נבחרת האפשרויות הבלתי מוגבלות

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏29/5/10.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אה. אני לא ממש בקיא בכל נושא המגרשים באפריקה, אצפה עוד מעט בשרשור שנפתח לכבוד זה. תודה על התיקון. אכן התקפה יפהפייה, מסוג ההתקפות שאתה מתבאס שהן לא נגמרות בשער, גם אם אתה לא בהכרח אוהד את אותה קבוצה או נבחרת.

2. cazzo Il Capocuoco

אכן, המגרש הצנוע שאירח את המשחק אתמול היה בRoodpoort פרבר ליד יוהאנסבורח/ג'והנסברג. וגם הערוץ שהפיק את השידור שלו היה סופרספורט הדרום אפריקאי.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

האמריקאים לטעמי לא ביצעו את ההתקדמות האדירה שציפו מהם מאז המונדיאל ב-1994. הם התקדמו, אין ספק בכלל, אבל לצד העפלה לשמינית הגמר ב-1994, הגיעו 3 הפסדים רצופים ב-1998, רבע הגמר ב-2002 ושוב הדחה בלשב הבתים ב-2006. מצד שני, בקונפדרציות 2009 שוב ראינו שיש פוטנציאל לא ממומש לאמריקאים. המזל שלהם שהם עוברים דרך בית מוקדמות מאוד קל, כי מהבית הדרום אמריקאי לא חושב שהם היו מצליחים להעפיל. גם ליגת ה-MLS היא ליגה נחמדה ותו לא, בעיקר משמשת כפנסיה לשחקני כדורגל שבעברם היו כוכבים (בעיקר לטינים) ובאו להרוויח קצת לקראת הפרישה. למזלם הם קיבלו בית נוח שלדעתי הם צריכים להעפיל ממנו (אם כי סלובניה לא פראיירים אבל עם הרבה פחות ניסיון), אבל לדעתי הם בכל מקרה ייפלו בשמינית מול כל נבחרת מהבית המקביל. אחד מהוועדה המארגנת של המונדיאל 1994 אמר שעד 2010 ארה"ב תהיה אלופת העולם, בפועל הם רחוקים שמיים וארץ מהמטרה הזו.

4. cazzo Il Capocuoco

רק אני מבועת מלשמוע את המשפט "ארצות הברית אלופת העולם בכדורגל"....אני זוכר היטב את התחזיות והאלה ואני מקווה שהם לא יתממשו כי למדינה כמו ארצות הברית שרוב תושביה לא ממש מתעניינים בכדורגל גברי, לא מגיעה שמחה כזאת.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יש משהו יותר מבעית - יוון אלופת העולם בכדורגל..... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

6. N כמוני Member

עקרונית זה נכון מה שאתם אומרים על חוסר ההתקדמות של הענף בארה"ב, אם כי ברור לכולם שיש בו יותר התעניינות מאשר הייתה לפני 15 שנה. דווקא בגלל זה אני צופה שארה"ב יכולה להפתיע במונדיאל הזה. בארה"ב המדינה שמבחינה הניצחון הוא חזות הכל, הופעה טובה בטורניר יכולה לעשות את ההבדל בין מפעל איזוטרי למפעל מסוקר. השחקנים ידעו שהם למעשה משחקים על עתיד הענף במדינה שלהם ולדעתי זה ייתן להם דרייב לשחק טוב יותר ולנצח. אני לא אופתע גם אם ארה"ב יגיעו לרבע הגמר.

7. 亚历山大帕托 Member

http://i49.tinypic.com/1zq34sj.Xxx

8. Gnus Avenue Member

דפסי הוא איש המפתח של ארצות הברית בקיץ הזה. אחד השחקנים הכי טובים של פולהאם העונה ושחקן שהיה בורג מרכזי במסע שלהם לעבר גמר הליגה האירופית. שחקן מאוד מוכשר שהוא ודונבן צריכים לקחת אחריות במונדיאל הקרוב. ההימור שלי הוא שארצות הברית עולה ביחד עם אנגליה לשלב שמינית הגמר אבל לא יותר מזה. אולי בברזיל 2014.

9. מראדונה Member

לארה"ב יש פוטנציאל עצום כמו בכל ספורט.למעט כדורגל,אפשר לומר שהם בטופ של כל ענף ספורט מקצועני שקיים אולי.
    ברגע שתהיה התעניינות בכדורגל,ואני מאוד מאמין שהיא תגיע בקרוב,האמריקאים יהיו גם דומיננטים בכדורגל.

10. eran levy Member

יצא לי להיות פעמיים בארה"ב בדיוק בזמני מונדיאל.
    בשנת 1990 היה קשה למצוא שידור ישיר למשחקי המונדיאל, וגם אז נכנסו פרסומות באמצע באותו פורמט, בלי להתחשב בנתונים השונים של הכדורגל לעומת כדורסל או בייסבול. זכור לי אחד המשחקים בו לפני היציאה לפרסומות התוצאה היתה 2-1, אחרי הפרסומות - 2-3.
    בשנת 1994, בזמן המונדיאל, חייתי בארה"ב המארחת. מאחר וגרתי בדרום אריזונה היו בעיר בה גרתי אחוזים ניכרים של מכסיקנים, והם כן הביעו עניין במונדיאל. את רוב השידורים ראיתי בערוץ ששידר בספרדית. חלק גדול מהאמריקאים בכלל לא ידע שיש מונדיאל בארצם.

