מ.ס. אשדוד- הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AFC AJAX, ‏30/10/03.

1. יחיד בדורו Member

ללא ספק,
    המחצית השניה הטובה ביותר של אשדוד העונה

2. AFC AJAX Member

מ.ס. אשדוד: ראדק מיידאן, בלגויה מילבסקי, אסי דומב, שוקי נגר, אילן בכר, דוד רביבו (יוסי אבוקסיס 83), יוסי אופיר, אלון חזן, ז'אן טלסניקוב, חיים רביבו, שי הולצמן.

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אבישי ז'אנו, אריק בנאדו, אלון חרזי, אדורם קייסי, עידן טל, אסי אברהמי, עומר בוקסנבוים (חורחה בריטס 83), מיכאל זנדברג (שי בירוק 83), יניב קטן, דנטה לופס

אם אתם מסתכלים על ההרכבים אשדוד לא נופלת ממכבי חיפה.

http://images.one.co.il/images/d/gg35964.Xxx
    רביבו היה מגיע ניצחון לאשדודים אתמול.

3. AFC AJAX Member

עוד מבחן שנדבר עליו לקראת סוף השבוע...אשדוד יוצאת למשחק חוץ קשה ביותר מול בית"ר ירושלים, פרטים לקראת סוף השבוע...

4. AFC AJAX Member

מ.ס אשדוד מפסידה היום בטדי לבית"ר 1-0.

משחק לא גדול של שחקניו של אלישע לוי והפסד מינימלי 1-0 בטדי.

ההפסד הזה גורם לאשדודים לאבד גובה, וזה גם הפסד מוראלי להמשך הדרך.

5. יחיד בדורו Member

יום ראשון משחק קשה מאוד נגד הפועל ת"א שככל הניראה יכול להכריע מי מהם תמשיך במירוץ לאליפות

6. צהוב בלב ובדם Member

נראה לי זה משחק של 1:1 וואי הבועל יעשו תיקו 7 8 כבר כמה יש להם
    ואני לא מסכים איתך אנחנו רק מחזור 9 יש עוד המון זמן מה אתם כבר חושבים וקובעים יש עוד2 סיבובים +3משחקים

נערך לאחרונה ב: ‏28/11/03
  7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש דיון של המחזור ומן הסתם גם אשדוד נמצאת בדיון הזה..
    הדיון הזה הוא על דברים אחרים חוץ מהמשחק של אשדוד.

8. AFC AJAX Member

בהחלט משחק חשוב מחר בין אשדוד להפועל ת"א.

עוד משחק שיראה את דרכה של אשדוד העונה.....

9. AFC AJAX Member

אפשר להגיד שאם מ.ס אשדוד רוצה להמשיך לרוץ בצמרת ולחשוב בכלל על אליפות היא חייבת לנצח.

ולדעתי זה לא יהיה קשה הפועל ת"א היא קבוצה בינונית מינוס, קבוצה חלשה מאוד השנה, אין חיבור בין החשקנים רק 2 ניצחונות העונה הפסד בדרבי שבוע שעבר, אשדוד יכולה לעשות את זה.

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין טעם לדיון הזה.
    נעול.

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיון נפתח בחזרה לאור בקשת הקהל הרחב[???]

רק תזכרו שהדיון הזה הוא על אשדוד ולא רק על המשחקים שלה כי על המשחקים שלה מדברים בדיון המשחקים של המחזור.

תודה לכל מי שיקשיב..ומי שלא יקשיב ימצא את עצמו מוטל בביבים של חדרה!

