מעמד המאמן בליגת העל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏4/3/17.

1. alexshw Member

מבחינת סיבלס מה גורם לך לחשוב שהכדורגל שלו מתאים לקבוצה שמגיעה כפייבוריטית ברוב המשחקים?

Nigel de Jong אוהב/ת את זה.
  2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@Raulito

אני לא זורק את השם של השריף סתם. כבר מזה שנים יוצא לי לראות מדי פעם אימונים של בית״ר וכך אני מצליח לחוות דעה יותר מדויקת על המאמנים מאשר אלו שרואים רק את המשחקים. מעבר לכדורגל האטרקטיבי שהצגנו עד הגעת הצ׳צ׳נים, רמת האימונים של השריף היא הגבוהה ביותר שראיתי בבית״ר בשנים האחרונות. קצב רצחני ומלחמה, זה מה שראיתי בכל אימון של השריף, כאילו מדובר במשחק לכל דבר. בנוסף, באותה תקופה דיברו המון על כך שהוא מכיר את היריבות ועושה הכנה ברמה הכי מדוקדקת שיש, ושהוא מתמצא בכל הטכנולוגיה הכי חדישה בכדורגל מכיוון שהוא מרבה (או הרבה, לא עוקב אחריו כיום) לטוס להרצאות והשתלמויות בחו״ל.

אני לא אומר שהוא מאמן על, אבל בטח שיותר טוב מהמאמנים שיש היום בליגה למעט בודדים.

amn, Don Joan Roman ו-Abu George אוהבים את זה.
  3. Raulito Madridista

השריף עלה לדרבי עם רחמים צ'קול בקישור האחורי והודח מהגביע ע"י הפועל כפר-סבא, אז קבוצת ליגה לאומית, בבלומפילד. זה שמנדיונדו לא קשור לענף זה לא שייך בכלל. אלי כהן היה לא טוב בהפועל. ציפיתי שנישאר בליגה הרבה יותר בקלות. עדיין היו לו שחקנים סבירים כמו שלומי אזולאי למשל, בן רייכרט בעונה טובה, שי אבוטבול המנוסה. הוא גם נתן במה לקרקס הזרים שהיו אצלינו וזה די חבל.
    אני זוכר את בית"ר המלהיבה של השריף, אין ספק שהיא הייתה קבוצה טובה ובשלב מסוים גם הייתה ממש קרובה למקום הראשון. ניצחה אותנו 2:0 בבלומפילד וקילקלה לנו את האפשרות לחזור לפיסגת הטבלה. אני לא חושב שהוא אשם במה שקרה אחר-כך, אבל בכדורגל צריך גם להראות תוצאות. השריף היה חושך גם בעירוני ק"ש קודם לכן. יש לו הרבה מאוד כישלונות בשנות ה-2000. אפילו בנתניה ובאר-שבע הוא היה רע.

לגבי סילבס, בקבוצה גדולה יהיו לו כלים אחרים אני מניח וככה שיטת המשחק תהיה אחרת. אפשר לחשוב איזה כדורגל מכבי חיפה משחקת כבר כמה שנים. לפעמים טסה קדימה ונגר בונקרים היא חסרת עצות. לוזון במכבי פ"ת שיחק הגנתי ובבני-יהודה שיחרר קצת את הרסן. גם רב"ש בק"ש שיחק כדורגל מסוים ובהפועל ת"א ובית"ר ירושלים ניסה דברים אחרים.

