משחקים במצואי שבת/יום חול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏14/8/13.

1. Love Is Red Member

להפך, זה יקל על הדתיים, זאת קביעה די מבוססת להערכתי, אבל זה לא יקל על שאר האוכלוסייה שכרגע נכון להיום ולא לעוד 20 שנה האוכלוסייה החילונית היא הרוב, לכן לדעתי האישית לא צריך לשנות את המשחקים.

אגב לגביי מה שרשמת בשעה 15:00 בשום יום לא ימלא לך אצטדיון שלם במשחק כדורגל, זאת שעה נוראית אפילו ביום שבת...
    אבל ביום שבת הסיכוי שיגיעו יותר אנשים יותר גדול משום שאין עבודה, אין לימודים וחלק מהחיילים נמצאים בבית...

לעומת זאת ביום ראשון למשל בשעה כזאת יהיו אולי בדרבי תל אביבי למשל 3,000 וגם זה בפוקס רציני...

2. eran levy Member

3. Love Is Red Member

4. זכאי Member

במשחקי התל אביביות בבלומפילד, המשחקים שתמיד מושכים הכי הרבה קהל, כולל משפחות, נשים וילדים, זה המשחקים ביום שבת בשעה 15:00 (בחורף) או 17:00 (בקיץ). ככה שדי עם האגדות האלה על אלפי דתיים שימלאו את המגרשים. יש יותר קהל בשבת בצהריים!
    כדורגל משחקים בשבת בצהריים!

5. Love Is Red Member

אני מסכים איתך, הטענה שלי הייתה שלכאורה יותר דתיים יבואו ביום חול אבל הרבה פחות חילונים הרבה הרבה פחות...

6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

15:00 בצהריים, בלומפילד מלא:

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתי הדיעה הזאת מסכמת את העניין. אני בן אדם שמאז ותמיד האמין בדבר אחד מאד חשוב:הפרדת דת ומדינה. זה לא אומר שאין לי כבוד לדת וזה לא אומר שאני הולך דווקא לעשות ביום הכיפורים על האש...אני פשוט לא מבין מה הבעיה שמישהו אחר יישב אחרי ההגה בכדי לראות משחק כדורגל בשבת. אני בעד להעביר משחקים בחודשי הקיץ/סתיו/אביב ליותר מאוחר בערב, אבל זה בגלל תנאי מזג האוויר. דת וספורט פשוט לא הולכים ביחד (כמו החבר'ה שצמים ברמדאן).

חשוב לציין שכרגע בית"ר יכולה לעשות מה שהיא רוצה. העניין הוא מה יקרה אם הקבוצה ביום מן הימים תשחק באירופה? היא תפנה לאופ"א במטרה להעביר את משחקיה בגלל שהיא לא משחקת משחקי ליגה מקומיים בשישי/שבת?

מישהו אחר כבר אמר שעל כל אוהד דתי יש יותר אוהדים חילונים. לא צריך להגזים ולהגיד שיש קהל של אלפי אנשים שלא באים למגרשים. את זה אתם יכולים למכור למישהו אחר, אני לא קונה את זה. היו ימים שהציבור הדתי/חרדי התלונן על שידורי הפלייבוי בארץ. לחרדים אין בכלל טלוויזיה בבית, אבל הם כן יודעים מה החילונים רואים...דתיים שכן מסתכלים בטלוויזיה יכולים משום מה לסגור את המכשיר...

בסופו של דבר אם הייתי חי בארץ לא היתה לי בעיה לפזר את המשחקים על כמה ימים, אבל לא בגלל אינטרס דתי. אני חי בהולנד, אני גם אהיה נגד כפייה דתית של נוצרים או מוסלמים (בהולנד יש רק כשלושים אלף יהודים שרובם הגדול חילוני). הכדורגל דבר חילוני וצריך להשאר כך, גם בארץ.

נערך לאחרונה ב: ‏15/8/13
  8. Love Is Red Member

לדעתי בלי שום קשר לנושא הדיון פיזור המשחקים יהפוך את המחזור לפחות מושך ואטרקטיבי, מה שמושך במחזור בליגה הישראלית זה שרוב המשחקים משוחקים באותו יום ובערך באותה שעה ולכן יש גם תוכנית ברדיו בשם שירים ושערים, זה סוד הקסם של הליגה הישראלית לדעתי האישית.

ולגביי הנושא, יפה אמרת, אסור לתת לדת להכתיב את ימי המשחקים בסוף יגיעו למשחקים פחות קהל ממה שמגיע היום הרבה פחות קהל...

9. אלי מתחן Member

ואם זה משיקולים עסקיים? לא צריך ללכת נגד הדתיים בהגדרה.
    הטיעון המרכזי זה שהדתיים יוכלו ללכת למשחקים, לפני שעושים החלטות בסגנון הזה, כדאי שיבדקו מי הולך לכדורגל ומה ההעדפות שלו.

10. Ice Cream חסה

הדיון הזה נועד להיות "די לכפייה הדתית!!!1אחד" ובכלל התפזר להמון כיוונים לא קשורים (שבתון בראשון, פלייבוי ישראל, תחבורה ציבורית בשבת... כן, זה דיון נפיץ פוליטית), אבל אני מסכים עם ולר. שכל קבוצה תריץ סקרים ותראה באיזה שעות וימים הכי נוח לה לערוך את משחקי הבית שלה.

