נבחרת הולנד- תם עידן ואן באסטן עם עוד אכזבה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏29/5/08.

1. yonmu Member

"רוב" = חלק גדול, יותר מחצי.
    סידורף נתן משחקים גדולים, אבל ברוב המשחקים הוא היה איטי ומסורבל. ולא, הוא לא היה טוב יותר מקאקא. זה שכולם מאוכזבים (בצדק) מקאקא לא אומר שהוא היה אפס כל העונה. כמה בישולים יש לקאקא?
    רובן - כמה משחקים הוא כבר שיחק בריאל העונה? במשחקים בהם הוא שיחק הוא הראה יכולת אדירה. יותר מסידורף.
    קויט - מה עשתה כל ליברפול העונה?

בשורה התחתונה לא אמרתי שלסידורף אין מקום בסגל, אלא רק בהרכב.

2. אחד_מנתניה Member

אני לא יכול להתווכח איתך, אני טוען משהו אחד ואתה טוען משהו אחר - כי אני לא זוכר במה נפל סידורף העונה מקאקא ?

איך אתה רוצה לחזור על המשחקים של מילאן העונה - בהורדה או בצפייה ישירה ?

רובן היה אדיר? איזה הגזמה - מה הוא עשה השנה? מה קויט עשה השנה?

אה, וממתי הולנד משחקת 4-4-2 ?

נערך לאחרונה ב: ‏16/6/08
  3. Raulito Madridista

באמירה שלך לגבי רובן הוכחת שלא ראית השנה יותר מדיי את ריאל מדריד. אריאן רובן סיים את העונה במדי ריאל מדריד בכושר פנטסטי, ובכלל, ברוב הדקות בהן שיחק הוא הרשים. בחמשת המחזורים האחרונים הוא מצא את הרשת שלוש פעמים: נגד בילבאו במחזור ה-34, נגד אוססונה במחזור ה-35 ונגד ברצלונה במחזור ה-36. צריך לקחת בחשבון את הכושר שבו השחקן מגיע לאליפות אירופה, ורובן הגיע בכושר שיא. אלברט ריירה מאספניול לדוגמא, היה אחד מהמצטיינים של הליגה הספרדית בסיבוב הראשון, אך הוא נופה מהסגל על ידי ארגוניס משום שהוא שכח להופיע לחצי השני של העונה.
    בניגוד לעמדה במרכז השדה, בהן יש להולנד מחליפים מעולים לסיידרוף, בדמותם של סניידר שהשתפר מאוד במדי ריאל מדריד(עשה הרבה עבודת הגנה וגם שיפר אלמנטים במשחק ההתקפי שלו), וואן דר והארט, בעמדת הקיצוניים אין לנבחרת שחקנים שמתקרבים בכלל לרמה של רובן או ואן פרסי, כך שלוותר עליהם היה מטופש מאוד.
    * בקשר לסטט', זה לא משנה משום שהתרומה של סניידר לריאל מדריד מבחינה סטטיסטית הייתה טובה יותר מאשר התרומה של סיידרוף במדי מילאן, על אף שסיידרוף שיחק יותר דקות מסניידר, שנעדר כחודש שלם באמצע העונה. בנוסף, אל תשכח שזו הייתה עונת הסתגלות של סניידר שהגיע מהליגה ההולנדית, בעוד סיידרוף משחק כבר הרבה מאוד שנים בליגה האיטלקית, קרוב לעשור.
    בינתיים אני לא רואה שמישהו מתגעגע לסיידרוף.

