מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. DRORIKO Member

2. Bitcoin Member

מדהים איך הערבים תמיד תוקפים ואז צועקים פוס משחק

Cup of Tea אוהב/ת את זה.
  3. yonmu Member

אם חזרת המומ זה בעקבות הסרטון - זה מביך מאוד.
    אפילו הממשלה הנוכחית לא עד כדי כך מביכה.

ייתכן שחמאס הראו נכונות להתגמש ביחס להפסקת המלחמה.
    מצד שני, ייתכן שהמומ מתוכנן רק לאחר שנשתלט על ציר פילדלפי, ואז בזמן הפסקת האש יעשו שם העבודות הנחוצות. לפי הדיווחים על כמות המנהרות נשמע שיש שם המון עבודה שהיא לא לחימה, גם לסתום את הנוכחיות וגם לחסום לעתיד.

נ.ב. אני באמת סקרן: מישהו יודע אם יש ערך חדשני במנהרות של חמאס? כלומר זה סתם להשתמש בטכנולוגיה קימת פשוט בצורה טרוריסטית, או שהם באמת עשו שם דברים מיוחדים?

4. DRORIKO Member

אני נותן פה הערכה שלי. המנהרות מיועדות לשני דברים: 1.מחבוא לסינוואר ודף, שלהבדיל מבונקר רגיל גם יכולים לנוע ממקום למקום בהתאם לתנועת הכוחות שלנו. 2.פתחים נסתרים שדרכיהם המחבלים מגיחים בשביל לפגוע בכוחות שלנו.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני שומע מיותר מדי אנשים בחו"ל שסרטון התצפיתניות שפורסם אתמול כולל תרגומים לא נכונים של דברים שנאמרו בערבית על ידי מחבלי חמאס (כמו ההתייחסות לחיילות ככאלה שאפשר להכניס להיריון). לא ברור לי על מי אנחנו חושבים שאנחנו עובדים.

6. DRORIKO Member

https://rotter.net/forum/scoops1/850151.shtml

לך חפש מי יזיין אותך יא מפגר. הקונספציה שלך כבר עלתה לנו במספיק הרוגים, לא רוצים לשמוע אותך יותר, תתעסק בעבודה שלך ועזוב אותנו בשקט.

7. italiano Member

וההדלפה הזאת מאוד תעזור להגיע לעסקת חטופים. החמאס בטוח יתפשר אחרי שיקרא את זה.

ה' יעזור.

8. Cup of Tea Liverpool, UK

ברק רביד מנסה לסנדל את ישראל טייק #1654.
    תקשורת 'שעושה את העבודה שלה' זה לא תמיד דבר טוב, לתשומת לב מי שצריך לשים לב.

9. DRORIKO Member

אני מקווה שביבי יהיה מספיק חזק בשביל לימוד מול הקנוניה השמאלנית הזאת של הצבא-ארה״ב-התקשורת. זאת אותה קנוניה בדיוק שגררה אותו לשביעי באוקטובר.

10. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה היום בחודש שביבי הוא קורבן תמים?
    מערכת הבטחון שהוא מינה את כל הבכירים שלה במשך שנים עשתה לו דווקא?
    התקשורת שלא מחליטה על כלום העבירה חוקים?

זאת בדיוק ההתקרבות שצריך להפסיק איתה

Jese, Bitcoin ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  11. DRORIKO Member

כל בכירי הצבא להוציא ירון פינקלמן מונו בתקופת בנט-לפיד. אבל עזוב את זה. מי שאשם במדיניות ההכלה מול החמאס זה האמריקאים שרוצים שקט במזרח התיכון ולא רוצים ״מלחמות מיותרות״. נתניהו רמז על זה באחת ממסיבות העיתונאיות, למרות שלא אמר את זה מפורשות כדי לא להעמיק עוד יותר את השבר עם האמריקאים. למה אתה חושב שהם דחפו לנו כל כל הרבה כיפות ברזל? הרי עם אותו כסף היו יכולים להביא לנו יותר טילים, יותר מטוסים, יותר תותחים, יותר טנקים. יוצר מה שאתה רוצה. התשובה ברורה-הם רצו שכשיהיה סבב טילים הנזק שיגרם לעורף יהיה מינימלי, ולישראל לא תהיה הצדקה לפתוח במלחמה נגד חמאס.

אם נחזור לימינו, נתניהו אמנם היה אחראי לקונספציה, אבל הוא התפכח ממנה, וחלק מההתפכחות הזאת זה להבין שהיחסים בינינו לבין האמריקאים הרבה פעמים מנוגדים ושלא צריך כל הזמן להגיד להם כן. החונטה הצבאית לא התפכחה מהקונספציה, מבחינתה כל מה שהדוד סם הוא קדוש. וככה אתה רואה חוצפן כמו הרצי הלוי שבמקום להתפטר עוד מייעץ לממשלה להשאר באותה קונספציה שהובילה אותה לשביעי באוקטובר. במקרה שמעתי היום את דובר צה״ל הלא רשמי ניר דבורי. הוא אומר שם שצריך להביא את הפת״ח לעזה כי מה שהכי מאיים על סינוואר זה שיבוא מישהו אחר. אתה מבין? אותו צה״ל שלא ידע איך עובד הראש של סינוואר לפני השביעי באוקטובר, שחשב שהוא מורתע, עדיין חושב שהוא יודע איך עובד הראש שלו.

