מצב הכדורגלן הישראלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏12/11/17.

?

איך אתם הייתם משפרים את מצב הכדורגלן הישראלי?

1. חוק צעירים שיחייב קבוצות לשתף מספר שחקנים X מתחת לגיל 23 בכל משחק

2. צמצום מספר הזרים על מנת להגדיל את מספר הדקות לישראלים

3. הקמת ליגת מילואים לשחקנים בגילאי 18-21 וביטול חוק חריגי הנוער

4. אין צורך באף חוק חדש, הבעיה היא במאמנים שמפחדים לתת את ההזדמנות לצעירים

5. השקעה נרחבת במחלקות הנוער בתוכנית ארוכת טווח

6. המצב בסדר גמור, אין צורך לשנות כלום

7. אחר (נא לפרט)

Results are only viewable after voting.
  1. alexshw Member

כאמור הבעיה העיקרית היא לאיזה ידיים נופל אותו כישרון. כפי שציינו בצדק המעברים עצמם קורים בכל המדינות הכי מתוקנות מבחינת טיפוח שחקנים.
    במכבי חיפה הוא יפול לידי מאמן שקיבל את התפקיד כי הוא כנראה שחקן עבר, בלי שום הכשרה ראויה. המאמן ירוץ אחרי התוצאה בשבת והצלחת בתום העונה בערב גאלה של מחלקות הצעירות.

למעשה שחר הרס, בעזרתו הנדיבה של צ'יז'יק, מחלקת נוער באמת מפוארת שפעם גידלה דורות של שחקנים מעולים (ע"ע ההספדים להרדי ז"ל). להרוס אפשר גם אם על הנייר אתה משקיע הרבה כסף.
    מבחינת המעברים אין כל כך מה לעשות, מבחינת החומר האנושי במחלקות צעירות יש והמון.

אגב דעתי האישית ששחקנים צריכים לחשוב על האופק לשחק בבוגרים ואני חושב שבק"ש, רעננה ונתניה יש כבר תשתיות שלא באמת נופלות מקצף.
    וכאמור החומר מקצועי שמאמן את הנערים ונוער בחיפה הוא מאוד חלש וגם האופק בעייתי, אפילו לא כי מכבי חיפה נותנת או לא נותנת לצעירים לשחק. בסופו של דבר בכל מועדון גדול יש קושי רב יותר בשילוב צעירים, אלא כי המערכת בבוגרים נמצאת בכאוס מקצועי ולגמרי חיה על גחמה פרטית. ברור שיש השלכה לכך גם על צעירים.

2. עידן444 Member

אני לא מומחה לזיהוי כשרון אצל ילדים בני 15 וכמה משמעות יש למספרים המטורפים שלו בכל מסגרת ולהצטיינות שלו בכל מסגרת כולל הנבחרת.
    מה שאני יודע זה שהוא הטוב ביותר בארץ בגילו בכל מדד(חושב שגם מרגוליס היה כזה ואנחנו יודעים איפה הוא היום...) וצופים לו עתיד ורוד מאוד.
    אגב, הוא חלק משנתון גיל מאוד מוצלח ומושקע אצלנו שהוא היה השחקן המוביל(גם כי הוא גדול בגיל יחסית לשנתון- בחיפה בטח לא יקפיצו אותו כיתה כפי שהיה קורה בנתניה כי הרי מה שהכי חשוב זה לקחת אליפויות...).
    הילד התחנן להישאר בנתניה עד שהכסף עיוור את כולם.
    זה בעיני כבר מגעיל ומשחית ברמות אחרות!
    בפוסט הפרידה שלו כתב ״הצעה שאי אפשר היה לסרב לה״...
    מניח שההצעה הזו לא כללה אימונים אישיים של פפ ואנצ׳לוטי... כולם כאן אינטיליגנטים ומבינים במה מדובר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. קשר שמאלי Member

הקפיצו אותו כבר, הוא שותף העונה ב-3 משחקים של נערים א'
    יש שינוי העונה במחלקת הנוער של מכבי חיפה. נותנים לשחקנים בולטים לשחק עם שנתונים גדולים יותר

4. עידן444 Member

לנתניה?
    כלום...
    זה כל הקטע...
    השיטה החדשה...
    לפתות ילדים בני 15 שאין להם כל מחוייבות כלפי מועדון האם.
    להבטיח הבטחות ולכבול אותם לחוזים דרקונים לכל החיים...
    נראה עד מתי שון ויסמן ימשיך להיות כבול למועדון שמצד אחד לא סופר אותו(וגם לא יספור אותו אף פעם) ומצד שני לא משחרר אותו למצוא לעצמו מקום שיוכל לפרוח בו.

