נבחרת גרמניה - הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏30/6/08.

1. אוהד נבחרת גרמניה Member

הנה הסיכום שלי.היתי בוינה רק במשחק נגדם.והיו תמונות אילו היתי יודע לעלות למחשב.ואני לא.קראתי הרבה ממה שכתבתם.ואין ספק שבגדול האכזבה ניכרת והיא אמיתית.מפתיע אותי מאוד הגיבוי שיוגי מקבל מכולם בתקשורת ואנשי מפתח בגרמניה.מבחן התוצאה היא הצלחה גדולה לעומת חומר השחקנים הבינוני מינוס וניהולם הלוקה של המשחקים.רק משחק אחד נוהל לכאורה ודוקה בו יוגי עישן בנחת.קיבלנו ואפילו אני אדוק באהדה את ההפסד לספרד בשיויון נפש.כן אפילו אני.הנבחרת הספרדית ביטלה אותנו לחלוטין.לא עשינו כלום כלום אתה מחכה וכלום וזה מתסכל.בו נעבור קצת על השחקנים.להאמן-אתם מדברים על שוער ומי צריך להוביל את הקמפיין הבא.אנקה בחייכם.אדלר כשרון רגיל.יוגי מסוכסך עם טימו.היתי הולך בעיניים עצומות על טים ויזה שהוא לדעתי מהשוערים הטובים בעולם.ויזה ישפר את היציאה ות עיתוי התגובה ויהפוך לשוער ענק.וחוץ מזה להגיע איתו לפנדלים זה ניצחון בטוח.ואפילו שלושה פנדלים יספיקו.ההגנה שלנו כל הטורניר הרגה אותי מעולם לא היתה לנו הגנה חדירה כל כך.אני לא זוכר מעולם התקפי לב.אוסטריה הביכה אותנו מימין משמאל מהאמצע מכל מקום.הגמלוניות של מרטסאקר את מצלדר היתה בעוכרנו וכל ספיגה באחריותם.פוסטיגה וטורס נגחו מעל המגדלים.ספגנו מפורטוגל שהיתה גרועה שער נגיחה ועוד חמש דקות גם השיויון מגיע.היורו הזה הוכיח שצריך שחקני הגנה קובנציאלים.עם קורדינציה.עם מרחב תמרון ועם טכניקה.היה מבהיל כל היורו הזה בחברתם של המגדלים.הייקו ווסטרמן.מנואל פרידריך.מאליק פאתחי.סארדר.צריכים להיבנות בקמפיין ובמשחקי ההכנה הבאים.להקנות להם שיטה סגנון יציבות בטחון וקביעות למצוא צמד ולתרגל אותם על עיוור.להתחיל את הנעת הכדור מהבלמים זה נכון.אבל צריך שלבלמים תיהיה היכולת והקורדינציה לטפל בכדור.מימין ארנה פרידריך היה הפתעה בעיניי הוא יכול לקבל את הקמפיין הבא.היה אגרסיבי מדויק וביצע מושלם את הסגירות האלכסונית.ולא אחת באוזלת יכולתם ןהתאמתם של הבלמים פרידריך נשאר אחרון לחלץ כדור.גם בגול הטורקי ועל אף שנכבש ממרכז הרחבה פרידריך עמד נכון.קלמנס פריץ חלש מאוד ולא מוסיף כלום לא טכניקה[שכמו שתבינו חסרה אצלנו בכמיות מסחריות].לא מהירות כלום.לא דריבל פריץ שחקן ליגה רגיל.גונזלו קסטרו מחליפו בלברקוזן יותר חד וטוב ממנו.קסטרו טכני גונזלו הלטיני במשחקו יכול לתת את הערך של קצת הטכניקה החסרה.אנדרס הינקל נשכח איפה הימים שהוא התגלית של שטוטגרט?לבדוק מה קורה.פיליפ לאהם מוכרח לשחק.והלוואי רבים כמוהו.בלעדיו גם מידת הטכניקה הזהירה שהדוטש מיצרת יורדת לטימיון.חיבים להתאים שיטת משחק ללאהם.ולתרגל את ההגנה והמוכנות למקרה שהוא למעלה.כל הירו הזה שהיו דברים טובים הם התחילו ברגליים של לאהם.ואם זאת פיליפ חיב לשפר את הריכוז במשחק ההגנה.מרסל יאנסן בדיחה.בחייחם נו מה יוגי צוחק איטי.כלום ושום דבר יאנסן.לא ובעיקר לא הגנה.הגול של סרנה הקראטי וההתנהלות של יאנסן מוכיחות שגם היסודות שלו לא משהו.כדור מגיע לך לרגל ימין תעיף.ואם רגל ימין איננה אין לך מקום בדוטש ראבק.זה לא מכבי פ''ת זה .אלופת עולם ואירופה ואסור לה להיות מיוצגת על ידיי שחקן כמו מרסל יאנסן.
