משבר הקורונה: ליגת העל נעצרה עד סוף חודש מרץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏13/3/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

אבל זו בדיוק הבעיה שנאשם מנהל מדינה. גם אם יעשה צעד אמיתי ללא שיקול אישי, תמיד יהיה את החשד שיש אינטרס אישי.
    במקרה הזה לי אין ספק שהפאניקה תורמת לו ושוב כאמור הצעדים לא פרופורציונליים.
    אסור לנאשם לנהל מדינה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

המגיפה של 1918 נמשכה שנתיים. המגיפה הנוכחית 3 חודשים.
    אחוז תמותה של שפעת ספרדית - לא הכי ברור, הערכות נעות בין 1-2 אחוז ל7-8. 7-8 זה מה שיש כרגע באיטליה.
    קצב הדבקה - גבוה בהרבה משל כל שפעת, כולל ספרדית.

אכן, פרופורציות. הבעיה העיקרית בניתוח המקצועי שלך, מסתמן, היא שאתה לא מבין איך הקונספט הזה שנקרא זמן עובד. יש גם את עניין קצב הגידול בחולים לעומת שפעת, אבל בלי להבין זמן, זה כבר ממך והלאה.

זה מחיפוש של 2 דקות בגוגל. זה כל המרחק בין אדם לבין ידע בסיסי בנושא ואפילו את זה אנשים לא רוצים לעשות לפני שמפזרים הצהרות לאוויר, אין מילים.

אם זה תלוי בך, אשכרה פשוט לתת לנגיף להתפשט ואז להגיב בהתאם. זאת הדרך. אני לא מבין איך הגישה הזאת כ"כ רווחת ואיך אף אחד לא עוצר ל30 שניות לחשוב על זה, אבל באמת שקטונתי כבר. אולי אני הדפוק. אבל שמח שלפחות ברוב העולם מי שאשכרה מקבל את ההחלטות לא מנהל את העסק בגישה הזאת.

Roma ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  3. alexshw Member

אין מצב שקצב גבוה יותר משפעת ספרדית. 500-550 מיליון חלו בשנתיים.
    שפעת יותר אלימה, שפגעה גם בצעירים בריאים לגמרי באופן קשה. אפילו בעיקר בהם.
    כאן האחוז המכריע של חולים עובר את המחלה בצורה קלה. אצל רוב האנשים אין הבדל משפעת רגילה. נכון זה זן שמדבק יותר משפעת רגילה.

ההצעה שלי כבר רשמתי מספר פעמים. אכיפת בידוד, סגל על גבולות, יותר ערכות בדיקה. זה צעדים ראויים וטובים.

ספרד ואיטליה לא עשו בזמן, עכשיו שם סגר. אנחנו לא במצב הזה. מה קצב הגידול בחולים פה? ליניארי וגם זה 15-20 ביום.

נערך לאחרונה ב: ‏14/3/20
  4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה אין מצב? זה עובדתי. זה לא נתון לפרשנות. הערכה הכי שמרנית לקצב הדבקה שראיתי כרגע היא שכל נשא מדביק בממוצע 2.2 אנשים. זה יותר מכל שפעת. אתה פשוט לא מבין קצב גדילה אקספוננציאלי וכמה מהר המספר גדל.

אני לא מתעסק בהצעות לצעדים ספציפיים שצריך לעשות. יש מומחים, יש ארגון בריאות עולמי, אנשים שזה מה שהם עושים בחיים. נותן להם את המושכות הרבה לפני אלכס מאייסוקר. אני מתייחס לטיעונים השטחיים והאידיוטיים האלה של השוואה לשפעת, רגילה או אחרת. זה שגוי עובדתית, וזה בדרך כלל בא עם גישות כמו שלך שכאילו צריך לקבל החלטות לפי הנתונים השטחיים שקיימים כרגע. חשבתי שלאנשים ברור מאליו שגם השפעת הספרדית התחילה מכמה חולים בודדים ושלא צריך להגיד את זה, אבל מסתבר שלא.

5. alexshw Member

אני מתעסק בפועל במספרים שיש, וזה רחוק מאוד מקצב הדבקה של שפעת ספרדית. נו בחייך.
    אנחנו מדברים על 50 אלף חולים ב - 3 חודשים בסך הכל.

אם נשאיר לרגע בצד את כל האינטרסים הכלכליים והפוליטיים של שחקנים כבדים בבורסות העולם, שיעשו המון כסף על הפאניקה הזו, אז גם מומחים לבריאות לא רוצים לקחת סיכונים שאחר כך יאשימו אותם. מבחינתם לסגור הכל לחודשים. אז יש כרגע בעולם בצורה נקודתית מקומות של התפרצות רצינית, אבל יש הרבה מקומות שלא.
    בארץ זה עבר לשלב המגוחך. גם אם נמנע מ - 2000 אנשים לחלות, זה לא שווה נזק של מיליארדים למשק. אין בזה הגיון.

6. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שאתה מתעסק במספרים שיש. שוב, כי אתה לא מבין גדילה אקספוננציאלית. זאת לא פלצנות מתמטית, מבטיח לך. הסיבה היחידה שאתה לא רואה איך זה יכול להגיע למאות מליונים היא פשוט שאתה לא מבין את זה. המוח של רוב האנשים חושב בגדילה לינארית, אתה לא מסוגל לדמיין איך 1000 הופכים ל100,000 בלי דרך מאוד מאוד ארוכה באמצע, זה לא אינטואטיבי. אבל תהיה בטוח, המתמטיקה עובדת.

7. alexshw Member

אני מהנדס. תאמין לי שאני מבין מה זה גידול אקספוננציאלי אבל אפילו באיטליה וספרד היום הוא לא כזה.

זה כן מתאים לשפעת ספרדית.

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה בדיוק גידול אקספוננציאלי. מספר החולים מוכפל כל מספר כלשהוא של ימים, באיטליה כרגע המספר הזה עומד על 4-5 ימים. אפילו בישראל זה אקספוננציאלי. קצב החולים החדשים היום הוא כבר עשרות כל יום, לפני שבוע זה עוד היה אייטם בחדשות כשמצאו חולה חדש.

זה שיש האטה כזאת או אחרת (לא יודע), אם יש זה אך ורק בגלל אותם צעדים שאתה מבקר. סיבה ותוצאה.

Roma אוהב/ת את זה.
  9. Raulito Madridista

איציק ניסנוב נשמע בינתיים כאחד מהקולות השפויים ומציע: פגרה עד חודש יוני ולאחר מכן לשחק את שאר הליגה וחצאי וגמר הגביע. כמובן שהכל תלוי בדחיית יורו 2020. כרגע כל הקבוצות עצרו את האימונים וביקשו מהשחקנים לא לצאת מהבית.
    - אני לא יודע איך זה ייקבע בליגה כאן או בכלל אם יש הצבעה לפי רוב מצד בעלי הקבוצות. מעריך שלפניכן לא ניתן יהיה לשחק, מי שמדבר על אפריל הוא אופטימי. אוטוטו יהיה עוצר כללי.

מה שצריך לקחת בחשבון: שחקנים עם חוזה עד חודש יוני, כל מיני זרים בעיקר, צריכה לצאת הנחייה מוחלטת וזה לא פשוט. וכמובן שהשחקנים ראויים לחופש אמיתי - לטוס לחו"ל עם בנות הזוג, ליהנות, אבל כשמדובר במשבר עולמי זה בטל בשישים מה גם שכולם 'תקועים'.

10. קשר שמאלי Member

איך הפליאוף העליון יתקיים בעונה הבאה בלי ה-2500 אוהדים שאתם מביאים למשחקי הבית וה-350 אוהדים שאתם מביאים למשחקי החוץ. זה יהיה אסון גדול לכדורגל הישראלי

oFiRzZz ו-DaveTheSave אוהבים את זה.
  11. oranfu Member

יש פה הרבה יותר חולים ממה שיודעים כרגע.

אני הייתי עם סימפטומים אחרי חזרה מחו"ל (לא מזרח רחוק), הגעתי לרופא, איבחן שיש לי וירוס בדרכי הנשימה. בדיקה לקורונה? לא. למה? עצם זה שהוא שאל אותי אם הייתי בסין או לא, גרם לי להבין שהסיבה המכרעת לבצע בדיקה זה אם היית במדינה עם התפרצות.

זה היה לפני כמעט חודשיים, מאז נוספו עוד מדינות כמובן.

עכשיו, אני לא אומר שהיה לי קורונה, אבל אם יש לי סימפטומים, אני אצל רופא, הוא מאבחן וירוס בדרכי הנשימה ועדיין לא עושים בדיקה...

המצב לא טוב, אי אפשר להתעלם. לא שפעת ספרדית כנראה אבל עם קצב הדבקה כזה, גם אם לא קטלנית עבור רוב האנשים היא קטלנית מספיק עבור ציבור רחב.
    בלי קשר להשפעות נלוות גם מהיבטים רפואיים וגם כלכליים.

הלוואי נהיה מאחורי זה תוך חודשיים אבל זה לא נראה מבטיח.

הנאשם המחורבן גם היום דואג קודם כל למצבו האישי ולא לטיפול במשבר. העיקר דחו את המשפט, המטרה הראשונה והראשית הושגה.

12. קשר שמאלי Member

היית מעדיף שגנץ/לפיד/יעלון ינהלו את המשבר הזה?

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריך למצוא את האמצע בין הקיצוניות של הסגר לכולם עד שהקורונה תעבור לבין ההתייחסות למחלה בסין ואיטליה בתחילת הדרך, בטח כשמנכ"ל משרד הבריאות מתראיין היום ואומר שיתכן והקורונה תישאר איתנו גם בשנת 2021.
    אם באמת מדובר בוירוס שישאר איתנו עוד חודשים רבים, לא חושב שהמשק יוכל לעמוד בחודשים של הסגר והשבתה, בטח העצמאיים.

14. oranfu Member

חד משמעית!

גם את טיבי, אגב.

15. HHFC1924 Member

אתה עוד אוהד הצלחות כמו כל שאר האוהדים שיעזבו ברגע שתרדו ליגה ואז תהיו עם 1000 מקסימום במשחק בית.
    הקהל שלנו הוא קהל חיפאי נאמן בזמן ששלכם קהל תל אביבי שרוצה ללכת למשחקים של קבוצות עשירות ומצליחות ואם הקבוצה מפסידה אז זורקים מוט ברזל על המאמן

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.