12. AFC AJAX Member

ריינמן כל הכבוד שהחזרת את הדיון, אשדוד ראוייה שיהיה לה דיון מכובד(למרות שאני לא אוהד אותם)

13. AFC AJAX Member

הכתבה שיצאה בערך לפני כמה שבועות בביג ואאן כל אשדוד:

הכוכבים מצפים, ואין מי שיצפה

רביבו, אבוקסיס ושות' לא מבינים למה כ"כ מעט קהל אשדודי מגיע לצפות בקבוצת החלומות. אז מי אשם? היריבות העירונית שלא מתה, המסורת שאין, העוני וכמובן - התקשורת. בכר: זה מרגיז.
    מאת: ליזה ללוצשווילי

"אם חיים רביבו או יוסי אבוקסיס היו בבני-יהודה, היית רואה 1000 איש מגיעים לאימון", אמר בתחילת השבוע אחד מחברי ההנהלה של מ.ס. אשדוד. אותו חבר הנהלה מקפיד לחזור על המשפט הזה כמעט בכל האימונים, אליהם מגיעים במקרה הטוב עשרה אוהדים (שלושה מהם לפחות אבות של השחקנים הצעירים). המראה הדליל של כמות האוהדים המגיעה לאימונים, ובפרט למשחקים, של קבוצת החלומות, מעלה שאלה גדולה אחת: למה זה קורה? חיים רביבו, שהיה מלך בטורקיה ובספרד הגיע לעיר הולדתו, הותיר מיליוני שקלים בממלכה של גלאטסראיי והגיע לשחק באשדוד כמעט בהתנדבות. על-פי היענות האוהדים, ייתכן שהם אינם מעריכים זאת, או שמא המהלך הזה היה צפוי מבחינתם. התעלומה בדבר היעדר הקהל ממשחקי מ.ס. אשדוד עדיין לא נפתרה.

http://images.one.co.il/images/d/gg27359.Xxx
    חיים רביבו. לא לקבלת-פנים כזאת ביציעים הוא ציפה אחרי החזרה מטורקיה

רביבו, אבוקסיס, אסי דומב, אילן בכר, שוקי נגר וז'אן טלסניקוב בתוספת קורטוב נהדר של שחקני-בית, כדוגמת הקפטן אלון חזן וזרים מובחרים, מרכיבים את קבוצת החלומות של ליגת-העל, אלא שבעיניהם של אוהבי הכדורגל באשדוד השמות הללו הם בגדר של שמות בלבד, כאלה שמזוהים עם הקבוצות שמהן באו, או שהאהבה הגדולה לעירוני אשדוד והפועל אשדוד, שהיו ליריבות במשך שנים, עדיין לא תמה לחלוטין. אולי. כך או כך, היציעים באצטדיון הי"א באשדוד כמעט ריקים. האוהדים שכן טורחים להגיע, וגם אלו שלא, משמיעים בין היתר טענות כלפי ההנהלה שגובה מחירי כניסה גבוהים למשחק, והאליטות שבשחקנים לא ממש מבינים למה בעיניי אוהדים של קבוצות אחרות בליגה הם נחשבים אלילים, ובאשדוד לא ממש. לפחות זו התמונה שמצטיירת בחודשים האחרונים.

רביבו לא השפיע יותר מדי על קהל הכדורגל בעיר, ונראה שיעברו ימים רבים עד שהאצטדיון יתמלא באוהדים באדום-צהוב. בקבוצה מתקשים להבין למה. "אנחנו משחקים יפה, נמצאים בצמרת ועומדים בציפיות", אומר היושב-ראש דוידוביץ', "שאוהדי אשדוד יתעוררו"