    קישור-מה אני יגיד לכם היה מביך מול הספרדים.איפה קצת שוב פעם טכניקה?איפה מידת היצירתיות.הכנסת כדור כמו של היצפלפרגר ללאהם בשער הזהב מול טורקיה היה אירוע יוצא דופן וחבל.פרינגס שחקן שבד''כ אני מחזיק ממנו נתן יורו גרוע.לא קל להיות פצוע כל העונה ולחזור לאירוע השיא.פרינגס אומנם נלחם אבל איחר להמון תיקולים.היכולת האירובית של פרינגס נפגמה.גם ניהול המשחק שלו מאחור היה חלוד ולא יצירתי.פס בד''כ לשחקן שלידו.ושום ניסיון הרפתקני.מחליפו סימון רולפס אפילו את הפס לשחקן שלידו לא הוציא במדויק.רולפס לא השחקן של השפעה.היצפלפרגר אויה ברוך יורו גרוע.לאן נעלמה לו הבעיטה.?היו לו כמה מצבים של העשרים מטר חופשי והבעיטות הלכו לגזה.וחוץ מזה היצפלפרגר נראה כבד ואיטי.פעולה כמו הבישול ללאהם היו יוצאות דופן כאמור חבל.אודונקור הוא לא חבר שלי .ובטח שלא חבר של העט המחברת והספר.קצת שכל.שכונה ללא פרופציות אין לו יכולת שכלית לאלתר אף פעולה יצירתית.רק לרוץ עם הראש בקיר.באלק.הוא ורק הוא הסיבה איך כאמור נבחרת כל כך חלשה ומוגבלת מגיע לחצי גמר מונדיאל ולגמר יורו.הנוכחות המנהיגות ההשפעה וכן הוינריות.ויכולים לקפוץ כולם.באלק ורק הוא הקנה מידה מוביל נבחרת בשני האירועים האחרונים פעם לארד ופעם לכסף.נבחרת כל כך גמלונית ולא יצירתית באלק גאון.נכון באלק מפסיד גמר כזה וגמר אחר.אבל מי הוינרים.?ז'ירארד?למפרד?לאן הם הובילו נבחרת כשרונית כמו אנגליה?באלק מוביל נבחרת אפורה ומצליח למצוא לה מים במדבר.וכשזה המצב.וראינו מה עושה את ההבדל כרגע בכדורגל וזה שליטה וטכניקה.וציאבי ואנייסטה.ופבארגס.חובה עלינו למצוא את השחקנים הלטיניים שלנו הפאנטזיסטים שמגיחים עלינו.לחשוב ולאזרח.שחקן כמו לינקולן איך התפספס?ומי האחראי.גם באשטורק יכול לבוא בחשבון.איך לא טיפלו בהתאחדות כראוי בסבסטיאן דייסלר.זה הסגנון.שיוסיף המון.שוויני עם כל הכבוד שחקן כנף ולא יכול לשחק באמצע.שוויני יכול מקסימום לעבור שחקן ולהרים.וגם לבוא מהצד עם הפנים לשער והוא לא מנהל משחק. פולדי היה טוב נכון אבל.נראה פושר ולא משתגע ממאמץ.חלוצים מרכזיים.קלוסה.גומז.קוראני.-נכון קל להיתפס על מריו גומס ולרדת עליו בעקבות היורו. ועם זאת מפאת גילו הוא ראוי להזדמנות נוספת.וחייב להמשיך בסגל ובהרכב כל הקמפיין הבא.לא באגף זה ובאגף זה.באמצע חלוץ מרכזי.קוין קוראני היה אפאתי כמו מתכנן את חופשתו באיים הקארביים.לא חי את המשק ורוצה .מירוסלב קלוזה אכזבה ענקית מבחינתי.חלש איטי וגמלוני ולזה נוספה צרה נוספת אדישות.המהלך בגמר בדקה השלישית מסמלת את הטורניר של קלוזה.רך מידי אדיש מידיי.חלוד מידיי.אז נכון שהראש נשאר זהב.אבל הראש בלבד מספיק למדלית כסף.סטפן קיסלינג החייתי צריך לקבל את הקמפיין הבא.תמיד החזקתי מקיסלינג.ועכשיו הוא צריך לקבל הנהגה.

עוד שחקנים שיכולים לחשוב עליהם לקמפיין הבא.סמי קדירהכריסטיאן פאנדר.אוזיל.סבסטיאן בוניש.מרקו מארין.פטריק הלמס.ג'רמיין ג'ונס.והעיקר....לא לחכות לברנד שניידר[אין ספק שהוא מתאים לקונספציה שלי אבל הגיל].אוליבר נויביל.וטים בורובסקי מיצו עצמם.גם טרוכו הוא לא המנהיג הדרוש.

מאמן-כשרואים את ארבעת הזוכות האחרונות בטורניר גדול.ברזיל 2002[סקולארי].יוון 2004[רהאגל].איטליה 2006[ליפי].וספיין 2008[אראגונס].מסקנה חותכת צריך מאמן אם אישיות חזקה.מאמן חזק.דיי מבוגר בעל ניסיון.חזק.ומנחיל משמעת חזקה.רצינות ושהשחקנים יפחדו ממנו.ההתאחדות האנגלית הבינה ומינתה את קאפלו.

לנו יש את המאמן האידיאלי שעונה אחת לאחת לכל ההגדרות החדשות לתפקיד.רבותיי פליקס מאגת ראויי וחיבים אותו בנבחרת.יוגי חסר אישיות מתאימה.ומקסימום יפסיד בגמר.אחרי שלפי היכולת לא אמור להגיע לשם.היום ואפילו בפרובינציה שלנו[קשטן].כולם יודעים צריך מאמן חזק. נקודה ראוי שמנהלי ההתאחדות יבינו זאת שעה קודם. מעניין שהקייזר לא עלה על הענין קודם.

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/08
  2. T0XiN Member

טוב,אני אנסה לפרק את הודעתך לכמה שיותר חלקים ולענות לך.
    אין ספק שעם הרבה מאוד דברים אני מסכים איתך ודבריך הינם נכונים להפליא ואף נאמרו פה לא אחת וגם לא פעמיים.

אך הרשה לי להעיר את תשומת ליבך במספר הערות:

ויזה הוא אכן שוער מצויין אבל אחד שתמיד נוהג לעשות טעות גורלית במשחק שיכולה לעלות לנו ביוקר. (דוגמת ורדר ברמן - ריינג'רס - השוער שבמו ידיו הדיח את קבוצתו עם שער עצמי אומלל באיגרוף הכדור לתוך השער).
    שנית,סוף הקמפיין שלנו עומד על 2010. לגרמניה יש שלושה שוערי עתיד (מנואל נוייר,רנה אדלר ומיכאל רנזינג). עד 2010 תעבורנה שתי עונות ארוכות וקשות בבונדסליגה. תסכים איתי שאחד או יותר מהשוערים שנתתי לך ברשימה יצבור את הניסיון הדרוש בכדי לעמוד בשער המנשאפט?
    יש לנו פה שלושה שוערים שללא ספק יהפכו לשוערים ברמות הגבוהות ביותר ואין ספק שאחד אם לא שתיים ישמשו אותנו בשער הנבחרת.

לגבי ההגנה אני בהחלט מסכים עימך,מה שהלך ביורו במרכז ההגנה היה פשוט קטסטרופה. לתת לבלם שהתייבש כל העונה במרפאות לשחק בהרכב הראשון זו פשוט לא צורה. וכן,יש בהחלט מקום להריץ הגנה חדשה ורעננה יותר בנבחרת בדמות המגינים והבלמים שהזכרת.

קישור,גם פה אני מסכים עימך בהרבה דברים. אכן יש מקום להחליף את היצלספרגר ולהפסיק "לפנטז" על ברנד שניידר שבעוד מספר שנים יגמור גם הוא את הסוס. חובה לחפש אלטרנטיבה חדשה לעמדת הקשר הימני (גם אני כמוך עצוב על פרישתו של סבסטיאן דייזלר). בקשר לשוייני במרכז המגרש,שוייני בהחלט מתאים לשחק באמצע וגם ראינו זאת מספר פעמים העונה בבאיירן מינכן. דבר שיוכיח לך זאת הוא הכניסות של שויינשטיגר משמאל לתוך מרכז המגרש. שוייני מרגיש בטוח מאוד במרכז המגרש והוא ללא ספק אחד שיכול לנהל את מרכז המגרש.
    בקשר לבאלאק,תוכל לקרוא את טענותי כלפי באלאק בדיון "הלוזריות של באלאק" (לאוו דווקא בצד המאשים).

התקפה,כמוך אני גם תומך במתן עוד הזדמנויות למריו גומז. כדורגל יש לו ברגלים והוא גם כבש כבר מספרים פעמים בנבחרת - אין סיבה שלא יעשה זאת שוב.
    קלוזה אולי לדעתך הוא "סוס מת" אבל קלוזה הוא חלוץ באנקר ובורג מרכזי. הוא מסוג החלוצים שירדמו במשך כל המשחק ואז בהברקה פתאומית יעשה את העבודה שלו. (שלא נדבר על העבודה השחורה שהוא עשה במהלך היורו והבישולים לפודולסקי). קלוזה אולי לא פוגע כמו בעבר אבל הוא עושה עבודה נהדרת ותמיד אפשר לסמוך עליו שהוא יהיה במקום ובזמן הנכון.

לגבי שאלת המאמן,אני עוד רוצה לשמוע בענין,מגאת' הוא בהחלט אופציה מעניינת מאוד אבל נשמע עוד דעות בנושא.

3. Rudess Member

4. אוהד נבחרת גרמניה Member

היתי מאוד מעונין שבפגרת החורף.המנשאפט יעשו עם עצמם משהו.איזה טורניר בינלאומי שרק יעזור.משהו כמו שהקבוצות הרוסיות עושות בארץ.נגיד אליפות הבלקן.החומר מיצה עצמו וחיבים להזרים דם חדש.וכמו גביע הקונדפרציות בזמנו.שם גילינו את רוברט הות.טורניר בינלאומי
    עם נבחרת חדשה.4 משחקים איזה שבועיים יראו מי בשל ומי לא.היתי יוצא עם סגל אחר ובודק.שוערים היתי לוקח את טים ויזה.ואת רנסינג.
    הגנה-אנדראס בק.סבסטיאן בוניש.סרדר טסקי.ג'רום בוטנג.הות.מאליק.ולאהם.

קישור-ג'רמיין ג'ונס.פטריק אברט.סימון רולפס.סמי קדירה.רוברטו הילברט.מרקו מארין.אוזיל.אלברט שטרייט.
    התקפה-מריו גומז.סטפן קיסילינג.פטריק הלמס.ארון האנט.אשקן דג'יז'ה וההפתעה.קוין שניידר.את הסגל הזה היתי מריץ באיזה טורניר בחורף.ועוד איזה משחק או שניים בקיץ.ככה צריך לעבוד עם נבחרת.

5. Bayern Straße nach sechs

זה בהחלט יכול להיות טוב, אך לצערי בלתי אפשרי.
    השחקנים קשורים לקבוצות במהלך הפגרה, משחקי אימון, אימונים. אפשר לקחת אותם מחופשת חג המולד, אבל זה כבר יעורר את הזעם הגרמני.
    הדבר הראשון שצריך לבדוק זה את עמדת המאמן, גם אני מסכים איתך שפליקס מאגת' הוא המועמד המועדף עליי. ראינו שאת ניסיונות קלינסמן ולב הלכו בסדר (כי בכל זאת מקום שלישי ושני זה בהחלט לא רע, אבל אנחנו מצפים למצויין). גם הוא מתאים מבחינת הגיל לאמן נבחרת (55 אביבים יחגוג ב-26 החודש) ואחרי שעבר 6 קבוצות בזירה הגרמנית הגיע הזמן להביא לו את המושכות. לב צעיר (אך מוכשר), אבל לא מספיק מיומן, חילופים מוזרים (שחקנים שלא שיחקו כל הטורניר פתאום נכנסים לשלבים המכריעים?!?), והבעיה הכי גדולה - אתה בא עם שיטה לטורניר שאתה מתכונן אליו במשך שנתיים והשיטה לא עובדת!, איך דבר כזה יכול להיות?, למזלו היה לו מספיק זמן לשנות את השיטה ולשחק עם 2 חלוצים - הנבחרת שיחקה יותר טוב, אבל שוב לא היה תיאום, רווחים עצומים בין ההגנה והקישור להתקפה. חוסר יצירתיות מוחלטת במרכז השדה. לא היה מישהו שיבוא ויקח את הכדור (באלאק אחד כזה אבל כשהיריבה שמה אותך כמטרה העיקרית לחיסול ו-2 צמודים כל הזמן לרקה אי אפשר לנהל את המשחק באופן שוטף). כשפעם אחת מישהו פרץ ממרכז השדה, לא רק עבירה ממקום מסוכן, שער של קלוזה. (הפריצה של מצלדר ואח"כ ההרמה של שווינשטייגר לקלוזה נגד פורטוגל). אני לא זוכר הגנה ביזארית כזאת אי פעם של גרמניה.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לאוו אומר בצורה לא ישירה שלהמאן לא יהיה השוער במונדיאל 2010.
    אחד מהשניים לפי הכתבה צפויים להיות: מנואל נוייר או רנה אדלר.

החלטה מצויינת ( אם יש בכך משהו).
    אני בעד אדלר אגב.

7. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

יש עוד שתי עונות לפנינו. אני חושב שהמהלך שלאוו עשה כעת להודיע כי להאמן לא יהיה השוער הראשון, הוא נכון וטוב. לגבי סוגיית השוער הראשון, אני מאוד מקווה שזה יהיה רנה אדלר שהציג יכולת גרנדיוזית בשער של באייר לברקוזן אך כמוהו גם מנואל נוייר שעשה עבודה מצויינת בשער של שאלקה למרות הירידה ביכולת בשלבי הסיום של העונה. אסור לשכוח גם את מיכאל רנסינג, שעומד בפני עונה קריטית מאוד, הוא השוער הראשון של באיירן, יש לו כישרון והוא גם יכול בשקט להצטרף לטופ 3 של השוערים שמועמדים להיות השוער הראשון.

8. FC_Bayern Member

בהחלט החלטה מצויינת בכל הנוגע לעמדת השוער. אין ספק שבגרמניה ישנם לפחות 3שוערים צעירים ומבטיחים, שבאמת לא ידוע מי מהם ילבש את אפודת השוער הראשון. גם אני, כמו לירן, הולך עם אדלר הפנטסטי. כל זה בנוסף למארקו מארין הכישרון העולה, שביחד עם שוויני צריכים להראות לנו יצירתיות מהי.

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/08
  9. Football God Member

כרגע הסתיים השידור של נבחרות גרמניה עד גיל 19 ומקבילתה ספרד בערוץ יורוספורט.
    גרמניה נקמה בספרדים על ההפסד בגמר היורו של הבוגרים.
    גרמניה לא הייתה כזאת גדולה,אך ידעה מתי לעקוץ.

10. Frings Member

2:1 לגרמניה :

לגרמנים :סוקוטה-פאסו , עומר טופאל

לספרדים : ג'ורדי אלבה

--
    שני מתאזרחים (אפריקאי וטורקי) מביאים למנשפט נקמה על הספרדים באמצעות התקפות מתפרצות ..

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא חכמה, בצעירים אין באלאק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

12. Frings Member

חברים .. מה דעתכם לפתוח טופיק חדש בשם "הנבחרת הצעירה" ??
    יש לנו נבחרת צעירה מצויינת ! אז למה לא לתת לה קצת כבוד ?

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/08
  13. FC_Bayern Member

היום יש שידור ביורוספורט 21:00 (שעון ישראל) של גרמניה-הונגריה בצעירים.
    סוף סוף ייצא לי לראות את הנבחרת הצעירה בפעולה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

14. Frings Member

במשחק על המקום הראשון בבית א' הנבחרת הצעירה מנצחת את הונגריה 2:1 ועולה לחצי הגמר נגד צ'כיה .
    בהצלחה לצעירה שלנו !!

15. Football God Member

עד עכשיו,היא הנבחרת הכי מוכשרת בטורניר.שני שחקנים בלטו לי:
    - מספר 7 שאני לא יודע איפה הוא משחק
    - מספר 10 שמשחק במינכן 1860

אתמול הם התעללו בהונגריה והתוצאה מאוד משקרת,זה היה משחק שמרוב שהוא היה קל הם לא השכילו לתת להם בראש.