מצעד הגאווה בירושלים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י אלי מתחן, ‏7/7/06.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוספתי סקר שיהיה מעניין.

2. Engel Del Madrid Member

ממש לא אכפת לי.. אני גר בראשל"צ.. כל עוד לידי הם לא עושים כלום לי אין בעיה. שיזדיינו.

3. Robin Member

יש משהו שנקרא חופש הביטוי וזה ממש לא חשוב שהם עושים פרובוקציה או שאני חושב שכל הרעיון של המצעד הוא אידיוט. זאת זכותם לעשות את זה כל עוד הם עושים את זה לפי החוק. יש להם רישיון לצעוד אז הם יכולים לצעוד, אין שום חוק שאומר שצריכים לערוך משאל בין כל התושבים בשביל לראות אם הם מסכימים למצעד שכזה. אני חושב שהם לא צריכים לערוך את המצעד בירושלים אבל אם הם החליטו החלטה מטופשת כזאת וקיבלו את האישורים, זכותם המלאה. ישנו מקרה דומה של נאצים שרצו לצעוד בעיירה סקוקי, אילינוי בארה"ב שבה היה רוב יהודי ניצולי שואה גדול והם בסופו של דבר קיבלו את הזכות לצעוד בעיירה (והעו"ד שהגן עליהם היה יהודי, מה-NAACP ארגון שנתמך הרבה מאוד על-ידי יהודים).

4. Alan Smith Member

לפי דעתי כמו שאנשים המשתתפים במצעד הגאווה לא בא להם שיבואו דתיים למצעד שלהם ישימו מוזיקה חסידית יקראו להם חוטאים. ויבקשו מהם לחזור בתשובה. או יחבלו להם במצעד.
    כך גם אורך החיים של שומרי המסורת במדינה לא אמור להפגע.
    סתם דוגמא: אני לא אכנס עם רכב לבני ברק בשבת. ואני גם לא מצפה שיזרקו עלי אבנים אם אני נוסע עם הרכב שלי בבת ים. אלה דברים טריוויאלים. אבל אם אני אסע עם רכב בשבת בבני ברק ידליק מוזיקה על פול ווליום. אני גם פוגע בכבוד של שומרי המסורת שלהם. תוך זלזול במסורת והצתה לתגרה. לכל אחד במדינה יש את הגבול שלו פחות או יותר.
    סה"כ כמה שמנסים להגיד כפיה דתית כל הזמן. אני בתור חילוני יכול להגיד לכם אין בכלל כפיה דתית. פשוט יש אנשים שנכנסים לקטנות ושאין להם מה להגיד הם אומרים שיש כפיה דתית. מה רע בקצת דת בכל זאת כולנו יהודים לא? לעשות את המצעד לא בירושלים. ולא שום כפיה ולא שום בתיך. פשוט כיבוד רוב האוכלוסיה שגרה שם.
    אף אחד לא אמר להם לא לעשות מצעד. אבל יש גם תמקום והזמן.

5. Alan Smith Member

הסתכל על התמונה מתחת לניק שלו. לפי התמונה זה גם איום וגם חיזיון.

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

חופש ביטוי או לא חופש ביטוי, החברה הופכת את ההומוסקסואליות לדבר רגיל וזה לא ככה, אני בכלל מאמין שהרוב המוחץ של ההומואים למינהם זה סתם ילדים עם ראש פתוח שסבלו מדחייה אצל הבנות כל החיים והחליטו ללכת על הקל יותר. אבל אלה שלא, זה פאשלה גנטית, אני לא אומר שצריך להפלות פה או לא יודע מה, אבל להפסיק להתייחס אליהם כאל אנשים שווים ב-100%, כמו שאנחנו לא מתייחסים ככה לאוטיסטים וכד'.

זה לגבי קיום המצעד, לגבי המקום - יש מצעדים גם בת"א ואילת לא? זה לא שהוא נערך רק בירושלים..

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/06
  7. ראול Member

כל הכבוד משק'ה, הומוסקסואליות זאת כבר ממזמן לא דרך חיים, זו אופנה.

ארתור, בושה.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תכלס זאת אופנה,אבל מיכאל...אצל אלה שזה גנטי אין מה לעשות,לא צריכים להתייחס אליהם כמו אל אוטיסטים או משהו כזה אבל בטח שלא צריך לעשות פסטיבלים למיניהם...

ולאלה שבעד המצעד..
    אם 20 אוהדי הפועל היו רוצים לארגן פסטיבל בשביל הפועל בטדי בזמן משחק של בית"ר הייתם אומרים
    שהם מפגרים ועשים את זה רק להתגרות בהם,בדיוק ככה זה במקרה הזה..
    אתם יכולים לעשות את הפסטיבל כמעט בכל מקום בארץ,בשביל מה דווקא בירושלים?

וכמו שאמרו פה..בשביל מה לעשות פסטיבל כזה בכלל?אתם רואים את הנקרופילים או הפדופילים עושים
    פסטיבלים משלהם?

9. ראול Member

את ההומוסקסואליות, לדעבוננו, טרם הוציאו מהחוק.

ארתור, pod nash control

10. אלי מתחן Member

מה עם מצעד של אנשים שאוהבים לקטוע לעצמם איברים?

11. John Barnes Member

מסכים עם מישה וארתור. ליברליות יתר זה דבר רע מאוד, תראו מה הולך בהולנד שם אישרו להומואים להתחתן. לא עבר זמן רב וקמה שם מפלגת פדופילים, בקרוב בטח יהיה מותר שם לאנוס ילדים קטנים ולהתחתן איתם.

בקשר למצעד עצמו: מילא זה היה מצעד אמיתי למען זכויות, ולא זונות ממין זכר על משאיות, אבל בצורה הזו של המצעד זו פשוט כפייה חילונית! כן גם ההומואים הליברלים כופים את עצמם בדיוק כמו שנואי נפשם מהדת. הם לא רוצים למחוא, הם רוצים להזדיין ולעשות פרובקציה בעיר הקודש למען "חופש הביטוי" עאלק

12. ראול Member

לא הסכמתי איתך אף פעם כמו שהסכמתי איתך עכשיו, כל הכבוד. אני מרגיש שאני צריך להקיא.

אבל בדבר אחד אני חולק עליך.. מצדי שיתחתנו. שיעשו ילדים מבחורות שצריכות כסף וכו' אבל חוסר הרגישות הזה הוא באמת לא במקום.

וחוץ מזה, אתה אומר פדופיליה כאילו זה משהו רע.

ארתור, proud memmber

13. Julian Joachim Member

האמת, אני חייב לומר שאני ממש בהלם מהפורום הזה, מהעיר שלי ובכלל מאנשים במדינה הזאת.

למי אכפת שיעשו מצעד בירושלים? למי אכפת? איך בדיוק זה מפריע לכם? אתם באמת חושבים שזה ישפיע על ילדים ויהפוך אותם להומואים? אתם לא חושבים שיש יותר סיכוי שזה יראה ביום-יום או דרך האינטרנט? מישהו באמת חושב שלהומואים יש כוונות רעות, שהם רוצים להשחית את הערכים של החברה הישראלית? תנו להם לעשות מצעד. כמו שעושים מצעד לאהבה, כמו שעושים מצעד נגד הפינוי מגוש קטיף, כמו שהפורטו-ריקנים עושים בארה"ב מצעד ביום העצמאות שלהם, וכמו שהחבר'ה החרדים פה עושים לי מצעדים כל היום בעיר כשאיזה רבי מת, וחוסמים את כל התנועה בעיר. כל עוד זה לא פוגע באף אחד באופן מהותי, כלומר פיזית, או מלכלכך מאוד את העיר או כל דבר בסגנון, אני לא רואה סיבה לא לאפשר להם לעשות את זה. צריך לזכור שגם מדובר בקבוצה לא קטנה, ולא משהו הזוי כמו קבוצה קוטעי האבירים שאדון ולר הציע שיערכו מצעד, או קבוצת מסניפי שרף העצים שאני בטוח שעוד מעט מישהו יקפוץ ויציע אותם בתור מועמדים לעריכת הצעדה הבאה.

ולא, זה שיש כמה אנשים שחיים באיזה מילניום אחר, ולא מסוגלים להבין איך דברים שלא כתובים בתורה מתרחשים, זה לא תירוץ לכלום. והטיעון שזה פוגע נפשית בדתיים והחרדים כשהם רואים את ההומואים מבטאים את עצמם, זה טיעון מקביל מבחינת רטוריקה לזה שאני אתנגד לזה שהחרדים יעשו צעדה אחרי שרבי XYZ נפטר בשיבה טובה בגיל 100, כשהטיעון שלי יהיה שכשיש הרבה חרדים ביחד הריח שלהם מתחבר ביחד לסירחון שלא היה כמותו שמאיים על שלמות חור האוזון.

אם אני לא טועה זו היהדות שתומכת כל-כך במשפט איש-איש באמונתו יחיה. הגיע הזמן שאנשים יתחילו לעמוד מאחורי המשפטים שהם משתמשים בהם הרבה, ולא רק כשנוח להם.

נקודה לציון - אני באופן אישי לא מתלהב מתרבות ה"הומואים" שצמחה במדינה, ואני לא אחנך את הילד שלי להיות הומו ולהיות חבר של ילדים הומואים, אבל אני, בניגוד למרביתכם, לא מרובע, ותומך בזכויות של אנשים לעשות מה שבא להם, בתנאים שהצבתי לעיל, ולכן תומך בקיום המצעד, כשאני בטוח שאם יש דברים נקודתיים שמפריעים לחרדים (כמו למשל שלא יעברו בשכונות שלהם...), אני בטוח שראשי הקהילה ילכו לקראתם באופן המקסימלי.

אגב, למי שיצא לי לראות את הפשקעוולים בירושלים בימים האחרונים, עם כל ההתבטאויות (לכאורה) של בכירים בממשל ובציבור, נגד ציבור ההומואים, יכול להבין שהחרדים לא סתם מבקשים שלא יפגעו בהם, הם רוצים לפגוע, למגר ומבחינתם גם להשמיד את ההומואים, שעושים דבר פסול עפ"י תורתם. אני באמת מעדיף לא להגיד איזה מנהיגים עולים לי בראש כשאני חושב על שיטות התעמולה האלה.

יום טוב.

14. Julian Joachim Member

גיא, תגיד לי שאתה לא באמת מתכוון ברצינות לזה שבגלל שנתנו להומואים היתר להתחתן בהולנד, הוקמה מפלגת פדופילים ותיכף אונס קטינות יהיה מותר בחוק. GIVE ME A BREAK.

15. Alan Smith Member

למה שלא נעשה מצעד מחאה למצעדים?