מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. Lebron Member

ממש הישג גדול להילחם בחמאס 7 חודשים אנד קאונטינג כשהדרך ליעד עדיין ארוכה כי גם אחרי רפיח תצטרך שוב לחזור לנקות את הרצועה איפה שכבר היית ובמקביל להיסגר על עצמך אם אתה נשאר לשלוט בשטח או לא, כי אם לא חמאס יישאר.
    הרי את האפשרות של הכנסת גורם אחר שיסכים להיכנס כבר פסלו.

אניי הייתי בטוח שנהיה בעמדה אחרת אחרי 7 חודשים.
    אז סלח לי אם אני לא מתלהב מהישגיה הנפלאים של הממשלה.

2. DRORIKO Member

הדיון פה על המעמד הבינלאומי של ישראל

3. Lebron Member

זה אירוע מתגלגל שעדיין בעיצומו.

אנחנו עדיין לא יודעים בודאות לאן זה ילך, אם גנץ פורש עוד מעט מהממשלה כמו שהבטיח עם האליטימטום המביך שלו, התמרון של ממשלת הימין על מלא בלי גנץ כשכפ"ץ, מבחינה בינלאומית יהיה קשה יותר.

בוא נראה איך יעברו את כל הסחף הזה.
    מקווה מאוד שהוא יבלם. אתגר גדול עומד בפני הממשלה הזאת, במיוחד אחרי פרישת גנץ הצפויה.

4. DRORIKO Member

מקווה ומאמין שזה יבלם. אגב הכרה במדינה פלסטינית זה עניין הצהרתי ולא מעבר. סרביה וצ׳כיה כבר שנים מכירות במדינה פלסטינית ואנחנו ביחסים מצויינים איתן.

5. Lebron Member

אחלה, גם אני מקווה. לא בגלל שאכפת לי מהממשלה המחורבנת הזאת, כי מצב בינלאומי רע פוגע בכולנו, ואני יודע שמדובר במלחמה צודקת של אין ברירה.

מה אם זה לא יבלם? תהיה מוכן להודות שיכולת התמרון המדיני של הממשלה שבחרת פוגעת בנו?

6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO @italiano @Cup of Tea

מגיב לשלושתכם ביחד למרות שלא כל ההודעות היו עם אותו מסר בהכרח.

שימו לב שאתם מגיבים לא לגופו של עניין ונעלבים ברמה האישית. גם קצת מתקרבנים.

לגבי המלחמה - יקח זמן - אין ספק, התגובה שלי כלל לא עסקה בזה.
    טענתי פה כמה טענות:
    1. יקח זמן להשלים את המשימה הצבאית.
    2. דעת הקהל העולמית אינה מוטת מספרים ועובדות, אלא טרנדים ו׳מרקטינג׳
    3. ישראל הזניחה את הנושא הזה(הסברה + משרד החוץ) שנים ולכן נמצאת בפיגור גדול בעלת השלכות מדיניות קשות כבר עכשיו
    4. הטקטיקה העלובה שמנסה הממשלה היא להתקרבן בחזרה חזק יותר מהפלסטינים- וזה כמובן לא עובד.

רוצים להתייחס? תתייחסו לעניין.
    לא יכולים להתמודד עם טענות לוגיות כמו כל פעם?(במיוחד איטליאנו) - שחררו אותי.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  7. Cup of Tea Liverpool, UK

@Bianconeri
    אז אם לא כל ההודעות היו עם אותו המסר, אז להתייחס לכולם יחד זה לא להגיב לעניינו של דבר - אלא לנסר פינות איפה שצריך ולהתנהג כפוליטיקאי ולענות לאנשים שאתה מרגיש שנמצאים מנגד ולא לטיעונים עצמם. אני אישית לא מרגיש שקיבלתי תשובה (ברור שלא ציפיתי לתכנית סדורה, אבל לפחות איזה קו מחשבה שלא מבוצע היום במצב הקיים).
    אז תשובה לדברים:
    קודם כל, לא רואה איפה התקרבנתי. אבל אולי זה לא היה כלפי.
    1. לא טענתי אחרת
    2. בטווח הקצר/מיידי - כן. בטווח הארוך, לא בטוח שלרוב האנשים מספיק אכפת וגם רוב הממשלות מספיק חזקות בשביל להתנהג לפי עובדות (יש קרדיט לפעולות) ולא לפי הרגש. אין שינוי משמעותי גם אם הממשלות היותר פרוגרסיביות באירופה ממשיכות להיות ככה.
    3. חד משמעית מסכים.
    4. לא חושב שהם מנסים להתקרבן יותר, אבל מסכים שמה שנעשה ספציפית בדברים האלה לא נראה שמניב תוצאות.

התייחסתי לעניין?
    אז אשמח לאיזה קו מחשבה לפחות לגבי מה כ"כ לא בסדר ואיך היית מונע בדרך שלא נעשית כרגע את מרחץ הדמים הבא.
    אני גם הייתי מפנה את הממשלה הזאת, רק הבעיה שיש אולי ממשלה אחת אחרת שצריך לבחור עם פינצטה שלא תמכור את מה שנשאר מהמדינה לארה"ב (שתקועה בתיאוריית הגזע הקריטית והחבר'ה של אובמה שמחכים לרסק את ישראל) בתמורה ל"הגנה מטילים" שלא יעזרו במאומה כשכל מדינות ערב יפרצו לפה (וזה כבר קרה בעבר, חלאס למלחמות קיום, אנשים רוצים לחיות).

8. Bitcoin Member

למה אתה מתכוון כשאתה אומר שהממשלה מתקרבנת ובאיזו אסטרטגיה אתה היית משתמש בהסברה?

9. yonmu Member

הזירה הדיפלומטית הרבה פחות חשובה ממה שעושים ממנה. התלות של ישראל היא ארה"ב, כלומר נשיא ארה"ב, כלומר ביידן או טראמפ.
    אחד מהם פועל לפי אינטרסים פוליטיים עכשוויים, האחר פועל בצורה לא נורמטיבית.
    לדבר על דיפלומטיה מוצלחת בסגנון בנט זה נחמד ושאפו למי שעושה את זה וכדאי להמשיך, אבל זה לא פני המלחמה.

במלחמה עצמה, עם כל הביקורת, צהל מתקדם לא רע:
    1. עיקר הכוח הלוחם של החמאס מושמד - ההערכות המינימליות מדברות על שליש הרוגים, כלומר בערך עוד שליש פצועים ויש גם עצורים.
    2. ההשתלטות על ציר פילדלפי כמעט הושלמה - הקמת קו מוצבים ומכשול תת-קרקעי שם תמנע מחמאס להתחמש מחדש.
    3. לחזור לאותן נקודות מרגיש רפטטיבי ומיותר, אבל המאבק הוא לא על טריטוריה אלא מול אנשים.
    4. בתוך פחות מחודש סביר להניח שישראל תוכל להציב קווים חדשים: פילדלפי, רצועת בטחון לתוך עזה ממזרח ומצפון, וציר נצרים (ובים כמובן).
    בסך הכל עזה תשלם מחיר טריטוריאלי, והנוכחות הצהלית תהיה נוחה יותר.

כן כדאי כבר להתקדם לממשלה שתקבל את אמון הציבור ותוכל לתכנן לטווח הארוך.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  10. DRORIKO Member

מה זה להודות? אני הראשון פה, הראשון, שכתב שהאמפתיה לתושבי העוטף תתחלף באמפתיה לתושבי עזה ואז אנחנו נהיה במצב בעייתי. כבר אז חזיתי את מה שקורה היום אז על מה אני צריך ״להודות״? סך הכל הממשלה מתנהלת טוב מאד מבחינה דיפלומטית בהתאם לנסיבות. אנשים קצת שכחו אבל ארה״ב נתנה לנו דד ליין לסיים את המלחמה ב-1.1.2014. אנחנו כבר ב-22.5.

11. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Cup of Tea
    הסיבה שאיחדתי הייתה כי כל השיח עצמו היה סביב נושא ההסברה/יחסי חוץ ולא סביב הלחימה עצמה בכלל או הפתרון הפרקטי.

אכן לא התכוונתי אליך בהתקרבנות, ניסיתי להעביר את הנקודה על נושא יחסי החוץ וההסברה.