4. אחד_מנתניה Member

דווקא כשיצא לי לצפות במשחקים של ריאל, רובן שיחק. סליחה אבל אדיר הוא ממש לא. למעלה כבר התייחסתי לנושא. רובן הוא שחקן אגואיסט, נכון זה נראה יפה על מסך הטלוויזיה (לא עבורי בכל אופן) , אבל השחקן הזה כל כך לא חכם בלשון המעטה, רובן רק פגע במשחק הקבוצתי של ריאל, הוא פשוט כופה את עצמו על המשחק ולאורך זמן זה פשוט לא נראה טוב. כמה שערים בגארבג' טיים לא ישנו זאת. היכולת האינדיבידואלית שלו לא ניתנת לספק, אך כשזה מתבטא באופן מוחלט במשחק, זה פוגע במשחק הקבוצתי ופוגע בקבוצה כולה. אני מאמין שאם הזמן אתה תגלה זאת, השנה אולי זה פחות בא לידי ביטוי, אבל ברגע שרובן ישחק לאורך זמן מבלי להפצע, התוצאות יהיו בהתאם ואני לא חושב שאף אוהד ירצה ששחקן מהקבוצה שלו יכפה עליו את כל המשחק.

5. Raulito Madridista

שער שיוויון נגד אוססונה, לאחר שהקבוצה מפגרת על לוח התוצאות והיא נמצאת בעשרה שחקנים ונותרו חמש דקות לסיום, כאשר במידה והקבוצה מנצחת היא זוכה באליפות, זה נקרא שער של מאני טיים.
    בנוסף, להגיד ששער בסופר-קלאסיקו זה בגארבג' טיים זה ממש לא נכון. בנוסף, קח בחשבון שהוא היה פצוע בכל-זאת וכמובן שכתוצאה מכך הוא שיחק מספר משחקים לא גבוה, מה שמנע ממנו להבקיע. גם לצערי תמיד לקח לו לפחות משחק אחד לחזור לכושר נורמאלי, מעבר לזמן ההיעדרות.
    תאמין לי שרובן יודע לשחרר את הכדור יפה מאוד שצריך. הרבה שחקנים טכנים אוהבים לכדרר וזה לגיטימי. פגע במשחק הקבוצתי של ריאל מדריד? אולי קצת, לא משהו דרסטי. היתרון גדול ברובן מעבר למהירות האדירה והשליטה שלו בכדור, זו העובדה שהוא פעיל על המגרש ואוהב לבקש את הכדור, הוא לא מאלו שבורחים וחוששים לקחת אחריות. שים לב לבישול המצויין שלו לואן פרסי. במקום לתת כדור רוחב סתמי לרוד, כמו הרבה שחקנים, ואז הכדור היה נהדף על ידי סניול או תורהאם, הוא הרים את הראש ומסר לואן פרסי שעשה תנועה נהדרת ולא נשמר על ידי אף אחד.
    שאלה חשובה היא מתי ראית בידיוק את אריאן רובן. אני דיברתי על שלבי הסיום של העונה.

6. yonmu Member

לא הבנתי את "ממתי הולנד משחקת 4-4-2". מצטער.
    במה סידורף נפל העונה מקאקא? תבדוק סטטיסטית. מספר שערים, מספר כיבושים. תתרץ ב"פנדלים" כמה שבא לך, אבל חלק מהפנדלים האלה נעשו עליו, וחוץ מזה הוא בישל המון. בקיצור, למרות הכל, קאקא נתן העונה יותר מסידורף, וכל זה עוד כשההגנות מתרכזות כמעט ורק בו.

7. אחד_מנתניה Member

ריאל היתה זוכה באליפות גם אם היא היתה עולה עם הנוער עד לסיום העונה (קצת הגזמתי, בכל אופן המשחק הזה אינו ערך למאני טיים).
    שוב, הסופר קלאסיקו הזה לא שינה דבר מלבד היוקרה.
    אז זהו ממש לא תמיד, לרוב הוא מתמעמע יתר על מידה עם הכדור.
    קאקא שיחק כחלוץ שני/קשר קדמי בעוד שסידורף שיחק יותר למטה.
    כן בשלבי סיום העונה הוא נראה יותר טוב, מפתיחת/אמצע העונה. מסכים.

8. yonmu Member

ואנחנו מדברים כאן על הקישור הקדמי של הולנד. בגלל זה אמרתי שבעקרון סידורף צריך להיות מחליף, כדי להרגיע את המשחק.

