משחקי היום הראשון: שוייץ מפסידה 1-0 לצ'כיה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י תומר22, ‏6/6/08.

1. Pipe Member

עונה אחת פחות טובה (יחסית לסטנדרטים שלו, כן? הוא עדין הנפיק תצוגות של בלם על בחלקים לא מבוטלים של העונה, ורוב הזמן זה היה בלי ג'ון טרי ליידו) היא לא מדד לכך ששחקן נמצא מעבר לשיא. בטח שלא שחקן שלפני שנה (06/07) נתן את העונה הטובה בקריירה ולדעתי אף היה טוב יותר מג'ון טרי בכבודו ובעצמו. ההגנה של פורטוגל היא לא הטובה בטורניר, אך בעיני היא לא נופלת משמעותית מזו של... איטליה נטולת הקאנאבארו למשל. מה שכן, נקודת התורפה העיקרית של פורטוגל היא עמדת המגן השמאלי. כשפאולו פריירה, שגם כמגן ימני הוא כבר מזמן לא אותו שחקן, על אחת כמה וכמה לא כמגן שמאלי, יצטרך להתמודד מול הקאמורנסים והדויד סילבות של אירופה, אז ההגנה הפורטוגלית תצטרך לעבוד מאוד קשה.

ומה שיפה בנבחרת הזו זה שגם אם גאטוזו יעלים את רונאלדו, הם עדין יוכלו לעקוץ מכל הכיוונים. אתמול רונאלדו לא היה במיטבו ולא היה מעורב ישירות באף אחד מהשערים. אבל, דקו נתן משחק מצוין ומאוטיניו היה נהדר, והם הניעו את הנבחרת לכמה רגעים של כדורגל פנטסטי. בשורה התחתונה, צריך יותר מגאטוזו אחד כדי להעלים את הנבחרת הזו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/6/08
  2. Stretford Ender Member

אבל אל תשכח שהם שיחקו אתמול נגד טורקיה. אם כבר התחלת עם השוואה לאיטליה, אתה חושב שיש מצב שמרכז המגרש של האיטלקים יהיה פרוץ כמו של הטורקים ולדקו יהיה שוב כ"כ הרבה חופש פעולה? ממש לא רואה תסריט כזה.
    סה"כ פורטוגל שיחקו טוב אתמול, משחקים נגד יריבות נחותות כמו טורקיה הם צריכים לגמור בלי הרבה בעיות. אני עדיין חושב שבלי רונאלדו טוב הסיכויים שלהם לעשות משהו משמעותי בשלבים המאוחרים נמוך מאוד.

מסכים עם לירן ושון לגבי קראבליו. למרות ירידה בכושר העונה, אי אפשר לקבוע שהוא מעבר לשיא. אני לא רואה צורך לחזור על מה שהם אמרו לגבי העונה המצויינת שלו לפני שנה וכו', רק להוסיף שאם יש מישהו שאפשר לסמוך עליו ב-100% בהגנה הפורטוגלית זה הוא.
    מי שיכול בהחלט להיות נקודת התורפה הוא פריירה בצד שמאל, שכבר אתמול נתן לקאזים-קאזים להטל בו יותר מפעם אחת, ומול קיצוניים כמו ריברי לדוגמא (מזלו שהוא לא יקבל את רונאלדו) הוא יישאר עם סחרחורת וסיוטים בלילה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/6/08
  3. דניאל א. Member

יש להם את דקו, יש להם את סימאו, יש להם מהספסל את קווארזמה ונאני, לא נכון לומר שאם מנטרלים את רונאלדו מנטרלים את כל הנבחרת.

אני צופה ניצחון של תורכיה בשני המשחקים הנותרים ועלייה שלה, למרות שהפסידה אתמול, התרשמתי ממנה הרבה יותר משתי הנבחרות החלשות האחרות ששיחקו ביניהן.

4. Pipe Member

גם בלי להתיחס לשחקנים שמסוגלים לשנות משחק ברגע נתון (נאני, קוארזמה, מאוטיניו וסימאו אחת לשלושה חודשים), לפורטוגל יש שני קראקים בחלד הקדמי, ולאחד מהם קוראים דקו. האם הוא שחקן שמעולם לא מצטיין במשחקים הגדולים מול השחקנים הכי טובים? בחייך, הוא בנה קריירה על התעלות במאני טיים, וביום נתון הוא מסוגל להתמודד כשווה גם מול מרכז קישור חזק של האיטלקים או הספרדים.
    וזה נחמד שנקודת ההנחה שלכם היא שגאטוזו יפרק את רונאלדו, ושהקישור של איטליה יהיה בכושר שיא. למה שזה לא יהיה הפוך, ורונאלדו יתעלל בגאטוזו, ומאוטיניו ופטיט יתנו את משחק חייהם וינצלו יום חלש של פירלו ואקווילאני?

השורה התחתונה שלי נשארת בעינה, ותשאר כזו עד שלא יוכח אחרת - לדעתי גם ללא תרומה מפלצתית של רונאלדו הפנומן מהעונה שחלפה (או אם תרצו, עם רונאלדו השקט של אתמול) פורטוגל יכולה להתקדם לשלבים הגבוהים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/6/08
  5. Stretford Ender Member

נקודת ההנחה שלי היא ממש לא שגאטוסו יפרק את רונאלדו, אבל אם זה יקרה והוא (או כל אחד אחר) יצליח למנוע מרונאלדו את ההברקות שלו, אז אני לא חושב שדקו ייקח את הקבוצה הזו לגמר. אין לי שום דבר נגד דקו, ההרגשה שלי היא פשוט שזה לא מספיק. לא יודע על סמך מה אתה אומר שמוט'יניו יכול לשנות משחק ברגע נתון, ממה שראיתי ממנו אתמול הוא לא שחקן שהייתי בונה עליו שיוביל את פורטוגל ביורו הזה.
    לגבי היכולת של רונאלדו אתמול, שקט אולי אבל שלוש פעמים התקרב מאוד לשער.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערי, אני אוכל לראות את המשחקים שערוץ 10 ינדב לי. אתמול לא חשבתי שיהיה לי חשק לראות את המשחק בין שוויץ לצ'כיה, אבל היה קשה לי להפסיק אחרי שהתחלתי. היה קצב לא רע ויצא לי להכיר המון שחקנים שלא הייתי מודע אליהם בכלל.
    לשוויצרים יש בעיה ביצירת מצבים. הם כל הזמן ניסו רק להגביה את הכדורים מול הגנה גבוהה של הצ'כים זה יהיה נראה חסר סיכוי. מה שכן, הגיע להם פנדל שלא נשרק. צ'כיה, מבחינתה, עשתה את העבודה.

7. Bridge Member

קארבליו מעבר לשיא?!

איך אפשר לדבר ככה על השחקן הטוב ביותר במדי צ'לסי בשנתיים האחרונות?

8. Pipe Member

לא אמרתי שאני בונה על מאוטיניו שיוביל את הנבחרת. בשביל זה יש את רונאלדו ו דקו.
    צייניתי שהוא אחד מהשחקנים שמסוגלים בפס אחד מדוייק או בעיטה אחת מרחוק או בהברקה אחת ליצור מצב לשער ולשנות את המשחק, כמו גם נאני וקוארזמה.
    ואמרתי כבר אתמול שמבחינתי אין מקום לתלונות לרונאלדו על המשחק אתמול, אך עדין אני לא חושב שהוא זיכור את המשחק כאחד הטובים שלו. הוא צריך לשחק יותר טוב מזה ולהיות יותר אפקטיבי בהמשך.

בכל אופן, אתה תמשיך להגיד שאתה חושב שרונאלדו חייב להיות במיטבו כדי שפורטוגל תעשה משהו, ואני אמשיך להגיד שמשחק חלש של רונאלדו ויום טוב של שחקנים אחרים, ובראשם דקו, יספיק. אני מניח שהדבר היחיד שנותר להגיד הוא - נמשיך את הדיון הזה לאחר הטורניר. תרשום ביומן, 29.6
    ill be waiting. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

9. Sergio Ramos Member

אני לא חושב שארז ניסה להשתיק כאן אנשים כביכול. הרבה אנשים מסתכלים על זה מנקודת מבט שהוא ניסה 'להשתיק' מישהו שדיבר כנגד פפה. הנקודה היא שהרבה הגדירו את פפה פלופ, על סמך כלום. אז נכון שהיו לו משחקים לא ממש טובים, בין היתר המשחק האיום נגד רומא, אך חשוב לזכור שזו סך-הכל העונה הראשונה שלו בספרד ותהליך ההתאקלמות, הן מבחינה מקצועית והן מחינה חברתית, הוא לא קל. בהתחשב בכך שזוהי העונה הראשונה שלו בקבוצה, הוא נתן עונה סבירה עד טובה. זה התחיל בגמגום, מן הסתם לדעתי, אך לאט לאט ניתן לראות שפפה התעשת על עצמו, הפסיק לעשות שטויות והתחיל למצות את הפוטנציאל שלו.