כ-1800 מנויים, לדברי הנהלת אשדוד, נרכשו למשחקי מ.ס. מאז טרום העונה, אולם הציפייה של הנהלת הקבוצה האטרקטיבית ביותר בליגה היתה לכמות גדולה הרבה יותר, בוודאי אחרי הגעת רביבו, בשלהי אוגוסט. הודעת החזרה הביתה והחתמתו של הסולטן הטורקי במ.ס. אשדוד, שעדיין נחשבת לקבוצה קטנה, גם לא עשו את שלהן. רביבו לא השפיע יותר מדי על קהל הכדורגל בעיר, ויעברו ימים רבים ככל הנראה עד שאצטדיון הי"א יתמלא באוהדים באדום-צהוב. בקבוצה מתקשים להבין למה זה קורה. "מ.ס. אשדוד משחקת יפה, עומדת בציפיות עד עכשיו כך שמהקבוצה אין אכזבה. אנחנו בצמרת", אומר היושב-ראש מנדל דוידוביץ'. "ברור שאנחנו מצפים להרבה יותר אוהדים ממה שהיה עד עכשיו, לפחות ל-5,000 אוהדי אשדוד שיגיעו למשחקי הבית. אני מקווה שאוהדי אשדוד יתעוררו". אז מדוע למרות הכל, הקהל האשדודי לא מתלהב להגיע ולצפות בכוכבים ונשאר בינתיים רדום, ומה זה עושה לשחקנים? בואו ננסה להבין.

השחקנים לא מבינים למה

http://images.one.co.il/images/d/gg27485.Xxx
    יוסי אבוקסיס. לא רגיל ליציעים ריקים
    אבוקסיס ודומב, שהגיעו מהעיר הגדולה, הורגלו לעלות בהתלהבות יתרה לבלומפילד ולשמוע כ-8,000 אוהדים אדומים מעודדים מדי משחק בית, וגם הם לא ממש מבינים מדוע רק כ-1000 צופים מקומיים (במקרה הטוב) מגיעים למשחקי הבית של אשדוד, שלא לדבר על משחקי החוץ אליהם מגיעים בקושי 100 אוהדים. אבוקסיס את דומב, שהגיעו בעקבות רביבו, בוודאי ציפו לכמויות אדירות של מעריצים ברחבי אשדוד המחכים בכליון עיניים לראות את פעולותיהם על כר-הדשא, אולם הם נחלו אכזבה גדולה. בתום אחד מהאימונים, שאלו אבוקסיס ודומב את האוהדים מדוע הם אינם מגיעים בהמוניהם לראות את ביצועיהם. אחד האוהדים השרופים של הפועל אשדוד בימיה הטובים, טובי, ענה שמחירי הכרטיסים שמבקשת מ.ס. אשדוד גבוהים במיוחד, מה גם שהקבוצה המאוחדת לא מראה ניצוצות של כוכבים. לכן, הסביר, קשה יהיה לאחד את שני המחנאות שנוצרו בעיר וקיימות כבר 40 שנה.

טובי אמר השבוע: "עד מחזור 17 או 18 לא יהיו אוהדים. אם אנחנו רצים עד הסוף לאליפות אז אין מצב שלא יבואו. חייבים לבוא, אבל רק אם אנחנו נרוץ חזק בצמרת. אבוקסיס זה בעיה שלו, תאמיני לי שהוא מיותר פה. הוא אמר לי איזה יום שישי אחד 'קשה לנו לשחק בגלל שאין אוהדים'. מי שלא מתאים לו שיילך. אין לנו אוהדים, מה לעשות? מאיפה תוציאי את האוהדים, מהמרתף? אין לנו אוהדים וזה מה יש. גם השחקנים צריכים להבין את זה". חזן התייחס השבוע לעניין, ואמר: "כמובן שאנחנו רוצים ומצפים ליותר קהל, אבל אני בטוח שגם זה יבוא במהלך העונה. אשדוד נתברכה באבוקסיס. אני שמח שיוסי הוא חלק מ-מ.ס אשדוד, ומי שיש לו תלונות - שיבוא בתלונות לעצמו".

לא רק אבוקסיס ודומב מאוכזבים, אלא גם שחקני הבית, כמו יוסי אופיר, אחד הכוחות העולים במ.ס. אשדוד. "חבל שיש קבוצה כזו אטרקטיבית ובאה כמות קטנה של אוהדים, לא כמו שקיווינו", אומר הקשר. "לפחות הכמות הזו מאוד איכותית ומאוד חשובה לנו, וזה מבחינתנו הכי חשוב. זה לא מרגיז ולא מאכזב אותי, כי הקהל שלנו יותר איכותי ומאוד השתפר ביחס לשנים האחרונות, אבל בהחלט היינו רוצים לראות יותר קהל". דומב: "יש קהל באשדוד ואפילו קהל טוב. בסוף הם יבואו, אני בטוח. אני מאמין שזה יבוא, בינתיים הם מתפנקים ורואים טלוויזיה".