5. סמואל אטו Member

כמו המסר החינוכי שעבר כשילד ארגנטינאי החליט לעבור לספרד כי הם היו מוכנים לתת לו את התנאים שהוא היה זקוק להם.
    לאן מסי היה מגיע אילו רק היה נשאר בארגנטינה, חבל.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. עידן444 Member

הציניות הזו כל כך מגוחכת...
    הרי הדיון הזה לא סתם נפתח...
    הוא נפתח כי משהו לא טוב עובר על הכדורגל שלנו. כולם רואים את זה.
    ולקבוצות הגדולות(ותסלח לי אבל הם עדיין לא מה שהאקדמיה של ברצלונה עבור ילד מארגנטינה...) יש חלק גדול בכך!
    מספיק עם הגרידיות!
    שחר יתעשר משון ויסמן או איסמעיל ריאן? נו באמת... שחרר יא חתיכת נבלה... שחרר ת׳ילדים אם אתה גם ככה לא סופר אותם... כנ״ל כל המושאלים של מכבי ת״א...

7. קשר שמאלי Member

ריאן שוחרר.ג'אבר וגוזלן נמכרו. אם לשחר היה מושג בכדורגל הוא היה מוכר/משחרר בחינם את וייסמן

8. סמואל אטו Member

אה, אז זה בסדר להוציא ילדים מהסביבה הטבעית שלהם ולתת להם תנאים כל עוד מדובר באקדמיה. אולי אני טועה, אבל זה נקרא צביעות.

הסיבה שהדיון הזה קיים זה בטח לא כי שון מזרחי קיבל הצעה מפתה בגיל 14.

9. עידן444 Member

הבאתי את הסיפור כדי לתמוך במה שמשה כתב בתגובה לחרטוט של אורימור שהכל כאן מתבסס על 2 מועדוני נוער ושרק שם גדלים שחקנים.
    קשקוש בלבוש.

10. עידן444 Member

אגב, איפה הצביעות?
    מה צבוע בלהגיד שללכת לאקדמיה זה הרבה יותר הגיוני?
    אם לירוי גבאי היה הולך לאקדמיה של אשדוד לא היית שומע ממני כאן חצי מילה כי זה משהו שאין לו בנתניה.
    צביעות זה אם מכבי נתניה היתה עושה את אותו דבר למועדונים קטנים יותר.
    ושיהיה ברור- המעברים בגילאים האלה קורים כל הזמן...
    גם לנתניה עברו כשרונות ממקומות אחרים בכל מיני שנתונים ועוברים בין מכבי נתניה לטוברוק ולהפך כל הזמן.
    אבל ברגע שמשחדים את ההורים, לכאורה, ועוד בניגוד לרצון הילד- זה בעיני חוצה את גבול ההיגיון ומשחית.

11. סמואל אטו Member

כי ישראל לא המציאה אף אחד מהדברים האלה שאתה מציין וזה גניבת דעת לבוא ולהגיד שהרמה של הכדורגלן הישראלי לא מספיקה בגלל שאנשים רוצים כסף.
    אתה בעצמך אומר שאם אשדוד הייתה פונה לאותו שחקן אז היית מבין כי זה אקדמיה וכו'(לדעתי האקדמיה היא רק של הבוגרים אבל אולי אני טועה).

12. oranfu Member

איך חן עזרא הגיע למכבי נתניה?

13. עידן444 Member

אגיד את זה הכי פשוט שאני יכול-
    הקידום והעתיד של הכשרונות הצעירים הוא לא בראש סדר העדיפויות.
    יהודים ממציאים הרבה דברים בעולם וגם דברים שהם לא המציאו, ובפרט שקשורים בכסף ותחמנות- הם יודעים ללכת הכי רחוק מכולם.

14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא מעט ילדים מוכשרים ממחלקות נוער קטנות ואפילו בינוניות מבחינת סדר גודל באיטליה מגיעים בסופו של דבר לקבוצות הנוער של הקבוצות הגדולות, וזה אכן דבר שקורה בכל העולם ולעיתים זה קורה בצורה בינלאומית. אני מסכים עם עידן שזה כן פוגע בפיתוח שחקנים צעירים, כי המועדונים הגדולים לא נותנים לילדים האלה את הצ'אנס בקבוצה הבוגרת (למעט יוצאים מין הכלל) והם נעלמים להם בקבוצות תחתית/סרייה ב'. יכול להיות שמלכתחילה הם לא היו ברמה, אבל לא היה שם צ'אנס אמיתי.

אבל גם אם נמנע את זה, וגם אם לירוי גבאי או כל שאר השמות המוזרים היו נשארים במחלקות הנוער של נתניה, אשדוד וכו', זה לא היה מעלה את הרמה של הכדורגלן הישראלי. הבעיה ברורה, והיא הטיפול הלא נכון בילדים מגיל קטן, העיסוק המיותר בהישגיות במקום בהנחלת יסודות והבנה אמיתית של המשחק. אני גם חושב שמדובר בבעיה לאומית של חינוך לקוי מאוד בספורט, וזה יכול להתחיל גם בבתי הספר.

15. סיונרה Member

השאלה היא, ואני לא בטוח שיש תשובה, האם באמת עובדים טוב יותר במחלקות הגדולות או שהם פשוט מושכים ילדים מוכשרים יותר?