משבר הקורונה: ליגת העל נעצרה עד סוף חודש מרץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏13/3/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oFiRzZz Member

במקרה אני באמריקה הלטינית עכשיו, והנגיף הגיע גם לפה לא מזמן.
    גם הם מתחילים לסגור גבולות גבולות ולהגביל התקהלויות. בפרו למשל סגרו את הגבול לגמרי מאירופה ואסיה (ומפרו לאירופה ואסיה) והגבילו התקהלויות עד 300 איש וממה שאני שומע היד עוד נטויה וזה הולך ומחמיר. ויש שם "רק" 25 חולים מאובחנים.
    אולי גם שם יש להם ביבי שמחכה למשפט, לא יודע .

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

abcd ו-עידן444 אוהבים את זה.
  2. סמואל אטו Member

אתה לא יכול לבודד חשודים כשאין לך מושג מי חשוד ומי לא. יש לך זוג תיירים שהסתובב בירושלים באופן חופשי לחלוטין, כל מי שהיה בסביבתם לרגע הוא חשוד וכל מי שהיה בסביבת אלו שהיו שבסביבתם הוא גם חשוד.
    אין לך יכולת לדעת מי הם ולבודד אותם.

3. ייא Member

ונגיד שניחלץ מזה...
    איך יעשו פה חודש אינטנסיבי של משחקים ביוניולי ב44 מעלות בליגה א שאי אפשר לשחק בערב?

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נגיד שהצרה האחרונה שלנו היא איך תסתיים עונת 19/20 בליגה א'.
    ומכיוון שמדובר בליגות לא מקצועניות שאני מניח שרוב השחקנים שם נפגעו כלכלית גם ללא קשר לכדורגל אולי צריך לשקול שם עונה כפולה בניגוד לליגות המקצועניות שאפשר להשלים בקיץ.

5. Raulito Madridista

לדעתי אין מה לעשות - יש היררכיה. בכל מחשבה או שיקול קודם כל מדמיינים איך ליגת העל תתקיים וגג הליגה הלאומית ויש כאן גם חצאי גמר וגמר גביע שזו הבמה של כל "המי ומי" בכדורגל שלנו. לדעתי לא יהיה מנוס, אם בכלל, לשחק במתכונת של רביעי-ראשון, קצב גבוהה של כדורגל. לא יודע מתי זה קרה בפעם האחרונה ואף אחד לא צריך לקרוס מזה לקבוצות יש סגל עמוק. אין לי ממש פיתרון אבל משחקים בשעת ערב מאוחרת, אפילו לכוון ל-20:30 או 21:00 יחד עם הפסקת מים יזומות.
    אגב, נשקלת האפשרות לצמצם את הפלייאוף העליון לסיבוב אחד בלבד - גם זה יפגע כלכלית במידה ניכרת ואני בטוח שכל קבוצה תרצה לארח את מכבי תל אביב, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים ולא את הפועל חיפה לדוגמא (גם לא הקהל הירוק), אבל זה אולי הרע במיעוטו. לגבי הפלייאוף התחתון זו בעיה כי אמורים לשחק שבעה משחקים.

6. alexshw Member

לא מידתי להשבית את החיים על 150-200 חולים. זה אבסורד.
    לשחק ללא קהל אם צריך.

7. קשר שמאלי Member

למה אתה נגד השבתת הליגה? מזה ייתן לך שימשיכו לשחק?

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף אחד באף מדינה בעולם לא עושה שום צעד בגלל או לפי מספר החולים (המאובחנים!) שאתה רואה כרגע. אני באמת בהלם שאנשים לא מצליחים לתפוס את הקונספט הכ"כ בסיסי הזה. כמה אטום וקצר ראייה אפשר להיות?

LFC-Gerrard1, Sturridge ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  9. alexshw Member

רשמתי למה. גם במדינות אירופה צריך לחזור לשחק בקרוב, פרט לספרד ואיטליה.

10. Raulito Madridista

שוב, אני לא מבין יותר מדי ברפואה אבל יכול להיות שמדריד הגיעה לאן שהגיעה (היום תהיה הכרזה רשמית על הסגר של 15 יום) - משום שבספרד היו שאננים מדיי (וגם המדינה על סף פשיטת רגל - בכדורגל יש כסף אבל בשאר...) כי היא הייתה שאננה, כנ"ל איטליה. בוודאות יש הרבה חולים שלא יודעים שהם חולים ואני מניח שגם הישראלי הממוצע מקטין ראש ועל הזין שלו בידוד - הוא רוצה לצאת, הוא רוצה לזיין, הוא רוצה לא יודע מה. כלומר מספר החולים ייגדל. אולי עדיף לסבול עכשיו כדי שהעניין ייגמר כמה שיותר מהר ועל הצד הטוב ביותר.
    אגב, שאלה, זו תהייה מפגרת מצידי או שבקיץ המצב אמור להיות טוב יותר? הכל "יותר פתוח", אני מניח שפחות מתים בקיץ בגלל מזג האוויר וכאלה, מכוון לאוכלוסיה המבוגרת.

