משחקי הימורים: טוטו, ווינר, מאצ' וכל היתר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏18/11/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

גרגמל, אם זה היה כל כך פשוט זה לא היה קיים. המועצה להימורים בספורט מרוויחה מיליונים של שקלים, אז סמוך עליהם, הם יודעים מה הם עושים, הרוב מפסיד, ומי שמרוויח יפסיד יותר מזה במצטבר.

יוגב, אתה יכול להסביר מה זה צמצומים? שמעתי את המונח הזה פעם אבל לא הבנתי מה זה אומר.

2. בית"רי מלידה Member

מצמצם לך את התקציב השבועי....

3. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום במקרה הייתי מחוץ לקיבוץ אז שלחתי טוטו, אבל לא ברור לי הקטע של הכפולים
    אם מישהו יכול לפרט קצת על העניין, כמה מותר בטור, תשלום וכו'
    תודה
    ד"א שלחתי 3 טורים, שניים עם המצלות אחד על עיוור, מאמינה שיהיה לי ביחד ב3 הטורים משהו כמו 10 נכונים....

4. גרגמל Member

רקובה לא נעים לי אחי אבל זה די חור בהשכלה לא לדעת את זה!
    בכל מיקרה אני יסביר לך וגם למי שעוד שאל פה על איך הולך כל העניין של הכפולים משולשים.. ממש לא מסובך.

אז ככה..
    יש לנו 16 משחקים בטוטו.. הסיכוי לזכות עם אתה שולח טור אחד בודד הוא 1 ל 43 מיליון.. עכשיו אחרי שאתה עושה את זה ביחד עם הגיון של משחקים. ודברים כאלה.. ומבסס את זה מעט הסיכוי הופך ל1 ל8 מיליון בערך.. ואז אתה שולחים הרבה טורים (שזה בעצם הכפולים והמשולשים)... ומביא הסיכוי שלך בדר"כ למשהו כמו 1 למ100000... (כלומר בן אדם 1 מתוך 100000 איש ששולחים יזכה לא טור אחד מתוך 1000000... כי מאה אלף איש שולחים בערך 8 מיליון טורים)

אוקי נעבור להסבר..
    יש לנו את הטור הבסיסי שאומר למלאות 16 ניחשוים נכונים.. אחרי שממלאים את זה מחזקים אותו.. כלומר לוקחים את המשחקים שאתם לא בטוחים לגבי התוצאות שלהם (משחקים שהם לא באנקרים) ושמים מלבד האיקס (נגיד) גם 1... ואז בשתי המיקרים אתם תופסים..

למה בעצם הטוטו עושה את הדבר הזה.. כי זה בדיוק אותו דבר.. אני יכול לשלוח 2 טורים זהים באחד מהם לשים במשחק מספר 1.. 1 ובטור השני משחק מס' 1 לשים 2 ואז זה כמו כפול.. בקיצור ככה זה ממשיך לגבי כפולים משולשים וכו'..

עכשיו... המחירים של כל הדברים האלה כתובים בדף של המשחקים.. (הירוק) שמה בצד בקטן יש טבלה.. כתוב בה תשים ככה משולשים.. וככה כפולים.. זה שווה כמו למלא ככה וככה טורים... וזה עולה ככה.. (המחיר זהה בדיוק לעם היינו שולחים את זה בטורים רגילים..)

לדוגמא:
    2 משולשים.. ו4 כפולים.. שווה ל144 טור.. העלות של זה היא 360 ש"ח (144*2.5 ש"ח).

אוקי עכשיו מה זה בעצם מצומצם...
    אוקי בו נכניס עכשיו שתי מושגים חדשים.
    1. כפול חי - לפני צימצום
    2. כפול מת - אחרי צימצום

יש אנשים שממלאים טוטו סומכים בעיקר על מזל (או לפחות אומרים שכדי לזכות חייב הרבה מזל).. הם ממלאים נניח.. 2 משולשים - חי .. ו4 כפולים - חי.. ורואים שזה יצא להם 360 שקל.. זה יקר להם.. ואז מצמצמים..
    פשוט מכניסים את הטופס למחשב הוא באופן מתחיל לסדר את כל הכפולים והמשולשים בצורה שונה.. אתה אומר כמה אתה מוכן לשלם (נניח 40 שקל..) הוא עושה חישוב של 40 שקל 16 טורים.. הוא מתחיל לפצל את כל הכפולים לבד בין הטורים.. ואז אתה מקבל טור שניראה ככה..