משלמים וצופים - בבית

http://images.one.co.il/images/d/gg27501.Xxx
    האוהד טובי. בטלוויזיה מקבלים פי שלושה משחקים ברבע מחיר

לשידורי הטלוויזיה, כך טוענים רבים, יש אשמה לא קטנה בכמות הצופים המועטה. איך אומרים, התקשורת אשמה. עובדות מוכיחות כי עד כה שודרו כל משחקיה של מ.ס. אשדוד בטלוויזיה - בין אם בחינם ובין אם ב"צפייה בתשלום". תחילת שידורי המשחקים בשיטת "שלם וצפה" הגיעה בתקופה כלכלית קשה ביותר של מדינת ישראל, אולם מבחינת אוהדים רבים הם יעדיפו לצפות באחד או בשלושת המשחקים המשודרים בטלוויזיה בתמורה ל-20 שקל, מאשר להוציא 80 שקל על כרטיס למשחק אחד. טובי מאמין שאם הקבוצה תציג כדורגל טוב ומהנה יתחילו לזרום גם האוהדים, אך מסביר בכל-פעם כי גם המחיר לכרטיס למשחק גבוה מדי ומרתיע. "קשה מאוד לשכנע אוהדים לבוא", הוא מסביר. "ב-20 שקל הם מקבלים שלושה משחקים בבית וכדי להגיע למשחק הם צריכים לשלם פי ארבע, אז כמובן שהם יעדיפו לא להגיע למגרש. לא כולם מנויים, אני חושב שאם היו מורידים את מחירי הכרטיסים ל-50 שקל היו מגיעים הרבה יותר אוהדים כי היה קל לשכנע אותם להגיע. יש הבדל בין 80 שקל ל-50 שקל. אנשים היום מסתכלים יותר על הכסף שלהם, ככה זה בכל המדינה ולא רק באשדוד".

העובדה המשמעותית ביותר לגבי אשדוד, היא היותה העיר השלישית הענייה בארץ, לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. תמונות של ילדים המבקשים לאכול בבתי תמחוי וקשישים המחטטים בפחי הזבל הפכו לרגילות באשדוד, אז בעצם מי בכלל חושב כאן על כדורגל?

ככה זה בכל המדינה, אבל באשדוד יותר. רבים אינם יודעים זאת, אך העובדה המשמעותית ביותר לגבי עיר הנמל, או אם תרצו עיר הכדורגל (כך כינו את אשדוד מאז הוקמה ולא ממש ברור מדוע), היא היותה העיר השלישית הענייה בארץ, זאת לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. עד כמה שהעובדה הזו גורמת להרמת גבה, מדובר בלמעלה מ-20 אחוז משפחות שהן עניות, נתונים קשים במיוחד בעיר בת 200,000 תושבים. תמונות של ילדים המבקשים לאכול בבתי-תמחוי וקשישים המחטטים בפחי הזבל הפכו לרגילות בעיר אשדוד, אז בעצם מי בכלל חושב כאן על כדורגל?

