מעלה, מעלה, מעלה - דיון קבוצות הצמרת: סביליה תהיה בליגה האירופית; ולנסיה רוצה לשמור על הבסיס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏24/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Ever Banega Member

ויאריאל בלי ברונו זה עולם אחר, מישהו יודע מתי הוא צפוי לחזור?

2. Raulito Madridista

מדברים על מונטלה כקרוב מאוד להגיע לסביליה. אני הייתי רוצה לראות את לואיס אנריקה וזה היה יכול להיות מינוי מעניין אבל מניח שהוא סירב. ברנד שוסטר גם החל כמאמן מבטיח ועשה הרבה דברים טובים בעונת הבכורה בריאל מדריד למרות שקיבל ירושה טובה מקאפלו לפחות מבחינת המנטאליות המנצחת(וזה לא שרע לצאת למלחמה עם איקר-ראמוס-קנבארו-פפה-גוטי-רוביניו-ראול-ואן-ניסטלרוי), אבל הוא נעלם מהראדר. סביליה צריכה מאמן חזק שיידע מהר מאוד להתארגן על רכש בינואר כי זה לא נראה טוב. אני לא סגור על המינוי הזה ומושפע גם מתקופתו במילאן, מה לעשות.

לגבי ויאריאל, זה מוגזם לתלות את התוצאות האלה בהיעדרות של ברונו, טוב ככל שיהיה. תמיד התחושה שלי לגביה הייתה שהיא קבוצה נחמדה מידי שמנסה לגרום לקהל ליהנות והתוצאה היא בעדיפות שנייה. עוד קשר התקפי טוב חסר. ונראה מה יהיה כשבקאמובו יילך והיום הזה לא רחוק.

3. Ever Banega Member

אני לא חושב שזה מוגזם כי בסהכ ויאריאל במקום 6, הגיוני לשער שאיתו היו לה 3-4 נקודות יותר. בכל מקרה אני יכול להעיד על עצמי שכשהוא לא על המגרש פשוט אין לי חשק לצפות בה.

4. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/12/29/primera/1514563259_630839_1514563311_portada_normal_recorte1.Xxx

"אני מאוד מופתע ושמח, הכל קרה פתאום". כך אמר ויצ'נזו מונטלה האיטלקי, מאמנה החדש של סביליה, בראיון ל-סקיי ספורט האנגלי. "אני מאוד נלהב להגיע לספרד ולאמן קבוצה גדולה כמו סביליה, זה צ'אנס גדול שאסור להחמיץ", אמר המאמן. "אני סקרן איך זה לאמן בחו"ל, זה משהו שעבר לי בראש אבל בטח לא בשלב הזה אבל השנה במילאן לא הייתה כפי שציפינו". המאמן דיבר על הקהל של סביליה ונזכר שכאשר פיורנטינה קבוצתו שיחקה נגד סביליה אז "היה כל-כך הרבה רעש ועוצמה כך שהיה קשה לתקשר עם השחקנים שלי". על הליגה הספרדית אמר שזו ליגה עם כדורגל טוב בה חשוב גם ליהנות. המאמן נחת בספרד לפני שעה קלה. בתקשורת עולים דיווחים שהמשימה הראשונה שלו תהיה לאפס את נז'ונזי.

5. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/12/30/15146578635955.Xxx

השנה של דני פארחו. במארקה מדברים על הקפטן של ולנסיה שעבר שנה מטלטלת. הוא היה בדרך החוצה אבל הגעתו של מרסליניו שינתה הכל וכעת הוא המנהיג הבלתי-מעורער של הקבוצה וגם חוזה חדש עומד על הפרק כשבולנסיה יעשו הכל כדי להשאירו וגם שדרוג כלכלי עומד על הפרק. המועדון נפגש עם השחקן מס' פעמים והכיוון חיובי. "לא יכולתי לתת לצ'אנס הזה לחלוף", אמר פארחו כשנשאל על השינוי הגדול אצלו והחמיא למאמן מרסליניו. הספרדי לקח פיקוד לא רק על המגרש אלא בחדר ההלבשה.

6. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/02/15148482196573.Xxx

שני עניינים גדולים בולנסיה לקראת חלון ההעברות הנוכחי:
    1. בתקשורת בספרד מדווחים שפאריס לוחצת על ולנסיה לרכוש את גדס המצוין שכרגע משחק על תקן מושאל ודורשת עבורו 35 מיליון יורו. ולנסיה הכחישה את גמר העיסקה אבל ברור שהיא מעוניינת לרכוש אותו, אלא שהמחיר כבד עליה כרגע. פאריס צריכה למכור שחקנים גם בגלל חוקי הפייר-פליי הפיננסי והיא עלולה לעניין קבוצות אחרות בסחורה החמה הזו.
    2. ולנסיה מחפשת חלוץ ועדיף אחד כזה שמכיר את הליגה והשם החם הוא לוסיאנו וייטו של אתלטיקו מדריד. מדובר על השאלה עם סעיף רכישה כמובן. מעבר לכך שהחלוץ לא יראה דשא עם בואו המסתמן של דייגו קוסטה, אתם בטח זוכרים מי היה המאמן של וייטו בויאריאל. התחושה היא מרסליניו.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מפתיע לראות שקבוצות הצמרת עדיין מסתכלות על וייטו. אולי זה פחות מפתיע כשלוקחים בחשבון שמדובר בהשאלה, וכמו שציינת זהות המאמן.יש לוייטו בעיה משמעותית בחיבור בין היכולות הפיזיות שלו לעמדה בה הוא מרגיש בנוח ובגללה אני לא ראיתי ולא רואה אותו משחק ברמות היותר גבוהות של הליגה. אבל גם ככה יש לו אולי מספיק איכות בשביל לתרום לקבוצה כמו ולנסיה כשחקן סגל ואני מקווה שזה יתחבר והוא ייצא לדרך חדשה וחיובית יותר.

8. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/01/02/primera/1514905232_389444_1514905469_miniatura_normal.Xxx

בום! בקאמובו עוזב לסין בתמורה ל-40 מיליון יורו! ויאריאל מאבדת את החלוץ הבכיר שלה שנמכר לבייג'ין גואן. הקבוצה שילמה את סעיף השחרור שלו והמאמן חאבי קאייחה אישר את העניין במסיבת העיתונאים - "אין ספק שזה מהלך רע לקבוצה אבל ככה זה בכדורגל ויש עוד שיקולים. הוא שחקן חשוב שלנו שרצה לעזוב ויש קבוצה שעמדה בעלויות. זה עניין של שעות עד שתושלם העיסקה". החלוץ לא התאמן בימים האחרונים ולא נכלל בסגל כמובן למשחק הגביע. הוא הוקסם מההצעה הכספית הגבוהה שקיבל ככל-הנראה. ויאריאל תנסה להחתים חלוץ חדש באופן בהול. ויאריאל נאלצה למכור את פאטו לסין ב-18 מיליון יורו ועכשיו היא שוב מאבדת שחקן שיהיה המכירה הגדולה בתולדותיה. בעונת הבכורה בקבוצה כבש 22 שערים ובסה"כ יש לו 48 שערים ב-102 משחקים.

עצוב מאוד מה שקורה, נראה לי תמוה שסעיף השחרור לא גבוה במקצת בהשוואה לסכומים המשתוללים. בקאמובו חתם לא מזמן על חוזה חדש וחבל שהוא הולך בעקבות הכסף. ויאריאל בבעיה קשה עם כל הכבוד לבאקה, גם ככה היא בעונה בינונית.

9. Raulito Madridista

ממש בימים הראשונים של חלון ההעברות - ולנסיה מתחזקת כששמה את ידה על שחקן מבוקש. לוסיאנו וייטו החלוץ של אתלטיקו מדריד - הושאל לקבוצה עד סיום העונה, הוצג רשמית במדי העטלפים וקיבל את החולצה מס' 8. "ולנסיה מועדון גדול יותר מהרבה קבוצות אחרות וללא ספק העדפתי אותה", אמר השחקן שכזכור יש לו קשר מיוחד עם המאמן מרסליניו שהדריך אותו בויאריאל. ולנסיה שאלה את החלוץ ב-2 מיליון יורו עם סעיף רכישה בקיץ בגובה 13 מליון יורו אך אין חובת רכישה. אם החלוץ שהושאל אשתקד לסביליה וכבש 10 שערים ב-31 הופעות בסה"כ, יוכיח את עצמו - הוא יישאר. וייטו סיפר כמובן שמרסליניו שוחח איתו והוא לא יכול לסרב לו, ומעבר לכך שהוא היה מועמד לולנסיה מס' פעמים בעבר, כולל בקיץ הזה, וכעת המעבר הבשיל. "התאמנתי רגיל באתלטיקו אבל לא קיבלתי הזדמנות ואני חייב המשכיות, זה המקום עבורי", סיכם החלוץ.

נשיא ולנסיה אניל מורטי אמר עוד קודם לכן בהצגתו של החלוץ שולנסיה בודקת את השוק ואם יהיו אפשרויות טובות היא תמשיך להתחזק| בנושא אחר בתקשורת דיברו על כך שרודריגו בעקבות זאזה ולשניהם יש עשרה שערים העונה בכל המסגרות. ההתקפה של ולנסיה עובדת.

הערכתי את וייטו יתר על המידה לטעמי, התרשמתי לטובה בעונת הבכורה שלו בספרד גם אם המספרים לא היו פסיכיים לגמריי. הייתה לו תנועה חכמה ללא כדור וגם מהירות ופיניש בסדר. עוד עונה אחת לא מוצלחת והוא יילך לאיבוד, חייב לקחת את הצ'אנס בשתי ידיים. לא היה לי ספק שהוא יגיע לולנסיה ובמצבה הנוכחי נוח להשתלב שם.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לגבי ויאריאל, מעז אולי ייצא מתוק. מי שכרגע קרוב להיות המחליף של באקומבו שעובר לסין, הוא חלוץ שיעשה את הדרך ההפוכה ויגיע מסין. הקולומביאני רוג'ר מרטינס הוא המועמד המוביל כרגע להחליף את זה שעזב, תמורת כ-15 מ' אירו שישאירו עודף יפה בחישוב העסקאות (וגם יכניסו לראסינג סכום נאה :) ). מרטינס התחיל את דרכו דווקא בארגנטינה, באקדמיה, וכשנראה שהוא מוכן לפריצה הגדולה שלו הגיעה ההצעה מסין שאף אחד מהצדדים לא יכל לסרב לה.

כשהוא עזב אותנו היה מדובר ביהלום, אבל אחד לא מלוטש ולא בטוח שבסין הוא שיפר את כל מה שהיה צריך. הוא די הצליח שם ברמה האישית, וגם זכה לזימונים מפקרמן למרות שהוא לא להוט לזמן שחקנים מליגות לא בכירות, אבל לא יודע כמה הוא עבד על הליטושים שהוא היה צריך בשביל לעשות את הקפיצת מדרגה. קבלת ההחלטות שלו לא תמיד טובה, וגם נטייה להיעלם לעתים מהמשחק. מצד שני כישרון יש לו, גם גיוון כשחקן שיודע לשחק עם הגב לשער וגם לעשות את הדריבל והפריצה כשצריך. מוטיבציה, חודשים ספורים לפני המונדיאל, גם לא חסר. יאללה רוג'ר, עלה והצלח (אם וכאשר יחתום)!

וייטו הוא מספר 9, זה מה שהוא שיחק מתחילת הקריירה שלו וזו העמדה היחידה בה הוכיח שהוא יכול לשחק עד כה. אבל בשביל להצליח ברמות גבוהות וייטו היה חייב לגוון את המשחק שלו או לחילופין להתחזק ו/או למצוא דרכים להתגבר על החיסרון הפיזי שלו. הוא נכשל לעשות/לנסות כל אחד מהדברים האלו וכל עוד זה יישאר ככה הגג שלו לא יעלה יותר למעלה. אני מקווה לטעות כי אני מחבב אותו, אבל קשה לי להאמין שהוא יצליח להיות שחקן מוביל ברמה של ולנסיה הנוכחית.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  11. gilad16 Member

נצטרך לחכות עם הכסף על רוג'ר, עשו בסוף השאלה עם אופציה רכישה

12. gilad16 Member

@Franco ראית את הגולים של וייטו?
    רק לי זה הזכיר את ההופעה הזו

גול מרחוק ופעמיים סיומת טובה ממצבים נוחים

Franco אוהב/ת את זה.
  13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא ראיתי עד שלא כתבת אז כבר הייתי עם האימג' בראש, מקווה שהוא ימשיך עם היכולת מהמשחק הזה בגביע.

14. AS R Member

סביליה מחתימה את גילרמה אראנה, מגן שמאלי בן 20 מקוריניתיאס, תמורת 11 מיליון יורו.

בנוסף, נראה שהיא קרובה להחזיר את אליש וידאל מברצלונה.

15. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/01/11/primera/1515689774_956481_1515689977_noticia_normal.Xxx

ולנסיה
    מתחדשת ומבצעת עוד רכש בחלון ההעברות בחורף, הפעם הקשר האחורי הצרפתי קוקלאן מארסנל נרכש בתמורה ל-14 מיליון יורו והוצג עם החולצה מס' 17 במהלך מהיר וענייני. העונה רשם רק 7 הופעות במדי ארסנל והוא שמח למצוא בית חדש. "אני מאושר להצטרף לולנסיה וחבל שלא עשיתי זאת קודם", אמר הקשר שאיבד מוצא אצל ונגר. מבחינתו הוא מוכן לשחק כבר ביום שבת הקרוב במשחק שינעל את הסיבוב. "אנחנו ממשיכים לנסות לשפר את הסגל עם שחקנים שישפרו אותנו לטווח הארוך גם כן", אמר נשיא ולנסיה.

סביליה רועשת גם היא ומסיבות אחרות, כאשר דייגו מראדונה ששיחק בקבוצה בעבר כזכור לכם, התרעם בחשבון האינסטגרם שלו על המאמן החדש - "זה פשוט לא הגיוני שמונטלה הוא המחליף של בריסו. הוא נכשל במילאן. יש מאמנים רבים שהיו מתים לקבל את הג'וב הזה. לא ברור מה קורה".

מצב נושא:
הנושא נעול.