מפולת שערים בסיום בית ב': צרפת ואנגליה ברבע הגמר

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏21/6/04.

1. toon-UPON-tyne Member

בלי להגיב על כלום וכמובן לא על המשחק שלא ראיתי רק שרציתי להגיד שלטקס סיום שלי הגיעו שמועות ששוויץ עלתה וצרפת עפה.... היה קצת יותר שמח לכמה זמן..

2. Barcik Member

הדבר הכי טוב שאפשר להגיד על אנגליה זה שהיא מממשת את הפוטנציאל שלה באחוז הגדול בהרבה מכל שאר הנבחרות ה'גדולות'. בעוד צרפת, הולנד, ספרד ולמעשה כל מועמדת אחרת משחקת באופן פושר אך עם יכולת רבה ברזרבה, אנגליה ממצה את עצמה כבר עכשיו כמעט עד למקסימום. הבעייה תהייה אם וכאשר השאר יתחילו סוף סוף לשחק כמו שהן יכולות. מול צרפת, אנגליה מתחה את היכולת שלה כמעט עד לשיא, והפסידה. מה יקרה כשצרפת תתחיל לשחק כדורגל? אין לאנגליה את הפוטנציאל של שאר המועמדות.

ווין רוני משחק טוב. יש לו פוטנציאל. בכל זאת, אני לא אתפלא אם הוא יהיה אלכהוליסט שמן בעוד 8 שנים. אנגליה, אתם מבינים. תקשורת נייר הטואלט חייבת להפסיק לנפח אותו מעבר לכל ביקורת, כי הוא לא עד כדי כך טוב. כן, כבש צמדים טובים מול קרואטיה ושוויץ. זה אולי מרמז על יכולתו, אבל לא מראה שום דבר במפורש. נראה מה יהיה איתו בשלבים הגבוהים.

מול פורטוגל, אני הולך עם אנגליה. פורטוגל נבחרת בינונית. הטריקים של רונאלדו ופיגו לא יעבדו על הסדר המופתי בהגנה ובקישור של אנגליה. פורטוגל צריכה לשחק הרבה יותר קבוצתי מאשר היא מסוגלת כדי לנצח.

בקשר לצרפת, אני נוטה להסכים עם בני. הצמד של הנרי בהחלט יכול לפתוח את הסכר. בכלל, הדמיון המפתיע בין ההתנהלות של צרפת באליפות זו ל- 98 ו- 2000 צריך להתריע את שאר הנבחרות.

3. Reyes Member

ורוני נראה כמו מילאוימניק בן 40 ו, כמו בריון מגודל, כמו בולדוזר וכמו בולדוג.

4. ג'רמיין דפו Member

יש לאנגליה נבחרת מעולה.איכות בכל פינה במגרש,מה שלא היה הרבה שנים,גיימס גורם לי ללכת לסי.טי בבית חולים,אשלי קול כנראה על כדורים כי לא נתקלתי בכושר גופני כמו שלו מגן ענק,נוויל בלתי עביר,סול(רודף הבצע)קמפבל וגון טרי צמד סלעים,ארבעה קשרים ברמה עולמית,מייקל אואן לאט לאט מתחדד,וויין רוני אחד אלוהינו,יאללה שיגיע יום חמישי נמאס לי לפחד מהיריבות אנחנו אנגליה עם שחקנים כאלה הכל תלוי בנו קדימה אריות :aaa12:

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני וניב כמובן מגזימים.
    חברה, תרדו מהעץ.
    אני יגיב לניב, אבל התגובה שלי מיועדת גם לבני.

אני מסכים עם ניב שההגנה של פורטוגל כפי שהיא כעת יותר טובה מההגנה של אנגליה.
    קודם, שכחתם את עניין השוער.
    השוער הוא חלק בלתי נפרד מההגנה.
    ולצערי, לנו יש שוער ברמה מאוד נמוכה.
    ג'ימס הוא שוער בינוני ומטה, אחד מהחלשים ביורו, ובעמדה הזאת לפורטוגל יש יתרון ברור.
    קארבליו אולי פחות טוב מסול, וטרי בהחלט משתווה לאנדרנדה, אבל השילוב בין אנדרנדה לקארבליו לדעתי יותר טוב מהשילוב של סול וטרי.
    ובכלל, ההגנה של פורטוגל נראת הרבה יותר מחוברת ויציבה מההגנה של אנגליה.

