נבחרת איטליה- חלום הדאבל תם

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Nesta, ‏29/5/08.

1. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשלישית הקישור דה רוסי חייב לפתוח, עם כל הכבוד לעונה הטובה של אמברוסיני, דה רוסי שחקן יותר מוכשר ויותר טוב, ומבחינתי גם אקווילאני עדיף על אמברוסיני, הרבה בזכות היכולות ההתקפיות שלו.

2. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שאחרי המשחק אתמול פאנוצ'י קיבע את המקום שלו בהרכב ויועדף על גרוסו. ההתקפה נסגרה כבר מזמן אבל אתמול הוכיחה שוב פעם שיש על מי לסמוך. דל פיירו יכול לתרום המון מהספסל ויש לי הרגשה שהפעם הוא יהיה הקלף המנצח. הקישור גם כן נראה מצויין עם פירלו הפנטסטי אבל יצטרך עוד שחקן כשרוני לידו כדי לא ליצור תלות בפירלו כמו שקורה במילאן בשנים האחרונות. דה רוסי ללא ספק השחקן המתאים ביותר לתפקיד מכוון שמשחק בצורה מושלמת העונה בהתפקה ובהגנה כאחד ואני לא חושב שיש נבחרת בעולם שהייתה מוותרת על שחקן כזה. אקווילני יכול לתרום ליצירתיות ולהוריד את העומס מפירלו אך גם לדה רוסי יש את האיכויות האלה בנוסף לאיכויות של אמרוסיני.

3. MHFC Member

קנבארו חייב להיות שחקן הרכב ביורו, וזה גם מה שיקרה כנראה. הבעיה היא מי יעמוד לצידו בחוליית ההגנה? על מטארצי אני לא סומך בגלל השטויות שהוא עושה ועלול לגרום ביורו, אבל עדיין הוא בלם טוב ומנוסה, וזאת למרות שנאתי הגדולה כלפיו. ברצאלי בלם טוב, אבל לא יודע עד כמה הוא יכול להחזיק את ההגנה בנוסף לקנבארו. וקייליני עדיין לא מספיק מנוסה בשביל להיות בהרכב של איטליה ביורו, ועוד כאשר לטעמי מטארצי עולה עליו. ככה שמכל אלה אני הכי מעדיף את קנבארו ואת מטארצי כצמד.
    בהתקפה אני מאוד רוצה לראות את דל פיירו בהרכב..אבל ככל הנראה זה לא יקרה וחבל.

4. Jose Mourinho Member

בסוף אוגוסט 2007 מטראצי נפצע לכמעט 4 חודשים, פציעה שעצרה את הכושר האדיר בו הוא היה. מטראצי חזר לכשירות בדצמבר ובהדרגה חזר לקבל דקות והיה לא רע.
    לאחר החזרה מפגרת ינואר, משהו רע מאוד קרה ליכולת שלו. למשך תקופה של 3 חודשים הוא הציג יכולת חלשה מאוד, ושחקני הקבוצה היריבה ניקו איתו את הדשא פעם אחר פעם. בתחילת אפריל, עם הכניסה לשלבים האחרונים של המירוץ הצמוד לאליפות, מטראצי התאפס על עצמו והתייצב בדרך לזכייה בסקודטו, כאשר במשחק האחרון והמכריע של הליגה מול פארמה הוא התעלה על עצמו והיה קיר בהגנה.

השאלה היא באיזה כושר הוא יגיע ליורו, האם בכושר של החודשיים האחרונים או ביכולת הרעה שלפני כן. מבחינת ווינריות, ניסיון ולחימה אין לי ספק שמטראצי כרגע יותר מתאים מקייליני וברזאלי להשלים את קנבארו. קייליני היה העונה יותר טוב ממאטריקס, אבל קשה לדעת איך הוא ישחק עם קנבארו. ברזאלי עם עונה יחסית פרווה, היה יכול להתקדם סוף סוף לקבוצת צמרת בדמותה של פיורנטינה אבל בחר ללכת אחרי השכר הגבוה שהציעה לו וולפסבורג, וחבל כי הוא גומר לעצמו את הקריירה ברמות הגבוהות.

ולעניין, בחירה קשה. לדעתי רוב הסיכויים שדונאדוני בסופו של דבר ילך עם הניסיון של מטראצי, אבל עם השנה שעברה עליו, הוא יכול לעשות טעות קריטית שתעלה לאיטליה ביוקר.

