המשחקים שאטו שהה באליפות אפריקה וגם ניצל טוב את המשברון של סמואל אטו וידע להדביק אותו במס' כמות השערים.
    אבל כמו אטו חלוץ מצויין יודע איפה להתמקם ברחבה ויודע בדיוק מתי השוער ישמיט את הכדור כדי לרוץ מהר לריבאונד.

נעשה פה עוול לריקלמה ומסי שנרשמו ברשימה אחת עם רונאלדיניו , יהיו כמה שיבחרו בהם , אבל ידוע שרונאלדיניו עדיף על פניהם.
    גם אולי אם היה אפשרות שכל אחד יסדר את מערך השחקנים בשיטה הכי נוחה לו (למשל 2 חלוצים או להכליל לאותה רשימה את הקשרים ההתקפיים והמרכזיים).

6. Raulito Madridista

דניאל אחי, אתה שכחת לדעתי לציין את זינדין זידאן שהיה הרבה יותר טוב לדוגמא מפאבלו איימאר, זיזו היה פצוע לחודשיים וחצי במשך כל העונה הזו, וסיים עם תפוקה לא רעה של תשעה שערי ליגה, ושבעה בישולים. דיויד בקהאם באמת יכול להיות בין המועמדים, למרות הרבה משחקים גרועים שלו, יש לו 12 בישולים, לא 10 כמו שרשמו כאן. עוול גדול נעשה כאן לרוביניו, שכבש שמונה שערי ליגה ובישל 4 בעונתו הראשונה.

הנה הנבחרת שלי:

בעמדת השוער כמובן איקר קסיאס, השוער מספר 1 בעולם למרות שגמר את העונה הנוראית הזאת בטעם מר, עם ספיגה של 40 שערים, בלעדיו הכמות הזאת הייתה כפולה. מקווה שהוא יהיה ענק גם במונדיאל.

ההגנה שלי מורכבת מסרחיו ראמוס שנתן עונה מעולה בריאל מדריד, ומקרלס פויול קפטן ברצלונה, שנתן עונה נפלאה והוא אחד מחמשת הבלמים הטובים בעולם.
    בעמדת המגן השמאלי, ללא ספק פרנייה שנתן עונה גדולה בחטאפה, עשרה שערים למגן זה מזכיר את קרלוס בעונות הראשונות שלו בריאל מדריד.
    בעמדת המגן הימני התלבטתי בין סיסיניו שהיה נהדר בחצי העונה הראשונה שלו בריאל, לבין דניאל אלבס, בסוף בחרתי בשחקן סביליה שהיה נהדר לאורך כל העונה.

כקשר אחורי אני בוחר בדויד אלבדה, שנתן עונה נהדרת בוולנסיה ואחראי רבות לכך שהיא הייתה קרובה מאוד להשתתפות בצ'מפיונס ללא מוקדמות. גם אדמילסון נתן עונה טובה.

הקשר המרכזי של הנבחרת שלי הוא מארסקה מסביליה, שנתן עונה טובה מאוד וחזר לחיים, היה ענק גם נגד ריאל מדריד אתמול וגם בגביע אופ"א הוא אחראי על הניצחון.

הקשר הימני שלי הוא רוביניו למרות שבדר"כ הוא משחק בשמאל. רוביניו היה מעולה בעונה הראשונה שלו בספרד, כבש שמונה שערים, הראה ניצוצות, בישל, וסחב את ריאל על גבו לאורך רוב העונה.

את עמדת הקשר השמאלי שלי, לקח זיזו בעונה האחרונה שלו בריאל. זיזו נתן עונה טובה בסה"כ, למעט מספר משחקים כמו נגד ארסנל, או בקלאסיקו הראשון שהוא חזר מפציעה. בסה"כ זיזו החמיץ חודשיים וחצי מהעונה, יותר מרבע. בכל זאת הוא כבש תשעה שערים, בישל שבעה, המשחקים הגדולים שלו העונה היו נגד סביליה בברנבאו ונגד אספניול, בכל מקרה הוא היה טוב בסה"כ.

רונאלדיניו ללא ספק גם נכנס בתוך הנבחרת שלי, כשחקן מתחת לחלוץ. 17 שערים ו11 בישולים זה הישג מרשים מאוד, פשוט מובן מאליו למה הוא שחקן השנה בעולם. לפחות 50% ממניות האליפות יש לו. פשוט לא הצליחו לעצור אותו.

בעמדת החלוץ מתמקם דויד ויאה, שבעונה הראשונה שלו בקבוצה גדולה בולנסיה, כבש 25 שערים והיה פשוט ענק, וסחב את הקבוצה לליגת האלופות. רחוק גול אחד או משהו מלהיות מלך שערי הליגה הספרדית,
    לא סתם בונים עליו בספרד למונדיאל.

ספסל הנבחרת:

סנטיאגו קניזארס(שוער), סיסיניו(מגן ימני), רפאל מארקז(בלם), אדמילסון(קשר אחורי), דיויד בקהאם(קשר ימני) ריקלמה(קשר התקפי), סמואל אטו(חלוץ).

עוד ראויים לציון: פרננדו טורס, ליאו מסי, הנריק לארסון, דקו, גונזלאס רודריגז.

7. ronnyfan Member

זידאן למרות השערים שכבש, היה בעונה איומה העונה, כמו גם בעונה שעברה.
    פאבילטו אומנם לא בעונה גדולה, אבל הוא היה הרבה יותר טוב ומשמעותי ממנו.

8. Bensh Member

שוער: איקר קסיאס
    למישהו היה ספק? עוד עונה כמעט מושלמת לשוער הטוב בעולם, השחקן ששומר על ריאל בצמרת הליגה

מגן ימני: דני אלבס, אני מניח
    לא התלהבתי במיוחד מאף מגן ימני בליגה העונה, אבל אלבס שמר על יציבות לפרקים והראה יכולת התקפית איכותית למדי

בלמים: מארקז ופויול
    רפא השתדרג השנה בצורה כמעט בלתי נתפסת, הפך עצמו לאחד הבלמים הטובים בעולם ומצא עצמו פעמים רבות מחפה ומנקה אחר טעויות של פויול
    פויול לעומת זאת, השלים את יכולת הנגיחה של רפא עם מהירות אדירה יחסית לבלם
    כשברצלונה שיחקה העונה עם שניהם במרכז ההגנה (קרה פעמים מעטות מדי), הקבוצה נראתה הרבה יותר מאוזנת ומלוכדת

מגן שמאלי: מריאנו פרניה
    הארגנטינאי המתאזרח היה אחד השחקנים הטובים של חטאפה בעונה החולפת, שמר עליה במרכז הטבלה (הישג לא רע יחסית לפרבר במדריד שזוהי בסך הכל עונתו השניה בליגה)
    בנוסף ליכולת הכללית המצויינת שלו, המגן כבש 10 שערים והראה יכולת התקפית גבוהה במיוחד
    רכש מצויין של אתלטי

קש"א: בורחה אובינייה

הקשר האחורי הצעיר של סלטה היה נהדר העונה, שלט במרכז השדה של סלטה (אחד האחראים הבלעדיים על העונה המצויינת שלה), חילק מסירות, ולקח מנהיגות
    הייתי מכנה אותו תגלית השנה שלי אם לא אחד, ליאו מסי

קש"מ: מרקוס סנה
    היה אחד המצטיינים במסע האירופי של הקבוצה הצנועה הזו עד לחצי גמר ליגת האלופות, נלחם, מסר וכבש
    יהיה חכם מאוד מצד ריאל לרכוש אותו (וכבר שמענו דיבורים על התעניינות מצד המראנגס)

קש"י: חסוס נבאס
    התותח הכבד הבא, הישר ממחלקת הנוער הטובה בספרד כנראה
    עשה כברת דרך משמעותית מקיצוני ימני פוטנציאלי לאחד הבאנקרים בהרכב הפותח של מחזיקת גביע אופ"א
    למונדיאל הבא, בלי לנחס, הוא כבר יגיע כקיצוני הימני הטוב בעולם

קש"ש: אראנגו
    אחד השחקנים המוכשרים בפרימרה סחב את קבוצתו מאיורקה לעוד עונה בפרימרה כמעט לבד, תוך כדי כיבוש מספר מכובד מאוד של שערים (11)

קש"ה: רונאלדיניו
    אז כן, רוב הזמן הוא נחר, וכן, רוב הזמן רציתי פשוט לבעוט בו, אבל עדיין מדובר בשחקן הטוב בעולם, זה שמתעורר ברגעים המכריעים, זה שאף מאמן לא ירצה מישהו מלבדו בכל שלב נוקאאוט שהוא

חלוצים: הנקה לארסון ודויד וייה

הנקה היה אמור לשמש בסך הכל כבאק אפ לקראת אליפות אפריקה, אבל מאז הוא תפס לעצמו מקום של כבוד בטרידנטה, כבש מספרים שערים מדהים יחסית למספר המשחקים בהם פתח ובסך הכל הראה המון אהבה ומסירות למועדון הקטלוני
    דויד וייה, החלוץ הספרדי הטוב בעולם כיום והאיש שלא נתן לאטו לישון בלילה הוא כנראה שחקנה המצטיין של ולנסיה העונה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/5/06
  9. Yeste Member

כי אין שחק כזה. אתה מתכוון לבורחה אוביניה... הוא ברשימה.