11. עוגיפלצת Member

העניין הוא שקבוצות הן לא גופים פרטיים שיכולים לשחק מתי שנוח להם. קודם כל כי זה משפיע על הקבוצה שמולם הם משחקים. כמו שכתבתי, בוא נגיד שביתר מחליטה שהיא לא משחקת בשבת, וסחנין מחליטה שהיא משחקת רק בשבת - מתי הם יפגשו?

יש פה עניין של אווירת כדורגל כאשר על המשחקים באותו זמן, יש עניין של התאמת הלוז לשאר אירופה בשביל הליגה האירופאית והאלופות. אתה לא יכול פשוט לתת לקבוצות לקבוע מתי הם ישחקו.

12. Love Is Red Member

אני מסכים עם עוגיפלצת, במידה ויחליטו פתאום קבוצות שהן משחקות בימי שישי או רק בימי שבת מה יקרה אז?
    אסור לתת לקבוצות להחליט מתיי הן משחקות, זה מתכון לאסון, רק ההתאחדות או מנהלת ליגה תקבע דבר כזה, משהו שיתאים לכולם...

ד"א רוב האוהדים בארץ הם חילונים מבחינת שמירת שבת, ומי שלא הולך אחריי הקבוצה שלו ברגל או מגיע יום לפניי (ראו ערך אוהדי באר שבע מול נתניה שישנו באוהלים והגיעו יום לפניי המשחק).

13. Ice Cream חסה

להתחשב בליגות אירופיות אחרות? אולי גם שיתחשבו בשעות של המירוץ למיליון והאח הגדול?

העדיפות היא כמובן לקבוצת הבית, שהיא זו שמביאה את רוב האוהדים למשחק ואמורה להתחשב באוהדים שלה קודם כל. אם יש משהו שמתנגש בין 2 קבוצות או כל גוף אחר אפשר להגיע לפשרה, ולא צריך להוביל כל דבר לאבסורד (למה שבסכנין לא יסכימו לשחק בשבת בערב, או בראשון?). כרגע 2 קבוצות הפנו בקשה לצ'רלטון, שאני לא יודע מה החוזה שלהם עם ההתאחדות, אבל יש להם say רציני בשיבוץ משחקים, כדי לא לשחק בשבת - זה לא מה שיטלטל את הכדורגל בארץ. כל עוד זה בקשה כללית שמבקשים אותה בתחילת העונה, אפשר להביא אותה בחשבון בשיבוצים. ובעצם גם אם היא לא כללית, ולא בתחילת העונה. ההתאחדות וכל הנוגעים בדבר כבר יחליטו אם זה מתאים להם או לא.

אני יכול לתת לקבוצות לקבוע איפה הן ישחקו? באיזה צבע הן ישחקו? גם החלטות על שעת משחק יכולות לעבור בשלום.

14. אלי מתחן Member

יש ליגה והיא צריכה לקבל את ההחלטות. כל קבוצה עושה מה שטוב לה, יוצא שבסוף כולם מפסידים.
    החלטות כאלה לא אמורות להתקבל בנפרד משאר הקבוצות, ולא בלי מחקר מעמיק ובדיקה.

15. עוגיפלצת Member

להתחשב בליגות אירופאיות כיוון שיש משחקים של ליגת האלופות שתמיד משחקים אותם בשלישי ורביעי, ואירופאית תמיד בחמישי, ואז יש לתת לקבוצות ימי מנוחה לפני שהן משחקות בליגות שלהן.

בזה שתיתן לקבוצות להחליט מתי הן משחקות, או לשים חרם על יום מסויים, אתה חייב עכשיו לעשות סלטות באוויר להתאים את כל העולם לתנאים שלהם. כאשר מדובר במיעוט, כי מכלל אוהדי הכדורגל בארץ האחוז של אלו שלא יכולים להגיע למגרשים בשבת הוא מיעוט.

ומה אכפת לך למה קבוצה כל שהיא לא מוכנה לשחק בימים אחרים? דת זה הדבר היחיד שיש להתחשב בו? סחנין זו עיר ערבית, אוהדיה רובם מוסלמים שלהם יום שישי הוא קדוש, או נוצרים שלהם יום ראשון הוא קדוש. אז הם רוצים לשחק רק בשבת. אז קודם כל גם אם מבחינתך טיעון דתי גובר על כל טיעון אחר, הנה יש לך סיבה מוצדקת למה סחנין משחקים רק בשבת. אבל יותר מכך, בתור אתאיסטית, מבחינתי אם באה קבוצה ואומרת שהם רוצים לשחק רק ביום רביעי כי וואלה זה אמצע השבוע וזה היום הכי באסה אז דווקא אז בא להם, זה תקף בדיוק כמו כל טיעון אחר.

גם הבחירה של קבוצות בנוגע לאיפה ישחקו ומה הצבעים שילבשו יש הגבלות - איצדטיונים חייבים לעמוד בתקנים, צבעים חייבים להיות מתואמים מול הקבוצה השניה. מה אם יש קבוצה שתחליט שהם רוצים לשחק בלי חולצות בכלל, כי יותר נוח ככה לשחקנים? או לא מוכנים להוריד את השרשראות עם החי ומגני הדוד עליהם?