מצעד הגאווה בירושלים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י אלי מתחן, ‏7/7/06.

1. אלי מתחן Member

מה מטרת מצעד הגאווה בירושלים אם לא התגרות בחרדים?
    אין כזאת כמות של הומואים ולסביות בירושלים שמצדיקה מצעד עולמי כמו שתיכננו.
    מטבע הדברים יש אוכלוסיות שמתנגדות לזה, ובירושלים הן מונות 2\3 מהעיר. שלא נדבר על זה ששאר תושבי ירושלים החילונים לא בטוח תומכים ברעיון.

לי מפריע שאנחנו צריכים לראות את התופעה בטלנובלות וסדרות טלוויזיה. ילדים קטנים רואים גבר מתנשק עם גבר בטלוויזיה ועוד יחשבו שזה דבר נורמלי לגמריי.
    אני מבטיח לך שאם היו מראים באיזה טלנובלה אדם שקוטע לעצמו איברים אף אחד לא היה נשאר בשקט, כמה שהקבוצה הזאת מצומצמת, אז מה ההבדל בין זה לבין הומואים? שתיהן לא תופעות שמצביעות על אדם נורמלי.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

Julian Joachim הדוגמא הכי טובה זה כמו שנתתי על אוהדי הפועל בטדי,אם ההומואים רוצים לעשות
    מצעד גאווה שיעשו את זה בתל אביב,בחולון או במקום אחר...למה הם דווקא צריכים לעשות בירושלים?
    בשביל לעצבן את החרדים..בשביל לעשות דווקא..רוב תושבי העיר נגד זה וזה ידוע לכולם..למה בכוונה
    לעשות את זה בשביל לעצבן?
    לא חסר ערים בארץ שלנו שאפשר לעשות שם מצעד כזה,הם עושים את זה אך ורק בשביל לעצבן את החרדים
    וזה פסול.

ולהיות מרובע זה לא לשים לב גם לאחרים,למה אסור לך לעשות מסיבה מטורפת בבית עם 300 איש
    ב-1 בלילה?כדי לא להפריע לשכנים..ככה גם פה..אל תפריע לאחרים ולחרדים זה ידוע שמפריעים כל המסיבות
    האלה.

3. John Barnes Member

הבעיה שלי עם המצעד היא שזה לא מצעד, זו פרובוקציה לשמה. ההשוואה בין ה"מצעד" הזה למחאה לגיטימית נגד הפינוי של גוש קטיף ממש לא במקום. המתנחלים מחאו, וההומואים מזדיינים בציבור ופוגעים במכוון ברגשותיו של ציבור שלם.

חוץ מזה, בשביל מה מקיימים את המצעד הזה? הרי ההומואים לא נמצאים בגטו או משהו כזה, זה מצעד לשם "תראו אותי, אני מזדיין עם גבר, תקנאו". המשך ישיר לתורת ה"אני אפסי ועוד" ששורצת במדינה שלנו בעזרת ניצול ציני של חופש הביטוי. זה ממש מגעיל.

4. Julian Joachim Member

תגידו, אתם קוראים את מה שאתם כותבים?

ולר, אתה משווה בין קטיעת איברים לבין הומוסקסואליות. אם לדעתך זו השוואה הולמת, באמת שאין הרבה מקום לדיון בינינו.

המטרה של המצעד היא לבטח לא לפגוע במכוון ברגשותיו של ציבור שלם (אגב, אם תוכל להסביר לי במה זה פוגע ברגשות של החרדים אני אשמח. אולי זה פוגע באונת הבורות שלהם), אלא לתת הזדמנות לאנשים שביום יום ממש חיים בפחד בארץ הזאת (ובצדק, עם החשיבה הפרימיטיבית שמוליכים הרבנים, אני בטוח שאם ההומואים היו מתחילים ללכת ברחוב בלבוש שמצהיר על נטיותיהם, כמו החרדים לדוגמא, היה פה כבר איזה לינץ' או שניים בחברי הקהילה הורודה), לצאת ולשמוח קצת, עם הקהילה שלהם. כמו שנותנים לחרדים לעשות את השמחות (והאבלות) שלהם, וכמו שנותנים לכל הירושלמים לחגוג את יום ירושלים (למרות שאני מבטיח לכם שזה פוגע ברגשות של כמה מאות אלפי ערבים ישראלים ולא ישראלים הרבה יותר ממה שהומואים עשו/עושים/יעשו אי-פעם לחרדים ולכם) וכמו שנתנו למתנגדי ההתנתקות לעשות כל הפגנה ומחאה שרצו (כולל כאלה שפגעו באמת באנשים, כמו הנינג'ות על הכבישים), מבלי שיעשו צעדים אמיתיים נגד מרביתם (בחרו כמה שעירים לעזאזאל ונכנסו באמ-אמא שלהם). כמו כל אלה, אפשר לתת גם להומואים לעשות את המצעד שלהם. זה פאקינג מצעד, לא איזה אנדרטה שתראה כל יום בכניסה לעיר. חוצמזה שזו דרך לא-רעה (אם זה ייעשה נכון, וכמו שזה כבר נעשה בארץ) לחשוף בפני אנשים שלא קשורים לקהילה שהשד לא נורא כ"כ והומואים הם בסה"כ בני-אדם כמוני וכמוך (למרות מה שמישה ועוד כמה אנשים אמרו פה לתדהמתי הרבה).

וזיו, אם היו רוצים לעשות את זה באופן דווקאי, היו עושים תהלוכה מבר-אילן, דרך סנהדריה ועד למאה-שערים ומשם להר-נוף (איזורים חרדיים בעיר). זה לא מה שקורה במציאות.

אני חייב לומר שבתור חסיד זכויות אדם, וגם סתם בתור בן-אדם שלא מבין למה אי-אפשר לחיות בלי לנסות להרוס לאחרים, אני אהיה שמח ויותר מזה במידה והמצעד אכן יתקיים בירושלים, ומאוכזב מאידך, באם לא יקרה הדבר.

5. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם כל מילה בהודעה של פולדש, די, אנחנו כבר לא בשנת 1900, לכל אדם יש זכות לעשות איזו צעדה או הפגנה שבא לו, בין אם זה נגד פינוי גוש קטיף או סתם מצעד הגאווה.

"פוגעים במכוון ברגשותיו של ציבור שלם" - נו באמת, אז אולי כל ההומואים יתאבדו וככה הם לא יפגעו ברגשותיהם של החרדים היקרים? סתם שאלה, מה אכפת לכם או לאיזה רבי עם מי אדם בוחר להזדיין, כל עוד הוא לא מתקרב אליכם או אליו?

6. ראול Member

דמגוגיה זולה, ידידי. אתה ופולדש.
    הם כן מתקרבים אליהם. ועוד בהתרסה. כדי לעצבן.
    פשוט ל מתאים...

ארתור, http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/multi.Xxx

7. Julian Joachim Member

איזה התרסה, ארתור? בחייאת.

מה שלא חוקי, לא מעניין אותי כי מבחינתי הוא לא יקרה (או שיקרה וימוגר במהרה ע"י המשטרה). מצעד שמח וססגוני... לא רואה מה הבעיה שייערך.

ואני בטוח שאי-אפשר לומר על מה שאני אומר דמגוגיה. בטח לא כשהצד השני בוויכוח מדבר על פגיעה ברגשות ציבור שלם כשהוא לא חלק מהציבור והציבור לא נפגע בשום צורה שהיא.

8. ראול Member

לא מדובר פה בחוק, מדובר פה במוסר...
    יש אלפי דוגמאות למקרים שם חוקיים אבל לא מוסריים שאפשר להביא בתור דוגמה, אני פשוט לא סוטה מהנושא.

יש סיבה ברורה למה הם עשו מצעד בת"א. יש הכי הרבה הומואים.
    יש סיבה מעולה למה הם עשו את זה באילת. יש המון תירים.
    יש סיבה מעולה למה לעשות את זה בי-ם. יש המון מתנגדים וזה מעורר גל תקשורתי אדיר שמחזיר את הקהילה לכותרות.

אני לא אומר שזה לא חכם, פשוט לא מוסרי.

ארתור, גב' פריזל.

9. Julian Joachim Member

לא מוסרי זה לדבר על כך שהיהדות היא הדת שהכי מקדשת את ערכי האנושיות ואת האהבה שבין אדם לרעהו ומצד שני להוביל מסע הסתה שעוד ייגמר ברצח נגד אנשים כמוני, כמוך וכמו מי שמוביל את המסע הזה. זה גם צביעות ועוד הרבה דברים אחרים.