גם דוידוביץ' מאשים את התקשורת, אבל בגלל היבט אחר. "אני חושב שהשיטה של הטלוויזיה ללא ספק השפיעה על כמות האוהדים", אומר היושב-ראש. "שעות הן לא שעות, ימים הם לא ימים. שיחקנו הרבה בשבת ב-15:30 ויש לנו הרבה אוהדים דתיים שלא יכלו להגיע. יש ימים ששיחקנו בימי ראשון או שני ב-21:00 בערב וזה מאוחר. רוב האוהדים שלנו צעירים. יש לנו 1200 ילדים במחלקת הנוער עם מנוי ועוד 1800 שרכשו מנוי, כך שבלי קשר למכירת כרטיסים צריכים להיות 3000 אוהדים ואין. למה אין? יש לזה הרבה סיבות. איזה אמא תשלח את הילד בן ה-9 או ה-6 בשעה מאוחרת למשחק? יש למחרת לימודים. הילדים היותר גדולים מהמחלקה שמגיעים מונים בסביבות 300-400 איש, אבל כל היתר לא יכולים להגיע. יש גם אוהדים מבוגרים יותר שעובדים במשמרות או למחרת וקשה להם ההגעה בגלל השעה המאוחרת".

יש כאלה הטוענים כי האוהדים שמחמיצים את המשחק עושים זאת מנוחות. כדי לשבת בכורסא שבבית, להניח רגל על רגל, לפצח גרעינים, בלי כל ההמולה מסביב והקללות האופייניות למגרשי הכדורגל. בדרך-כלל מדובר בחבורות שמתאספות ומפרשנות את המשחק. כמובן שהמחיר הזול יחסית תורם לא מעט.

http://images.one.co.il/images/d/gg26227.Xxx
    דוידוביץ', בן-זקן ואבוקסיס. "השיטה של הטלוויזיה ללא ספק השפיעה על כמות האוהדים"

אוהדי הפועל שומרים טינה

על-פי דבריה של בריג'יט דוקהן, 48, דוברת מחלקת הנוער ואוהדת שרופה של הפועל אשדוד ז"ל, המגרש העירוני יתמלא רק בעוד שנתיים, גם אז בתנאי שאשדוד המאוחדת תככב באירופה. דוקהן: "אולי אחרי פעמיים באירופה יחליפו האשדודים את הטלוויזיה, שם הם צופים בבקהאם, בחיים רביבו. בתור אוהדת משנות ה-60 אני יודעת שבאשדוד של פעם היו קיימים שני דברים: כדורגל וריקודי-עם. לכדורגל היו הולכות משפחות וכל השאר היו הולכים לריקודי-עם. עם הזמן, איכות החיים השתנתה, התחילו לשדר בטלוויזיה משחקים ואנשים צופים בטלוויזיה ולא הולכים למשחקים. לי אישית יש המון חברים שממשיכים להיות אוהבי כדורגל וצופים בשיטה החדשה של הטלוויזיה. הם לא באים חד-משמעית בגלל הטלוויזיה. זה שאשדודים לא מגיעים למגרשים זה לא בגלל שהקבוצה לא מספיק אטרקטיבית או שלא מוכרים את הקבוצה נכון, אלא שאשדוד עדיין לא נתנה גירוי לאוהבי הכדורגל. מתי אשדוד תצליח למלא מגרשים? אולי אחרי שנתיים באירופה, שיעכלו שהקבוצה אירופית לכל דבר. באשדוד לא קולטים שיש פה קבוצת-על, בשבילם מ.ס. אשדוד זו עירוני אשדוד, כך שאוהדי הפועל אשדוד לא מזוהים עם הקבוצה והם בחרו לשבת בבית. מהבחינה הזו הפועל תמיד היתה ליגה לאומית".

http://images.one.co.il/images/d/gg15539.Xxx
    אצטדיון הי"א באשדוד. "מתי אשדוד תצליח למלא מגרשים? אולי אחרי שנתיים באירופה"

