מראדונה נגד כל העולם - ארגנטינה בדרא"פ

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏24/5/10.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אם מראדונה ישחק עם המערך 4-4-2 כמו שציפו עד לפני שבוע, עם אותם שחקנים ששיחקו מול גרמניה בניצחון 1-0 (אולי מיליטו במקום פיפיטה) אז אני צופה שהבעייה תהייה בהתקפה ולא בהגנה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/6/10
  2. gonzo18 Member

אגוארו הוא אחד השחקנים הכי טובים בעולם לדעתי אבל לך תשווה בין יכולת הכיבוש שלו לזו של שאר החלוצים מטופ העולמי.

Shawn,לא נראה לי שמארדונה הוא המסומם במקרה הזה. חוליית הגנה ברמה של קבוצת מרכז טבלה באנגליה? בהתחשב בעובדה ששני הבלמים שלהם שיחקו אחד נגד השני בגמר ליגת האלופות, עושה הרושם לפי שאר ההודעות שלך שאתה לא ממש אובייקטיבי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/6/10
  3. Raulito Madridista

מנוטי זכה במונדיאל עם השיטה הזאת לפני למעלה מ-30 שנה. הכדורגל השתנה מאז ולא מדובר בשיטה מודרנית יחסית.
    היינצה הוא לא נחשב ל'חצי' אלא ל'שלם' כי אומנם אין לו יכולות התקפיות(הוא לא מהיר כדי לחרוש את הקו, לא שחקן מתוחכם וגם ההרמות שלו הן לא דבש), אבל הוא כן תומך בהתקפה מבחינת העליות קדימה - הוא מהווה אופצייה מסירה וזה מוריד עומס מהקישור לעיתים.

אני לא קראתי על כך שום דבר, זו פשוט הסקת מסקנות(אולי חפוזה מידי) מהצד שלי. נראה לי ברור כשמש שהמערך שהכי יאזן את הנבחרת הוא 4-3-3 כאשר השלישייה באמצע מורבת ממסצ'ראנו, ורון וגוטיירז או משהו אחר, ולא די-מאריה, כי הגנתית הוא לא טוב(לא שגוטיירז הוא גרזן, אבל הוא כן תורם מעט והוא שיחק לעיתים בתפקיד הזה במדי הנבחרת וגם במאיורקה בעבר). הצבתו של די-מאריה במרכז מערערת את היציבות במעט - ומאלצת את מראדונה לנטרל את המגנים שלו מלתמוך בהתקפה. כבר אמרתי שלטעמי די-מאריה צריך לפתוח על הספסל. הוא לא קשר מרכזי ובנוגע לכנף עדיף לשחק עם חלוץ מוכח שיכול להסתגל גם לעמדה בכנף - אגווארו או טבז וגם היגואין הוא אופצייה.

אגווארו הוא אכן הפינישר הכי פחות טוב לטעמי מבין שחקני ההתקפה של הנבחרת(וזה לא בהכרח מצביע שהסיומת שלו חלשה - פשוט ההתקפה של ארגנטינה מונה כמה מהשחקנים הטובים בעולם). מיליטו במקום הראשון חד-משמעית, מסי מאחוריו ואז יש את טבז והיגואין ואחרון נמצא אגווארו. אבל, וזו נקודה משמעותית - הטכניקה האדירה של אגווארו בתוספת למהירות ולזריזות, מאפשר לו ליצור לעצמו כל-כך הרבה מצבים במשחק, כך שגם אם הוא מחמיץ פעמיים הוא מסיים את המשחק עם גול.

דיבור יפה אף-פעם לא מזיק - לתשומת ליבך. עכשיו לעניין - גם גאראי נמצא בסגל של ריאל מדריד - זה לא אומר שהוא בלם טוב. כמובן שהלכתי רחוק מידי, אבל השורה התחתונה היא שדמיקליס בלם בינוני. הוא איטי מידי כדי להוות פיתרון להתקפות הטובות בעולם. מיליטו צחק עליו ועל ואן-בוייטן. גם יש חור בעמדת המגן הימני ומהצד השני - היינצה הוא ממש לא פטריס אברה. לארגנטינה יש שחקן אחד הגנה בהרכב שהוא בטופ העולמי - וולטר סמואל והכל תלוי בו. בעצם יש גם את זאנטי - אבל מראדונה...טיפש.

