נבחרת אנגליה - הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י King_Beckham, ‏29/5/04.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע.... השילוב של סקולס משמאל מדאיג אותי. לבן אדם אין איכויות של שחקן כנף. ההגבהות שלו פושרות משהו והוא לא מוסר מי יודע מה טוב... הייתי מעדיף את לאמפרד משמאל.

ולשאלה שנשאלה פה קודם - האם אני שונא את סול? לא יותר משאני שונא את אשלי קול. אני גם כועס מאוד על בקהאם שעבר לאחד המועדונים השנואים עליי בעולם.

אבל נבחרת לחוד ומועדונים לחוד. זה כל ההבדל. צריך לעשות הבדלות ואני עושה אותן. במהלך העונה אני מרשה לעצמי לשנוא אותם, אבל בקיץ כולם מתאחדים לטובת מטרה אחת.

זה כמו שתשאל אוהד מכבי תל אביב איך הוא אוהד את הנבחרת אם שמעון גרשון משחק שם. יש עוד אלפי דוגמאות. הרי זה הקטע במשחקי נבחרת - כולם מתאחדים לעידוד המוראל הלאומי.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אוי אנגליה אנגליה... ללא ספק הנבחרת הכי שנואה עליי ביקום. אני כל כך שונא את הנבחרת הזאת ואין לי הסבר למה... זה פשוט משהו שהצטבר אצלי במשך השנים.

אבל עכשיו קשה לי עם זה... כי האלוהים למפארד שהעונה קנה אותי אמור לשחק שם ואני לא רואה את עצמי רוצה שהוא יפסיד... עזבו, מוזר.

אני מעריך שאנגליה תיתן עוד טורניר אפור ולא ממש מרשים, עוד טורניר שהיא תגיע מקסימום עד הרבע גמר כי זה מה שהיא שווה. אם אנגליה תרצה להצליח היא תהיה חייבת את מייקל אואן בכושר שיא ואני לא ממש הייתי סומך על זה כי אואן היה די לא יציב העונה. מה שכן לאנגלים יש העונה קישור די רציני במרכז המגרש. למפארד, ג'רארד וסקולס נותנים קישור מרכזי מאוד יציב גם מבחינה התקפית וגם מבחינה הגנתית מה שיכול לשחק מאוד לטובתם.

3. ArsenalFan Member

אני כל כך אוהב לקרוא את כל הקטילות האלו על אנגליה, לא יודע- בתור מזוכיסט אנגלופיל זה עושה לי את זה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

אנגליה עוד עשויה להפתיע אתכם, יקיריי. באנגליה אין פחות כשרון התקפי מאשר בנבחרות אחרות, בניגוד לסטיגמה. הבעייה הבולטת של אנגליה במשחק ההתקפה שלה היא לא היעדר כישרון כי גם בסגל הנוכחי הוא קיים, במידה רבה יותר מנבחרות אחרות בטורניר, כולל כמה מה"גדולות". הבעייה שלה היא התלות הבלתי מוסברת בדיוויד בקהאם בכל ארגון משחק ההתקפה, וכך זה נראה- אך זה לא חייב להיות ככה. היא לא צרפת והיא לא תהיה צרפת לעולם, אבל היא יכולה לעקוץ את צרפת בכל רגע נתון, בדיוק כמו שהיא יכולה לעשות זאת לספרד, לפורטוגל ולאיטליה. זו נבחרת שאריקסון, למרות שיש כמה מהלכים בדרך שלא ממש אהבתי מצדו, בנה בצלמו והוא מפיק ממנה כבר שלוש שנים תוצרת בכלל לא רעה למרות שהדרך לא תמיד סוגה בשושנים. וגם עכשיו יש בעיות: לאנגליה אין שוער בתום עידן סימן, בהגנה האגף הימני עדיין פרוץ (עזבו אתכם מנוויל, הוא כלום ועוד כלום), בעיית סקולס די תוקעת את אנגליה משמאל (למרות שהפריצות של אשלי קול בהתקפה הן עזרה לא קטנה לבעייה) ואואן צריך לידו חלוץ יציב שמסוגל לכבוש שערים ולחפות עליו. יכול להיות שרוני הוא פיתרון טוב, אבל זה עוד נתון להוכחה. גם שיתוף הפעולה קמפבל את טרי עדיין צריך להוכיח את עצמו לאורך פרק זמן. בטורקיה הם היו מעולים ביחד, וגם כל אחד בנפרד נתן עונה מצוינת בקבוצתו, אבל לעומת הקומבינציה של פרדיננד וקמפבל, עדיין הגיבוש ביניהם לא סופי.

לגבי סקולס והמקום שלו בקישור האחורי: בעייה מרכזית של סקולס שבולטת גם במשחקים שלו ביונייטד היא העובדה שכאשר הוא נתקל בשחקן שעולה עליו מבחינה טכנית, פיזית ויצירתית, הוא נגרר לעבירות מיותרות וגם לכיסוחים שיכולים לעלות לאנגליה ביוקר. איכשהו פול סקולס נופל בנבחרת אנגליה בין הכיסאות. הוא לא מקבל את החופש שהוא מקבל במנצ'סטר יונייטד מפרגוסון והמקום שלו הרבה פחות מרכזי במשחק ההתקפה של הנבחרת מאשר בקבוצה. מצד שני, אם הוא יקבל את החופש הזה, סוונגו ייאלץ לשנות את השיטה והוא לא מעוניין לעשות את זה. סקולס הוא אנומליה מבחינת אנגליה בעידן אריקסון, אני לא מאמין שהוא יכול לבוא לידי ביטוי כפי שהוא עושה זאת ביונייטד. מעבר לכך, סקולס סבל העונה מירידה בולטת בכושר, והיה אחד הגורמים המרכזיים לכך שיונייטד לא שיחזרה את הכושר שלה מהעונה שעברה. כפי שזה נראה, אריקסון עושה טעות כשהוא מרכיב אותו אבל בעצם חוסם אותו. ייתכן שעדיף לשמור אותו כאופציה התקפית טובה, אפשרות של שינוי טקטי במקרה הצורך, ולהפוך אותו לשחקן ה-12 של אנגליה. אבל זה לא יקרה, מהלך כזה ואריקסון נשחט ע"י התקשורת האוהדת למנ' יונייטד.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחחח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

סקולס, קשר אחורי, נראה לי שאין קשר בין השניים. כל קשר.

5. ArsenalFan Member

לך ספר לאריקסון. גם לדעתי הבחירה בסקולס לשחק בעמדה אחורית יותר היא שגיאה, ופוגעת בראש ובראשונה בסקולס עצמו שלא יכול לבטא את עצמו בצורה הטובה ביותר. אבל כך אריקסון בוחר לשחק איתו- ואנגליה די נפגעת. רוב הזמן הוא מצליח לעזור לג'רארד ליצור דומיננטיות במרכז השדה כשאנגליה צריכה, אבל זו רק עזרה, ואנגליה מחמיצה אותו. לא סתם סקולס בא לידי ביטוי הרבה פחות באנגליה מאשר במנצ'סטר יונייטד (שוב, העונה הייתה לו ירידה בולטת בכושר, אבל גם לתרומה הזו הוא לא ממש מגיע בנבחרת).

כפי שאמרתי, סקולס נופל כאן בין הכיסאות. ההחלטה להעדיף אותו במרכז השדה, בעמדה הגנתית יותר, גם פוגעת בו בגלל שהוא נחלש, וגם פוגעת באנגליה בגלל שהיא לא ממצה ממנו את היכולות שהוא מסוגל, ובנוסף די נתקעת במשחק האגפים- בעיקר באגף השמאלי. מצד שני, אריקסון לא ישבור את השיטה רק בשביל סקולס, והרעיון שסקולס ישחק תחת חלוץ בודד (אואן, מן הסתם) הוא לא רלוונטי, לא רק בגלל שלאנגליה אין ווינגר שמאלי ברמה, אלא בעיקר כי להפר את שיטת ה-4-4-2 זה כמו חילול עשרת הדברות עבור נבחרת אנגליה...

LOL, ענק דאייר! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מבין את זה. סקולס ווינגר?!?! כבר היה עדיף שם את למפארד. לפחות הוא יודע לכדרר ויש לו מסירה לא רעה. דווקא את סקולס? מה לסקולס ולצדדים? סקולס שחקן של מרכז רוחב המגרש, כך היה ותמיד יהיה.

7. ArsenalFan Member

מי אמר סקולס ווינגר?! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx

אמרתי שההעדפה של סקולס במרכז השדה בעמדה נסוגה יותר, די תוקעת את אנגליה בעיקר באגפים, אבל בעצם במשחק הקישור כולו, או לפחות היא לא ממצה את הפוטנציאל ממנו. במשחק בטורקיה ג'רארד פתאום נשלח שמאלה. WTF?! מכל השחקנים בעולם סטיבן ג'רארד? כמו כן, אמרתי שאחת הסיבות שסקולס לא יוכל להיות בנבחרת אנגליה שחקן מאחורי חלוץ בודד כפי שהוצע כאן, היא שלאנגליה יש בעייה מסוימת באגפים, בעיקר באגף השמאלי. אתה לא יכול לשחק עם חלוץ אחד, ללא שני שחקני אגף דומיננטיים שמסוגלים לאיים על השער...

