משחקי היום הראשון: שוייץ מפסידה 1-0 לצ'כיה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י תומר22, ‏6/6/08.

1. Pipe Member

5 נקודות:

- דקו מלך. איש המשחק של המחצית הזו. כמה קלאסה, כמה אינטיליגנציה, איזו תכליתיות ואיזו פשטות. מה שחשבתי לפני הטורניר התברר כנכון - הבחור רק היה זקוק לשינוי באווירה. לשחק הוא לא שכח, הוא רק איבד את החשק בברצלונה ואם ימשיך לשחק כמו במחצית הזו בטורניר אני חושב שכל אירופה תזכר שמדובר באחד השחקנים הגדולים של השנים האחרונות ועוד מוקדם לגמור אותו.

- 4 כדורים סימאו קיבל באגף השמאלי. 0 פעולות חיוביות. לשחקן הזה יש תכונה אחת טובה וזו הבעיטה, מעבר לכך הוא פשוט לא טוב מספיק, ואמרתי את זה לא פעם העונה וגם לפני הטורניר הזה. אוברייטד מהגדולים באירופה. הוא מן גוטי כזה, רק לעניים - פחות מוכשר, פחות טוב ופחות בלונדיני. לא ברור לי למה סקולארי לא העביר את רונאלדו לצד שמאל מוקדם יותר. בכל אופן, אני מאמין שזה ענין של זמן עד שנאני או קוארזמה יכנסו במקומו.

- סקולארי מחרפן אותי בקיבעון שלו. לפאולו פריירה אין רגל שמאל. בכל פעם שהוא מקבל כדור הדבר הראשון שהוא עושה זה להעביר אותו לרגל ימין. יש לו על הספסל מגן שמאלי טבעי שלפי מה שנאמר נתן עונה מצויינת בפורטוגל. למה לא לתת לו צ'אנס?

- מנונו גומש לא ציפיתי לשום דבר לכן קשה להתאכזב ממנו.

- מאוטיניו חייב להיות יותר פעיל בהתקפה. דקו היחיד שמצליח ליצור משהו והוא חייב עזרה, ביחוד כשרונאלדו מוקף ב3 שחקנים כל פעם שהוא בא לאמצע וכשסימאו שהורס כל התקפה במקום ליצור ממנה מצב לגול.

לקראת המחצית השנייה: את רונאלדו בחוד אין סיכוי שנראה מה שאומר שנונו גומש ימשיך לבדר אותנו בחוסר התרומה המוחלטת שלו, אז לפחות שהקיצונים ב4-2-3-1 יהיו נורמאליים סימאו צריך לפנות את המקום לנאני או קוארזמה וסקולארי חייב לצאת מהבועה שלו.

סך הכל המשחק מאוד מוצא חן בעיני עד עכשיו. קצב טוב, אווירה טובה, מצבים פה ושם, השופטים נותנים לדברים לזרום ולא משתלטים על המשחק עם האגו שלהם, השערים הם רק ענין של זמן. לדעתי אם פורטוגל תבקיע את השער הראשון יהיה לה הרבה יותר קל ואני לא אופתע אם המשחק הזה יגמר בניצחון בהפרש של יותר משער אחד לטובת הפורטוגלים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/6/08
  2. Stretford Ender Member

משחק טוב לדעתי עד עכשיו. פורטוגל אמנם עדיפה אבל אני חושב שהטורקים משחקים לא רע בכלל. דקו במשחק מעולה והטורקים חייבים למצוא דרך לעצור אותו, כי הוא פשוט מקבל המון המון חופש פעולה. מוט'יניו באמצע כמו ששון אמר לא מספיק פעיל ולדעתי אם יצליחו לגרום לו ליזום יותר מבחינה התקפית הפורטוגלים ינצחו. בטורקיה קאזים קאזים טוב מאוד. טונצ'אי יכול לתרום יותר, ואמרה חייב לעשות יותר.

3. k_700 Member

מסכים עם כל מה שכתבת.

מערך תמוהה של סקולארי אם כי לא ציפיתי ממנו לאיזה 4-4-2 או שילוב של נאני.
    קצת הופתעתי לראות שהוא שם את קווסארמה על הספספל.
    סקולארי מאוד מקובע ופוחד לתת במה לצעירים שלו וחבל.
    למיגל ואלוסו הייתי נותן בכיף פינה חמה או במקום פטיט כקשר אחורי או בעמדת ההגנה.

רונאלדו היה טוב מאוד במחצית הראשונה. לא ברור לי למה אלמיידה לא פתח במקום גומש.

4. Pipe Member

אלומיידה הוא אכן הדבר הכי טוב שיש לפורטוגל בחוד, אבל בעיני הניסיון של נונו גומש והמעמד שלו בנבחרת מטה את הכף לטובתו.
    אני לא ציפיתי ל4-4-2. 4-2-3-1 זה מהלך נפלא אם יש לך את השחקנים הנכונים, וסך הכל ביקשתי קיצוני טוב יותר מסימאו - בטח כשיש לו שניים כאלו על הספסל.

פטיט לא מתמודד מול ויירה או אקווילאני ומול מרכז הקישור הבינוני של הטורקים הוא עושה את העבודה השחורה בקישור בצורה טובה עד עכשיו. מיגל ולוסו לא נחוץ כרגע ואלמלא פציעה אין טעם לבזבז סתם חילוף על העמדה הזו.

5. אבו Member

איזה מחצית ראשונה של דקו, שהוא בכושר ובשיאו, אין שחקן טוב ממנו שדוחף קבוצה. איזה כדורים, איזה דחיפה, איזה שחקן!
    מי שתזכה בשירותיו הקיץ תזכה בגדול, הוא עדיין שחקן של הטופ ושנה וחצי רעות לא ישנו את זה.

6. k_700 Member

ואלוסו פשוט יותר יצירתי זה הכל וזה ההבדל בינו לבין פטיט. חוץ מזה שיש לו פריצה טובה ובעיטה טובה בשתי רגליים.

הגעתי למסקנה, סימאו וגומש הורסים כל התקפה של פורטוגל.
    יאללה שיכניס את נאני כבר. רונאלדו מצוין בתנועה שלו ויש לי הרגשה שהוא יסיים את המשחק עם שער.

די זה כבר השפלה לפריירה שהוא מגן מצוין. סקולארי פשוט אידיוט. קאזים קאזים חוגג על פריירה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/6/08
  7. Pipe Member

פפה! :aaa021:

חולה על השחקן הזה.
    איך אני אוהב אנשים ששוחטים שחקן אחרי עונה ראשונה במועדון צמרת ומתעלמים מהאיכויות שלו ומהסיכוי הדי גבוה שאחרי שנה-שנתיים של הסתגלות הוא יהיה בלם מפחיד.

theres only one pepe!

עכשיו נשאר לחכות שסימאו יורחק ודקו יבקיע וכדי שזה יהיה משחק מושלם.

עריכה: לדעתי זו שאלה של זמן עד שהשני והשלישי יכנסו. טורקיה תתחיל לתקוף, ולפורטוגל יש את הכלי האידיאלי למתפרצות והוא לובש את הספרה 7.

8. FCB Member

איזה שער נהדר
    נהנתי לראות,פשוט תאווה לעיניים!
    איזה משקוף של נונו פייי

שידור נהדר באינטרנט!!

9. Pipe Member

naaaaa, naaaa nani!

כנראה מה שסקולארי צריך כדי לצאת מהקיבעון זה יתרון 1-0 וחבורה של 10 טורקים מחוממים שמחפשים את השיוויון. בדיוק השיטה בה קיוויתי שהוא ישחק איתו בטורניר - רונאלדו בחוד, נאני בכנף (רק סימאו הורס. נאחוי). נראה איך זה יעבוד.

10. AVISEY Member

פפה , כמו חלוץ אמיתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

11. Raulito Madridista

איזה שער יפה של פפה. אחד נלקח ממנו בצדק במחצית הראשונה והפעם הוא מצליח לכבוש שער חוקי. שער מדרידיסטי ראשון ביורו ושיהיו עוד הרבה!
    פפה הראה במדי ריאל מדריד מספר פעמים שהוא בלם עם טכניקה. הוא לא מאלו שמרחיקים את הכדור גם כאשר הוא ברגליים שלהם. פפה היה יוצא עם הכדור ומגיע לעתים יותר רחוק ממחצית המגרש ועוזר בארגון ההתקפות. הדאבל פס שלו עם נונו גומש היה נפלא, אבל מה שהרשים אותי יותר היה העובדה שהוא לא איבד את הכדור אחרי שחלף על פני תורכי אחד, אלא הצליח למסור עם השפיץ של הבוהן לנונו גומש. השני קצת חסר מזל הייתי אומר, משקוף וקורה יש באמתחתו, אבל אין גולים.
    הפורטוגלים השתפרו מאוד במהלך המחצית השנייה והיו צריכים להבקיע יותר משער אחד. אלטינטופ לא מסתדר עם רונאלדו שנראה קצת יותר טוב, אבל עדיין לא מספיק.
    סימאו בהחלט חלש, מסכים איתך שון ציפיתי ממנו לקצת יותר. אבל בניגוד לרונאלדו, סימאו רודף אחרי שחקנים ומשקיע יותר מרונאלדו שמראה כמה הוא חושב שהוא סופרסטאר, חלילה שהוא יעשה קצת הגנה.
    התורכים נראים גמורים, הם לא מאמינים ביכולת שלהם להשוות. אמרה לא עשה כלום בחלק הקדמי. קאזים קאזים וניהאט לא יספיקו לבדם.
    פורטוגל מנצחת בסיום 2-0. הנבחרת של סקולארי מעולם לא הייתה נבחרת שדורסת, ונצחונות כאלו דיי מאפיינים אותה. השער השני היה פשוט נפלא, התקפת כדורגל אדירה. פורטוגל יודעת לצאת למתפרצות כמו שצריך ובמשחק מאורגן יותר קשה לה וזה בסדר גמור. אם לא ראול גונזאלס, לפחות יש ראול אחר שכובש ביורו, זה גם בסדרhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx.
    גם הפסד של תורכיה ולא קרה שום דבר. הם עדיין הפייבוריטים שלי לסיים במקום השני. השאלה מה הם ישיגו מול הצ'כים, לדעתי הם יותר מוכשרים מהם.

http://img84.imageshack.us/img84/2585/53569086ak6.Xxx
    השער הראשון שנכבש ביורו על ידי שחקן של ריאל מדריד

12. Pipe Member

אפשר לחשוב איזו סכנה יש לטורקים בעמדת המגנים שמצריכה עבודת הגנה של השחקן הכי מסוכן מבחינה התקפית בפורטוגל. מה עוד שרונאלדו לא עושה הגנה כי רוב המשחק הוא שיחק בצד שמאל, שם משחק פאולו פריירה שמסתדר לבד פשוט כי הוא לא עובר את החצי.
    כשצריך לעשות הגנה הוא עושה את זה כמו ילד טוב, תסתכל על כמה משחקים של יונייטד העונה ותבין. לא משחקי אגו ולא נעליים.

וסטנדרטים די נמוכים יש לך. אם ציפית ממנו ל "קצת" יותר מהמשחק היום, זה אומר שציפית ממנו ל"קצת" יותר מכלום, שזה לא הרבה במיוחד.

13. Pipe Member

אגב, הידעתם שקאזים קאזים הוא לא אחר מאשר קולין קאזים רי'צארדס החביב ששיחק בשפילד יונייטד לפני שנתיים? מי אמר שאין שחקנים אנגלים ביורו...

14. k_700 Member

ברור. דיברו על זה כמה פעמים במשחקי פנרבחצ'ה בצ'מפיונס. גם במשחק הזה דיברו על אמא שלו.

בקיצור כמה נק' אור:
    סקולארי גילה את המערך האולטימטיבי:
    -לשחק ללא סימאו וגומש ועם רונאלדו, נאני ו3 שחקני מרכז(מרילס, דקו ומוטיניו).

פשוט היה כייף לראות את פורטוגל כל כך מסוכנת אחרי החילופים. מריילס היה בדיוק מה שהיו צריכים במרכז המגרש כדי לעצור את הלחץ של הטורקים ולהעביר הילוך והינה הוא גם גומל בשער.

אני חייב להתוודות, עוד מימי פורטו אני קוטל את פפה ולא מצליח להבין איך ריאל שילמה 34 מיליון יורו עליו.
    בלי סוף טענתי שהוא בלם בינוני ושהוא פוגע בריאל במעמדים הגדולים. אבל כמו שwazza אמר יכול להיות שבעוד כמה עונות הוא אכן יתפתח לבלם מפחיד ביותר. בדיוק כמו שווס בראון הפך למגן מן השורה.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קאזים קאזים היה בין הבולטים בטורקיה... הראה טכניקה טובה והיה טוב.

פורטוגל היה טובה הרבה יותר, הטורקים פאסיביים, פורטוגל מוכנה להמשך, ההגנה של פורטוגל הייתה טובה, יציבה, יש להם הגנה גם טובה, בקיצור... יש את כל הכלים להגיע רחוק.