נבחרת גרמניה - הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏6/12/05.

1. T0XiN Member

שער יפה מאוד של קלוזה,האמנם אופסייד אבל שער בהחלט יפה שמוכיח לנו שקלוזה בנבחרת זה קלוזה אחר.

שינויים קצת מוזרים של לאוו,אודונקור והיצלספרגר?
    בהתחלה שאלתי את העצמי אם אני צופה במשחק הנכון לאור הפרטים השונים לחלוטין שיוני פרסם אתמול...

מה זה הכסאח הזה?,נראה לי אחת הנבחרות שילמה הרבה כסף לבלארוסים בכדי לחסל לנו את השחקנים לקראת היורו.

סה"כ משחק די טוב של הנבחרת ב-15 דקות הראשונות,גם שויינשטייגר מציג את ימיו הטובים כאשר הוא חותך למרכז מאגף שמאל ובועט פצצות לכיוון השער. אחח ככה אני אוהב את הנבחרת שלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

Zwei Zu Null!
    שער עצמי של הבלרוסים מכדור של אודונקור שמנסה למצוא את קלוזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

להאמן עם מספר השמטות שלא מתאימות לו.... ככה זה כשלא משחקים המון זמן. אני מקווה שזו לא תהיה נקודת החולשה שלנו היורו הזה.
    הצלה פשוט פנומנלית של להאמאן לקראת סיום המחצית,אבל טעויות כאלו לא צריכות לקרות במיוחד לא נגד נבחרות כמו בלארוס. לתת לאלכסנדר חלב מצב של אחד על אחד נגד להאמן.

במילה אחת,ביזיון.
    עוד כמה דקות לסיום המשחק ואז אני אכתוב סיכום רציני מכל הנתונים שזרקתי פה במהלך המשחק.

אז ככה:
    לסיכום המנשאפט מסיימים בתוצאה מבישה של 2:2 מול נבחרת חלשה כבלארוס ועוד בבית בקייזרסלאוטרן.

ההגנה:
    לא מתואמת,האגף השמאלי של הנבחרת פרוץ לגמרי,מה לעשות היצלספרגר לא מגן.
    להאם עם משחק שלא מתאים לו והמון כדורים שמצליחים לחדור את מרכז ההגנה של מצלדר ומרסאקר בהחלט לא מה שמאפיין את הנבחרת שלנו.
    להאמן בתחילת המשחק עם מספר טעויות אך לאחר מכן כמה הצלות פנומנליות ושערים שספג עקב ההגנה שלו.
    לסיכום:לאוו,אתה רואה שההגנה לא מתפקדת כמו שצריך,אם אתה כבר מנסה שינויים בכל חלקי המגרש תנסה גם שינויים בהגנה. ועוד דבר,נסיונות כאלו לא עושים שבוע וחצי לפני תחילת היורו.

הקישור:
    באלאק עם משחק די חלש לאחר שלא התאמן עם הנבחרת ושיחק אך ורק 45 דקות. מעט חילוץ כדורים אבל המון איבודי כדור.

פרינג,במשחק סטנדרטי ולא מדהים אך עם מספר איומים לעבר השער.

שויינשטייגר עם מחצית אחת כנראה מתוך חשש שלא יפגע בהמשך המשחק יתר על המידה,משחק חביב פלוס שלו ושמזכיר את ימיו הטובים ומונדיאל 2006 כאשר הוא משתדל לבצע את הכניסות האופיניות לו מהאגף השמאלי למרכז המגרש.

אודונקור,מהיר מאוד ואף ניסה לעזור ללהאם לכסות את האגף שלו שלא תיפקד מי יודע מה. אודונקור גם עם חצי שער כאשר ניסה להעביר כדור לקלוזה כאשר הכדור לבסוף מצא שחקן בלארוס שכבש עצמי.

מרקו מרין - שחקן צעיר ומבטיח ללא ספק,מהיר מאוד ונלחם על כל כדור - יש למה לצפות.

גורמיין ג'ונס - גם בדומה למרין

פיוטר טרוחובסקי - משחק די טוב שלו עם הרבה לחץ על החלק הקדמי ומספר נסיונות לעבר השער.

התקפה:
    מירוסלב קלוזה - קלוזה בבאיירן זה לא בנבחרת וטוב שכך. קלוזה עם שער מצויין שמראה לנו שוב כמה קלוזה טוב באחד על אחד כאשר הוא רגוע לגמרי.

פודולסקי - מעט נסיונות אבל זה לא זה

נוביל - כמו פודולסקי

הלמס - נלחם ומנסה וטוב שכך.

