משחקי בית ב': בראזיל מסיימת ראשונה, אקואדור בחוץ

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י Franco, ‏13/7/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בחמשת המשחקים שלה במונדיאל ספגה פאראגוואי שני שערים בלבד, אחד בפנדל. עם אותם שחקניפ פחות או יותר היא כבר עם מאזן ספיגה שעומד על 5 בתום שלב הבתים. זה לא שהיא משחקת התקפי יותר פתאום, פשוט כושר לא טוב של השחקנים ככל הנראה.

2. פריד טאהר Member

חייבים להעיף את הצמד לוקאס-רימאריס,לא תומכים בהגנה לא תומכים בהתקפה,הם פשוט לא קיימים שילכו קיבינימאט

3. GRANDE LAZIO Member

איזה הבדל בין מייקון לדני אלבס... גם בעונה הכי גרועה של מייקון הוא עדיין יותר טוב מיריבו.

ברזיל מנצחת את אקוודור למרות מאנו מנזס. עוד מאמן שלא שולט בשיט.

ועדיין, חסרים לי רונאלדיניו וקאקה. שניים מהפנטזיזטים הכי גדולים שידע הכדורגל העולמי. והם עדיין בשיאם (מנזס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx )

4. פריד טאהר Member

מאייקון במשחק ענק שמזכיר לי את עונת הטרפל של אינטר. שיסלח לי אלבס מבחינה הגנתית הוא לא מתקרב לקרסול של מאייקון. סיזאר במשחק מהגרועים שהיו לו. ניימאר פאטו במשחק טוב מאוד, גאנסו בהחלט מקום לתקווה, אומנם חסר לו ניסיון ומהירות אבל רואים שיש לו הרבה כדורגל ולא רק במשחק הזה גם במשחקים קודמים הראה חלק מהיכולות שלו

5. פריד טאהר Member

הושלמה תמונת העולות לרבע הגמר :- **קולומביה-פרו.**ארגנטינה-אוראגוואי.**ברזיל-פאראגוואי**ונצואלה-צ?ילה 

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/11
  6. JohnTerry26 Member

מעצבן אותי לראות איך שמנזס מגביל את רמירס. כל פעם שהוא פתח את המבערים כמו שהוא יודע, ואין באמת מישהו שיכול לעצור אותו כשהוא מגיע למהירויות האלו, הוא יצר משהו מסוכן(גם כשהתחיל את הגול השני).

לגבי גאנסו, רואים שהוא שחקן מאוד חכם עם הרבה כדורגל, אבל אני לא ממש אוהב שחקנים כאלו, ונראה לי שהכדורגל של היום גם לא ממש אוהב כאלו. איטי מדי, לא מגוון מספיק, צריך שישימו לו את הכדור על הרגל כדי להתחיל משהו. בברצלונה הוא יוכל להצליח(עם עוד קצת ניסיון אולי), אבל לא חושב שבמקום אחר הוא יוכל להיות מה שמצפים ממנו. לדעתי מילאן תעשה טעות עם תרכוש אותו.

ואם לחבר את זה לרמירס, אז שילוב בינהם הוא מין הסתם בעייתי מהבסיס. אני מאמין שרמירס לא עושה את הפריצות שלו בגלל שהמשחק אמור להישען על גאנסו. ורמירס מתבזבז ככה, הוא לא קשר אחורי שמעביר כדור למעלה. וכשהקשר השלישי זה לוקאס שלא תורם להתקפה, זה לא יכול לעבוד טוב.

7. cazzo Il Capocuoco

נראה לי השערים בסיום המשחק נבעו מחוסר ריכוז ושאננות של פאראגוואי, כי במחצית השנייה המערך הוחלף והקשה יותר על הוינו טינטו. בחצי הראשון היו הרבה יותר שטחים בהגנה (ורון בצד ימין, דה סילבה באמצע ואלקאראס בשמאל) ורק רונדון הבקיע. במחצית השנייה אני חושב שטורס שיחק בצורה יותר הגנתית ומקשר הפף למגן, ככה ש3-4-3 הפך ל4-4-2 שהתאים את בדיוק את המערך של האדומים.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם במונדיאל הוא שיחק עם המערכים בין ובמהלך המשחקים, טורס נותן לו את הגמישות הזאת כמו גם טופו קאסרס (במונדיאל, בקופה הוא לא פותח) וורון בין היתר.

כמו שכתבתי, לא ראיתי את המחצית השנייה ומכאן שגם לא ראיתי את שני הגולים האחרונים. אבל אם להתייחס למשחק וחצי האחרונים שכן ראיתי אני חושב שההגנה הרבה פחות מרוכזת, דה סילבה לדוגמא עושה טעויות קריטיות בכל משחק, מאשר זו שהציגה פאראגוואי במונדיאל. הגנה שהייתה אולי הטובה מבין כל הנבחרות במונדיאל, סטטיסטית וגם בלי קשר לדעתי. אמנם במחצית הראשונה האלבירוחה ספגה רק שער אחד, אבל כמו שציינת היו המון שטחים והוינוטינטו יכלו לגמור את זה קודם.

עוד הבדל, הוא שקאסרס שיחק קבוע במונדיאל והפעם מרטינו הולך על קישור יותר התקפי על הנייר. למרות שאת הגולים האחרונים, שלא ראיתי, קיבלה פאראגוואי עם קאסרס על המגרש.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מאוד נהניתי אתמול מהמשחק של בראזיל ואקואדור, חבל לי שפיספסתי את פאראגואי וונצואלה.

לגבי בראזיל, זה מתחיל להראות טוב, גם ניימאר מתחיל לקבל את הביטחון שלו אחרי הצמד, כנ"ל לגבי פאטו וגם גאנסו אתמול עם משחק טוב ובישול מצויין. מסתמן כי דני אלבס איבד את המקום שלו ובצדק למייקון המנוסה והנהדר, שהיה טוב מאוד מול האקואדוריאנים. מישהו הגדיר את זה כאן בפורום הכי טוב: בראזיל זה הגרמניה של דרא"מ. לא משנה כמה חרא הם ישחקו או כמה הם לא ירשימו, בסוף הם יעלו ועוד מהמקום הראשון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx נמנעו ממפגש מאוד לא נעים מול צ'ילה ולמרות שגם פאראגואי רחוקה מלהיות נבחרת "מועדפת" עבור הבראזילאים, עדיין לדעתי מדובר במשוכה קלה, או פחות קשה מאשר הצ'ילאנים. לגבי מנסס, אני לא יודע מה הוא מתכנן לקראת המונדיאל, אבל לי היה נראה במשחקים שראיתי, שהוא כאילו לא יודע איך להגיב תוך כדי משחק ונראה די בהלם. לא יודע אם זה המאמן שהסלסאו צריכים לקראת הפרוייקט הגדול שלהם, גם אם הם יזכו בקופה.

אקואדור עושה רושם של נבחרת סימפטית, אבל טהרבה פחות טובה מאקואדור של השנים האחרונות. אני לא כ"כ חושב שזה רואדה כמו שהדור האקואדוריאני שמתחיל לחלחל, פחות טוב מקודמו. שוב, אי אפשר להסיק מסקנות אחרי 3 משחקים ואולי במוקדמות נראה נבחרת שונה לחלוטין שמשחקת קצת יותר טוב, אבל אקואדור כבר טורניר 5 רצוף לא עוברת את שלב הבתים, לא משהו שמצפים מנבחרת שהופיעה בשניים משלושת המונדיאלים האחרונים והפכה לנבחרת בינונית פלוס במושגים דרא"מ.

ונצואלה. אני משפשף את העיניים ולא מאמין. מי שמכיר טוב את הכדורגל הדרא"מ יודע על מה אני מדבר. מנבחרת שבקושי היתה כובשת, שלא לדבר על משיגה נקודה פה ונקודה שם, הנבחרת הזו סיימה באותו מספר נקודות כמו בראזיל ובפיגור 1-3 מול פאראגואי בדקה ה-85 חזקה ל-3-3! איזה אופי מטורף לנבחרת שפעם היתה מתפרקת לחלוטין. זה כבר טורניר שני ברציפות שונצואלה לא מפסידה בבית המוקדם והנה מצטרפת לה עוד קונטנדרית למוקדמות המונדיאל. מלבד בוליביה, הולך להיות צפוף ומזל שבראזיל כבר שם. רונדון, אורוסקו, אראנגו, מיקו, גונסאלס. יהיה מעניין לראות את החבורה הזו עושה היסטוריה מול חניכיו של בורגי. ונצואלה חווה את תקופתה היפה ביותר שהתחילה מימי המאמן פאאס ומחליפו פאריאס עושה עבודה לא פחות טובה. שאפו! בשבילי מדובר בנבחרת שעשתה הכי הרבה התקדמות בעולם ב-7-8 השנים האחרונות.

10. cazzo Il Capocuoco

אומרים פשוט שגרמניה וברזיל התחלפו בתפקידים, אבל לי זה נראה שגרמניה החליפה את ספרד המפסידנית שלפני כמה שנים. שמח שנרדמתי מרוב עייפות ולא הייתה לי ההזדמנות לסבול מעוד ניצחון של ברזיל.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

11. JR-Riquelme Member

אני מגזים עכשיו אבל אני חייב להגיד שגאנסו המוסר הכי טוב בעולם...

12. shlomydavid מנהלים

אמנם רק ראיתי את התקציר של ברזיל-אקוואדור, אבל גם ממנו אפשר להבין שההגנה של הסלסאו לא משהו בלשון המעטה.
    הם עשו את שלהם עם הניצחון, אבל להמשך זה לא יספיק.
    במשחק שפתח את הלילה הייתה דרמה גדולה, שאפו גדול לונצואלה על החזרה המדהימה!

13. cazzo Il Capocuoco

ז'וליו סזאר אמר שהוא היה נותן לעצמו ציון של 1.5 או 2. הבעיה היא שאני לא חושב שהוא הפעם חזר ברגל הביתה אחרי המשחק. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

14. Muurad Member

יצא לי לראות את השידור החוזר עכשיו, הניצחון נחמד אבל עדיין יש בעיות ברורת בברזיל.

יותר מידי נופל על הכתפיים של לוקאס, שאגב לדעתי השחקן הטוב בנבחרת בסיכום שלב הבתים ועונה על הציפיות(למרות שהגול הראשון היום היה באשמתו), עושה את כל העבודה השחורה והשקטה בלי סיכוי שיקבל קרדיט בלי שום אגו בכלל ביציבות טובה מאוד..אם תסתכלו ותתמקדו בו במהלך המשחק תוכלו לראות כמה הוא חשוב ומשמעותי, כשהוא עושה הרבה סגירות וחילוצי כדור קטנים אבל חשובים שלא כולם שמים לב אליהם.

אבל חוסר העזרה מצד החלק ההתקפי בסגירה והחזרה אחורה של רוביניו וניימאר, ועם גאנסו שעדיין בבירור לא בכושר משחק מלא אחרי הפציעה כשהוא שופך מנוע אחרי דקה 60 ומהלך במגרש בהגנה כמו סהרורי, ביחד עם ההעמדה המאוד מפוזרת של ראמירז בקישור גורמת לזה שהכל נופל על הכתפיים של לוקאס בצורה יותר מידי כבדה כשהוא צריך לחפות על כ"כ הרבה שחקנים ולייצב את הספינה בעצמו - ואם רוביניו ניימאר גאנסו וכו' כן יורדים ועוזרים להגנה אין להם שום הבנה בנוגע לעמידה וסגירה טקטית והם יותר מפריעים מאשר מועילים כאילו הם עושים טובה שהם שם.
    ברגע שנבחרת מצליחה לעבור את קו ההגנה שלו העורף של ברזיל מאוד חשוף, ובגלל זה הקו האחורי ובמיוחד לדעתי טיאגו סילבה נראה כמו הצל של מה שהוא אמור להיות.. חייבת להיות יותר מחוייבות מבחינת הסגירה, ויותר חשוב חייב להיות הרבה יותר תיאום בין שחקנים הקישור ההגנתי וההתקפי כאחד, משהו שברור ברזיל לוקה בו בחסר בטורניר עד עכשיו.

מייקון היה פשוט פנומנלי, השידרוג שלו לעומת אלבס הוא מדהים.. כ"כ כיף לראות אותו ביכולת כזו לאחר העונה הלא טובה שלו באינטר השנה.. פשוט קשה עד בלתי אפשרי למצוא מישהו ששולט ככה במשחק מעמדת המגן הימני.. כשהוא משחק ככה נדמה שהוא גבוה משאר השחקנים במגרש ב-20 סנטימטרים לפחות.

לגאנסו ואמרתי את זה לפני לדעתי נעשה עוול מסויים בידי מנזס, והוא ממש - אבל ממש לא משחק באותו סגנון שלא לדבר על אותה יכולת בסאנטוס. הוא הפליימיקר על הנייר, אבל באופן מעשי הוא מקבל הוראות לשחק עם הגב לשער קרוב לרחבה ובקושי משתתף בבניית המשחק מלמטה, כשהוא מקבל כדורים כמעט רק במקומות היותר סגורים וצפופים ומוצא מהשטף של בניית המשחק. בסאנטוס הוא זה שמגיע לקבל את הכדור, מניע אותו בין המגים לקשרים ולחלוץ כשהוא רוב המשחק עם הכדור ברגל ולפעמים מגיע עד עמדת הקישור האחורי לבנות את ההתקפה, וזה מה שגורם לו להראות את יכולת המסירה שעליה דיברתי כשהוא עם הפנים לכיוון השער ויכול לראות את המגרש והשחקנים הרבה יותר טוב..אני לא מחשיב את הנגיעות הקטנות האלו כמו חלוץ מטרה לתוך הרחבה בנגיעה כמסירות כשאני מדבר על גאנסו אגב. כאן מנזס נותן לראמירז ולוקאס לבנות את המשחק והמון פעמים כשאני רואה את גאנסו סוףסוף יורד לקו האמצע לקבל את הכדור ולשחק את משחק הצירופים כדי להרגיש את הכדור לא פעם ולא פעמיים מתעלמים ממנו..אם אנשים אמרו ושיבחו כאן את יכולת המסירה שלו זה אפילו לא קצה הקרחון למה שהוא יודע ויכול לעשות, ונקווה שתבינו על מה אני מדבר כשמאנו ייתן לו קצת יותר מהחבל כדי באמת להיות הפליימיקר כמו שהוא צריך להיות.
    אבל בכל זאת גאנסו כמו גאנסו, אפילו ביכולת יחסית דיי רעה(שהייתה גם בסאנטוס אחרי הפציעה הקודמת) עדיין מצליח להיות כ"כ חשוב כמלך האססיסטים של הטורניר עם 3 בישולים.. הילד רוצח בדם קר ומשנה משחקים במהלך אחד אפילו כשהוא לא טוב, והוא עושה את זה בשיטתיות מגיל 19.. מה שכן הוא חייב ואמרתי לפני לעבוד על הכושר הגופני ולהסתגל וקצת יותר לחץ בקישור עם קבלת החלטות מהירה יותר ודיוק טוב יותר במסירות.

בכל מקרה חבל שסאנדרו פצוע, כי לדעתי ההרכב שדיברתי עליו לפני הטורניר עם סאנדרו ולוקאס ביחד בקישור האחורי וגאנסו לפניהם היה הכרחי עכשיו.. לוקאס צריך יותר עזרה וביטחון ממה שראמירז יכול להציע בהגנה והסגירה הטקטית של האמצע, ואי אפשר לצפות שגאנסו פתאום יהיה גאטוסו בעזרה בהגנה.

בכל מקרה הרבע נגד פארגוואי יהיה מעניין, נקווה שמאנו יעבוד טוב יותר על החזרה להגנה אחרי איבוד כדור כי זה מה שיביא את הסוף של ברזיל בטורניר הזה אם לא.