מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדינת ישראל במצב החוץ הגרוע שלה כנראה מאז הקמתה, על מה אתה מדבר?
    ראש הממשלה הוא אדם לא רצוי אפילו במדינות כמו אנגליה. צרפת מצדיקה את הצו של האג. גרמניה מסתייגת מאיתנו.
    אנחנו בדרך להקמה של מדינה פלסטינית בתמיכה רחבה של אירופה והמערב - זה בזכות יחסי החוץ הנהדרים שלנו?

להגיד שמדינת ישראל עושה מספיק ביחסי החוץ - זה פחות או יותר כמו לטעון שאלגרי עושה מספיק כדי לשחק כדורגל אטרקטיבי

2. italiano Member

אנחנו בבידוד מדיני,
    הצבא מפסיד,
    הכלכלה קורסת,
    על סף דיקטטורה,

תבהלה!!!

3. VAR Member

אם יחפשו אותך בנרות, ימצאו. אין מה לעשות נגד זה. למה אתה חושב שהם מתחבאים מאחורי אזרחים ושולחים ילדים בגיל קרי לילה להילחם? כי לא משנה מה יקרה, יהיה קל מאוד לביים את זה כאילו מדובר בפשע מלחמה.

לחשוב שמדובר פה במשחק הוגן וישראל רק צריכה לנהוג בחכמה כדי לצאת מזה נקייה - זה לחיות באשליות. זה כמו להאמין שמנצ'סטר סיטי לא עברה על הפייר פליי וכל האליפויות שלה כשרות.

מזכיר שדו"ח גולדסטון עסק במבצע עופרת יצוקה בהנהגתו של אהוד פאקינג אולמרט, האיש שהיה מוכן לחלק את פאקינג ירושלים. מה זה בכלל רלוונטי מי ראש הממשלה ואיך הוא מגיב לטרור מעזה?

4. DRORIKO Member

הכל שאלה של על איזה חצי כוס אתה בוחר להסתכל. אני יכול להגיד באותה מידה שאנחנו נמצאים במלחמה א-סימטרית, שמראש אתה נמצא בה בנחיתות הסברתית, בטח ובטח כשיש הרבה יותר מוסלמים באירופה מאשר יהודים. זה היה ברור לכל ילד בין 8 שהאשראי על שבת השחורה יגמר תוך חודשיים. ועדיין אתה כבר 7 חודשים אחרי ועדיין נלחם כמו גדול, כשארה״ב נותנת לך את ה-OK ושמדינות מערב אירופה נושכות שפתיים כי הן שפוטות של ארה״ב.

אגב אנחנו לא בדרך להקמה של שום מדינה פלסטינית. זה שכמה מדינות החליטו להכיר במדינה פלסטינית זה לא יותר מאקט הצהרתי. סרביה וצ׳כיה כבר שנים מכירות במדינה פלסטינית ואלה שתיים מהמדינות הכי ידידותיות לישראל. ארה״ב, ששוב אני חוזר אליה כי היא הקודקוד של הכל, אומרת שמדינה פלסטינית תוקם רק במשא ומתן ולא באופן חד צדדי. אז אני לא מבין מאיפה הסקת שאוטוטו הולכים להנחית עלינו מדינה פלסטינית.

5. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם חולה סופני יכול להסתכל על חצי הכוס המלאה. זה אומר שהוא במצב פיזי מצוין?

בניגוד לשר היהדות איטליאנו, אני לא רואה בכלל טלוויזיה ולכן לא קשור לערוצים האלה.
    המציאות מורכבת, זה שאנחנו לא במצב טוב לא אומר שאנחנו על סף חדלון, זה שאנחנו הורגים מחבלים לא אומר שאנחנו פסע מנצחון.

להתעלם מארועים שקורים במציאות רק כי הם לא מתאימים למנהיג הכת. זו הבעיה

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

7. italiano Member

הם לא שווים את קצה הציפורן של החיילים הנפלאים שלנו.

נמאס כבר מה"מוסריות" הלוזרית ועל חשבון חיי חיילי צה"ל הזאת.