מסקנות:
    * ניסויים לא עושים שבוע וחצי לפני
    * ההגנה צריכה לקבל הרבה על הראש
    * יש לתת למריו גומז לשחק לצד קלוזה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/5/08
  2. C-J Member

ראיתי רק את המחצית הראשונה של המשחק, והרגע יוצא לי להגיב על סמך מה שראיתי:

1. עמדת השוער: אלוהים ישמור. להמאן משדר חוסר שקט על כל ההגנה עם יציאות גרועות לכדורי גובה ועם השמטות בלי סוף.
    2. בלמים מרכזיים: הפציעה של מצלדר וההשבתה שלו במדריד עדיין משפיעים לרעה על יכולתו. גם מרטסאקר לא מגלה עליונות מול היריב.
    3. מגנים: להאם משחק בצד ימין, הצד האהוב עליו. נוטה לצאת קדימה, אך חסר תיאום בינו לבין אודונקור. כנראה שיהיה זה יותר חכם שישחק מאחורי שוייני. היצלספרגר בצד שמאל הולך לאיבוד. בעמדה זו יאנסן עדיף עליו.
    4. קשרים: שוייני קיבל מכה רצינית באמצע המחצית הראשונה שכמעט השביתה אותו ממושכות. בהמשך הוא כבר נזהר מתאקלים. בסה"כ רואים שהתפוקה שלו בצד שמאל יותר טובה מצד ימין.
    5. אודונקור: שחקן פשוט מהיר.... וזהו. פה זה נגמר. הוא חלש בתאקלים, נטול טאץ' וראיית משחק. בתחושה שהוא במקצוע הלא נכון...
    6. באלאק: שיחק יותר מדי קדימה. לב נוקט בשיטת היהלום הקלאסי. באלאק במקרה זה נמצא בעמדת ממתין לכדורים ולא מחלק כדורים. הייתי מעדיף לראות אותו טיפה אחורה.
    7. חלוצים: אין לי מה להגיד עליהם. אבל כמובן שהייתי מעדיף לראות את גומז ליד קלוזה, ולא את פודולסקי.

נקודת אור: דווקא מעודד להגיע לטורניר עם תוצאות גרועות בהכנות. כך תישבר השאננות. מצב זהה היה לנו לקראת המונדיאל האחרון.

3. FC_Bayern Member

גם נשברת השאננות, וגם נשברת האשליה של לאוו. מערך הזוי לחלוטין שמעלה היום המאמן הגרמני, ויפה שעת אחת קודם לגלות זאת- דחוף, אבל דחוף- ישונה המערך לאלתר!!! תוצאות כמו 2-2 נגד בלארוס לא צריכות להיות, ובטח לא לתרץ זאת בחילופים שעשה המאמן. גם גרמניה ג' צריכה לנצח את בלארוס בהרכב החזק שלה. בקיצור, נקווה לראות התפוצצות נגד סרביה בשבת, כדי לבוא עם המורל החזק ביותר ליורו. אכזבה נוספת נגד סרביה ובאמת יש סיבה לדאגה. משחקי הכנה מרמזים (ולו בקצת) להמשך הדרך, ומעידה נוספת תהווה צעד מדאיג בהחלט.

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך הנבחרת נראתה צריך לחלק לשניים. כבודדים - רק החלוצים, קצת שוויני וקצת באלאק היו טובים (אולי גם קצת הלמס) כל השאר שיחקו אישית לא טוב. כקבוצה, החלק ההתקפי היה טוב החלק ההגנתי, כולל הקישור ההגנתי והשוער, היה רע.
    להמן בנוסף למשחק רגל חלש, יציאה גרועה לכדור קרן וכמעט גול מבעיטה סתמית גם קיבל גול שלא היה צריך לקבל. כך ששתי ההצלות הגדולות שלו מתגמדות. מרכז ההגנה והקישור שתומך בזה היה פרוץ. היצלספרגר פשוט חור מהלך בהגנה ולאם עם שתי מסירות לאמצע בהגנה שבשנה א' מלמדים שאסור לעשות. גם ג'ונס שנכנס כמחליף היה לא טוב. אודונקור הראה שהוא אמנם מהיר אבל זהו. שום כדור שלו לא הגיע לשחקן גרמני. אפילו את השער שהוא בישל הוא בישל לשחקן בילורוסי.
    אין מה להגיד, כמו ש C-J אמר, אני אופטימי.
    אין שום ספק שלא ניראה ככה בטורניר וזה גם לא יהיה ההרכב. יהיה לנו מגן שמאלי אמיתי וקשר ימני רציני (אולי אפילו אודונקור ינופה עוד).

5. T0XiN Member

אם כבר מדברים על ניפוי,לפי המשחק הזה צריך לנפות את אודונקור ונוביל. לגבי השלישי כנראה נדע נגד סרביה.

ונכון,כולנו אופטימים ולפעמים זה חשוב בכדי לעורר את השחקנים אבל לא במשחק כזה ובטח ובטח לא נגד בלרוסיה. חוץ מזה שיש מין תחושה של דעיכה מאז ההפסד ההוא לצ'כיה במוקדמות היורו,אני מקווה מאוד שאני טועה ונגד סרביה המצב יראה בהיר הרבה יותר.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל אל תתרגשו, כולה משחק ידידות עם המון נסיונות של לאוו.
    דבר שני, זה אולי יפתיע את חלקכם ואולי ישבור מיתוס שערורייתי שחלקכם בנה עליי, אבל אני הייתי מנפה את היצלפסרגר, אוקיי הוא לא שיחק היום בעמדה שלו, אבל מזה חודשים (אם לא כל העונה) הוא פשוט לא פוגע, כמעט כל שחקן בנבחרת היום עדיף עליו.
    דבר שני נוייביל אולי ג'וקר וותיק עם המון ניסיון אבל הלמס יותר נועז, יותר איכותי ויותר מועיל. ואני עדיין לא מבין למה קיסלינג לא בסגל!

מעבר לזה להמאן אולי לא היה בשיאו, אבל מבחינתי זה חלק מהשיפשוף הלא נעים לקראת היורו, עד המשחקים החשובים הוא יהיה שם כמו גדול.
    מטצלדר ומרטסקר פשוט בפורמה נוראית, בכלל ההגנה נראת רע מאד, וזה גם החולשה של הנבחרת הגרמנית, מעבר לזה כמו שסלע אמר פרינגס לא יכול להרזיק את הקישור לבד, צריך רולפס, צריך ג'ונס או לפחות אחד מהם לידו.
    ומילה על מרקו מארין, כישרון גדול, עדיף לטעמי על אודונקור, אבל איך שאני רואה את זה ( ואני מקווה שאני טועה) מחר הוא יעוף יחד עם הלמס וג'ונס. למרות שאני אישית את שתי האחרונים הייתי משאיר.

וחברים, קשה באימונים קל בקרב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

7. Olli Member

אוקיי, דבר ראשון, כמו שכולם ראו ואמרו, זה היה אחד המשחקים החלשים של הנבחרת ולא זכור לי מתי הפעם האחרונה ששיחקנו כל כך חלש (אפילו נגד צ'כיה במינכן נלחמנו).

דבר שני, להמאן היה אחד השחקנים החלשים ביותר במגרש אתמול. יש שיגידו שהוא היה פנטסטי בגלל שתי הדיפות מדהימות שלו. אז כן, הדיפות מדהימות, אבל למה זה שווה כאשר הוא מראה שהוא עושה טעויות של טירון?! בדקות הראשונות של המשחק הוא גרם לי להחסיר פעימה עם שתי שגיאות זהות שבאו אחת אחרי השניה בהפרש של חצי דקה. שחקן מפעיל עלייך לחץ אז התגובה האוטומטית היא לשחרר כדור ולא לחכות למצב שהוא במרחק מטר ממך ואז אתה מרחיק לחוץ! ואת זה הוא עשה פעם אחר פעם!

נקודת השוער היא הבעייתית ביותר לטעמי בנבחרת.

מלבד מהדברים הנ"ל, אני חושב שאין טעם לתת פה מסקנות שכן לדעתי C-J ונדב סיכמו את הנושא בצורה שבה בדיוק אני ראיתי אותה.

נ.ב
    לירן, באמת שהופתעתי לראות מה שכתבת על היצלספרגר, שכן הוא אחד השחקנים שקנו את מקומם הבטוח בנבחרת, ואני מחשיב אותו למניה סולידית אצלנו. לא היה לו משחק שהוא לא נתן בו 100% והראה יכולות גבוהות (לעיתים גם יותר מכמה שחקני מפתח בנבחרת). אנחנו חייבים לקחת אותו לאוסטריה ושוויץ.

8. C-J Member

9. Lahmagik Member

חבל. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx רציתי לראות את מארין מוקדם ככל האפשר.

10. T0XiN Member

אין לי מה לומר חוץ מטפשות.
    את השחקנים שהכי נלחמו ונתנו על המגרש אתה שולח הביתה?
    איפה ההגיון?

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

12. Olli Member

אולי חוץ מהלמס, אני מבין. את מארין אני בטוח שנראה עוד בעתיד (שחקן גדול, זכור לי מאתמול המהלך שלו שבו הוא פירפר שלושה שחקני בלרוס עד שבוצעה עליו עבירה). לגבי ג'ונס אני בספק.

את אודונקור אני חושב שהיה רצוי לנפות במקום אחד מהשלושה.

ואלעד, את מי ציפית בדיוק לראות בחוץ?

13. T0XiN Member

אודונקור,נוביל ועוד אחד שכנראה היה מפשל מול סרביה. אבל כמו שלירן אמר אולי אפילו היצלספרגר למרות שלדעתי מקומו בסגל אבל בתור קשר.

14. C-J Member

לא מובן לי למה צריכים 5 חלוצים בסגל:
    קלוזה, גומז, פודולסקי, קוראני ו- נויביל.
    הייתי מוותר על חלוץ כדי לגבות את הקישור הימני.
    בכל זאת אודונקור הוא לא מניה בטוחה.

אלא אם כן לב יחליט לוותר על שיטת היהלום וישחק עם שני אחוריים (פרינגס והיצלספרגר) ושני קדמיים (באלאק ושויינשטייגר). כך יהיו לו יותר אפשרויות לחילופים.

http://www.salman.co.il/dl/dfb.Xxx

15. Lahmagik Member

כי חלוצים נוטים להיפצע. אתה מכיר את קלוזה וגומז. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx