מתרכזים בכישלון האיטלקי או מתלוננים על הסקנדינבים?

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י The North Stand, ‏1/6/04.

1. MATERAZZI Member

אני דיברתי!!! יש בעיה...
    אתה בא לפה לפורום של איטליה ולא מפסיק לדבר עליה רק דברים רעים,
    אז אולי הגיע הזמן שמשהו יוריד אותך מהעץ שעליו תיפסת, אנגליה סתם קבוצה מעפנה מבין,
    מעפנה אם שחקנים שעסוקים כל היום בלעשות קעקועים ולשתות, תראה במה המאמן שלכם צריך להתרכז להוציא את המיני-ברים מהחדרים של השחקנים... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/occasion14.Xxx ...

2. The North Stand Member

MATERAZZI (שכחתי את שמך), תקפיד להשאיר את הדיון ברמה רלוונטית. בני לא הזכיר את נבחרת אנגליה, ואתה מתבקש לכבד את הדברים שהוא אומר (שחלקם הגדול נכונים בעיני) בלי להתחיל לתקוף אותו ברמה האישית. ולפרוטוקול - בני לא אמר שאנגליה טובה יותר מאיטליה, לכן ההשוואה שלך היא חסרת טעם.

חבר'ה, נסו רגע להתעלות על סטיגמות ודעות קדומות ותנסו רגע לראות את התמונה במלואה. נסו להשאיר את הדיון רלוונטי ולא להביא טיעונים בסגנון "אנגליה נבחרת מעפנה שעסוקה כל היום בלעשות קעקועים" (נימוק שכנראה אמור להסביר למה איטליה היא הנבחרת החזקה בעולם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx).

זה לא הפורום של איטליה. זה הדיון לגבי נבחרת איטליה ביורו הקרוב, ובני לא בא "לדבר עליה רק דברים רעים", הוא בא להעביר ביקורת ולפקפק ביכולתה של הנבחרת (מה שמעורר דיון מעניין, מטבע הדברים). לא באנו לדון כאן רק בכמה נהדרים ונפלאים שחקני הנבחרת האיטלקית.

אף אחת מהנבחרות ביורו הקרוב (ובעולם לצורך העניין) אינה מושלמת, ולכל אחת יש צדדים חיוביים יותר ושליליים יותר - תדאגו לאזן את עמתודיכם. איטליה, כמו גם צרפת, נחשבת לאחת הפייבוריטיות לזכייה. יש לה את החולשות שלה, אך יש לה גם את היתרונות שלה, כאלה שיקשו מאוד על נבחרות אחרות בטורניר ועלולים להתברר כמכריעים בזכייתה. לנבחרת צרפת יש יתרונות רבים יותר והיא ככל נראית הרבה יותר טוב משאיטליה נראית כרגע, אבל יתכן שאותם יתרונות אחדים של איטליה יכריעו את המאבק בין שתיהן. לאיטליה אמנם שמות נהדרים בסגל, אבל שמות לא מבטיחים הצלחה מיידית. כקבוצה, איטליה נראית הרבה פחות מגובשת ומאורגנת מאשר נבחרות אחרות בטורניר, ומספר שחקנים שלה נמצאים בכושר בינוני מאוד. אבל ביורו הקרוב, כמו בכל טורניר גדול, צפויות הפתעות, ויכול להיות שגם השחקן הכי פחות מוכר יתעלה ויכריע את גורל האלופה (ראו דוגמת טרזגה ביורו הקודם). מטורנירים כאלה נולדים שמות חדשים לכדורגל העולמי, אז נסו לחשוב קצת בראש פתוח ולראות את התמונה במלואה. בני צודק - איטליה היא לא הנבחרת הכי טובה ואולי גם לא הכי חזקה ביורו כרגע, אבל יכול להיות שהנשק שיש לה ושיטת המשחק המאוד יחודית שלה יהיו אלה שיגרמו לה סוף סוף להתעלות על עצמה ולהצליח. שיהיה לכולם בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/6/04
  3. MATERAZZI Member

סבבה, הכל נכון הוא לא אמר וכל זה...
    אבל מאוד מעניין אותי איזה דברים בידיוק נכנים בענייך מהדברים שאמר בני, אולי אני ילמד משהו???

4. shmulikwe Member

הבעיה היא שלא נראה לי שלאיטליה יש שחקן בסגל שיכול להפתיע ולכבוש כדוגמת טרזגול, כולם כבר מוכרים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. שגיא Guest

אני בכלל לא מבין מה הבעיה פה. למה טרזגה לא מוכר? מה זה השטויות האלה...

נבחרת איטליה היא כמובן אחת הפייבוריטיות, קשה לי למצוא אצלה חולשה מרכזית, ולכן, היא ישר מוצבת ביחד עם צרפת בראש הפייבוריטיות לזכות בטורניר הזה. שחקנים כמו טוטי, נסטה וויירי הם שחקנים שישר מפחידים את היריבה. הבית של איטליה לא אמור להוות לה בעיות, ופחות מחצי גמר בטורניר הזה ייחשב כשלון עבור האיטלקים כמובן.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דעתי על הנבחרת האיטלקית:

שנאה לא קטנה יש לי לנבחרת הזאת אבל למרות הכל זה ברור לי שאיטליה מועמדת מאוד רצינית לזכות בתואר הזה אחרי צרפת. טוטי הוא האיטלקי הטוב בעיניי שנתן עונה טובה מאוד והרבה מאוד תלוי בו. לאיטליה יש בית שעל הנייר היא צריכה לסיים ראשונה אבל לא הייתי שם על זה יותר מ-100 שקל. האיטלקים צריך להתייחס לסקנדינביות במלוא הרצינות, יש ל-2 הנבחרות הללו את הכלים להפתיע את איטליה.
    אני רוצה לראות כדורגל מהנה ביורו הזה ומהנה בעיניי אומר התקפי עם מהלכים התקפיים מרהיבים. אני מקווה שנראה את זה מהם. בשביל ההנאה.

7. Joel Gion Member

לגבי ההרכב ה"אופטימלי" של טראפטוני.שני דברים מפריעים לי בהרכב הזה:1.העדפתם של זאנטי ופרוטה על פניהם של פירלו וגטוזו.לפי דעתי,הצמד המילנזי צריך להיות בהרכב.הם עברו עונה מצויינת במילאן והם עדיפים בהרבה מהצמד זאנטי-פרוטה.
    2.עם כל ההערכה שלי לקמורנזי,פיורה עדיף בהרבה.אם הוא בכושר משחק הוא צריך לפתוח באגף ימין של הקישור.אבל עד למשחק עם דנמרק יש עוד 10 ימים,ודברים יכולים להשתנות.
    חוץ מזה,ההרכב הצפוי של הנבחרת.

8. Kiko Member

פיורה יודע לשחק בצד שמאל ובאמצע, כשהדגש הוא על האמצע. הוא נהייה תותח העונה בלאציו בעיקר כשהוא שיחק באמצע אחרי שסטאנקוביץ' עזב, באגף הוא פחות אפקטיבי.

9. Joel Gion Member

יכול להיות,אבל בשיטה של טראפטוני טוטי משחק באמצע ודל פיירו בשמאל.מה גם שגם בצד ימין פיורה משחק מצויין.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל באמצע משחק טוטי, ועם המון כבוד לפיורה, הוא לא יכול לקחת את מקומו של טוטי. לעומת זאת את מקומו של קאמוראנזי הוא צריך לקחת. פיורה בכלליות שחקן טוב יותר וגם בכושר הנוכחי פיורה יותר טוב מקאמוראנזי.

בקשר לזאנטי ופרוטה, אני כתבתי בדיון אחר שזה הצמד הנכון מבחינת הנבחרת, אבל גם כתבתי שאני דווקא הייתי מהמר ומשחק עם פירלו. כמו שג'סי כתבה בפרווי על טראפ', הוא לא האיש שיהמר. הוא הולך על בטוח. ואני מסכים איתו שזאנטי את פרוטה זה ההרכב הבטוח יותר.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

חיפשתי מידע לגבי משחקי הידידות של איטליה בשנה האחרונה אבל לא מצאתי כלום והייתי שמח לעזרה בקטע הזה מיניב או ג'סי. בכל מקרה, אתה טוען שויירי לא הפסיק לכבוש במשחקי נבחרת איטליה... במוקדמות היורו ויירי כבש 3 שערים ב-5 משחקים, ובהתחשב בכך שהצמד מול פינלנד בא במרץ של העונה שעברה - ויירי כבש רק שער אחד בכל העונה החולפת בנבחרת איטליה...

קופה היה פנטסטי והלך עם ליון עד רבע גמר ליגת האלופות. הוא גם זכה באליפות בצרפת. בשני ההישגים האלו של ליון הוא היה שחקן מפתח בעוד החלק של בופון ביובנטוס (עונה כושלת בליגה ובאירופה) וטולדו (כנ"ל) היה בעיקר ספיגת שערים מצחיקים. למה שהוא לא יעלה עליהם? כי הוא משחק בליון, בליגה הצרפתית? ואם כן - למה אתה מזלזל בליון, קבוצה שהשיגה הרבה יותר מיובה ואינטר העונה, או בליגה הצרפתית ששלחה קבוצות לשלבים יותר גבוהים במפעלים אירופאים השנה?

בהגנה של צרפת עשית סלט ענק. ואני לא מאשים אותך - סנטיני עם כל הניסיונות שלו (בין היתר גם בשער) מבלבל את כולם. אתה מציג את ההגנה כך : ליזארזו, תוראם ושני בלמים שאני מניח שאחד מהם הוא דסאי. אני יכול להציג את הגנת צרפת בצורה כזו : סילבסטרה, גאלאס, בומסונג (בלם, לא קשר אחורי) ודסאי. סילבסטרה עולה על זמברוטה בעוד גאלאס עולה על פאנוצ'י. אני מסכים לגבי מרכז ההגנה אם כי אפשר להתווכח לאור העונה המצוינת של בומסונג והעונה החלשה של קנאברו.

מכאן והלאה נראה לי שצרפת מנצחת בערך בהכל חוץ מזידאן-טוטי.

אני לא יודע אם גם אתה טענת שאיטליה טובה מצרפת (או שזה היה רק מאטרצי שבמקום להסביר לי את טענתו, הוא מתחיל ללכלך על אנגליה שבכלל לא אמרתי שהיא טובה מאיטליה), אבל ת'כלס - צרפת בכושר טוב יותר, עם שחקנים טובים יותר. צרפת היא הנבחרת מס' 1 בטורניר הזה. איטליה לא. זה כל מה שאמרתי מההתחלה.

12. Javier Zanetti Member

תפרוש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    בומסונג טוב מקנבארו ? סילבסטרה על זאמברוטה? עשה לי טובה

13. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

שים לב - לא אמרתי שבומסונג עדיף על קנאברו. אפשר להתווכח על זה, אבל אנחנו כבר ניגרר לדיונים על ההבדלים בין הליגה הצרפתית לאיטלקית וכו'. סילבסטרה בהחלט שחקן יותר טוב מזמברוטה, אני לא מבין מה הפליאה.

14. MATERAZZI Member

אפשר גם להתווכח מי יותר טוב אסולין או רונאלדו אז?
    אי אפשר להשוות בין הבלמים הלוו, קאנאברו טוב בהרבה!!!

15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, מאטרצי, אתה יודע מה - אני חוזר בי ממשהו שלא אמרתי. ניצחת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx .