מתקשה ליד השער

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏2/12/10.

1. yedidel Member

מאוד פשוט - בבלגיה מתחילים את יום העבודה ב9 ומסיימים ב18:00.
    בבלגיה יש לכל קבוצה מתקן אימונים ברמה גבוהה ואצטדיון כמו שצריך.
    בבלגיה הכדורגל מקצועני, בישראל - לא. זה ההבדלים.

ושהשחקנים הישראלים ימשיכו לקשקש על כמה "בלגיה זאת לא התקדמות" כדי לכסות על זה שגילו שם את החובבנות שלהם מאוד מהר.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא יודע, אפשר להגיד הרבה על הליגה הזאת, אבל יש לי עדיין את התחושה שלשחקן הרכב בליגה שלנו בקבוצה בכירה כמו מכבי חיפה והפועל תל אביב, יש סיכוי גדול יותר לצאת לאירופה מאשר שחקן שמשחק באופן קבע בהרכב בקבוצה בלגית. שוב, זאת התחושה שלי, וברדה רק מחזק אותה.

3. yedidel Member

אני לא רואה את איך רודפים אחרי יצחקי בליגות הבכירות בגלל שהוא משחק בארץ.

דרך אגב, בגלל שכל הדיון הזה עולה בשל ההצלחות של הפועל ת"א באירופה שגרמה לאנשים לחשוב שבאמת אנחנו לא פחות טובים, לקבוצות בבלגיה יש 12 הופעות בשלב הבתים של ליגת האלופות (פי 3 מאיתנו) שהתחילו הרבה לפני השיטה החדשה של פלאטיני.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני גם לא רואה איך יצחקי משחק בהפועל תל אביב או מכבי חיפה.
    בכוונה ציינתי את השתיים האלה כי מכבי כבר מזמן לא ממש קבוצה שמצליחה באירופה ושעוקבים אחריה.

5. riquelme1 Member

יצחקי יכול להשתלב בהפועל וחיפה, אבל לדעתי הוא אוברייטד, יש לו כשרון וטכניקה נדירה, אבל הוא לא סקורר מספיק, אגואיסט ולא ממש בטוח שיש לו את האופי להצליח באירופה כמו שכבר הוכח.

אלירן עטר למשל יכול להגיע רחוק הרבה יותר מימנו.

ובקשר להגיע לרמות הגבוהות מישראל ובלגיה, אין שום הבדל ואין פה חוקים, תלוי מי רואה אותך, איפה רואה אותך, וכמה מזל יש לך, את נאתכו קאזאן חטפה אחרי שסקאטים שלה ראו אותו בהופעות בליגהה האירופית.

הסיכוי שיראו אותך ויקחו אותך, תלוי גם במצב של הקבוצה שלך, אם הקבוצה שלך משחקת בליגת האלופות סיכויים גדולים יותר שיקחו אותך. זה בדיוק הסיבה למה עדיף לשחקן לשחק בהפועל ת''א ששיחקה העונה באלופות ולא בליגה הבלגית.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/10
  6. SeRgInHo Member

אברטון, טוונטה וסלטיק הגישו הצעות על בדרה שנדחו ע"י גנק. איך בדיוק בדרה מחזק את הטענות שלך, חרזי?
    לגבי נאתכו, הוא שחקן רוטציה. לא יותר לא פחות. לפעמים פותח בהרכב, לפעמים עולה מהספסל, לפעמים הוא בכלל לא משותף.

7. eran levy Member

חייבים להבין דבר בסיסי, החשוב ביותר לכל הדיון:
    שחקן שמגיע מליגות אירופיות לישראל (ולא, אני לא מדבר על הליגה האלבנית או הבוסנית) הוא שחקן שאין לו ביקוש בליגות האלו (מדוניאנין, פאביצ'ביץ', דה רידר, והדוגמאות רבות ומרובות). שחקנים מעל הממוצע של הליגה שלנו יכולים להשתמש בליגה כקרש קפיצה (דרק בואטנג למשל), אבל הם לא היו מגיעים לליגה שלנו אם היה להם ביקוש באירופה, וכשאני אומר "ביקוש" אני לא מתכוון לאיזו קבוצה עלומת שם שמציעה להם סכום מגוחך, כי יש מי שתשלם להם מאות אלפי דולרים בישראל. אז אם מדוניאנין כאן יש סיבה. החבר'ה בספרד לא מפנטזים על מזג האוויר הנוח והבנות היפות בארץ, הם מגיעים כי אין להם ברירה.

וחוץ מזה, מה אכפת לנו מה עושים הבלגים מחוץ לבלגיה? או הארגנטינאים? ומה אכפת לנו אם הזרים שמגיעים לארץ נכשלים? המטבע נפל בתעלה ויש מי שמעדיף לחפש אותו מתחת לפנס, לא בגלל שהוא שם אלא בגלל ששם יש אור. אותי לא מעניין מה עשה, עושה או יעשה קאנוטו, אותי מעניין מה עשו הישראלים, כך שלהביא כטיעון נגד לכשלון של הישראלים את הכשלון של הזרים בארץ זה די טיפשי.

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אם אברטון הציעה על ברדה והוא נשאר בגנק, אז הוא טיפש. כן, גם אם הקבוצה היא זו שסרבה.

9. JackSparrow Member

משחק אחרי אולימיפאקוס הם הציעו עליו 3.5 מיליון...

(כשהוא היה עם מכבי)

10. riquelme1 Member

בתור אחד שראה את מדוניאנין בויאדלויד בעונה שעברה, אני יכול להגיד לך שהוא בקלות יכל להגיע לקבוצת אמצע\תחתית בליגה הספרדית\איטלקית\אנגלית\גרמנית, או קבוצת צמרת בליגה הבלגית, הולנדית.

אולי לא היו הצעות, אבל מכבי חטפו אותו מהר ושילמו עליו לא מעט כסף.

דרך אגב, גם הליגה הבלגית היא קרש קפיצה לשחקנים, כמו למשל איבונוביץ' של סטאנדרט ליאז' שחתם בליברפול, גם ארבייטמן שחתם שם נסע לשם בשביל להגיע לליגה טובה יותר.

11. JackSparrow Member

מדוניאנין שחקן מצויין והוא הוכיח את זה בתחילת העונה, אבל הוא התחיל לזלזל ורואים את זה. וזו הסיבה שהוא בספסל... בכדי לתת לו סטירת לחי קטנה בכדי שיבין שאין צורך בלזלזל.

וכמו שאמרת, מדוניאנין יכול בקלות להיות שחקן בקבוצה אמצע טבלה בליגה הספרדית או אפילו האנגלית (למרות שלפי דעתי הוא לא יתאים לליגה האנגלית)

12. alexshw Member

הוא היה אמור להיות אחד הכשרונות הבאים של הכדורגל ההולנדי, אבל בגלל האופי הוא הדרדר לכאן.
    שום קבוצה רצינית באירופה לא תיקח שחקן כזה.

הוא סוג של מסודי. גרסה משופרת שלו אולי.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/10
  13. eran levy Member

אל תיעלב, אבל זה שאתה חושב שמדוניאנין שחקן לאמצע הליגה הספרדית זה לא מספיק טוב, כי אתה אדם אחד שרואה את השחקן בזמנים מסויימים, אין לך מושג אם הוא ממושמע, אם הוא מתאמן חזק, איך הוא מתאמן, איך הוא בזמני לחץ. זו דעתך האישית שמתנגשת עם המציאות בה הוא משחק בישראל.

ועל אותו משקל - דעת אוהד בלבד - אספר לך שמדוניאנין יירקב על הספסל בקבוצה בליגה השניה בגרמניה. מה שכן, הוא ירוויח שם טוב.

14. Charlton Member

תגיד לי אתה ליצן?
    ברק יצחקי לא סקורר? אני מציע שתבדוק כמה גולים הוא נתן בבית"ר..
    ואיך אתה יכול להגיד שעטר יותר יצליח ממנו באירופה שהוא לא סקורר כמוהו? עטר שחקן כישרוני, אבל הוא תמיד ישאר הטמבל מהשכונה שיעשה את התנועה המיותרת לימין ויהיה אגואיסט(איך אתה מייחס לברק שבגלל שהוא אגואיסט זה חלק מהסיבה שהוא לא יצליח באירופה בזמן שאתה רושם שלאלירן עטר יש יותר סיכוי להצליח אבל אתה כנראה לא רואה את אלירן משחק ולא יודע שהבן אדם הוא האמא של אגואיסטים!!

ולפני שאתה ממהר לדבר על חוסר ההצלחה של ברק אתה מוזמן להביט על שחקן מאוד מוכשר מהקבוצה שלך שכבר יצא לבלגיה וחזר עם הזנב בין הרגליים.

15. alexshw Member

יצחקי יכל לתת הרבה יותר גולים. הוא באמת מחמיצן גדול מאוד.