לגבי הנקודה שלך - מה הייתי עושה בשטח? צהל יודע יותר טוב ממני ואין לי ביקורת על הלימה מלבד על ריבוי הדוצים שאני חושב שיכול להיות קטן יותר ולא צריך להתייחס אליו כגזירה משמיים.

במישור המדיני שקשור להסברה גם(אולי יענה גם ל @Bitcoin) - הייתי מנסה לקרב אליי מדינות נוספות ופועל אקטיבית גם הצהרתית למען ׳העתיד׳

למשל - ביבי הצהיר אתמול או שלשום שהוא כן בכיוון של קואליציה של מדינות יחד עם שליטה אזרחית פלסטינית. הייתי מהשניה הראשונה מציע את זה ועובד על למתג את עצמי כמי שדואג לעתיד העם הפלסטיני.
    אם זה יצליח - הרווחתי כי יצרתי פה פתרון שכולם טענו שהוא חלום.
    אם לא יצליח - אוכל להגיד כמה ניסיתי, וכמה העולם לא מוכן לעזור ובלה בלה בלה.

בכל נושא הייתי מנסה לעשות את זה בגדול, להיות ערמומי ולייצר מצב שבו אני מציע ויוזם כיוון טוב יותר.
    הייתי גם מצהיר בפועל על מדינה פלסטינית אבל מסייג את זה מספיק כדי לגרום למסמוס.
    נותן לערבים להיות אלה שמסרבים לתנאים על במת העולם.

זו טקטיקה שביבי עצמו נהג בה לא מעט שנים בעברו כשעוד היה איתנו. לא המצאתי את הגלגל.
    יוזמה, תחבולה וערמומיות - גם באיזורים הדיפלומטיים.

לתת לערבים להכשל לבד. הם הרי היו נכשלים בסוף.

Bitcoin אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

@Bianconeri
    זה מה שביבי עשה בתקופת אובמה, מנאום בר אילן דרך הקפאת הבניה ועד הצבת התנאי שהפלסטינים יכירו בישראל כמדינה יהודית. אז אותו אתה בטח שלא צריך ללמד על ערמומיות. למה הוא לא עושה את זה עכשיו? אולי בגלל השותפות הקואליציוניות ואולי כי הוא מרגיש שרוב הציבור חושב שפתח=חמאס.

עריכה:טוב עכשיו אני רואה שכתבת את זה. כנראה בגלל עייפות לא היה לי כח לקרוא עד הסוף(לא בגללך חלילה, בגללי)

13. Cup of Tea Liverpool, UK

אז אין ביקורת על הלחימה מעבר לדו"צים, אוקיי סבבה.
    לגבי שאר הפסקאות שנוגעות למישור ההסברה - ספציפית ביבי וסביבתו (ואי אפשר להגיד שאני מעריץ שלו) עובדים על העניין של הקואליציה לניהול עזה כבר לפחות 3-5 שנים מבחינה רעיונית (מעבר לזה אני לא יודע מה אפשר לדעת), שמעתי על זה כבר אז לפני כמה שנים מ-2 אנשים שחיים פוליטיקה איזורית 24/7. זה משהו שקשור לנורמליזציה עם סעודיה והצינורות שרוצים להעביר מהמזרח דרכם ודרכנו לאירופה - וזה יכול למוטט את ציר הרשע כלכלית, יש הטוענים שהפלסטינים הבינו שהם הופכים להיות לא רלוונטים תוך כמה חודשים/שנה ולאיראן גם לא באמת מספיק אכפת מהם ובגלל זה תקפו לבד ב7/10 על אף שכנראה תוכנן משהו גדול יותר.
    אני חושב אפילו שדיברנו על זה כבר.

14. DRORIKO Member

שאני אבין, ביבי מחזיר את המשא ומתן בגלל סרטון של 2 דקות בטלוויזיה? הוא עד כדי כך פופוליסט חדל אישים?

https://rotter.net/forum/scoops1/850060.shtml

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מודה שאני לא ממש מבין איך אפשר להחזיר את המשא ומתן אם בפועל הדרישה של חאמס היא הפסקת הלחימה וביבי הדגיש שכל עוד זה התנאי לא תהיה עסקה / משא ומתן.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 3, אורחים: 7)

1. VAR
  2. Scouser
  3. SaSa