לגבי שאר העמדות:
    הגנה - בופון כמובן בשער. קנבארו וזמברוטה באנקרים בהגנה, כאשר לדעתי אם קייליני לא היה מוסט העונה לעמדת הבלם ונשאר כמגן, הוא היה מועדף שם על פני גרוסו/פאנוצ'י. על סוגיית הבלם השני כבר דיברתי למעלה.
    בקישור, פירלו ודה-רוסי באנקרים, כאשר המשלים יהיה גאטוסו(למרות שאפשר להפוך את דה-רוסי ל"גרזן" ולהוציא את גאטוסו כי לאקווילאני יש לדעתי כרגע מקום בהרכב).
    ובהתקפה, מבחינתי דל-פיירו וקסאנו מתחת לטוני יהיה הדבר האידיאלי עבור איטליה, אבל כנראה שדונאדוני כבר סגור על קמוראנסי ודי-נטאלה.

5. פרנקו בארזי Member

סתם אנקדוטה היסטורית משעשעת -
    לפני 40 שנה בחצי הגמר של היורו שנערך באיטליה, פגשה הסקוודרה אזורה את הנבחרת הסובייטית של טרום-עידן-אולג-בלוחין.
    לאחר 0-0 בתום 90 הדקות ובתום הארכה, איטליה עלתה לשלב הבא - אך לא בזכות פנדלים, אם כי בזכות הטלת מטבע! (עד כמה שידוע לי באותן שנים היה נהוג להכריע משחקי נוקאאוט שנגמרו בתיקו במשחק שלישי או משחק חוזר, אנסה לבדוק קצת יותר לעומק מדוע השתמשו בהטלת מטבע ולא בשיטה הנהוגה [בגמר למשל, ניצחה איטליה את יוגוסלביה במשחק חוזר]. אגב, אם היום יש אנשים שמתלוננים שפנדלים היא לא שיטה הוגנת להכריע משחקים, מעניין מה הם היו אומרים על הטלת המטבע שמנעה מהנבחרת הסובייטית העפלה לגמר)
    40 שנה אחרי הזכייה ההיסטורית והיחידה של איטליה ביורו ואחרי הניצחון בהטלת מטבע על הנבחרת הקומוניסטית, היא תפגוש את נבחרת רומניה - שהייתה באותן שנים תחת שלטון קומוניסטי (כיום היא כבר לא מדינה קומוניסטית והמפלגה הרפובליקנית שולטת שם).
    האם גם הפעם מטבע יכריע את המשחק? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

*החיבור בין רומניה לנבחרת הסובייטית מעט מאולץ, שכן לנבחרת רומניה הייתה אז נבחרת נפרדת מהנבחרת הסובייטית-קומוניסטית, אבל זה עדיין משעשע

6. cazzo Il Capocuoco

בטורניר הזה, היחיד שבו איטליה זכתה באליפות אירופה, היה שוער ששמו דינו זוף. זוף הוא האיטלקי היחיד מאז מעולם שזכה גם להניף את גביע אירופה וגם את גביע העולם כקפטן ב1982.

7. 亚历山大帕托 Member

8. cazzo Il Capocuoco

עכשיו כולם מאשימים את קייליני על התיקול... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

9. yoni10 Member

מילה אחת יש לי להגיד על זה:

שיט.

10. Giallorossi Member

סיוט http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx
    בלי קאנאברו הסיכויים לזכייה יירדו משמעותית. נקווה שהקפיטאנו יתאושש כמה שיותר מהר, אחרת דונאדוני יהיה בבעיה מאוד רצינית.

11. FC_Bayern Member

אוי לאיטלקים אם הם מאבדים את שחקן ההגנה הכי חשוב שלהם, ואוי לאיטלקים גם אם הם מסתמכים על שחקן אחד כדי לקחת את היורו. נבחרת כמו איטליה צריכה סגל רחב שימשוך אותה עד הסוף למרות פציעות של שחקנים כאלה ואחרים. אם יש לאיטליה סגל רחב ומספיק טוב? אני בספק.

12. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אם זה רציני אז איטליה כולה צריכה לבקש ממנו לחזור:
    http://www.smh.com.au/ffximage/2006/06/19/nesta_gallery__370x400,0.Xxx

אחרת לא יהיה טוב.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

13. cazzo Il Capocuoco

אני חושב שכדאי להביא את אלסנדרו גאמבריני אם כבר.

אפשר להתנחם בפציעות של ריאן באבל ופטריק הצורר? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

14. yonmu Member

בלעדיו לא רק שהרמה האישית של מרכז ההגנה חלשה יותר, אלא שגם יהיה בערך 0 תיאום. מתי מטראצי וברזאלי שיחקו יחד?

15. yoni10 Member

אם הוא לא יהיה כשיר אז הסיכויים שלנו יפחתו משמעותית.
    בלי קנאברו לאיטליה אין צמד בלמים שמכירים אחד את השני טוב. הוא פשוט חייב להיות כשיר.