4. DRORIKO Member

סיימתם 10 נקודות מעל הקו האדום, ונקודה מעל נתניה המהוללת של רוני לוי. אל תציג את זה כאילו נלחמת בשיניים על הירידה

לגבי בן רייכרט, למה לא לזקוף את העונה הטובה שלו לזכות השריף? בעיקר לאור זה שאצל כל המאמנים שבאו אחרי רייכרט איבד כיוון

amn ו-Don Joan Roman אוהבים את זה.
  5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא עף על סילבס.
    לפחות עד שיוכיח שהוא הבין שבכדורגל המטרה היא גם להבקיע שערים.
    לומר לכל השחקנים לעמוד מאחורי הכדורגל ולשחק כדורגל מבוקר בקבוצה עם 14 אוהדים גם יובל נעים ואלי כהן הליצן יכולים.
    בכל המשחקים של בית"ר נגד רעננה בשנים האחרונות ראיתי ששיחקנו נגד קבוצה שהיא אנטי כדורגל שמתבססת על ניסיונות של הבלחות בחלק הקדמי, בדיוק כמו בית"ר של רב"ש אגב. במועדון גדול יאכלו את סילבס בלי מלח אחרי כמה משחקים עם הכדורגל שהקבוצות שלו מציגות.

Don Joan Roman ו-alexshw אוהבים את זה.
  6. Drama2 הסמל מעל הכל

בתור בן אדם:
    דבר ראשון - הוא לא סופר את התקשורת. יכולים ללכלך עד מחר, כמו אייל סגל, הוא לא סופר אותם.
    דבר שני - יראת כבוד. בניגוד לכל מיני סמרטוטים שהיו במכבי חיפה, חיים סילבס הוא בן אדם שקל מאוד לרכוש לו כבוד. זה דבר שהיה מאוד חסר במכבי חיפה עם חדר ההלבשה המורעל בשנים האחרונות.
    דבר שלישי - הוא חיפאי. יש הטוענים הוא אחרון החיפאים מימי הזוהר שקדמו לשנות האלפיים.
    דבר רביעי - יש לו קווים אדומים. בניגוד לאנשי מכבי חיפה שעוברים שם, חיים סילבס לא אחד שיכתיבו לו מה לעשות.

ועכשיו נדבר מקצועי:
    דבר ראשון - דרך עבודה. חיים סילבס מאמן יסודי ופדנט מאוד, הוא מכין תוכנית עבודה שבועית-חודשית-שנתית, מאוד יקה בדרך העבודה שלו. זה יוריד את כל המקומות שיש בהם "ספק" וכך לא יוכלו לחפף.
    דבר שני - טקטיקן בחסד. מדובר במאמן הישראלי שהוא הטקטיקן הכי גדול כיום לפי דעתי, אם תדבר איתו, אתה יכול לאבד את עצמך. כמות הידע, פשוט מדהימה אותי.
    דבר שלישי - אני אישית מאמין שההתקפה הכי טובה היא הגנה, ומהבחינה הזו אין לי ספק שמכבי חיפה תיתן את קפיצת המדרגה וזה מה שחסר לה בשנים האחרונות. הגנה קיקיונית מידי עונה זו בעיה עיקרית במכבי חיפה (הגנה בינונית בתוספת קישור של קיים וזו התוצאה)
    דבר רביעי - מדובר במאמן עם יכולות הסקאוטינג הגבוהות ביותר, בשוק הישראלי חד משמעית. בזמן שבמכבי חיפה אנשי הסקאוטינג ברובם נבחרים עפ"י כמות הופעות במדי חיפה, הגיע הזמן למישהו שבאמת מכיר שחקנים.
    דבר חמישי - עד היום חיים סילבס הראה לנו שהוא יודע להתאים עצמו ובנוסף לשפר את אנשי המקצוע סביבו. אני מאמין שגם במכבי חיפה הוא ידע לעשות את זה.

שורה תחתונה,
    מגיעה לו הזדמנות, ולפי דעתי הוא יצליח בענק.
    כפי שנאמר - "אם לא תשלח, איך תקח ?"

amn, Don Joan Roman ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  7. DRORIKO Member

דבר ראשון - הוא לא סופר את התקשורת. יכולים ללכלך עד מחר, כמו אייל סגל, הוא לא סופר אותם.

גם סטנויביץ' ומולנסטיין. לא עזר

דבר שלישי - הוא חיפאי. יש הטוענים הוא אחרון החיפאים מימי הזוהר שקדמו לשנות האלפיים.

גם עטר,בנאדו ורוני לוי. לא עזר

דבר רביעי - יש לו קווים אדומים. בניגוד לאנשי מכבי חיפה שעוברים שם, חיים סילבס לא אחד שיכתיבו לו מה לעשות.
    נדבר כשהוא יפגוש את יענקלה שחר

אני אישית מאמין שההתקפה הכי טובה היא הגנה, ומהבחינה הזו אין לי ספק שמכבי חיפה תיתן את קפיצת המדרגה וזה מה שחסר לה בשנים האחרונות. הגנה קיקיונית מידי עונה זו בעיה עיקרית במכבי חיפה
    לבנות הגנה בקבוצת קטנה זה שונה בתכלית מלבנות הגנה בקבוצה גדולה שכל הזמן יוזמת

8. Drama2 הסמל מעל הכל

הפלוס הגדול של סילבס ש"הכל בחבילה אחת", הוא חיפאי וזה יעזור לו (כפי שעזרו לבנאדו כשמונה) ובו בזמן הוא לא סופר את התקשורת שזה בוודאות יעזור לו. (והוא יצליח לבודד את הרעשים)

בנוגע לבניית ההגנה, מדובר בטקטיקה ובזה אני סומך על סילבס.

הסעיף הכי מעניין זה אם יענקל'ה באמת יחתים אותו תחת איזה מתווה זה יהיה, כי קשה לי להאמין (על סף בלתי אפשרי) שסילבס יבוא מראש בתור בובה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/3/17
  9. DRORIKO Member

יכול להיות שסילבס הוא באמת אחד כזה שלא רואה בעיניים ולא דופק חשבון לאף אחד, מצד שני אם הוא רוצה ללכת לקבוצה גדולה איזה ברירה יש לו? מכבי סגורה לישראלים, בב"ש יש כרגע ברק בכר עד הודעה חדשה, מה שנשאר זה חיפה ובית"ר ובשתיהן המאמן הוא בובה(אם כי אצלנו יש לו טיפה יותר חופש פעולה, וגם שכר יותר טוב)

10. עידן444 Member

לא מבין את הקטע ״טוב לקבוצה קטנה ולא טוב לקבוצה גדולה״- הרי בקבוצה גדולה יש הרבה יותר כלים מאשר הכלים שיובל נעים ושרון מימר(בכ״ס) צריכים להתמודד איתם.
    השאלה על סמך מה אתה בוחר מאמן? טביב למשל מחפש מאמנים זולים אבל כאלה שהוא באמת מאמין בהם כאנשי כדורגל- כזה גיא לוי, כזה סלובו, כזה רב״ש, כזה שרון מימר.
    בנתניה בעונה שעברה פחדו לתת את המושכות לסלובו(מזלו) והעדיפו את שלומי דורה בגלל ״הרזומה״- הרי שלומי דורה עשה מסע החלצות מדהים עם עכו לעומת סלובו שעבד רק בבית״ר ת״א רמלה כמה שנים ובליגת העל לא ממש הבריק בסכנין. בנתניה היססו והיססו- בא טביב ופשוט לקח.
    השאלה היא מה אתה מחפש- מוטיבטור שישאיר אותך בליגה או מישהו שהוא מעבר לזה. מאמין שסלובו הוא מעבר לזה. שסילבס הוא מעבר לזה. שרב״ש הוא מעבר לזה. שמימר הוא מעבר לזה. שאורי אוזן יהיה מעבר לזה. שתורג׳מן הוא מעבר לזה. שגיא לוי הוא מעבר לזה. שאייל לחמן הוא מעבר לזה. אולי אפילו הוכנבוים ואלדד שביט. מי אמר שאם תיתן לאחד המאמנים האלה כלים של קבוצה גדולה הוא יעשה במכנסיים?
    כי עטר היה זוועה בחיפה ורב״ש הלחוץ לא מצליח להתחבר לקבוצות גדולות? אולי זה כי פשוט הם לא מתאימים? הרי השריף, גרנט, סלובו, לוזון, קשטן, גוטמן- ולמעשה כמעט כל מאמן- כן הצליחו לעשות את המעבר הזה בנקודה כלשהי.
    אם לא נותנים לא יודעים. וכדאי שתלמד קצת את מבנה האישיות של המאמן שלך שלא יקרוס אחרי 5 דקות שמקללים אותו ושורקים לו בוז.
    אגב, לא תמיד בוז של 15000 יותר גרוע מעשרה בהמות שמקללים את אישתך והילדים שלך ומאחלים להם מחלות מילימטר מהספסל.
    למרקו בלבול למשל זה בכלל לא משנה אם מקללים אותו 500 אנשים בסכנין או 25,000 בסמי עופר. הרי הוא לא שומע לא את אלה ולא את אלה הבארד הזה:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

amn, Don Joan Roman, oFiRzZz ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  11. alexshw Member

הוא לא הוכיח בצורת משחקו התאמה לקבוצה גדולה אבל אם שחר לא ישחרר בשנים הקרובות אז כן סביר שהוא יקבל הזדמנות בכרמל, אבל רק כי שחר לא בנוי לעבוד עם זרים וכי הוא סתם עוד ישראלי שלא אימן פה.
    אם לבלבול נתנו, אז גם לסילבס יתנו.

זה שהוא אחלה גבר לא מספיק. נראה אותו במערכת אינטרסנטית ולחוצה של מכבי חיפה עם בעלים הזוי שמתערב בצורה חסרת מושג בהכל.

12. עידן444 Member

לפי מה שאתה מתאר מכבי חיפה לא דוגמה לכלום.
    גם אנצ׳לוטי לא יצליח.
    אז זה לא מדד לכלום.
    אתה רואה שבבית״ר, בב״ש ומכבי ת״א תחת ג׳ורדי מאמנים כן עושים את המעבר הזה יפה(מאמין שאין שום מניעה שגם ישראלים יעשו את זה שם אם יקבלו את ההזדמנות).

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. DRORIKO Member

@עיד
    בב"ש ומכבי הניהול הוא מודרני. לגבי בית"ר לא יודע מה להגיד לך, יש לי הסברים להרבה דברים בכדורגל, להצלחה של בית"ר אין לי שום הסבר, הקבוצה הזאת מתנהלת כמו קיוסק וכל שנה היא מוצאת את עצמה מקום שלישי-רביעי ועם חצי מהתקציב שלנו. תופעה.

14. עידן444 Member

אז אמרת הכל- בקבוצה עם סדר יהיה למאמן יותר קל לעשות את המעבר.
    במכבי חיפה הנוכחית, כמו בהפועל ומכבי ת״א בתקופות הלא טובות- לא מומלץ. וגם לא ניתן להגיע למסקנות על סמך זה.
    להכניס היום מאמן שהוא לא פיגורה מוכחת(ישראלי או זר) למכבי חיפה זה כמו ההכנסה של מישל פייפר לכיתה בסיכון מחושב. סיכוי טוב שזה יעבוד רק בסרט.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כי מאוד נוח להצליח בבית״ר וכבר שלוש שנים שיש סגל טוב. ברגע שאתה פוגע בזרים ויש לך ישראלים טובים אז הרבה יותר קל להצליח, וכשהקהל של בית״ר נמצא במצב רוח תומך ולא הורס אז בכלל. תוסיף לזה את העובדה שכל עוד טביב כאן אין שאיפות מעבר למקום 3, ותקבל קבוצה בלי הרבה לחץ וציפיות אבל עם איכות.

DRORIKO אוהב/ת את זה.