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה היא למה דווקא בירושלים?מה היה רע בתל אביב?מה רע באילת?מה רע בחולון,הרצליה,רעננה,
    נהריה,גדרה,חדרה,נתניה,קריית שמונה,רחובות וכו... מה רע?
    למה דווקא ירושלים?בשביל לעצבן את החרדים ובשביל לעשות רעש תקשורתי מזה שהם מעצבנים את החרדים.

אני בכלל לא מבין בשביל מה לעשות מצעד לזה,אין לי בעיה עם הומואים ולסביות אבל אני לא מבין
    למה לעשות מצעד על זה...
    אנשים עניים עושים מצעד עניות?אנשים עם 6 אצבעות ברגל עושים מצעד לזה?אנשים פוזלים עושים
    מצעד הפוזלים?

11. spurs229 Member

כמה נתונים שיעזרו לך להבין את בחירת המקום:
    ירושלים היא העיר הגדולה בישראל, בערך פי מתל אביב.
    ירושלים היא העיר עם הכי הרבה הומואים בארץ (סטטיסטית, בגלל שהיא הכי גדולה בהפרש גדול).
    ירושלים היא סמל עולמי.

לגבי מצעד הפוזלים: היום יש לאנשים (וגם לי, אני מודה) איזה מין פחד מהומוסקסואליות. אם היה לך חבר שייצא מהארון, רוב הסיכויים שהייתם מתרחקים אחד מהשני. אם היה לך חבר שגילו שהוא פוזל, ככל הנראה הייתם צוחקים על זה קצת וממשיכים להיות חברים טובים. תבין את ההבדל.

12. Riki Member

אין לי שום בעיה עם הומואים באשר הם. לא שוללת אף אחד על בסיס העדפה מינית.
    אבל מזה השטויות האלה מצעד גאווה ? למה שלא יחגגו עם כל הזוגות בחג האהבה וזהו ?
    אני לא מרגישה שום דחף לצאת במחולות ברחבי העיר בגלל שאני מעדיפה גברים.
    ובענין החרדים, שיבינו שהמדינה הזאת לא רק שלהם, שיכבדו אחרים באותה מידה שהם דורשים כבוד.

13. אלי מתחן Member

המדינה לא שלהם, הם לא מבקשים שלא יערכו מצעדי גאווה אלא שלא יערכו מצעד כזה בעיר שרובה מתנגדת לתופעה.
    ירושלים היא לא העיר עם הכי הרבה הומוסקסואלים מכיוון שזה עניין של אופנה. וירושלים כאמור לא נמשכת אחרי האופנות של איזור המרכז.

קטיעת איברים היה משהו קיצוני, אדם שבמעשיו לא פוגע באף אחד אבל אתה לא מוכן להסתכל על זה כאל תופעה רגילה כמו הומוסקסואליות, אני רוצה מצעד של כל האנשים שלא מוכנים לשמור על הגיינה אישית, זה יראה לך בסדר?

14. Riki Member

כבר ציינתי שאני רואה במצעד הזה משהו מיותר.

אני גם לא רואה שום צורך לצאת במחולות וחגיגות בגלל שיש לך העדפה מינית מסוימת.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז מה...אין שום קשר בין זה לבין המצעד.

יש לך גיבוי לסטטיסטיקה הזאת?כי מקום שמורכב מכל כך הרבה דתיים וערבים...לא נראה לי בכלל
    הגיוני מה שאתה אומר.

\
    נכון,היא סמל עולמי אבל לא למשהו שקשור למצעד...אם כבר להרבה דברים שנוגדים את זה...
    מה תעשה תלך לשוויץ תעשה פסטיבל פסטרמה עולמי ותגיד שזה בגלל שהם מפורסמים בגבינות שלהם?

באמת שאין לי בעיה עם הומואים ואם חבר שלי יבוא ויגיד שהוא הומו לא תהיה לי שום בעיה עם זה,בדיוק
    אותו דבר אם הוא יהיה פוזל.

כמו שריקי אמרה,אם הם רוצים שיכבדו אותם ואת ההעדפות שלהם שיכבדו את רוב תושבי ירושלים
    שנגד זה ויעשו את זה בתל אביב או במקום אחר.