אמרתי את דעתי- כפי שזה נראה כרגע, סקולס צריך להיות על הספסל, בתור האופציה ההתקפית הראשונה של אנגליה.

8. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בכלל לא חושב שסקולס הולך לשחק בצד שמאל. לדעתח דווקא סטיבן ג'רארד יוסט שמאלה יותר, כאשר ניקי באט ישחק במרכז וסקולס מאט לפניו.

-------------------^-------------
    בקהאם---באט---סקולס-<-ג'ררארד

כאשר כל פעם שסקולס יוצא קדימה, ג'רארד ניכנס למרכז וג'ו קול פורץ באגף שמאל. מה שאין באגף ימין, שם נוויל לא משתתף במשחק ההתקפה.

:aa1:

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/6/04
  9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ג'ון טרי יחמיץ את משחק ההכנה של הנבחרת האנגלית נגד איסלנד בשבת. אריקסון אומר שהפציעה היא קלה והוא לא רוצה לסכן את טרי לכן אין מה לדאוג בקשר לכשירות של טרי למשחק הפתיחה של אנגליה.

10. ScottishGunner Member

אם לא טעית ובאמת התכוונת לג'ו קול ולא לאשלי, אז ברור שעדיף לפתוח עם ג'ו קול באגף שמאל מלכתחילה ואז לשחק עם 4 קשרים ב-442 רגיל. אם התכוונת לאשלי, אז אני רוצה להגיד לך שזה לא מנג'ר שאתה עושה חצים לשחקנים שלך, זה לא עובד ככה.
    מה באט עושה שם אני לא מבין, כמובן שלאמפרד יפתח במקומו. ואז אם משחקים עם קשר שמאלי שהוא לא סקולס\לאמפרד\בקהאם\ ג'רארד בשיטה של 4-5-1 עם סקולס בעמדה קדמית יותר אז זה כבר לא משנה מי יהיה באגף השמאלי. כי העיקר הוא שכל השחקנים החשובים בקישור יתנו את המאה אחוז מעצמם וישחקו איפה שנוח להם, אם זה קורה- מצידי שלדלי קינג ישחק בשמאל.

זה אמוד להיראות ככה:

--------------סקולס----------

בקהאם--לאמפרד--ג'רארד--קינג

לאיזה נבחרת צמד קשרים אחוריים טוב מזה??

נערך לאחרונה ב: ‏4/6/04
  11. Reyes Member

צרפת.
    וגם אלונסו ובראחה יכולים להתחרות איתם...

12. ScottishGunner Member

חח, מאקללה ולאמפרד שיחקו באותה קבוצה השנה- מי בלט יותר?? אוקיי, האמת שעם ויירה זה קצת בעיה...
    נאי לוקח את הדברים שלי. יש צמד קשרים טוב יותר, אבל של אנגליה הוא טוב מאוד בלי קשר, ויכול לסחוב את הנבחרת כמעט לבד. כמו שעשו סטיבן בליברפול ופרנק בצ'לסי, לא לבד, אבל סחבו.

13. Barcik Member

סקולס צריך לשחק בעמדה קדמית יותר גם כי הוא היחיד מבין קשרי אנגליה שיכול לכבוש, משהו שהחלוצים יהיו עסוקים מאוד בלא לעשות.

14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא נכון. למפארד כובש לא מעט, בקהאם גם כובש ממצבים נייחים בעיקר ואפילו ג'רארד מבליח מדי פםע בגול.

אני בדיעה שלמפארד צריך להיות השמאלי בקשרים, אבל לא ממשצמוד לשמאל כדי לפנות מקום לאשלי קול.

15. King_Beckham Member

כעיקרון, אנגליה צריכה לדעתי לשחק עם חמישה קשרים, כשסקולס משחק קשר התקפי מתחת לחלוץ, כמו שהוא משחק במנצ'סטר.

בקשר לקשר שמאלי, למה אומרים שלאנגליה אין אני לא מבין?!
    כמעט כל המשחקים של ג'ו קול בצ'לסי, הוא שיחק קשר שמאלי!
    ג'ו קול יכול לשחק מצויין בתפקיד הזה.