9. רוני שטנאי Member

סיידורף עשה טובה כל כך גדולה לואן באסטן כשהוא ניפה את עצמו בזמן, ולא אחרי שני משחקים שבהם הוא או שלא היה רואה דקה או עולה כמחליף לעשר הדקות האחרונות ואז הוא היה מתבכיין על זה ששחקן כמוהו צריך לקבל יותר כבוד וכו'.וכל המרקם החברתי של הנבחרת היה הולך לפח. כל הניתוחים לגבי איזה עונה הוא עבר ומה התרומה שלו למילאן לא רלוונטים במקרה שלו מכיוון שבנבחרת לא מדובר באותו שחקן(חוץ מהחטאות הפנדלים). בנבחרת הוא נראה לפעמים כטירון במשחק ראשון ולא כאחד שזכה באלופות עם שלוש קבוצות שונות. ואן באסטן לא בנה עליו להרכב בכלל, הוא הבין את זה ולא היה לו נאה לשבת על הספסל - לגיטימי בהחלט מצד שני הצדדים.
    כשחקן ללא כל העבר שלו בנבחרת הוא מצויין להולנד ואפילו חסר, אבל בהתחשב בעבר, באופי, ובמה שיש כרגע בקבוצה העובדה שהוא לא שם רק תורמת לשקט הנפשי של השחקנים והמאמן.
    יש להולנד מספיק שחקנים מנוסים כמו ואן דר סאר, ואן ניסטלרוי, ואן ברונקהוסט, אוייר וגם השאר לא בדיוק ילדים שאלו המשחקים הבינלאומיים הראשונים שלהם.

10. idos87 Member

סיידורף לא התאים לסגל הנבחרת הנוכחי של הולנד. יש להולנד שחקנים יותר מוכשרים מסיידורף בסגל והיה חבל להביא את סיידורף ולא להשתמש בו במשחקים. אני לא רואה את הולנד מתקשה בלי סיידרוף, הוא לא השחקן שבלעדיו הנבחרת תקרוס ולא תצליח.

11. yonmu Member

הוא דווקא יכול להיות מאוד קריטי. נניח שמכניסים אותו במקום VDV, הוא יכול להפוף את המשחק לאיטי יותר, ואם יש יריבה מהירה (נניח ספרד), להימנע מהמתפרצות שלה.

12. אחד_מנתניה Member

אנשים מאוד חכמים בדיעבד - לפני שהולנד ניצחה את איטליה, לא ראיתי הרבה אנשים שהימרו על הולנד או אנשים שהיו מוותרים על סידורף. עכשיו כשהכל הולך מצויין, קל לומר שלסידורף אין מקום בהרכב. אבל המטרה של הולנד היא לזכות בטורניר, לא? אם באמת הולנד תזכה אני אוריד את הכובע ואגיד טעיתי, אבל עד לרגע שהולנד תפשל במאני טיים, אני מחכה מעבר לפינה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

13. AVISEY Member

אני איתך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

14. REAL MADRID Member

אני הימרתי על הולנד לפני הטורניר. שבועיים לפני תחילת הטורניר הימרתי בפורום "ליגת המהמרים של אייסוקר" כשההולנדים זוכים.

15. Ohad_Glr Member

לגבי הויכוח של סיידרוף שניידר, אני לא חושב שסיידרוף יכול להחליף את סניידר בהרכב. לדעתי סניידר גם יותר טוב, אבל נעבוד את זה בצד כרגע. וסלי שניידר עושה בהולנד המון עבודה שחורה. שורף שטחים, רץ כמו מטורף, מפעיל לחץ, משבש את המשחק של היריבה וגם יורד הרבה אחורה כדי לחלץ כדורים. זאת עבודה על המגרש שסיידרוף בזמן הנוכחי לדעתי לא היה עושה אותה, או לפחות לא היה עושה אותה טוב כמו שניידר. לגבי היכולות ההתקפיות אפשר להתווכח, למרות שאני חושב שגם בזה שניידר עולה עליו.