10. Bensh Member

צודק, בורחה
    טעות שלי

11. dkaro Member

שוער: איקר קאסיאס - השוער הטוב בעולם, בלעדיו ריאל מדריד לא הייתה עושה הרבה העונה(לא שהיא עשתה...)

מגן שמאלי: פרניה - מגן שמאלי עם יכולת בעיטה מצוינת. למרות גילו נראה כאילו הוא עשה פריצה השנה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

מגן ימני: סיסיניו - שיחק חצי שנה ברמות הגבוהות, וכבר נחשב אחד מהמגנים הימניים הטובים בעולם. הביא (חצי) עונה מציונת בריאל מדריד, ומגיע לו להיכנס ל11 של השנה בספרד.

בלם: רפאל מארקז - עשה התקדמות ע-נ-ק-י-ת בברצלונה, וראינו שכל פעם כששיחק כבלם, ברצלונה נראתה יציבה מאוד.

בלם: סרחיו ראמוס - רק בן 20! וכמו מארקז, עשה התקדמות ענקית, וללא ספק מגיע לו להיכנס לו11 של השנה בספרד.

קשר אחורי: דויד אלבלדה - הביא עונה מצוינת בוולנסיה.

קשר ימני - חסוס נבאס: - עוד אחד מהצעירים של סביליה. אחרי ראמוס, רייס ובאפטיסטה, סביליה מראה שהצעירים שלה עדיין לא נגמרו.

קשר שמאלי: - רוביניו קודם כל, פיספס העונה בריאל מדריד רק משחק אחד(!), וגם זה המשחק האחרון שלה. הבקיע 12 שערים בעונתו הראשונה בספרד, ואולי חוץ מפתיחת עונה צולעת, היה השחקן הטוב השנה בריאל מדריד.

קשר התקפי: - רונאלדיניו אין לי יותר מדי מה לכתוב... הוא פשוט השחקן הטוב בעולם.

חלוץ: דויד ויאה - חלוץ נמדד בכמות השערים שלו, לא?

חלוץ: סמואל אטו - כנ"ל.

12. Barcik Member

וייה - אטו
    מקסי רודריגז - ראול גרסיה - ריקלמה - רונאלדיניו
    אלבס - אלביול - מארקז - פרנייה
    קסיאס

על וייה ואטו אין מה להרחיב. אני עדיין לא השתכנעתי לגמרי אם יש לוייה באמת מקום בטופ החלוצים העולמי, אבל העונה הזו היא בהחלט סיבה טובה לאופטימיות. מקסי רודריגז נתן עוד עונה מצויינת באתלטיקו מדריד, בעוד אספניול נופלת בלעדיו. אם אתלטיקו אכן תצליח לקבל צורה סבירה, למקסי ינצוץ בעונה הבאה. ריקלמה נכנס לרשימה כי הוא היה ונשאר 75% מקבוצה עולה ומצויינת, שאולי אף תשתדרג כמה מקומות בעונה הבאה. ראול גרסיה תותח-על. יהיה מעניין לראות אותו בצ'מפיונס. אלבס נכנס בגלל העדר ביריבים ראויים. אלביול בלם העתיד של ספרד. רפאל מארקז מלך העולם. מפרנייה אני דווקא לא תופס יותר מדי כשחקן כדורגל, אבל אי-אפשר להתכחש שהוא היה פשוט אדיר העונה. קסיאס, היה ונותר השוער הטוב בעולם.

13. N כמוני Member

שוער:איקר קסיאס-אחד מהבודדים שנתנו עונה טובה בריאל.בלעדיו הם לא היו מסיימים אפילו בין 4 הראשונות.
    מגן ימני:חאבי ונטה-אני חושב שהרמה של המגנים בעולם לא טובה ממש.לא היה אף מגן ימני בליגה הספרדית שהרשים אותי יותר מדי.בחרתי בחאבי ונטה בעיקר בגלל ההישג שלו עם ויאריאל.
    בלם:קרלס פויול-השחקן הכי חשוב בהגנה של בארסה.לא נותן לאף אחד לעבור אותו בקלות.בלם העונה.
    בלם:ראול אלביול-אחד מהשחקנים המבטיחים בליגה הספרדית.שעשה קפיצת מדרגה ענקית השנה.
    קשר אחורי:דוויד אלבדה-אחד מהשחקנים הטובים בולנסיה.הקשר האחורי הטוב בספרד.
    קשר מרכזי:אנזו מרסקה-הופעה נהדרת שלו בגמר גביע אופ"א,ועונה טובה בליגה הספרדית.
    קשר ימני:מקסי רודריגז-השחקן המצטיין של אתלטיקו.נתן עונה גדולה.
    קשר שמאלי:רונלדיניו-ברור לכולם למה.
    חלוץ:סמואל אטו-הפיצ'יצ'י.עוד עונה מצויינת.
    חלוץ:דויד וייה-רכש מצויין של ולנסיה.אחד מהגורמים העיקרים לשיפור ביכולת מהעונה שעברה.