כל הבאנקרים שלך נשארים ואיפה שיש כפול.. פעם זה יהיה איקס פעם יהיה שתיים.. וכל פעם זה הייה בשילוב עם דברים אחרים ממקומות אחרים שהם מלאת..
    ובעצם המחשב מוריד לך מ144 טורים ל16 טורים שרצית (הוא מצמצם לך)..
    הסיכוי שלך לזכות אחרי צימצום כזה יורד בהרבה..
    יכול להיות שאתה תביא 16 לפני צימצום ואחרי צימצום ישאר לך רק 13 או 14.. בגלל שפה הוא נתן 2 ולא איקס ופה הוא נתן 2 ואיקס ומשהו אחר ברח..

מקווה שהבנת עם לא תגיד לי מה לא הבנת ננסה להסביר שוב.

נ.ב
    אחרי צימצום כל הכפולים והמשולשים נחשבים למתים.. כי יכול להיות שאתה מביא אותם בטופס לפני צימצום ואחרי זה הם בורחים לך..

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/04
    Sir Alex אוהב/ת את זה.
  5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואלה, החכמתי, החור בהשכלה נסגר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    אז לפי ההסבר שלך טור עם כפול אחד עולה כמו שני טורים. אבל אם נניח אני עושה טור אחד עם כפול (נניח 1X), ומצמצם אותו (בכוונה לקחתי טור אחד שיהיה קל להסביר), אז הוא יוצר לי שני טורים, פעם אחת עם 1 ופעם אחת עם X ואז יוצא ששלחתי שני טורים, אז מה חסכתי לעצמי? רק הרסתי את הסיכוי לתפוס 16.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/04
  6. יוגב אסולין Guest

אחחח גל.. אתה מאכזב אותי..

ממתי אפשר לצמצם 1???

נעזוב את זה שהמינימום לשלוח עם כפולים זה 3.. שזה 8 טורים..

חוץ מ1 אתה יכול לצמצם ולפי מה שאתה הראת אתה לא הרסת שום סיכוי ל16...
    כי זה או הטור הזה תופס או זה תופס.. מה שהרסת זה שיהיה סיכוי לזכות בשתיהם במקביל (דבר שלעולם לא יכול ליקרות).

אני יתן לך דוגמא..
    טור עם 2 כפולים...
    משחק
    1. X 1
    2. 2 1
    3. 1
    4. 1
    וכו'.. עד 16.. אוקי..

כרגע מה שעשיתי פה זה כמו לשלוח 4 טורים.. (2 בחזקת..2)
    זה אומר שאתה יכול להרכיב הרבה צורות.. שונות של טורים בעזרת זה.. ולכן זה כמו לשלוח 4 טורים

טור 1...
    1. 1
    2. 2

טור 2...
    1. 1
    2. 1

טור 3...
    1. X
    2. 2

טור 4...
    1. X
    2. 1

אוקי יש לנו רק 4.. אפשרויות.. עכשיו דבר כזה עולה 10 שקל (אי אפשר לשלוח רק 2 כפולים מינימום שלוש אבל זה לדוגמא..)

אתה רוצה לצמצם את זה עכשיו ולשלוח רק ב5 שקל..

אז המחשב אוטומית באופן אקראי (אבל מסודר כדי שלא יהיו 2 טורים זהים).. מוריד לך 2 מהטורים האלה..
    ואז אתה משלם 5 שקל רק.. אבל הסיכוי שלך שאחרי הצימצום בכפול המתים.. תזכה היא חצי ממה שהיה עם היית שולח ללא צימצום..