נערך לאחרונה ב: ‏3/6/10
  4. מראדונה Member

בסדר,לא ראינו.
    בינתיים העובדות מדברות בעד עצמן.

54 שערים ב-144 הופעות באתלטיקו(מתוך ויקיפדיה), זה לא נתון של חלוץ סקורר.
    קח לדוגמא את דייגו מיליטו,שמאז שהגיע לאירופה בכל קבוצה שהוא שיחק בה היה לו מאזן שערים מפלצתי.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx
    בכל המשחקים שראיתי את ארגנטינה,ההתקפה אף פעם לא נצצה והייתה חדה.לא משנה מה מראדונה ניסה שם,כלום לא הלך וזה המשיך להיות אנמי. ההגנה מאז שסמואל התחיל לסדר שם את העניינים נראית דווקא די טובה.

5. gonzo18 Member

דמיקליס ממש לא בינוני הוא פשוט לא בטופ העולמי, בכול זאת היה בלם ראשון בקבוצה שזכתה בדאבל בבונדסליגה והגיעה עד לגמר ליגת האלופות,היינצה נתן עונה מעולה והיה אחד השחקנים החשובים בזכייה של מרסיי באליפות,על סמואל כבר אמרת הכל. מפה ועד הגנה של מרכז טבלה באנגליה יש הבדל גדול.
    ההגנה של ארגנטינה זה בכלל לא חוליה חלשה. אם כבר הקישור המרכזי.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה צודק, אבל התגובה הייתה על הטענה שהוא מנסה להמציא משהו כי הוא היה שחקן גדול או משהו אחר. ושוב, בידידות מול גרמניה (בחוץ) זה עבד, לצערנו הוא החליט שהוא לא צריך יותר משחקי הכנה אז קשה לבחון זאת לאורך זמן.

כתבתי שהיינסה חצי כי עם דיאגו מחליט על 4 בלמים זה אומר שהוא מקבל הוראה לא לעלות יותר מדי, לכן הוא חצי מגן חצי בלם, זה לא קשור ליכולות, או העדרן, של הגרינגו כמגן.

לדי מריה יש יכולות הגנתיות, אני מוכן לחתום על מה שאני מקליד כרגע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

אני מסכים איתך שעדיף לו לשחק על הקו מאשר באמצע, אבל גם כקשר שמאלי במערך של שלושה הוא עדיף על כל אחד אחר לדעתי, מה גם שזה לא בדיוק קשר מרכזי. דווקא שמשחקים עם 4 בלמים מאחור אז די מריה, גם כקשר מרכזי שמאל, פנוי ללכת לקו כל התקפה כי מאחור יש גיבוי מסיבי. תראה, במידה ומשחקים עם שלוש קשרים אני הייתי עולה עם ורון במקום מקסי\גוטיארס, ככה שדי מריה יהיה אפילו חופשי יותר. אבל זו רק דעתי.

במשחק ההכנה האחרון הוא שיחק בעמדה הזו והיה טוב, אבל זה אכן לא קנה מידה להתחשב בזהות היריבה ובכך שלא נאלץ לעזור ממש באמצע ויכל ללכת לקו כהנאתו.

-------------------------------

תראה זה הכל השערות, אף אחד לא באמת יודע את ההרכב עדיין, אני מנסה לשער מה מראדונה יעשה אם יבחר באחת משתי האופציות שהעלו (כרגע) בתקשרות ככאלו שהוא יכול לנסות וניסה במשחקי ההכנה האחרונים.

7. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נתחיל מזה שהוא עוד ילד ולגילו זה נתון מפלצתי ועוד איך..אל תשכח שהוא אולי באחד המועדונים הלחוצים והלא כל כך מצליחים בעולם..

אל תשכח שלא משחקים מאחוריו רונאלדו וקאקה וצ'אבי אלונסו ולא מקבל מסירות מצ'אבי ואינייסטה וגם לא מסניידר

הוא לקח קבוצה שנכשלה שנים ולא הצליחה להגיע יותר מ 11 שנה לליגת האלופות..יוצר מצבים לבד מוסר בועט מרחוק כובש וסוחב על הגב שלו בעיקר את הקבוצה

8. מראדונה Member

אמרת הכל,אגוארו לוקח על הגב שלו את התקפה אתלטיקו וכל התקפה כמעט מתחילה איתו,כמו שאמרתי כדורגלן מדהים. אבל הוא מחמיצן.
    אני אולי לא שומע טוב, אבל אני רואה טוב מאוד !!!