מ.ס. אשדוד מודל 2003/04 היא אולי קבוצה מאוחדת בהגדרתה, אולם ביציעים הדבר לא בא לידי ביטוי. כאמור, הציפייה הגדולה היא מאוהדי הפועל אשדוד, שעדיין לא מגיעים. ההפועליסטים של העיר מתעקשים עדיין לשמור את הטינה לאוהדי הקבוצה הצהובה של העיר (עירוני אשדוד) ואוהדיה, ואינם רואים את עצמם תחת קורת-גג אחד עם יריביהם משנים עברו. אותם אוהדי הפועל ממשיכים לעודד את הקבוצה האדומה שלהם, שהוקמה כקבוצת-בת למ.ס. אשדוד אשתקד. מטרת קבוצת-הבת היא לתת לשחקנים צעירים שאינם מוצאים את עצמם בקבוצה הבוגרת, אפשרות להמשיך ולשחק כדורגל במסגרת מסודרת. עד כמה שזה יישמע אירוני, מאמן הקבוצה הוא רוני אוואט, מסמליה של עירוני אשדוד. כשהחל האיחוד, הוחלט על צבעי הכחול שילוו את מ.ס. אשדוד, אולם ההחלטה הזו כאילו נתנה בידי האוהדים האדומים גושפנקא לכך שהקבוצה תמשיך את דרכה של עירוני אשדוד, והם המשיכו לזעוק כי הם אינם רואים במ.ס. כקבוצה מאוחדת, אלא כשדרוג של עירוני. בעונה שעברה הוחלט לשנות את צבעי המדים של מ.ס. אשדוד מכחול לשילוב של אדום וצהוב, כשהאדום בולט במיוחד. סימן לבאות, אולי? בינתיים התוצאות לא מתבטאות ביציעים.

בימים שהקהל באשדוד היה קהל...

http://images.one.co.il/images/d/gg27449.Xxx
    אילן בכר. צריך להביא את הטראנס מהבית
    הפועל אשדוד בהחלט היתה הליגה הלאומית בעיר מבחינת האוהדים. מדי משחק היו האדומים מתכנסים ומגיעים בהמוניהם לכל משחק. משחקי בית או משחקי חוץ היו אותו הדבר מבחינתם, אז היו מתארגנים יחדיו ואף נתלים על הגדרות, מלהיבים את שחקני הקבוצה ששיחקה בליגות הנמוכות. לפני עשור פגש אילן בכר, כיום מגן מ.ס. אשדוד ואז חלוץ במדי הפועל ר"ג, את הפועל אשדוד. ר"ג ניצחה באותו המשחק במכתש את האדומים מאשדוד 0:3, כשאת השער האחרון במשחק כבש בכר בבעיטה אדירה מ-20 מטר. אחרי שכבש, הוא לא האמין למראה עיניו. 2000 הצופים שהגיעו מאשדוד ונדהמו מהשער עמדו ומחאו לו כפיים. עד היום זוכר המגן שהגיע מסנטאנדר הספרדית את הקהל האשדודי, אותו קהל שפעם ליווה את אשדוד באש ובמים.

"האוהדים שהגיעו למכתש היו באמת משהו אחר, כמות אוהדים שלא רואים בכל משחק חוץ והלוואי שהיו היום כאלה אוהדים שרצים אחרי הקבוצה בכמויות כאלה מידי משחק חוץ", אומר בכר. "כנראה שאוהדי הפועל אשדוד עדיין לא השלימו עם האיחוד, קצת קשה להם לקבל את זה וזה לא מובן לי. את האיחוד עשו כדי שתהיה קבוצה אחת טובה בעיר. אם לא היה איחוד הקבוצות לא היו שורדות, מפני שלא היה להן מספיק כסף. בסך-הכל בנו משהו יפה ולכל דבר שבונים יש תהליך. אני מאמין שגם לתהליך הזה ייקח זמן. כמובן שאנחנו רוצים שייקח כמה שיותר מהר, אבל בעיני האוהדים זה עדיין לא זה. יכול להיות שהם מחכים שהקבוצה תהיה יותר חזקה. כנראה שהאיחוד פגע באוהדים".