אגב בכדורגל הסכנה להידבק היא בגלל מגע פיזי מן הסתם במתכוון ולא במתכוון, זה לא כמו לעבוד מהבית בהייטק.

לגבי הליגה, אני לא רואה סיבה לבטל, בטח לא לפני ההכרעה של אופ"א לגבי היורו. הייתה עונה מאוד טובה בכדורגל, מכבי תל אביב דוהרת לאליפות בצדק לדוגמא, יש קבוצות כמו בית"ר שצריכות לייצג אותנו באירופה. יותר הוגן אפילו לחלק פרסים לפי מה שקרה בשני סיבובים (אולי יצא טוב שלא שוחק אפילו לא מחזור אחד בפלייאוף) מאשר לא לעשות דבר. אני אפילו לא מדבר על הכסף אלא דברים אחרים. בינינו, עם כל הכבוד למאבק על אירופה ולדעתי אליפות חשובה מגביע - האלופה לא תשתנה וכנראה גם יש לנו יורדת אחת בטוחה.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלוואי שמספר החולים יעמוד על 150-200 בעוד שבוע.
    כמו שזה נראה אנחנו רק בהתחלה ולא רחוק היום שנגיע גם ליותר מאלף חולים מאובחנים וחלילה גם נתחיל לספור מתים, אולי אז תבין למה אנשים מודאגים.

ואין טעם לכדורגל ללא קהל, על אחת כמה וכמה בזמן כזה.

12. סיונרה Member

ומה עם אחד השחקנים חולה?

13. alexshw Member

גם אם יעמוד על 1000 זה לא מידתי. כמה מתים סופרים משפעת רגילה מדי חורף?
    יש טעם כי זה צעד זמני ועדיף לשחק מאשר לא לשחק.

יש גם שחקנים פצועים.

14. Raulito Madridista

אפשר להכניס את כל גאוני הרפואה בעולם לחדר אחד ענק שידונו זה עם זה ויימצאו תרופה\חיסון\ווטאבר? הצעה לא רעה, שאולי מהפרלמנט לא האמין כמה הוא יהיה צודק:

אגב כשאני חזרתי ממדריד הלכתי לעבודה רגיל ביום שלישי, פתאום שינו את ההנחיות וברביעי כבר הייתי במשמרת, משרד הבריאות היה צריך לקחת בחשבון שעות בה אנשים כבר יוצאים לעבודה אז עם כל הכבוד לזה שחתכתי הביתה בשש בערב (הגעתי בשלוש בצהריים) הייתי עלול "להדביק" ולעשות נזק. הייתי איתם בקשר, דיווחתי על עצמה בבידוד במייל מייד שחזרתי הביתה אבל מסרבים לבדוק אותך אם אין לך תסמינים.

מצד אחד כדורגל יכול להוציא אנשים מהבאסה וזו הנחמה, האהבה שלנו, בתקופה שהיו כאן פיגועים הפועל ניצחה באירופה ואסי דומב אמר משפט יפה: "תמיד יש דמעות של עצב ועכשיו הבאנו לעם ישראל דמעות של שמחה" (עזבו עד כמה זה מדויק) , מצד שני במצב כזה לאט לאט לאף אחד לא יהיה חשק לכדורגל וזה מאוד מסובך ברמה הלוגיסטית. הורים לא ישלחו במהירות את הילדים שלהם למגרשים. אם הבלאגן הזה יימשך בפרק הזמן הקרוב מבחינתי: לסיים את העונה בלי קהל>לא לסיים את העונה בכלל וכמו שאתם יודעים אני לא צד ממשי בעניין עם כל הכבוד לחלומות שלי על גביע.

15. oranfu Member

מספר החולים כנראה יזנק. הרי בכלל לא בודקים פה אנשים עם תסמינים ואני יודע את זה בוודאות מנסיון אישי.

למה לא בודקים? כי לא התכוננו בכלל למצב חירום בריאותי למרות שאנחנו "בעשור הכי טוב בהיסטוריה" ואין ציוד, פשוט ככה.

כנראה שצריך לסגור את כל מה שלא חיוני להמשך החיים כרגע בשביל לקוות שמערכת הבריאות לא תקרוס.

לעשות מה שעשו בסינגפור? מי שיצא לו להיות בסינגפור מבין שהם ואנחנו זה עולם אחר לחלוטין.
    מדינה מתוכננת ומתוקתקת להפליא ברמה שנראית בלתי אפשרית בכלל לנו הישראלים.

הם מצוידים, הם נקיים, הם סופר ממושמעים והם התכוננו עם תוכניות איך להילחם במגיפה.

שי ו-Telkiyski אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.