14. לא מצאתי כינוי Member

הבחירה שלי : איקר קסיאס. למרות שריאל נראתה השנה רע מאוד הוא הציל אותה לא פעם ולא פעמיים.

מגנים ימניים : דניאל אלבס. נתן עונה חלומית,שחלקן היו בהופעות מדהימות בגביע אופ"א תוך שהוא שומר גם על יציבות בליגה.

בלמים : יש 3 לדעתי,קשה לי לבחור 2 מתוכם אז תבחרו אתם.
    1. קרלוס פויול & רפאל מרקז = היו ביחד צוות מצויין בהגנה ונתנו עונה מצויינת.
    2.סרחיו ראמוס שאולי תפקידו המקורי הוא מגן ימני,כל כך צעיר ונתן בריאל השנה עונה מצויינת והתקדם. יש לו עוד מה להשתפר אבל הוא הוכיח את עצמו.

מגנים שמאליים : רוברטו קרלוס - כן כן,למרות הירידה בכושר שלו וברור שהוא כבר לא אותו רוברטו קרלוס של פעם עדיין קשה לי לראות מתחרים אמיתיים לקרלוס בליגה הספרדית.

קשרים אחוריים:
    אדמילסון. אומנם לא ציפו שהוא ישחק כל העונה,אבל הפציעה של צ'אבי והחיסורים והפציעות המרובות בבארסה גרמו לו לשחק ולהציג ניהול משחק בחלק האחוריי באופן מצויין. הייתי מוסיף גם את אינייסטה כמספר 2.

קשרים מרכזיים:
    דקו - למרות שהוא לדעתי קצת פחות טוב מדקו של שנה שעברה הוא עדיין שחקן מצויין,עושה סדר במרכז השדה,משחרר מסירות יפות ועושה הרבה עבודה שקטה וטובה.
    עוד שחקן שמאוד ראוי לציון : מרקוס סנה מויאריאל

קשרים ימניים :
    אני אשקר אם אני יגיד שאני מכיר פה את רוב השמות,ככה שכאן אני לא בוחר באף אחד.

קשרים שמאליים
    חואן ארגאנו. אומנם לא ראיתי אותו כמעט השנה בשידורים חיים,אבל לפי התקצירים השנה ששודרו נראה שמדובר בשחקן עם הרבה טכניקה ויכולת פריצה טובה,לפי מה שראיתי מגיע לו את תואר הקשר השמאלי.

קשרים התקפיים :
    רונאלדיניו - יש בכלל מה להרחיב?

חלוצים :
    דויד ויאה & סמואל אטו. נתנו עונה מצויינת ועד המחזור האחרון לא היה ברור מי יזכה בתואר מלך השערים. הרבו לכבוש,לשחק טוב,וכל מילה נוספת מיותרת.

15. רוביניו 10 Member

ה11 שלי הם:-

קסיאס אם הוא לא היה בריאל ריאל היתה יורדת ליגה איזה שוער הוא הוא שוער מספר 1 בעולם

פרנייה היה טוב מאוד נתן עונה נפלאת

סרחיו ראמוס הוא התחיל השנה לא טוב אבל סיים באחלה הצליל את ריאל הרבה פעמים מתיקו

פויול אין מלים היה טוב מאוד בקושה יוצא ממינו שחקן

סיסיניו כשהוא בא ריאל התחילה לחזור לעצמה כי סלגאדו לא היה טוב והוא מגן התקיפי מאוד וזה מה שרצה ריאל

דקו יש לו בעיטה טובה מאוד כולם ראו כשוא נפצע ברצלונה לא היתה טובה

לאוינל מסי שחקן מופלא עש לצלסי בית ספר אין מלים

רונלדיניו לא יכול להגיד עלי משהוא הוא הכל בקבוצת ברצלונה

רוביניו גם הוא ילד ועושה הרב בעיות לקבוצות

סמואל אטו הוא אם מקבל כדור נכנס עם הכדור לשער יש לו תכניקה והכל שחקן מצויין

דויד ויאה נתן עונה טובה הוא מלך השערים של הקבוצה שלו

היתה בחירה קשה וגם בחרתי בשחקנים שלו משחקים בתפקיד שלהם אבל זה לא מעניין