יצא לי קצת ארוך אבל היה חשוב לי שיבינו איך המשולש הזה צה״ל-אמריקאים-תקשורת עובד

12. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנסה להיות קונקרטי:

1. ממשלת בנט לפיד שהייתה פה דקה וחצי - אתה טוען שבתקופתה ורק בתקופתה חמאס צבר את כלל הונו הכלכלי? את כל ההכשרות הצבאיות? חפר את כל המנהרות? התאמן באיראן? תכנן את ה7.10 - הכל בעצם קרה בממשלת בנט לפיד? עד דקה לפני הוא היה מורתע?
    אם זה מה שאתה מאמין בו - אני חושב שאין לנו מה להמשיך לדבר.
    אם אתה מבין שזה לא המצב - אז מה הטעם לחזור לזה בכלל? קונספציה שביבי הוא האבא שלה והוא הזין אותה פה מספר דו ספרתי של שנים. מי מנהל את ישראל מאז ההתנתקות בדיוק?
    2. אז צהל-התקשורת-ארהב הם האויב? כל מה שמעניין אותם זה? מה? מה בדיוק אתה רוצה להגיד פה?
    3. להרצי הלוי יש אחריות גדולה מאוד ב7.10 - אבל הקונספציה היא לא שלו, הוא לא הגה אותה.

מצחיק איך אנשים יכולים לחשוב שאלופים בצה״ל ואנשים עם קריירה בטחונית של עשרות שנים במערכות הבטחון הם טמבלים גמורים, או שמאלנים בוגדים, אבל המילואימניק שאני מכיר דרך דוד של אבא של המוכר פלאפל שלי - הוא החכם באדם ויודע הכל, למרות שהוא ירד מקרבי להיות טבח עוד בסדיר ובמילואים הוא מוריד אבק מנגמשים.

צהל מדהים מרמת החפש עד תת אלוף - אבל אז כולם שמאלנים בוגדים שלא מבינים כלום בבטחון.
    איזה סרטים יש לכם בראש אלוהים. כל שקל שאתם משלמים לנטפליקס זה בזבוז.

Bitcoin ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  13. DRORIKO Member

@Bianconeri
    מה הקשר קריירה בטחונית של עשרות שנים? הבעיה פה כשאנשי צבא גולשים מבטחון, שזה תחום ההתמחות שלהם, למדינאות שזה תחום שאין להם בו יתרון על אותו מוכר פלאפל. הרי היה זה מצביא מעוטר שחתם על הסכם אוסלו, היה זה מצביא מעוטר שברח מלבנון, היה זה מצביא מעוטר שעשה את ההתנתקות. רזומה צבאי לא בהכרח מעיד על תבונה מדינית, בטח בטח כשההשקפה שלך לא מגיע מתוך חשיבה נקיה אלא מתוך פוזיציה פוליטית, בטח ובטח כשבצבא יש חשיבת יחד ואסור להביע דעות אחרות.

או במילים אחרות שהרצי הלוי יתעסק נטו בלהרוג מחבלים, זה התפקיד שלו. שלא יחלק עצות בנושאים שלא בתחומו ובטח ובטח שלא יעשה יד אחת עם גנץ וגלנט כדי להפעיל לחץ על ביבי.

14. italiano Member

למה גנרל לא יכול להיות אידיוט גמור ולמה הוא בהכרח יותר חכם ממוכר פלאפל, נניח?

צה"ל הוא גוף רקוב ומסואב שלא מקדם אנשים מסוימים ע"פ כישורים וביצועים אלא ע"פ דעות ויישור קו למערכת.
    יוצא מצב שיש מפקדי שטח נפלאים וגנרלים מטומטמים ופחדנים.

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרצי הלוי הוא לא פיון. הוא הרמטכ"ל. והוא יודע היטב שמלחמות ומהלכים צבאיים הם בסופו של דבר אמצעי להגיע להסדרה מדינית וטובה יותר עבור המדינה. אם הוא רואה שהוא מופעל בצורה קלוקלת רק כדי להמשיך להילחם ובלי שום אופק, תוכנית או מטרה מדינית, זו לא רק זכותו אלא חובתו לציין את זה לכל הפחות בדיונים שבהם הוא משתתף.

גם אם יש אנשים שמתאים להם שהוא יסתום את הפה פשוט בגלל שדעתו לא תואמת לדעתם.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 4, אורחים: 10)

1. yonmu
  2. SerieA
  3. Bianconeri