כדורגל הוא לא ענף שתפס מקום חשוב בארה"ב בעיקר בגלל האופי שלו. ערבי כדורסל, פוטבול ובעיקר בייסבול נמשכים שעתיים לכל הפחות, וברוב המקרים יותר. הספורט הוא אירוע חברתי, אנשים מגיעים למשחקים לא רק כדי לראות משחק אלא גם (ולעתים בעיקר) כדי לפגוש חברים, אנשים, בחורות ובחורים. לכן גם אופי המשחקים שמשוחקים בארה"ב (עם הפסקות רבות שמנוצלות למינגלינג ולהליכה לקיוסק הקרוב) נוח לצופים. כדורגל הוא לא כך, המשחק משוחק בלי הפסקה, ההפסקה בין המחציות קצרה מאוד ומשחק יכול להסתיים ללא שערים, שזוהי עובדה שסותרת את מהות הספורט האמריקאי.

הנבחרת התקדמה מאוד במהלך עשרים השנים האחרונות, אבל אני בספק רב אם הכדורגל יתפוס אי פעם מקום בלב האמריקאים. הילדים והילדות מתים על המשחק, הפארקים תמיד מלאים בצעירים שמשחקים, אבל מתישהו במהלך החיים זה עובר להם והם חוזרים למוכר ולטוב - פוטבול, בייסבול, כדורסל, הוקי קרח, לה קרוס וכו'.

11. cazzo Il Capocuoco

מה שמפריע הוא שהגרינגוס יהיו דומיננטים בכדורגל גם אם לרבים מהם זה לא ממש אכפת. רק כדי להמחיש את זה, ההבדל בהתעניינות הוא עצום בין השכנים האצטקים. לדוגמה נבחרת מכסיקו שיחקה משחקי ידידות בשיקגו, בהיוסטון, בניו יורק, והאיצטדיונים היו מלאים בעשרות אלפים שאוהדים את מכסיקו. במשחקי ידידות של נבחרת ארה"ב מספר הצופים היה הרבה יותר נמוך....

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם ערן. אני צופה באופן די קבוע תכניות חדשות וראיונות ב-ESPN וענף הכדורגל פשוט לא מצליח לעניין את האנשים בארה"ב. האנשים שם רוצים לראות סקורר גבוה, והרבה אקשן. בימים אלה מתקיים סדרות הגמר בכדורסל ובהוקי קרח ואין מה לעשות, אם הייתי נולד וגדל בארה"ב גם הייתי מעדיף את ענפי הספורט האלה. אנחנו צריכים להיות כנים, משחק הכדורגל יכול להיות מה זה משעמם. לפעמים אני גם לא מבין מה מושך אותנו למשחק שבמשך 90 דקות לא קורה דבר וכל השחקנים נופלים כמו בלרינות...

דבר אחר וזה לא המקום, אבל אם בארה"ב הספורט לא ממש מקבל אוהדים למה בסין מדינה שדוגלת בספורט מייצרת כל כך מעט שחקנים. מיליארד איש ועדיין אין לנו שום נבחרת סינית רצינית. מבחינתי העניין הזה תעלומה יותר גדולה מחוסר החשק של המבוגרים בארה"ב לאהוב את הכדורגל.

יואב, העלת משהו מאד מעניין. ארה"ב מלאה באנשים עם מוצא מקסיקני, קובה ומדינות לטיניות אחרות. למה בנבחרת אין למעשה שום נציג רציני מהאוכלוסייה הזאת? אפלייה או החבר'ה פשוט מעדיפים בייסבול?

נערך לאחרונה ב: ‏7/6/10
  13. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ידוע שהאמריקאים רובם מעדיפים את הספורט כמו בייסבול שזה אשכרה לבזבז יום שלם וללכת לראות משחק... כדורגל זה הספורט הכי פחות משעמם ביי פאר(חוץ מראגבי לדעתי)..בטח יחסית לכל הענפי ספורט האמריקאים המטופשים שמשחק עצמו אורך זמן מסוים ומתפרס לאורך כל היום וכל שניה עוצרים ת'שעון ודברים כאלה...שהם ישארו עם הדברים האלה..ושאנחנו נישאר עם הכדורגל..יש מספיק בארה"ב שאוהבים כדורגל..אי אפשר לשנות העדפות ומנטאליות של מדינה בעשור..אבל מה שבטוח שאם ארה"ב תגיע רחוק בטורניר הזה זה יוסיף עוד המון המון "מעריצים"...אותי אישית זה לא מעניין ואני אעדיף לא לראות אותם עולים שלב

14. cazzo Il Capocuoco

אם תשים לב לסגל של ארצות הברית דווקא תראה כמה שחקנים לטינים, כמו קרלוס בוקאנגרה, כמו הרקולס גומס, חוסה פרנסיסקו טורס, ושחקנים כמו קלינט דמפסי לדוגמה, שיחקו בילדותם עם מכסיקנים כדורגל. המאמן של נבחרת ארה"ב במונדיאל הקודם היה ממוצא איטלקי, ברוס ארנה. לשעבר גם היו שחקנים כמו מרסלו באלבואה, קלאודיו ריינה, פול קאליג'ורי, טוני מאולה, גם היו "לטיניים".

15. gonzo18 Member

ברגע שהכדורגל יהפוך להיות בארה"ב ספורט פופלרי לפחות כמו כדורסל או פוטובול,אז ברור שהם יהפכו למעצמת כדורגל. הכל מתחיל מהנוער,ובארה"ב על כול 20 אנשים שהולכים מגיל קטן לשחק כדורסל\בייסבול\פוטובול\הוקי יש 1 שהולך לכדורגל. וזה סתם מספר שזרקתי,יכול להיות שזה אפילו יותר גדול.