אתה באמת מאמין שיכולת הכיבוש של קון ברמה של מיליטו או היגוואין?(תנסה להיות אובייקטיבי לרגע)

9. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז זהו שאני באמת חושב ככה...

מיליטו כשהיה בסראגוסה לא היה גולר יותר מאתלטיקו...בגנואה הוא נתן עונה גדולה וכולם התחילו לספור אותו כאחד התותחים כשעבר לאינטר והצליח שם...

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כולם מודעים לכך שדמיצ'ליס הוא ארגנטינאי לא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx אם אתם לא מאמינים לי אז אולי לארגנטינים אחרים כן...

אמיר - קון שחקן מצויין, אבל יש עוד ארבעה חלוצים מצויינים ואחד שנחשב לקמע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx בסגל וכולם להוציא הקמע בכושר טוב.

אגב, בסקר שנערך ב OLE הארגנטיני אם אני לא טועה, קון קיבל הכי מעט קולות במשאל על מי צריך לפתוח בחוד, פחות מפאלרמו באופן חשוד (אוהדי בוקה בטח הצביעו בהמוניהם).

11. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מכבד את הדעות של כולם...

אבל לדעתי אגווארו ליד מיליטו/טבז כשמסי בצד/מאחוריהם יהיה הכי טוב לנבחרת..אבל זה רק אני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

האמת היא שזה המחמיצן שבחבורה, איגואן ולא קון. הדעה שלי לגבי מיליטו השתנתה בעיקבות העונה הזאת, ראיתי אותו נלחם ורץ ופורץ לרחבה. לא כמו שהוא היה בסרגוסה, חלוץ רחבה נטו. אבל עדיין כושר הפריצה של קון עולה על זה של מיליטו פי כמה ואם מרדונה ישחק עם 4 בלמים רק המכדררים יצילו אותו.

13. gonzo18 Member

אגוארו אאל"ט סיים את העונה עם 10\12 שערי ליגה , התירוץ שהוא משחק בקבוצה שכביכול אין לה קשרים מספיק טובים לא רלוונטי. רייס,סימאו וחוראדו אלה שחקנים שיודעים לבשל,קון הגיע השנה להמון מצבי כיבוש והרבה להחמיץ. אני באופן אישי הייתי שם אותו בהרכב ליד מסי והיגואין כי לאגוארו מעבר ליכולת הכיבוש הלא מרשימה יש איכויות של שחקן של פעם בדור. אני חושב שמבחינת כישרון הוא נופל רק ממסי.
    אם הוא היה ספרדי למשל לא הייתי מתנגד שיפתח בהרכב במקום וייה או טורס,כי הוא פשוט שחקן נדיר שלדעתי חייב לפתוח לפני כול שחקן התקפה בעולם למעט מסי ורונאלדו. חבל שמרדונה והארגנטינאים לא מעריכים אותו מספיק. מה שכן, הוא לא חלוץ רחבה ככה שהדבר האופטימלי מבחינתו זה לשחק ליד חלוץ סקורר, באתלטיקו זה פורלאן, במקרה של ארגנטינה זה היגואין או מיליטו.

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אומר שהקשרים של אתלטיקו לא יודעים לבשל..אבל כשאתה משחק בברצלונה/ריאל הכל הרבה אבל הרבה הרבה יותר פשוט

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הנבחרת מתאמנת בדלתיים סגורות ואין משחקי הכנה נוספים, אבל האוהדים כבר פגשו את אחת מהיריבות הקלאסיות של ארגנטינה למשחק מותח ואיכותי ברחוב דרום אפריקאי כלשהו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

סרטונים מהמפגש הידידותי בין ברזיל לארגנטינה פה

במישור המקצועי אין חדש כמובן והצוות המקצועי שומר על המיסתורין והשקט סביב הנבחרת, דיאגו מיליטו וצ'ינו גארסה ממשיכים להתאמן בנפרד בשל הפציעות. במקרה של החלוץ הפציעה לא אמורה למנוע ממנו להגיע למשחק הבכורה, במקרה של הסיני לא באמת אכפת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx