נבחרת הולנד: ואן ניסטלרוי ורובן הספיקו רק עד החצי

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י לירן, ‏28/5/04.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי בגלל זה אדבוקאט ישחק עם ואן הוידונק, שלמרות מיימדי גופו, הוא חלוץ שמשחק יותר מאחור.
    אם זאת, אני עדיין חושב שהחוד של הולנד צריך להיות ואן ניסטרלוי ומקאי.

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואן הוידונק בהחלט חלוץ יוזם, אבל לא ממש נראה לי שהוא מסוגל להתמודד מול ההגנות הטובות באירופה.

3. ArsenalFan Member

לא חלוץ? לא בהכרח. ואן דר וארט תיפקד למעשה כחלוץ שני, נסוג יותר, במשחק עם סקוטלנד- היחיד בשנים האחרונות שבו הולנד הוכיחה את עצמה. גם באיאקס המקום שלו במשחק ההתקפה הרבה יותר בולט מאשר השחקנים שציינת. לדעתי התפקיד בהתקפה יכול להתאים לו מאוד, וזה בוודאי יכול להתאים להולנד שזקוקה נואשות לחוד יצירתי יותר ובלתי תלוי. סניידר לא רלוונטי כי הוא פחות התקפי משחקנים אחרים, רובן פחות טוב מואן דר וארט, ואן דר מיידה הוא קיצוני ימני שלא צריך לפתוח בהרכב של הולנד, ו-ואן פרסי לא בסגל בכלל (גם אם הוא היה, ממתי לשחקן שכבש בקריירה שלו בקושי 15 שערים ולא היה שחקן הרכב קבוע בפיינורד מגיע מקום בהרכב הולנד?).

4-5-1? הולנד?! לא יקרה, בטח שלא תחת דיק אדבוקאט.

4. ראול Member

לדעתי יהיה להולנד קשה מעוד לעלות משלב הבתים ואני אלך על ההימור שהיא לא.
    גרמניה- גרמניה תעלנה כי היא גרמניה. גרמנים לא טועים, הם פשוט טובים יותר או גרועים יותר מקבוצות אחרות (טוב, אולי חוץ מאו?ל?י http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx ). זה לא בא אחרת, לא במלחמת העולם השניה, ולא ביורו 2004.
    צ'כיה- ההימור שלי לזכות, ביחד עם ספרד. נבחרת שלא תפשל משחק-משחק... אם תקרה לה מפלה אז זה יההי בגדול, ובצורה המבישה ביותר שישי...
    הולנד- פשוט לא יהיהו טובים מספיק. יבואו עם כל הכישרון והסטייל (בעיקר דוידס) ויפשלו בגלל זלזול בלטביה וצ'כיה. אני אל מאמין בדרכם ביורו.

ארתור, מבין סוף-סוף את הקשר בין פוליטיקה לכדורגל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואן דר וארט חלוץ? זה לא נשמע לי.

זה שאיכשהו פעם הוא הבליח מול הנבחרת הבינונית של סקוטלנד מילא, אבל לבזבז את איכויותיו כקשר, גם טכניקה מצויינת ויכולת מסירה מעולה, תהיה בכייה לדורות.

להולנד לא חסרים חלוצים תודה לאל. שימצאו פיתרון.

בכל מקרה, מקאי ו-RVN כנראה יפתחו במשחק לא משנה מה אנחנו חושבים. מי יודע, אם הם יידעו למסור אחד לשני אולי זה יעבוד...

6. ראול Member

כן, אני רואה את זה קורה רק אם אחד מהם יפגע בטעות בקורה וזה יגיע לשני.

ארתור, בטראומות ראול - רונאלדו.

7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

הולנד לא תצליח ביורו הזה רק בגלל המלחמות בין השחקנים עצמם.

דה בור איבד את סרט הקפטן לטובתו של פיליפ קוקו ,וכבר גרם למהומה.
    דה בור טוען שהוא עזב את גלטאסאריי לטובת רנג'רס אך ורק בגלל טובת נבחרת הולנד שהוא יהיה בכושר לקראת היורו עצמו.
    דוידס וסיידרוף התלוננו לאדבוקט , למה פיליפ קוקו מקבל את סרט הקפטן ולא הם.

היום סיידרוף אומר שאם הוא לא ישחק בעמדה שלו אז הוא ישב בספסל.

ככה זה לא ילך להם,ים של כשרון אבל גם יש של פוזות יש לשחקנים האלו.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם ממש מטומטמים..חשבתי לתומי שאחרי כל כך הרבה כישלונות ומשחקים גרועים השחקנים יבינו שלא משנה מה קורה הם חייבים להוכיח את עצמם..אבל כנראה שבהולנד צריך זעזוע קצת יותר גדול..

9. ArsenalFan Member

לא לשכוח את אדגר דווידס שתמיד נוטה להסתכסך עם מאמן הנבחרת, ואת רוד ואן ניסטלרוי שכבר שנה מתכסח ומתנצח בתקשורת עם אדבוקאט. אלו שני הפרובלמטים באמת...

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אוף זה הבעיה שהכי מעצבנת אותי. יש לנו 3 חלוצים טובים מאוד אבל הם לא יכולים לשחק אחד עם השני בגלל אופי המשחק שלהם. (למרות שלא הייתי שולל לגמרי קלייברט ומקאיי ביחד, אבל הפעם אדבוקאט לא יושיב את ואן ניסטלרוי על הספסל)

בגלל הולנד חייבת לשחק עם חלוץ אחד שכנראה יהיה ואן ניסטלרוי וואן דר וארט יהיה מאחוריו ואני ישמח לראות את שניידר בהרכב, הוא עשה פריצה נהדרת העונה.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוסטפר, רובן כן חלוץ. הוא מסוגל לשחק כשחקן אגף אבל בעיקרון העמדה הטבעית שלו היא בחוד. כשאתה מסתכל על שאר האופציות (החלאה, ואן-הוינדונק וקלייברט), אין בכלל ספק שרובן עדיף עליהם לצד מקאיי.

נכון, ואן-דה-ואארט יותר טכני וזוהר משניידר, אבל הולנד פשוט לא יכולה לבנות עליו. הוא יכול להיות שחקן מד חשוב בהצלחה של הולנד אבל לסחוב אותה הוא לא יוכל. לשניידר יש דווקא את הכישרון לעשות זאת לדעתי.

הבעיה בהולנד היא שאדבוקט הוא אדיוט, הוא לא מסוגל להשתלט על השחקנים שלו ובגלל זה השחקנים היותר פרובלמטים, מלוכלכים ובעיקר בכיינים (סיידורף, דווידס, החלאה) לוקחים לידיהם את המשחק מידי הצעירים הממושמעים. במשחק אימון של הולנד סיידורף נכנס בחילוף באחד המשחקים ופשוט צרח על ואן-דה-ואארט לשחק באגף השמאלי בעוד הוא הלך למרכז, בניגוד להוראות אדבוקט. ואן-דה-ואארט לא הורגש וגם לא סיידורף, אדבוקט אפילו לא נזף במילאנזי המטומטם שהתנצל לאחר שהתקשורת ההולנדית כמעט יצאה מדעתה מרוב זעם.

שלא לדבר על החלאה מיונייטד שבכה בתקשורת שהוא צריך לשחק בחוד ולא לצד רוי מקאיי - בעוד מקאיי עצמו ממשיך באמירות בנאליות בתקשורת כמו "יש מאמן והוא מחליט" וכו'. ואצל אדבוקט, כמובן, מי שבוכה יותר משחק יותר - מקאיי, שחקן, חלוץ וסקורר טוב יותר משתי הבדיחות המשוטטות בחוד של הולנד, נאלץ להתייבש על הספסל.

השחקן השלישי הפרובלמטי, דווידס, עוד לא עשה דבר. אבל אני בטוח שהוא ידאג באיזה משחק גורלי לצאת בכרטיס אדום. מדובר בשחקן שבעצם לא שם *** על המועדון שלו, ובטח שלא על הנבחרת הלאומית שלו (כי הרי, הקבוצה משלמת לו יותר כסף). הוא אחד השחקנים הכי לא אחראים בכדורגל האירופאי, כזה שמסוגל להפקיר את חבריו לקבוצה ב-10 שחקנים רק כי לא יכל לשלוט בעצביו, כמו שעשה אינסוף פעמים במדי יובנטוס.

עד שהשלושה האלה לא יעופו לצמיתות מהסגל של הולנד, תהיו בטוחים שהולנד לא תעבור את רבע הגמר. הגיע הזמן לתת את המושכות לצעירים - ואן-דה-ואארט, שניידר, ואן-דר-מיידה, ואן-פרסי, רובן, הייטינגה ועוד.

12. zizou Member

דורש הרבה ביצים להגיד, אבל אני שמח שמישהו אמר את זה סופסוף... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

בהחלט חוסר היציבות המנטלית של דווידס פגעה כבר לא פעם במועדונים שלו, ובעיקר בנבחרת הולנד.

13. אלי מתחן Member

כל הטענות ששני שחקנים מאותו סוג וסגנון לא יכולים לשחק ביחד לדעתי כבר עברו מן העולם, למה וירי וקרספו לא שיחקו ביחד? ברקוביץ' ובנארביה?

אני חושב ששני חלוצים, מקאי וואן ניסטלרוי, שהם שני שחקנים רב גוניים יכולים לשחק ביחד ויוסיפו איום על השער של היריב.

14. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

פחחח, ואן-ניסטלרוי שחקן רב-גוני... אין לך מושג, פשוט אין לך מושג.

0 שערים כבש ואן-ניסטלרוי מחוץ לרחבת יונייטד בכל הקריירה שלו בקבוצה. הוא הוכשל ברחבה והוביל לפנדל רק 4 פעמים במהלך כל הקריירה שלו בקבוצה. בראיון איתו הוא אף טען בעצמו שהוא לא שחקן "שלם" כמו תיירי הנרי, שהוא צריך לגוון יותר במשחקו - אבל שיהיה, הוא שחקן רב גוני, נכון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx .

שיתוף הפעולה בין מקאיי לחלאה לא יעבוד לא כי הם חלוצים מאותו הסוג (והם לא), אלא כי ואן-ניסטלרוי הוא מוות קליני לכל שחקן שמשחק לצידו בחוד.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בני צודק בקשר להתנהגות של סיידורף ודווידס והייתי מוכן שהולנד תיפטר מסיידורף (למרות שאני מאוד אוהב אותו) כי הוא לא ממש מתעלה במשחקי הנבחרת.

מצד שני לא הייתי רוצה בשום פנים ואופן להיפטר מדווידס. דווידס אולי מאוד בעייתי ופרובלמטי ולא שם זין על אף אחד. אבל שהוא בא לשחק הוא הקשר האחורי הכי טוב בעולם ולא יעזור כלום לאף אחד. גם היום שהוא כבר אחרי השיא שלו הוא פשוט מדהים ומלהיב בניגוד לקשרים אחוריים אחרים שעושים את העבודה שלהם בצורה שקטה. הוא תמיד בולט, הוא מתקל בצורה פנטסטית ולדעתי הפלוס הבולט אצלו זה השליטה המדהימה שיש לו בכדור. הוא מסוגל לקחת כדור ולעבור את כל המגרש (קצת הגזמה לא תזיק) בקיצור דברים שרק שחקנים התקפיים הכי טובים יכולים לעשות. מבחינת טכניקה ושליטה בכדור אין קשר אחורי שמתקרב לרמה שלו. אני מוכן לקחת את הסיכון בזה שהוא יעשה שטות ברגע מכריע כי הוא שווה את זה.