נבחרת הולנד: ואן ניסטלרוי ורובן הספיקו רק עד החצי

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י לירן, ‏28/5/04.

1. Barcik Member

את החשיבות של דווידס קל מאוד לראות. כמו בארסה, הולנד בלעדיו היא נבחרת די רכרוכית. הם פשוט יאבדו את מרכז המגרש מול קבוצות אגרסיביות.

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, בסופו של דבר זה איכשהו מסתכם בכך שמה שלא יהיה, המלחמות הפנימיות בהולנד, בעיקר נובעת ממאבקים בין יוצאי סורינאם ללבני העור.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא מבין את סיידורף... למה לצאת בכביכול איום על המאמן. "או שאני משחק מאחורי החלוצים או שאני לא משחק בכלל" מה הוא חושב שהוא מאיים על מישהו? הוא רק מזיק לעצמו ולקבוצה.

אם אני הייתי המאמן הייתי מעיף אותו קבינימט אחרי משפט כזה. טמבל.

4. Joel Gion Member

באמת טיפש הסיידורף הזה.כנראה הוא מרגיש שהוא השחקן הכי חשוב והכי טוב של הולנד,והוא לא כזה.
    כמו שזה נראה עכשיו,בעיות האגו בנבחרת יגרמו לה לחזור הביתה כבר אחרי שלושה משחקים.אדבוקאט לא יכול לשלוט בשחקנים שלו,וזה יגרום להם להראות כמו שהם יראו.מקווה שאני אתבדה,ושהם(סיידורף,דוידס,דה בור וכל שאר האגואיסטים) ישימו את האגו המנופח שלהם בצד ויתרכזו במטרה האמיתית של הנבחרת.כרגע אני לא רואה את זה קורה וחבל.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ואת האמת גם אני מאבד לאט לאט מאופטימיות שלי...

אני רואה איך כל אחד בהתקפה עושה מה שבראש שלו ומנסה להיות זה שיציל את המולדת לבד... אוי אני כל כך מקווה שאני טועה.

6. Joel Gion Member

וזה עוד לפני שקלייברט פתח את הפה הלא קטן שלו.צפוי בימים הקרובים,כשהוא יגלה כנראה שהוא לא מתוכנן לפתוח בהרכב.

7. burning soil Member

אולי בסופו של דבר הולנד תפתיע למרות כל הבעיות הפנימיות שקיימות,הרי החשוב
    להצליח במאני טיים. אלו שעוקבים אחרי הכדורסל,ומתעניינים בנבחרת ישראל,בוודאי זוכרים
    את הבעיות שהיו לנבחרת בזמן ההכנות לאליפות אירופה,שחקנים לא התאמנו,היו פציעות,ביקורות,
    התוצאות במשחקי האימון היו איומות,אבל במשחקים החשובים הנבחרת התעלתה ועשתה אליפות יפה
    כשסיימה במקום ה-7 והמכובד.

8. ArsenalFan Member

דוידס לא היה ולא יהיה לעולם הקשר האחורי הטוב ביותר, לא רק בגלל העצבים שלו, אלא בעיקר בגלל שמבחינה טכנית הוא שייך לדור הקשרים המיושן והמוגבל יותר, לעומת קשרים דפנסיביים "חדשים" יותר, שהפנימו את השינוי שעבר התפקיד בכדורגל, והפכו להיות למעשה השחקנים הדומיננטיים בקבוצות שלהם לאורך זמן, וגם בנבחרת. לדעתי מה שאמרת, לירן, פשוט לא נכון. דוידס שחקן פיזי, אנרגטי ומהיר (וגם פזיז) ויש לו כישרון, אבל ההלל על הטכניקה שנתת לו מוגזם בצורה פראית. הוא לעולם לא יתקרב לזה של שחקנים כמו ויירה, בראחה, פירלו, מקאללה ואפילו ורון. בכל הקשור ליכולת מסירה ולשליטה בכדור הם עולים עליו בכל פרמטר. העובדה שהוא חסר אחריות בצורה מדהימה, רק גורעת כמובן...

ובני, הבעייה היא לא באדבוקאט! הוא מאמן טוב ומנוסה גם ברמה הבינלאומית וגם ברמת המועדונים, הוא האחרונה שבבעיותיה של הולנד. הבעייה היא השחקנים והציבור ההולנדי, וזו בעייה שהייתה קיימת אצל כל המאמנים ההולנדים מאז שמיכלס עזב ועד היום- פשוט לא קוראים להם יוהן קרויף. זו מחלה כרונית אצל ההולנדים להמעיט בערכו של המאמן ולבקר אותו גם כשזה לא נחוץ, ואפילו כשלא נכשלים, זה עניין שבשגרה עבור שחקנים הולנדים מפונקים ומלאי אגו להגיד מה שבא להם על המאמן ושיישרף העולם והנבחרת ביחד איתו. אז פעם קוראים לו דווידס שאומר שהידינק מעדיף את השחקנים הלבנים ו"הלשון שלו בתחת של ברגקאמפ", ופעם אחרת קוראים לו בכלל רוד ואן ניסטלרוי, שמתבכיין בתקשורת על היחס של דיק אדבוקאט. אין מה לעשות, הולנד מרכזת תמיד חבורה של כמה שחקנים שלא מסוגלים להתעלות על הילדותיות בשביל הצלחת הנבחרת. עצוב, הייתי אומר, האוהדים ההולנדים ראויים להרבה יותר.