בכל אופן, קשה לקרוא לו לדעתי פלופ. מטבע הדברים ששחקן יחסית צעיר, שמגיע בהתפתעה לקבוצה גדולה יותר, בליגה גדולה וקשה יותר, יפשל מידי פעם. אני מניח שאילו הוא היה נקנה ב5 מיליון לדוגמא, אף אחד לא היה קורא לו פלופ. אך כיוון שהוא נקנה ב30 מיליון יורו, מחיר מופרז לכל היותר, אז הרבה אנשים נהנים לנגן על זה(על המחיר)ולקרוא לו 'פלופ', מה שהוא בעצם לא.

פלופ מבחינתי זה שחקן שפשוט לא מתאים לרמה מסוימת ו\או שחקן שפשוט אין לו את הפוטנציאל לכך. פפה אינו כוול בתוכו את שתי הדברים - הוא בלם מצוין מכל הבחינות, שעם ההדרכה הנכונה והליטוש הנכון(בינתיים עושה רושם שתהליך ההתחשלות רק גובר), הברזילאי בקרוב מאוד יחשב באותו קליבר של שחקני ההגנה הטובים בעולם.

אגב, איפה רודס לכל ההתדיינות סביב פפה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx ?

עם יש שחקן שידע לנווט את הנבחרת הפורטוגלית כשרונאלדו לא בעיניינים זה אך ורק דקו. לא אשפוט את רונאלדו על פי משחק, אך אפשר היה לראות שכשהוא לא ממש בעיניינים, יש על מי לסמוך. מאוטיניו, מיריילס, נאני, גומס... הם 'עוד' שחקנים במערכה. פורטוגל בנויה ברובה על דקו ורונאלדו. על מנת שכל סוללת הכשרונות תתחבר ותעבוד כצוות, חייב שלפחות אחד מהם יגלה עליונות ויצור את הבסיס לכך. עם שתיהם יתנו את הטון הראוי? אז סקולארי יכול להיות רגוע.

נערך לאחרונה ב: ‏8/6/08
  10. Mr.Eko Member

שמעתי פה כבר אימרות חכמות כגון:"בלי רונאלדו פורטוגל לא תגיע רחוק" אין צורך לציין שזה אוסף של שטויות. לפורטוגל יש מספיק שחקנים שיכולים להשאיר אותה בתמונה כמו שציינת כבר.

11. Sergio Ramos Member

זה לא אוסף של שטויות, זו עובדה. מלבד דקו ורונאלדו, שהם הברגים הראשיים בבניית ההתקפה שלה, אין בנבחרת הזו שחקנים שידעו לעשות את ההבדל ולקחת את המושכות. כשהנבחרת לדוגמא תקלע לפיגור, אני מבטיח לך ששחקנים כמו מאוטיניו או נונו גומס הם לא אלו שירימו אותה מהקרשים, כיוון שאין להם את היכולת בניגוד לדקו ורונאלדו שמי כמוהם יודע מה זה לסחוב קבוצה על הגב.

אני חלילה לא מזלזל באף אחד, כל שחקן הוא תרומה במידת הצורך ולכל אחד יש את כוח ההשפעה שלו. אך תמיד יהיו את ה2-3 שמהווים את הבסיס. במקרה הזה אלו הם רונאלדו ודקו.

12. JR-Riquelme Member

נו ברור...

אני מגדיר פלופ כאחד שמביאים אותו בכסף כל כך גדול אבל לא שווה רבע מהסכום.

13. FC_Bayern Member

זו בדיוק הבעיה של פורטוגל. אין לה סגל מספיק חזק כמו הנבחרות הגדולות לדעתי. עם כל הכבוד לגומס, מאוטיניו ומיריילס - זה לא מספיק, בטח שלא ברמות של היום. מקווה שאני אטעה, מכיוון שאני באמת מחבב את פורטוגל, יחד עם ספרד הן 2 הנבחרות החביבות עליי אחרי גרמניה האהובה מכל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

14. Landon Donovan Member

אילו עוד שחקנים יכולים לסחוב את פורטוגל להצלחה, מלבד דקו ורונאלדו?

15. Mr.Eko Member

באתי להגיד שזה לא נכון להגיד שאפשר להסתמך רק על רונאלדו,אפשר באותה מידה להסתמך על דקו. יכול להיות שטעיתי כשאמרתי שיש עוד שחקנים שיכולים להחזיק אותה בתמונה וזאת באמת שגיאה שלי,חשבתי שגם מאטיניו יכול להיות אחד שיחזיק אותה בתמונה רק שלא לקחתי בחשבון שיש את הגיל הבאמת צעיר שלו ואת חוסר הנסיון שלו במעמדים כאלה.