מראדונה נגד כל העולם - ארגנטינה בדרא"פ

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏24/5/10.

1. benos Member

אפשר לשלב את מסצ'ראנו, ורון ודי מאריה כקישור אמצעי מעובה שלטעמי זה יכול להיות רעיון לא רע.

עם כל זה שאני מעריך את ניקו אני לא חושב שאפשר לתת לו את המפתחות עכשיו שנייה לפני שהמונדיאל מתחיל, דמיקליס הוכיח שהוא יכול להנהיג את ההגנה ככה שאני חושב שאני חושב שאם הוא יבוא בכושר טוב אז ביחד עם סמואל יהיה לארגנטינה הגנה יציבה וטובה מספיק.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

די מריה הוא באנקר ומי שכנראה יצא במערך הזה הוא ורון. אני מסכים שזה אכן מערך יותר התקפי, אבל צריך לזכור שלמרות התדמית ההתקפית, לדי מריה יש יכולות הגנתיות סבירות בהחלט (שיחק מגן-קשר שמאל כמה פעמים אם אני לא טועה).

שמע אני רק משער פה והניחוש שלי שווה לזה של כל אחד אחר מן הסתם, אבל זה מה שראינו מול קנדה: עם טבס והיגוואין בחוד, פאסטורה חופשי מתחת (מסי היה אמור לפתוח כאמור) ושלישיית קישור של מקסי בימין, מסצ'ה באמצע ודי מריה בשמאל. מול נבחרות חזקות זה עלול להיות בעייתי באמת.

חבל שאין עוד משחקי אימון בשביל שהיו בוחנים את השיטה הזאת מול נבחרת סבירה ולא קנדה.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה צודק, פשוט דמיצ'ליס כבד ולא מקנה ביטחון בשנתיים האחרונות ולי יש הרגשה שאוטאמנדי הולך להיות הדבר הבא בעמדה זו. צריך לזכור גם את בורדיסו שמגיע בכושר מצויין אחרי עונה נהדרת, לדעתי העובדה שבאינטר הוא היה סוג של כלבו יותר מדי פעמים, השכיחה את עובדת היותו בלם טוב מאוד.

4. Raulito Madridista

לטעמי העורף הבינוני של ארגנטינה(רואים שיש נקודת תורפה בולטת בעמדת המגן הימני ולדעתי דמיקליס בלם בינוני ולא יותר כך שהכל תלוי בוולטר סמואל) לא יכול להרשות למראדונה לשחק עם יותר משלושה שחקני התקפה. מערך שכולל את מסצ'ראנו, ורון וגוטיירז עשוי להביא לנבחרת יציבות ובמקרה כזה די-מאריה יושב בחוץ. ורון קשר מרכזי שיוצא הרבה קדימה וגם גוטיירז הוא לא קשר אחורי כך שכל אחד מהם ייתן קצת הגנה. לדעתי די-מאריה יתבזבז אם ישחק במרכז. במידה ומראדונה יירצה לתמרן בין מערך של 4-3-3 לבין 4-3-1-2, כלומר אז מסי מתחת לשני חלוצים - דווקא דייגו מיליטו, שמגיע בכושר הטוב ביותר מבין החלוצים, הוא השחקן הכי פחות 'רב-גוני', כי באגף הוא לא יביא שום תועלת בניגוד לטבז ואגווארו. מיליטו שחקן שצריך לקבל את הכדור קרוב לשער והוא לא יכול להתחיל בספרינטים ממחצית המגרש או להשאיר אבק לשלושה שחקני הגנה בדריבל סוחף.

5. gonzo18 Member

אם אתה שואל אותי, די מריה הוא באנקר בהרכב של דייגו (ובצדק). שנית אין סיכוי לדעתי שנראה את המערך שמרדונה שיחק איתו מול הקונוסים הקנדים גם במונדיאל. אם אתה אומר שהוא תירגל את חואנס כמגן,אז יכול להיות שהוא מתכנן איזושהי הפתעה עם טבז לכאורה על המשבצת של חואנס אך למעשה כחצי חלוץ. ככה הוא יכול לדחוף את טבז להרכב שבמילא התקפי מספיק עם די מריה,מסי והיגואין.
    משהו כזה:
    היגואין
    טבז-מסי-די מריה
    ורון מסצ'רנו

נערך לאחרונה ב: ‏3/6/10
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

דור דווקא יש לארגנטינה אופציה טובה בהגנה במידה והיא תשחק עם 3 חלוצים - האופציה הטובה זה לשחק עם 4 בלמים כמו שעשו מול גרמניה בחוץ אז הגרמנים התקשו לייצר מצבים. אמנם זה נראה כאילו אוטאמנדי והיינסה משחקים כמגנים, אבל למעשה מדובר ב-4 בלמים שבוקשי עוברים את החצי להוציא את הגרינגו לעתים...

7. מראדונה Member

לדעתי המערך הכי טוב שאפשר לבקש,זה מערך סטייל בארסה:

מאסצ'ה
    ורון, פאסטורה
    די מאריה, מסי
    היגוואין\מיליטו\טבז

לא רואה את זה קורה,דייגו מאמן פחדן מדי שיעלה עם כ"כ הרבה שחקנים שלא עושים הגנה,בגלל זה גוטיירס הוא באנקר אצלו.