http://www.soccernet.com/images/jb2/hollandfans_tm250.Xxx
    נכון תמונה יפה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מה...? מבחינת יכולת טכנית אתה משווה את בראחה, פירלו ומקאללה אליו? מצחיק הייתי אומר. יש לו שליטה נהדרת בכדור (לפחות בשיאו הוא היה פשוט קוסם עם הכדור) והשחקנים שציינת ממש לא מתקרבים אליו מבחינת יכולת טכנית ושליטה בכדור. ויירה הוא היחיד שמתקרב אליו אבל דווידס בשיאו היה טוב יותר מהבחינה הזאת. אתה שוכח לציין שהוא שייך לדור ההוא כי הוא פשוט עבר כבר את גיל ה-30 ומה לעשות הוא שיחק כדורגל עוד מתי שבראחה, ויירה ופירלו אף אחד לא ידע מי הם בכלל. אבל זה ממש לא גורע במהומה מהנתונים שיש לו. היום כנראה שיש טובים ממנו וזה נכון, אבל בתקופת מונדיאל 98 שהוא היה בשיאו, אף אחד לא התקרב אליו.

והקהל ההולנדי תמיד מרשים... כל תמונה כתומה יוצאת מרהיבה.

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצטרף להגנה על דאווידס. אופי חרא, אבל שחקן נהדר.

11. ArsenalFan Member

דווידס לעולם לא יתקרב ליכולת הטכנית של ויירה או פירלו, וכן- גם של בארחה ומקאללה. אלו שחקנים שאיכות המסירה שלהם טובה בהרבה, שחוכמת המשחק ועבודת התיאום בין משחק התקפה לחוליית ההגנה הרבה יותר מקצועיות ומושקעות, וכן- גם מבחינת שליטה בכדור ויכולת דריבל. ויירה עושה דריבלים במרכז השדה כמעט כל שבוע בפרמייר ליג, והוא גם עושה אותם במדי צרפת.

כן, הוא שחקן יותר מיושן, היום גם סטיבן ג'רארד עולה עליו כי ג'רארד הוא חלק מדור של קשרים אחוריים שכבר מזמן עקף את דווידס בתחכום. וגם במונדיאל 98' היו שחקנים טובים ממנו בעמדה שלו לדעתי. בלתי אפשרי לומר שהוא היה מספר 1, בהתחשב בכך שצרפת זכתה בראש ובראשונה בגלל הקישור האחורי המדהים שלה...

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב.. אני לא יודע על מה אתה מדבר לעזאזל אבל נשאיר את זה ככה. אני את דעתי אמרתי.

13. zizou Member

זה שהיו לוקחים את דוידס לכל פרסומת של נייק ולפעלולים של פיפא 2002 לא אומר שהוא כזה טכני. אני עם עדי הפעם. דוידס לא טמפרמנטי באופן מוזר, הוא גם לא הקשר האחורי המושלם, אין לו מסירה מי יודע מה, גם משחק ראש לוקה בחסר. מאז הגול היפה שהוא עבר כמה שחקנים בנבחרת הולנד אני כבר לא זוכר נגד מי עשו ממנו משהו מיוחד. ולגבי מה שאמרו עליו בבארסה השנה, יחסית לשאר הקשרים הדפנסיבים של בארסה (ראו ערך טיאגו מוטה , שרק רייקארד יכול להגיד שהוא הקשר הדפנסיבי של העתיד בברצלונה, וגברי, וקוקו שכבר מזמן ירד מנכסיו) דוידס אומנם היה טוב, אבל זה בגלל שהתפקוד הטקטי שלו על המגרש היה בעיקר באזור מרכז השדה, ולא הרבה מעבר. בניגוד לקשרים דפנסיבים כמו ויירה, פירלו, אפילו ואן בומל הוא לא עלה יותר מדי לעזרת ההתקפה. אז קשה להגיד שהוא זה שעשה את השינוי בבארסה, החזרה של רונאלדיניו והורדת הלחץ ממנו היא זאתי שעשתה את העונה המוצלחת (יותר משל ריאל מדריד לפחות) שלהם. אני אישית מעדיף את סיידורף, חבל שהוא עזב את מדריד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב אולי אני מגזים במה שאני אומר לפעמים בהקשר לשחקנים ההולנדים.

זה כמו שבעל תמיד יגיד על אישתו שהיא הכי יפה, הבשלנית הכי טובה והכי מפנקת

אבל זה לא אומר שלא התכוונתי לכל מה שכתבתי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/6/04
  15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא עולה להתקפה? איזה בולשיט זה? דאווידס עולה המון להתקפה.