נבחרת גרמניה - הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏6/12/05.

1. bayer04 Member

כן, ואני חושב שזה מעולה לנבחרת..אם תחשבו על זה טוב, חלוצי עבר יכולים להביא קצת מהעולם ההתקפי שלהם ויכולים לתרום רבות לתצוגה התקפית ומאיימת יותר של הנבחרת.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ומה עם משחק ההגנה שכ"כ מזוהה עם נבחרת גרמניה מימיו של בקנבאוואר, ריבך ורהאגל ( ומאמנים אחרים, לא הולך לפשפש בספרי ההיסטוריה...)?

שגיב, קודם כל טוב לראות אותך משתתף בדינים שלנו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    דבר שני , הצעות...הבן אדם יכול לחיות רק מהמליונים שהוא קיבל במהלך הקריירה ומההתאחדות הגרמנית.

3. sagiv Member

בוא נלך קדימה בדמיון, ונזרוק את קלינסמן כלאומת שבא,
    מי לדעתך צריך לאמן את הנבחרת אחריו? אני פשוט חסר נימוקים כשזה מגיע לכדורגל הגרמני.
    האם מגיעות להיצפלד "זכויות" כשם שהגיעו לקשטן פה?
    האם כבר שאף והכדורגל המרהיב שלו? האם מאמן זר?
    שלמה שרף? ריצ'רד נילסן?

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אוטמאר היצפלד, כריסטוף דאום בהחלט מתאימים לאימון הנבחרת!
    תומאס שאף לטעמי מתאים לנבחרת יותר התקפית כמו ספרד, לגרמניה אני לא בטוח.
    ושלא תבין אותי לא נכון , אני חושב ששאף הוא מאמן גאון.

5. sagiv Member

דאום, עושה הרושם, לא ממהר בריצה בחזרה הביתה.
    מגאת' ועל זה לא נראה לי שיש ויכוח, מוכיח את עצמו כבר כמה שנים.
    אבל כמו שזה נראה לי, אם קלינסמן מאיזו סיבה שהיא ילך הביתה, ההתאחדות הגרמנית שוב תתעלה על עצמה ותמנה איזה סטפן רויטר כזה או בודו אילגנר, ולא מאמנים עם רקורד מוכח ועם נסיון

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל , לא הייתי ממהר לפסול את קלינסי, הוא הביא שיטת אימון כושר אמריקאי שהלהיבה את השחקנים! דבר שני הוא שילב המון שחקנים צעירים, אולי בזמן הכי טוב, הרי לגרמניה היו רק משחקי ידידות השנה!
    כמובן שהבעיה שנוצרה שבמהלך הזמן היה לו קשה להחליט מי השחקנים המתאימים לאיזה עמדה, אני לא אשכח את הניסויים המוזרים שלו בעמדת המגן השמאלי עם היצלסברגר ושניידר שלרשותו עמדו שחקנים כמו פאת'י( הרטה),שולץ(ברמן) ויינסן ( שבסופו של דבר הוזמן).
    בסופו של עניין נראה שאם חזרתו של מטצלדר ההגנה מתייצבת לה ולראיה המשחק האחרון בצרפת שהזכיר את נבחרת גרמניה של ה 90 , רק בלי ....שער ניצחון!

לגבי סוגיית המאמנים שהעלת כאן, עוד לפני שקלינסי מונה לתפקיד, ניסתה ההתאחדות לסכם עם היצפלד, שזה לא הלך הם פנו לוונגר ...שזה לא הלך הם הלכו על קלינסי, מה שאומר שקלינסמן היה רק בחירה שלישית שלהם!

לגבי מגאת, בהחלט אופציה טובה, מאמן שבשנים האחרונות מוכיח את עצמו, מה שכן חסרה לו איזה הצלחה בזירה האירופאית , אולי השנה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/12/05
  7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ראיון לקראת השנה החדשה עם המאמן הלאומי יורגן קלינסמן:
    את הראיון ערך עיתון ה"בילד".

שנה טובה מר בונדסטריינר ( המאמן הלאומי), האם זה השנה החשובה ביותר בקריירה שלך ?

קלינסמן : "כן, זה בכל אופן שנה משמעותית מבחינתי והחשובה ביותר בקדנציית האימון שלי.
    האפשרות להופיע עם הנבחרת הלאומית במונדיאל במדינה עצמה , זה דבר שלא יחזור על עצמו ב 40-50 שים הקרובות" .

רודי פלר ופרנץ בקנבאוואר חוו את המונדיאל כשחקן וכמאמן, האם גם אתה מרגיש את ההבדל והעוצמה כ "בוס של כולם" ?

קלינסמן:"כן, כשחקן אתה יכול לסגור את הדלת אחריך, ולהתעלם מכולם, כמאמן דבר כזה הוא מבחינת אחריות לא אפשרי. כל סגל האימון יושב עד שעה 11 בלילה ומנתח ושוקל ומקבל החלטות , חלקן מאד קשות ומכריעות, כשחקן אחרי המשחק הולכים הביתה ועושים חשבון נפש או לא.
    זה אחת הסיבות לכימיה הטובה בתוך הנבחרת במהלך גביע הקונפדרציות, זה מחזק את כל המערכת ונותן לכולנו תחושה איך זה יהיה ב..."

האם יש לך חשש לקראת ה 15 במאי, היום בו אתה תצטרך לקבוע את הסגל שלך למונדיאל?

קלינסמן :"חשש לא, העבודה הזאת היא חלק מהג'וב שלי כמאמן נבחרת.
    זה יכאב לי ללכת לשחקן שהתבלט כל העונה ולהגיד לו, תשמע אתה בחוץ. כשחקן אני יכול להעיד שהידיעה הזאת יכולה להיות מרה ביותר.אבל כזה דבר קורה כל שבוע בקבוצות בבונדסליגה או בנוער שמאמן אומר לשחקן אתה מחוץ לקאדר."

אבל כאן אתה הורס לשחקנים תקוות של 4 שנים לשחק במונדיאל?

קלינסמן : " ידוע לי שזה לא נעים, כמו שאמרתי זה כאב מר, אנחנו נשקול את הדרך איך לבשר את זה לשחקנים שזה נוגע להם.

http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/aktuell/2006/01/02/klinsmann-interview/foto-klinsi-jubel-145,property=Bild.Xxx
    קלינסמן יקבל החלטה קשה לגבי מ"ס שחקנים, החלטה שלו כשחקן מאד כאבה

במקרה של ספק שני שחקנים באותה עמדה , אתה תחליט לטובת השחןק הצעיר יותר?

קלינסמן : " לא, אנחנו מקבלים את ההחלטה רק על סמך היכולת."

האם תימשך הרוטציה בין להאמן וקאן בעמדת השוער ? והאם המטרה כאן היא להכניס אותם למאבק תמידי שיצור מוטיבציה גבוהה להוכיח את עצמם?

קלינסמן : "הסיטואציה היא לשניהם לא קלה, ולמרות זאת הם מסתדרים די טוב עם העימות הזה, הם מתרכזים על החלק המהותי ולא על הפרובקציה שבאה מבחוץ(תקשורת) שמנסה להלהיט את הגיזרה בינהם.
    ככל שהם עולים עם יותר מטוביציה והיכולת שלהם עולה, ככה זה טוב יותר לנבחרת.
    כל מאמן מאחל לעצמו בכל עמדה שני שחקנים ברמה כזאת!"

האם המפסיד במאבק זה ישלים עם העובדה וישב על הספסל או יפרוש?

קלינסמן : " הוא יקבל את ההחלטה, בזה אני אני בטוח."

רבים רואים את הגרלת הבית בשלב המוקדם כהגרלה מזלסטית, אחד הפרשנים הגדולים צופה אפילו יחס שערים של 0-12 בשלושת המשחקים, דעתך?

קלינסמן : " כמובן ברגע שמסתכלים על שאר הבתים אפשר להגיד שהיה לנו מזל בהגרלה.
    אבל מעצמה לא תגיע ההעפלה לרבע הגמר, בכל המשחקים אנחנו מגיעים כפיבורטים, ל"קטנות" אין מה להפסיד, זה יכול להיות בעורפנו.
    בא לא נשכח שאקוודור הגיעה מהבית הקשה של דרום אמריקה למקום השלישי והצליחה לנצח את אלפות העולם וקליבר בסדר גודל של ארגנטינה!
    קוסטה ריקה הראתה כבר במונדיאל האחרון שהיא יכולה להתמודד עם נבחרות גדולות , גם לנו לא יהיה חיים קלים איתה. ואילו פולין היתה אחת הנבחרות הראשונות שהעפילו מאירופה למונדיאל , דבר המראה על איכות הנבחרת, מה עוד ששחקנים פולנים רבים מרוויחים את כספם בבונדסליגה ומכירים אותנו טוב מאד.
    כמובן שאנחנו רוצים לעלות כראש בית לרבע גמר, אבל זה יהיה טיפשי כבר עכשיו לדבר על גובה הניצחונות שלנו."

איך אתם מתכוננים באופן קונקרטי לקראת היריבות שלכם?

קלינסמן :" קודם כל הסקאווט הראשי שלנו אורס סיגנהלר יעקוב באופן אינטנסבי אחרי כל היריבות,אחר כך הוא יעביר לנו אנליזה מדוייקת וטמפורטת על כל שלושת הנבחרות. בנוסף אנחנו ניצפה וננתח עשרות קלטות וידאו , בזה כבר התחלתי. בנוסף אני ויהאכים לאוו ( עוזר המאמן ) נצפה באופן אישי במשחקים של היריבות שלנו, כדי לקבל תמונה מלאה מהנבחרות הללו והשיטה שלהם.

הראיון נערך עם כתב "בילד"!

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הכל היה טוב ויפה אם אכן ידע איך לאמן קבוצת כדורגל.

9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שקלינסמן מאמן רע. זה בטח שלא. מה שכן, זאת חייבת להיות השנה של גרמניה, כשהליגה הגרמנית בפורמה מצויינת, גם בזירה האירופאית, וכאן הבחירה של מאמן
    לא מנוסה (בדיוק אותו סיפור אצל היריבה המושבעת, הפרות מהולנד) היא טעות מבחינתי.
    שאף מתאים גם מתאים, בייחוד שקלינסמן מייחס לנבחרת הרבה דברים מהקבוצה הנפלאה
    והאטרקטיבית של שאף בברמן. הכדורגל ההתקפי, הנעת הכדור, ודגש על טכניקה ומחץ,
    אלו דברים שאיפיינו את יורגן גם בהיותו שחקן, ואת היצפלד, מגאת' או וואטאבר בטח שלא
    בתור מאמנים. מאותה סיבה, גם וונגר קיבל פניה, מאמן שגם נורא מאמין בכשרונות צעירים,
    הנעת כדור, ובגדול, חופש לשחקנים ההתקפיים. פה, קלינסי לא נחות בכלל מאוטמר ופליקס,
    ויותר משקף לנו, את תומאס.

יהיה בסדר.

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

בסדר עם הנבחרת הזו שווה ערך לשמינית גמר. בסדר לנבחרת הזו עם מאמן אחר שווה ערך לחצי גמר.

11. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינת סגל, נבחרת גרמניה לא שווה יותר מרבע גמר.

12. bayer04 Member

אבל מבחינת עוצמה, ביתיות ושאיפה- היא שווה יותר.
    אל תשכחו, גם ב-2002 נאמרו ספקולציות דומות, אך תמיד היתה בליבי התחושה שיהיה זה הגמר של גרמניה-ברזיל. לא יודע איך, אבל צדקתי בסופו של דבר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

אז אני אומר דבר כזה..לעולם אל תסתכלו על מאמן\סגל, תסתכלו על שאיפה ועל השם-העוצמה של הנבחרת לאורך שנות המונדיאל..ותגיעו למסקנות קרובות ביותר למציאות המתרחשת על כר הדשא.

13. SeRgInHo Member

על הנייר טורקיה,דרום קוריאה סנגל ארה"ב וכו' היו שוות הדחה בשלב הבתים..כדורגל משחקים על הדשא ולא על הנייר.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

להמאן מול קאן, תושבי גרמניה החליטו קאן צריך לעמוד בשער!
    עוד ניצחון ל"טיטאן" קאן, בסקר שערכו העיתונים הגדולים בגרמניה נבחר קאן לעמדת השוער הראשון,
    התוצאות: http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/aktuell/2006/01/05/wm-elf-kahn/grafik-wahl,property=Bild.Xxx

קאן נלהב מהתוצאה: העובדה שהיתרון שלי כ"כ בולט מראה שהעם הגרמני מעריך אותי ועומד מאחורי, זה הרגשה טובה. וזה מוכיח לי שב 2005 הבאתי הספק טוב, אבל זה לא הספיק לי , אני רוצה עוד כמה שלבים להתקדם!"

ומה אומר קלינסי? " כרגע קאן מ"ס 1 "
    לא נעים להיות היום יינס להמאן!

15. Alexander Hleb Member

די צפוי.
    ד"א, מה עם האנס יורג בוט, בועט הפנדלים המחונן של לברקוזן?
    אני רואה שהוא בכלל לא ברשימה. אני לא עוקב אז אני לא יודע אם הוא פותח בלברקוזן...
    להמן מוכיח השנה איזה שוער גדול הוא.
    כשההגנה של ארסנל חלשה יש לו מספיק מצבים להראות למה הוא מסוגל והוא בהחלט מסוגל.
    אאבל זה די ברור שגם אם יינס יתן עונה פי 2 יותר טובה מקאן, עדיין העם הגרמני כולל קלינסמן יעדיפו את השוער של באיירן בשער במונדיאל, על סמך העבר, ה"זהות הגרמנית" לעומת האנגלית וכו'.