8. Raulito Madridista

למראדונה אסור לחשוב שבעקבות היותו שחקן גדול אז הוא המציא את הכדורגל והוא גם טקטיקן באותו הלבל. מבחינה הגנתית אולי המערך המוזר הזה יתן תשובה - אבל בהתקפה משהו יהיה תקוע. המגנים הם השחקנים הכי פנויים במגרש והם יכולים להוריד לעיתים מהעומס שמופעל על שחקני הקישור. זה נראה לי מוזר שמראדונה בונה שיטות משחק בשביל די-מאריה(אסור לקבוצה לשנות שיטה מקצה לקצה בעקבות שחקן בודד, בטח כזה שעדיין הוא לא סופרסטאר ולא הוכיח את עצמו) או דברים בסגנון. זימון של זאנטי המצויין היה יכול לפתור לנבחרת הרבה מאוד בעיות.

המערך שהצגתה נכון כי יש איזון במרכז השדה, אבל לגבי החלק ההתקפי אני ממש לא מסכים. מסתמן שדי-מאריה מועדף אצלך על פני היגואין, מיליטו או טבז וזה ממש לא ברור לי. אני לא רוצה לזלזל בילד המוכשר הזה, שהציג באמת עונה מצויינת בבנפיקה והוא מסומן כהבטחה גדולה - אבל טבז, היגואין ומיליטו הוכיחו את עצמם בליגות הבכירות באירופה והרזומה שלהם מדבר בעד עצמו. היגואין וטבז יכולים לעשות עבודה לא פחות טובה באגף והבונוס שלהם זה התנועה לעומק ועניין הכיבושים. טבז משחק כחלוץ בסיטי אבל הוא מתחיל הרבה מהלכי התקפה מהאגפים.

9. מראדונה Member

די מאריה בתור קיצוני שמאלי עדיף על כל ארגנטינאי שקיים.
    יכולת הדריבל שלו על הקו, הפריצה, המהירות, אין כאלה בסגל הארגנטינאי.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מראדונה לא המציא כלום וזה לא קשור להיותו שחקן גדול, מנוטי לקח מונדיאל ב-78 עם 3.5 בלמים, בדיוק כמו שמראדונה מתכנן (היינסה זה חצי מבחינתי). ככה שאולי הוא אפילו למד מאחד הגדולים במקרה הזה...

ואם להתייחס לחלק הענייני יותר, אתה צודק כמובן שזה לא אידיאלי, נתתי לך אופציה אפשרית למקרה שיחליט לשחק עם מערך התקפי מקדימה, שלטענתך מסוכן כי ההגנה חלשה אם הבנתי נכון. המערך של הרביעייה הזאת עשה עבודה מצויינת בגרמניה ועל הנייר מבחינה הגנתית הוא טוב, הבעייה תהייה כמובן בתרומה ההתקפית שלו. שאתה מחזק משהו אחד זה בד"כ על חשבון משהו אחר.

איפה ראית\קראת שהוא בונה משהו סביב די מריה? די מריה הוא באנקר בשביל מראדונה בהרכב, הוא לא בונה את הקבוצה סביבו...

11. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל שאנשים לא סופרים את אגווארו(כולל מראדונה)

יש לי הרגשה שאם הוא היה בברצלונה אז אין מצב ששחקן עם כישרון כמו שלו ויכולת כיבוש כמו שלו לא היה פותח...הוא לא נופל מטבז/היגוואין/מיליטו לא בטכניקה,לא ביכולת לכבוש,לא במהירות,לא במשחק הראש,לא בפיזיות ולא בכלום...והיתרון שלו שהוא גם צעיר מהם ויש לו עוד הרבה לתת והשיא עוד לפניו...

להמר על אגווארו במונדיאל הזה יהיה באנקר..(ואני רואה כל משחק שלו ולילד הזה לא חסר כלום..פשוט הוא משחק בקבוצה הלא נכונה בשביל להיספר בנבחרת)

12. מראדונה Member

אז בתור אחד שכן ראה את אגוארו,המון פעמים,יכולת הכיבוש שלו נופלת ועוד איך מכל חלוץ אחר.
    מחמיצן בקצב מסחרר.חוץ מזה הוא כדורגלן אדיר.

אולי במונדיאל הבא.

13. gonzo18 Member

לעזאזל איתך ,כול מה שאתה אומר תואם את הדעה שלי! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    לא יכולת לתאר את אגוארו בדרך יותר טובה,הוא בדיוק שחקן כזה:כדורגלן אדיר אבל מחמיצן סידרתי.

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שאומר על אגווארו מחמיצן סדרתי נראה לי לא ראה כדורגל בחיים שלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

15. Pipe Member

יצחק שום פעם אמר שהוא מעדיף לנצח 4-3 מאשר 1-0. עושה רושם שעם הסגל הזה, למראדונה לא תהיה ברירה אלא לנצח 4-3 מאשר 1-0. חוליית הגנה ברמה של קבוצת מרכז טבלה באנגליה ומרכז קישור עם פחות ברק מאשר מרכך כביסה מקולקל. מסי, היגואין וטבז יצטרכו להיות בשיא הכושר שלהם אחרת סוחר הסמים לשעבר של מראדונה עשוי לקבל לא מעט טלפונים בחודש הקרוב.