אבל בקישור ובהתקפה היתרון הברור הוא של אנגליה.
    ג'אררד, בקהאם, סקולס ולאמפרד יוצרים רביעית קישור מעולה.
    מצטער ניב, אני לא מבין איך אתה יכול לומר על הרביעיה הזאת שהיא חלשה.
    יש לאנגליה בקישור יתרון ברור על פורטוגל.
    אולי בעתיד רונאלדו יעלה על בקהאם, אבל כרגע, בקהאם יותר טוב מהכישרון הצעיר.
    בכלל, משום מה סקולארי מתעקש לשים את רונאלדו באגף שמאל, ורונאלדו מאבד מהדיוק בהרמות שלו לרחבה.
    מול אנגליה למשל, הצבתו באגף שמאל תגמור אותו.
    פיגו בטורניר הזה חלש.
    קושטיה ומניש לא מתקרבים ליכולות של סקולס ולאמפרד.
    אנגליה בקישור היא הרבה יותר מתורגלת ומיומנת.
    היא יודעת ללחוץ, לתקוף, להגן.
    ובמידה ובקהאם היה כובש את הפנדל מול צרפת, היא גם הייתה הקבוצה היחידה בטורניר שכל שחקני הקישור שלה כבשו שער במוקדמות(לאמפרד מול צרפת, סקולס וג'אררד מול קרואטיה).

בנוגע להתקפה, מצטער, אבל פאולטה בכלל לא הגיע לטורניר, מי עוד יש לפורטוגל להציע, נונו גומש?
    רוני בכושר מעולה בטורניר, ואסל גם מעולה, היחיד שצריך להתעורר הוא אואן.
    ובמידה ואואן יתעורר, ההתקפה של אנגליה תהיה לדעתי הטובה בטורניר.

לידיעתך, אנדרנדה משחק בלה קורניה.
    אתה מכיר? זאת מהליגה הספרדית שהעיפה את מילאן...
    קארבליו משחק בפורטו?
    שמעת אולי על פורטו, הם זכו באיזה תואר זניח לפני משהו כמו חודש?
    ליגת האלופות, משהו כזה.
    אל תזלזל בשחקנים של פורטוגול.

יהיה משחק שקול, כאשר בהחלט יתכן יתרון לפורטוגל בעקבות הקהל.
    אנגליה לא בטוחה בשלב הבא, אולי אם היא הייתה משחקת מול יוון.
    כשהמשחק הוא מול המארחת, שנמצאת בפורמה, הניצחון לא מובטח.

גם אני חושב שאנגליה תעלה, כי היא קבוצה טובה יותר, אבל אני פוחד שהאופי הלוזרי של אנגליה, והעובדה שיש לנו את קלמטי ג'ימס בשער, תמנע מאנגליה עלייה.

נ.ב
    עדי, אני לא רוצה שאשלי קול ישחק מול פורטוגל כמו שהוא שיחק מול קרואטיה.
    טעות שתוביל לשער מול פורטוגל לא תהיה כל כך קלה לתיקון כמו מול קרואטיה.
    ושתי האיבודים הנוספים שלו בגלל שהוא ניסה להעביר בהגנה, אף אחד לא יכול להבטיח שכמו מול קרואטיה, סול יהיה שם ברגע האחרון כדי למנוע ספיגת שער.

ובני, להאשים את רונאלדו שהוא "דפק" לפורטוגל את המשחק מול יוון זה טענה טיפשית, אפילו בשבילך.
    הבחור נכנס ב2-0 ליוון כשפורטוגל לא בעטו פעם אחת למסגרת.
    במחצית שהוא שיחק הוא הכניס רוח חיים בפורטוגל שסוף סוף הגיע לשער.
    אהה כן, והוא גם היה היחיד מפורטוגל שמצא את הרשת באותו משחק.
    אבל עזוב, אל תיתן לעובדות לבלבל אותך.

6. ArsenalFan Member

העובדות קצת מבלבלות גם אותך, משה. רונאלדו נכנס במחצית במקום סימאו וגרם לפנדל לזכות יוון, שהעלה אותה ל-2:0... לא יודע אם הוא דפק את פורטוגל, אבל המהלך הזה למעשה חיסל את המשחק. והוא מצא את הרשת באותו משחק בגארבג' טיים בדקה ה-93 בנגיחה מקרן, וחיים באותו משחק לא היה כמעט בשום חלק של הפורטוגלים. מה שכן, נגד ספרד הוא היה יותר תכליתי, הוא תופקד במחצית הראשונה באגף הימני והפגין בעיקר מהירות מול ראול בראבו החלש.

לדעתי קול דווקא שיחק אתמול טוב מאוד, אני חושב שאתה קצת מחמיר איתו. הטעות שלו בשער היתרון לקרואטיה הייתה בלבול בכדור נייח שאפשר להאשים בו גם את כל ההגנה של אנגליה (וזה לא אופייני במיוחד... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ), וקול הוא זה שביצע באופן ישיר את הטעות. סוון צריך קצת לעבוד עם טרי/קינג וקמפבל על הנושא, ובעיקר עם ג'יימס (אגב, ריקרדו איננו בדיוק שוער מדהים...). פרט לכך, אני חושב שהוא היה בסדר גמור. בכל מקרה, לגבי רבע הגמר, שתי הקבוצות מגיעות במומנטום חיובי, ולפורטוגל ממש לא יהיה קל מול אנגליה. אבל עדיין בתחום הכישרון היא עולה על אנגליה, גם במשחק הקישור (הבעייה של סקולס במערך של סוון לא נפתרה כל כך מהר בזכות גול משני מטר...). לגבי בקהאם, הוא די בינוני ביחס לחברים שלו (בעיקר למפארד), מה גם שכרגע הוא קצת פצוע לפי סקיי ניוז.

הא...?

התנהלות דומה ל-98'? מה, כשצרפת שחטה את סעודיה ודרום אפריקה באופן מרשים וניצחה את דנמרק של לאודרופ? או אולי ל-2000? כשהיא ריסקה את דנמרק וצ'כיה בתצוגות מושלמות, והפסידה בקושי להולנד עם הרכב שני? צרפת אפילו לא מתקרבת ליכולת שלה במונדיאל 98', שלא לדבר על יורו 2000, שם כל משחק של צרפת היה "גזור ושמור".

7. shmulikwe Member

הא...? שנזכיר לך מהרבע גמר את הגמר? טוב נו, נזכיר שני משחקים, ספרד מובילה 1-0, צרפת איכשהוא מצליחה להוביל ומי אם לא ראול, מחטיא פנדל בדקה ה90.
    הגמר: איטליה במשחק הכי טוב שלה בטורניר מצליחה עד הדקה 90 להוביל 1-0 מול משחק צרפתי חלש ואז בא וליטורד ואז טרזגה, וכל השאר היסטוריה.
    אז אל תגיד שביורו הקודם הם היו גזור ושמור.

8. Barcik Member

לזה אני התכוונתי עדי, לא ליכולת. לצרפתים יש נטייה מוזרה לעשות קמבאקים מוזרים עוד יותר בכל מיני דרכים משונות, וכך היה לפחות בשני המשחקים הראשונים. ב- 2000 הם לכל הפחות הראו יכולת טובה, אבל ב- 98 הם שיחקו באופן בינוני ומטה (בשלבי ההכרעה) עד לגמר.

9. ArsenalFan Member

הנקודה שלי הייתה קודם כל להראות שבשלב המוקדם צרפת לא הייתה זקוקה למזל ולהברקות בודדות כדי לנצח, אלא היא שיחקה כדורגל של אלופה.

מעבר לכך- ברבע הגמר נגד ספרד, צרפת לא "איכשהו הצליחה להוביל", אלא היא שיחקה כדורגל מצוין, ואגב- זה היה אחד המשחקים הטובים ביורו 2000. זה שראול הוא מחמיצן פנדלים היסטרי וספרד שוב שגו בכך שנתנו לו לבעוט- בעייה שלהם... גם בחצי הגמר היא נתנה מחצית שנייה נהדרת מול פורטוגל, כולל ההארכה, בהחלט יכולת מעולה. צרפת ביורו 2000 הייתה בשיאה, וזכתה בטורניר תוך כדי הצגת כדורגל כמעט מושלם. המזל שיחק לטובת צרפת, כמו לכל אלופה, אבל זה התלווה ליכולת מרשימה. אני לא מזהה את הדמיון בהתנהלות, מצטער.

המשחק היחיד שאי אפשר לומר שצרפת הציגה יכולת טובה הוא הגמר מול איטליה (עד ההארכה). אבל זה היה אחד הרגעים הכי שמחים שאני זוכר כאוהד כדורגל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

10. ScottishGunner Member

איך בכלל אפשר להשוות בין סול קמפבל לאחד הבלמים של פורטוגל, או בכלל כל בלם אחר בתחרות הזאת. כל משחק ומשחק אתה פשוט רואה איך השחקן הזה אוטם הרמתית את קו ההגנה האנגלי. ואתה לא יכול לקבוע איך אשלי קול שיחק בגלל טעות בדקה החמישית, שגם ככה לא הייתה שלו לחלוטין. יכולת לראות במשך כל המשחק איך הוא לבד מחזיק את האגף השמאלי של אנגליה, שהיה האגף הדומיננטי במשחק כאשר בקהאם בצד ימין משחק גרוע מאוד. ג'רארד לא בדיוק ולא תמיד היה שם לעזור לו ולמבוך בו, אבל בכל זאת הוא עלה תרם להתקפה והירד מספיק מהר להגנה כדי למלא חלל של שתי עמדות בו זמנית. מי שצריך לחשוש כאן זה רונאלדו בעצמו, שלדעתי כבר מכיר את היכולת של קול על בשרו.

ושוב לגבי בקהאם, כל קיצוני ימני בפריימרליג יכל לשחק יותר טוב ממנו בטורניר הזה, הוא בקושי מצליח לעצור כדור. ואני עדיין בדעה שאם לא הפרצוף שלו הוא לא היה בנבחרת, ובטח שלא קפטן שלוקח פנדלים. דווקא פול סקולס משחק טוב ביורו הזה, כשהוא מנסה להיות מעורב במשחק כמה שיותר, בא לקבל כדורים ויוצר הנעת כדור טובה במרכז השדה, וכמובן כובש.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההבדל ביני ובינך, משה, הוא שאני לא שופט שחקן לפי טעות או הברקה בודדת במהלך 90 דקות אלא במשך כל המשחק. סקולס כבש שער, אבל כמעט בכל שאר המשחק לא נגע בכדור? "הוא היה נפלא". אשלי קול נתן משחק התקפה מעולה במחצית הראשונה, פעמים רבות עצר התקפות של קרואטיה מהאגף שלו ותפקד גם כקשר וגם כמגן כשג'רארד לא הופיע למגרש, אבל עושה טעות בשער הראשון? "קול היה גרוע". באמת שזה מתסכל להגיב לך, כי אני יודע שבנאדם שמזיין את השכל בכאלה כמויות בכלל לא יבין את מה שאני אומר.

הכניס רוח חיים? אני ראיתי אותו בתיקול מטופש שרק שחקן טיפש כמוהו מסוגל לעשות נותן ליוון את הניצחון סופית. כן, הוא גם לא הפסיק להגביה מהאגף שלו עד לקו החוץ של האגף השני. טוב, מה זה משנה - הוא עשה כמה דריבלים וכבש בדקה ה-93, אז ברור שהוא מצטיין, לפי ההיגיון (היגיון?!) שלך.

אם מדברים על אופי לוזרי - אני עדיין מחכה לתגובה בדיון השני ממך, שם התווכחנו על הנושא.

חבר'ה, מכירים את הבדיחות האלה של "מה זה שיא הגועל?" או "מה זה שיא הטמטום?"? לדעתי זה שיא האירוניה שמשה אוחיון רושם בפורום יורו 2004 למישהו אחר לרדת מהעץ.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי המשחק פורטוגל - אנגליה.

למה אני לא מאמין?
    כי לאנגליה תמיד יש הנטייה להרוס ברגע האמת.
    כי בקהאם באופן קבוע לא מגיע למשחקים כאלה, לא משנה באיזה כושר הוא.
    כי פורטוגל, לא משנה באיזה כושר, יש תמיד נבחרת טובה.
    בגלל ה-3-2 שעדיין חרוט עמוק בתודעה של כל אוהד נבחרת אנגליה.
    כי דייויד ג'יימס בשער.
    כי במקרה שהפורטוגלים יצופפו את ההגנה, אין לקישור שלנו סיכוי.
    כי מייקל אוון נוראי.
    בגלל דקו, פיגו וקושטיניה, שחקנים שלא משנה באיזה כושר ההגנה שלנו, לא נוכל לעצור לחלוטין למשך 90דקות.
    כי אנחנו אנגליה, וכמה שזה ייראה כמו התירוץ הכי דבילי בעולם, ואני מודע כבר שאנשים יתעצבנו על המשפט הזה.
    אבל בעיקר - כי עוד לא קיבלתי את הצעיף שלי! קיטבאג המסריחים האלה!! כמה זמן לוקח להעביר משלוח מסריח?!?!?!?!

לא בונה ציפיות, אבל ברור לי שהאכזבה שלי לא תיגרע לרגע כשנפסיד. זה פשוט בטוח מבחינתי.