ככה שיש לך יותר כפולים מתים הסיכוי שלך אחרי זה להביא הוא נמוך הרבה יותר.. ב7 כפולים לדוגמא. הסיכוי שלך עם ניחשת 16 בחי... לזכות.. הוא בערך 1\30... (יש נוסחא לחשב בדיוק ואין לי כח לחשוב עלייה).

רק תידע שעם אתה ממלא ועושה צימצום.. ומשחק ברח לך תעדיף שזה יהיה משחק שעבר צימצום... למה?
    כי שאתה תופס באנקר.. אתה תופס אותו בכל הטורים.. שאתה תופס מצומצם בגלל שזה צימצום אז רק בחצי מהטורים אתה תופס וחצי שני זה בורח..

הבנת?

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכשיו הבנתי, ויצאתי קצת טמבל קודם...

8. John Barnes Member

מאז שהווינר יצא... אני הפסקתי עם הטוטו. תאמינו לי שבווינר עם השקעה טובה ושכל אפשר לזכות בסכומי כסף נחמדים שיכולים לסדר אותך לשבוע- שבועיים..

9. shlomydavid מנהלים

הטוטו באמת איבד את ההכנסות שלו לנוכח הווינר הדיי מצליח.

עד לפני כמה חודשים גם הפרסים בטוטו היו נמוכים בגלל זה וגם אם מ"ס רב של שבועות לא היו תופסים 16 הפרס לא היה מטפס כ"כ כמו היום.

אבל אז...ראשי הטוטו "פתחו את הראש" והחליטו לשנות את ההקצבות...וכך הפרס נעשה יותר אטרקטיבי אם לא תופסים 16.

אני שולח רק שיש פרסים גדולים...למרות האשלייה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

בכל מקרה ההווינר היום הרבה יותר קל..וגם יותר כייף לטעמי.

ו"הפועל אשקלון"...עושה רושם שאתה מבין...הסבר יפה נתת כאן..גם אני מבין בזה..ודיי התרשמתי.

כל הכבוד..בהצלחה מחר בווינר. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

10. יוגב אסולין Guest

אני גם מאוד אוהב ווינר
    זה משחק די פשוט אבל הוא מאוד מפתה..
    אתה ממלא 3 משחקים באנקרים של החיים.. רואה יחס של 3.20.. לדוגמא.. יודע שאתה יכול לשים 50 שקל.. ואז כניראה להביא 156 שקל... אבל אל אתה חייב להכניס עוד איזה באנקר ועוד איזה אחד.. הפרס עולה ל300 שקל אפילו.. אבל תמיד נופל איזה משהו והורס הכל.. צריך להיות עיקבים ומאוד סבלנים בקשר לזה...

בקשר ללמלאות טוטו.. אני ממלא מידי פעם גם רק מתי שיש סכומים גבוהים. וגם סתם כי זה נחמד. זה נותן הרגשה טובה לשבוע המשחקים ומוסיף הרבה עניין.. המחיר של הטופס עלה מ1.80 פעם ל2.50 ומאז שזה טוטו 16 ולא 15 מאוד קשה לנחש.. (מ1 ל35 מיליון טורים עלה ל 1 לכל 43 מיליון טורים) זה באסה..

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/12/04
  11. shlomydavid מנהלים

אני לא שם בטופס יותר מ10 ש"ח...

מצידי לתפוס גם 100 ש"ח יהיה טוב..

הנה אתמול תפסתי 108 ש"ח...

מה רע?

12. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

13. יוגב אסולין Guest

הבאתי אתמול בטוטו רק 11 באסה
    לפחות זכיתי 200 שקל בווינר מכסה הוצאות ויש קצת הכנסות
    אני ילך להביא את הכסף. וישלח על הדרך עוד טור של היום..

יש למישהו המלצות בקשר למשחקים של היום? איזה טור נחמד..

14. shlomydavid מנהלים

וואלה מזל"ט על הזכייה..

ובקשר להמלצה..וואלה לא יודע אחי..גם אני בבאסה..יש הרבה דברים קשים.

ד"א..מישהו יודע מה קורה עם ה"אי תקשורת" בטוטו?!

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/04
  15. יוגב אסולין Guest

עדין לא סידרו את זה
    מאתמול בערב איזה באסה