בכר: "בטדי או בלומפילד שחקן נכנס למצב של טראנס שהאוהדים גוררים אותך אליו ובאשדוד אין את זה, בוודאי שזה מאכזב ומרגיז. אנחנו צריכים להביא את הטראנס מהבית וחבל שזה המצב. אני מאמין שאם הקבוצה תמשיך בקו של עלייה וניצחונות, הקהל יבוא"

בכר, שהיה מורגל לעשרות אלפי אוהדים שבאו לצפות במשחקי סנטאנדר, ושהיה חלק בלתי-נפרד מהצלחתה של הפועל ת"א באירופה, משתדל גם להתרפק על אותם זכרונות נעימים ולהסביר שהאמירה שהשחקן ה-12 במגרש הם האוהדים היא לא רק קלישאה. "אני יכול להגיד לך שקהל מוסיף המון ליכולת. למשל בטדי, בלומפילד או חיפה שחקן נכנס למצב של טראנס שהאוהדים גוררים אותך אליו ובאשדוד אין את זה, בוודאי שזה מאכזב ומרגיז. אנחנו צריכים להביא את הטראנס הזה מהבית וחבל שזה המצב. אני מאמין שאם הקבוצה תמשיך בקו של עלייה וניצחונות, הקהל יבוא, גם יכול להיות מאוד שאל המשחק ביום ראשון מול מכבי חיפה יגיעו אוהדים רבים, מפני שזה משחק מאוד אטרקטיבי. רק הזמן יגיד את שלו. ברור שכשאין אוהדים במגרש זה מבאס, אבל אנחנו מקצוענים ומשתדלים לתת את היכולת שלנו כל משחק. גם אנחנו, כמו שאת רואה לא מחוסנים, אנחנו עדיין נבנים, ומצד שני לא יוצאים בהצהרות כשאנחנו מנצחים שלושה משחקים רצוף. אני בטוח שהזמן יעשה את שלו והאוהדים עוד יבואו".

מה לעשות, זה תהליך שלוקח זמן

http://images.one.co.il/images/d/gg26189.Xxx
    אסי דומב. "צריך להביא תארים וניצחונות כדי שהקהל יבוא"
    ארבע שנים עברו מאז החתימה על האיחוד בחדר הישיבות שבעיריית אשדוד, אך התחושה של האוהדים היא כי רק בתחילת העונה הנוכחית נחתם האיחוד האמיתי, כמובן עם הבאת הכוכבים. כך למשל טוען האוהד יואב עוז, 22, סטודנט למשפטים. עוז, המגיע לכל משחקי הבית ומקפיד להיות נוכח גם במשחקי החוץ, מעיד על עצמו כאוהד שרוף של מ.ס. אשדוד. "מאז שאני זוכר את עצמי אני אוהד את עירוני אשדוד ואני חושב שיש בעייה של הזדהות עם הקבוצה החדשה, קבוצה ללא מסורת ולמעשה הקבוצה היא בת כמה חודשים בלבד. מה לעשות, יצירת הזדהות זה עניין שלוקח זמן. בימים של עירוני אשדוד והפועל אשדוד לא היתה בעיה של הזדהות, היריבות היתה ה'פלפל' של האוהדים, היא היתה הבסיס לכל המתח, והדובדבן שבקצפת היה כמובן הדרבי בין שתי היריבות העירוניות".

גם דומב חושב באותו כיוון, פחות או יותר. הבלם מאמין שכמות אוהדים כמו של אחת משלוש הקבוצות הגדולות בליגה - הפועל ת"א, מכבי ת"א ומכבי חיפה - הן כאלו שקשה לכל קבוצה אחרת להגיע אליהן. "אוהדים זה עניין של מסורת, זה נבנה עם השנים. צריך להביא תארים וניצחונות כדי שהקהל יבוא", הסביר. "אני מאמין גדול בקבוצה ובכוכבים שלי, אם כי אני מניח שהם לא מרוצים כל-כך מהכמות של האוהדים", מוסיף עוז. "אני חושב שטפשי לשאול מתי נראה יציעים מלאים באשדוד, זה לא ניתן לניבוי".

לעוז יש תלונות גם למערכת יחסי הציבור של מ.ס. אשדוד, שלא עושה מספיק כדי לתת
    לאוהדים סיבה להגיע למגרשים. "הפעילות השיווקית הנעשית בקבוצה מאד חלשה ויש המון מקום לשיפור", הוא טוען, ודוידוביץ' משיב: "צירפנו לכוחותינו אשת יחסי ציבור שעובדת כבר חודש ואולי היא תצליח לעשות עם זה משהו". על אליפות עוז לא ממש מדבר, כמו רוב האוהדים המגיעים למגרשים, אבל הגעה לאירופה הוא בהחלט מנבא, ואומר: "אליפות לא תהיה, אבל יש בהחלט סיכוי למקום שני שמוביל לצ'מפיונס ליג".

אוהד אחר מימי עירוני אשדוד הוא שי שגיא בן ה-17, שהקים אתר אוהדים בסגנון האולטראס התל-אביבי, הנקרא "דולפינים". "אני אהדתי את עירוני אשדוד מאז שאני ילד ואני חושב שדווקא אוהדי עירוני הם אלו שתומכים באיחוד והמשיכו עם מ.ס אשדוד",
    אומר שגיא לגבי שאלת המחסור באוהדים. "ברור שרק אחרי המחזור ה-20 אנחנו נדע איפה הקבוצה עומדת, אבל נכון למיקום של הקבוצה כרגע אליפות היא בהחלט לא מילה גסה ואפילו מציאותית. אני מאמין שאנחנו מסוגלים להשיג תואר העונה ולהגיע לאירופה".

עד כמה הגעתו של רביבו השפיעה על האוהדים, עונה שגיא באופן ברור: "אלון חזן הוא השחקן הגדול מכולם, ועם כל הכבוד לחיים רביבו אז חזן עדיין הנשמה של הקבוצה הזאת ואני לא חושב שיהיה לנו עוד מנהיג כזה בעתיד. אין לי הסבר לגבי הקהל המועט שמגיע למשחקי הקבוצה, גם אני לא מבין את זה. אני משתדל להגיע מדי משחק בית וכשיוצא לי אז גם למשחקי חוץ. כנראה שלציבור באשדוד נמאס מהכדורגל המקומי, וזאת למרות כל הרכש שעשתה הקבוצה בקיץ. יש כאלה שמעדיפים את הטלוויזיה מאשר להגיע למגרש, ההגעה של רביבו לא ממש השפיעה עלינו האוהדים".

על השאלות בדבר היעדר תמיכתם של תושבי אשדוד בשחקני הקבוצה עוד ידובר בוודאי
    רבות, בינתיים התשובות אינן חד-משמעיות. יהיו שימשיכו לתרץ בתשלום הכרטיסים, יהיו שיגידו כי הצפייה בבית נוחה יותר, יהיו כאלו שיגידו שיש בעיות זהות ויהיו שיספרו
    שהקבוצה עדיין לא מספיק אטרקטיבית. בינתיים השחקנים יצטרכו לייצר את הטראנס בעצמם ולספק את הסחורה

http://images.one.co.il/images/d/gg27014.Xxx
    "עם כל הכבוד לרביבו, אלון חזן הוא הנשמה"

נערך לאחרונה ב: ‏1/12/03
  14. AFC AJAX Member

חיים רביבו לא ישחק משחק הבא של אשדוד בגלל פציעה, נראה איך אשדוד תדע להיסתדר בלעדיו.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי אין הרבה אוהדים כי כמו כל דבר צריך זמן.
    קודם כל צריך לגדל אוהדים באשוד לשלוח כרטיסים לבתי ספר ושטויות כאלה.
    אחרי זה צריך שלא רק עונה אחת הם יהיו בצמרת
    וחוץ מזה..אצל אשדוד זה מקרה מיוחד..שפעם הם היו הפועל ומכבי וכל אוהדי הפועל מחרימים\החרימו את הקבוצה..ככה שצריך גם לשכנע אותם לחזור..
    זה לא משהו שלוקח עונה אחת רק.