8. DRORIKO Member

https://rotter.net/forum/scoops1/850657.shtml

א.זה שקר. ברגע שהשמדנו להם כמעט את כל מפעלי יצור הנשק וברגע שאנחנו הולכים וכובשים את ציר פילדלפי עזה למעשה הופכת למה שמכונה בריכה סגורה. כלומר שמחבלים יכול לנוע ממקום למקום, מה שיוצר אשליה של חידוש הכח, אבל היכולות של הארגון הולכות ונגרעות מיום ליום.
    ב.ונניח וזה היה נכון. הפתרון זה לצאת מהרצועה כשהחמאס עדיין שולט שם? זה מה שימנע את חידוש הכח שלו?

9. italiano Member

אני חושב שהוא התכוון לפעילים.
    הם מגייסים כל מי שהם רק יכולים מאז תחילת המלחמה כולל נערים.

10. DRORIKO Member

הסיפור האמיתי פה זה הנשק הכבד. הרקטות, הפצמרים, ה-RPG, הרחפנים. זה בעצם השובר שיוויון שהופך את חמאס מסתם חמולות למיני-צבא. גם ברגע שאתה מחסל המון מפקדים, בכירים יותר ופחות, הארגון מאבד הרבה ידע וניסיון, גיוס ילדים לא מחפה על זה. גם באיו״ש מגייסים כל הזמן ילדים לטרור, אז מה?

11. italiano Member

צה"ל הרג חייל מצרי אחרי חילופי אש במעבר רפיח.

איזה חגיגה תהיה עכשיו.

12. italiano Member

דובר צה"ל:

מנגנון התחקור המטכ"לי יתחקר את תקיפת צה"ל אמש ברפיח

הפרקליטה הצבאית הראשית, האלופה יפעת תומר ירושלמי, הנחתה את מנגנון התחקור המטכ״לי לתחקר את התקיפה ברפיח.

אמש (א') כלי טיס תקף יעדי טרור משמעותיים ברפיח, בהם בכירים במטה הגדה של ארגון הטרור חמאס, שהכווינו פיגועים של פעילי חמאס ביהודה ושומרון וביצעו פיגועים רצחניים כנגד אזרחי מדינת ישראל. התקיפה התבצעה על בסיס מידע מודיעיני מקדים על המצאותם של המחבלים במקום.

טרם התקיפה ננקטו צעדים רבים על מנת לצמצם את הסיכוי לפגיעה בבלתי מעורבים, הכוללים בדיקת חוזי מהאוויר, שימוש בחימוש מדויק ומידע מודיעיני נוסף, שעל בסיסם הוערך כי לא צפוי היה להיגרם נזק לאזרחים בלתי מעורבים.

כמו כן, התקיפה לא בוצעה במרחב ההומניטרי באל מוואסי, אליו צה"ל קרא לאוכלוסייה להתפנות.

האירוע מתוחקר על ידי מנגנון התחקור המטכ״לי, גוף עצמאי שאחראי על בחינת אירועים חריגים בלחימה. המנגנון מתחקר את הנסיבות למותם של אזרחים במרחב התקיפה. צה״ל מצר על כל פגיעה בבלתי מעורבים במסגרת הלחימה.

כך מתנהל צבא שלא רוצה להביס את האויב, מפחד מהצל של עצמו ומבוהל ממה יגידו בעולם.

13. Bitcoin Member

זה התנהלות שהצבא אשם בה? מעניין.

לנושא אחר בעניין אחר, אני כן רואה שהלחץ מכל הכיוונים לסיים את המלחמה עולה, אני פשוט לא משוכנע שזה הדבר הנכון לעשות.

14. alexshw Member

מה התכלית הצבאית במלחמה הנוכחית? מה הכלכלית?

15. Lebron Member

זה המבחן הגדול של הממשלה.
    הם התחייבו בפני הציבור ללכת עד הסוף. זאת הייתה המדיניות שבה הם בחרו. עכשיו הם צריכים להתמודד עם לחץ בינלאומי כבד שישראל לא התמודדה איתו מעולם, כנראה שבלי גנץ.

צריך לזכור שכל הסיטואציה הזאת שאנחנו נמצאים בה כבר למילה מ-7 חודשים היא חסרת תקדים.
    עם המון אירועים נפיצים, כמו זה ברפיח.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 3, אורחים: 7)

1. DRORIKO
  2. Scouser