מסע אל העבר - המשחקים הבלתי נשכחים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏30/3/20.

1. Telkiyski Member

כן זה מה שהיה לו למכור.
    כסחן ובלם גרוע.

2. itzik.miro Member

בהחלט
    מכביסט חרא.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שנאתי אותו ששיחק אצלנו ואיזה הגנה גרועה הייתה לנו באותה עונה לעומת התקפה סופר מוכשרת(שאלוי, סביליה, שאנדור, האמר, שטרית).
    מדהים איך דומב ואילן בכר נראו אצל קשטן באותה עונה בבית"ר לעומת איך ששיחקו אצלו בהפועל שנתיים אח"כ.

@Raulito למה מחקת את התגובה?
    גם אם "אכלנו יותר חרא" ממכם לאורך ההיסטוריה אסור לנו לציין את אחת האליפויות היותר מתוקות שלנו? לא ראיתי אותך נמנע בעשור האחרון מלהזכיר את הדאבל שלכם בטדי למרות שלא ניצחתם שם כמעט עשור עד שנה שעברה, אפילו להפך אתה מזכיר את זה אפשר לומר בכל הודעה שניה ושיהיה לבריאות, באמת, רגע ספורטיבי בלתי נשכח מבחינתכם. והסיבה שהיריבות(אחת הבודדות בכדורגל הישראלי שלא תלויה במיקום בטבלה) בין הקבוצות עדיין מחזיקה מים למרות שהקבוצות רחוקות מלהתמודד על האליפות ראש בראש היא כל אירועי העבר, מעבר לזיהוי הפוליטי חברתי והמעברים של גרשון ואבוקסיס מצד לצד, לכם יש את רוני קלנדרון, משה סיני בימק"א, ה0-4 של שלום תקווה, הגביעים בפנדלים, הדאבל בטדי ומהצד שלנו החמישיה בימק"א בעונת הגביע ב-89 הרביעיה בבלומפילד בעונת האליפות של השריף, משחק השרוכים, שלושת המהפכים בעונות גאידמק, גמר הגביע בעונת הדאבל.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  4. Telkiyski Member

שלח תמיד היה גרוע.
    גם אחריכם הוא עזר לנו בדרבים.

5. Telkiyski Member

3.5.2010
    עשור למשחק השרוכים השני

6. Raulito Madridista

אם כבר פורסם התקציר הזה, מעניין שלירן שטראובר אף פעם לא נשאל על המשחק הזה יותר מדי. אין לי בעיה שנגד הפועל תל אביב הוא עלה באגבר מוטיבצייה ונתן משחקי על (אני זוכר את ה-2:2 בדרבי האחרון של הקבוצה הגדולה שלנו ב-2010/11), אבל לא לגשת לכדור זו חרפה. גם דור מלול שיחק ברוורס. ובית"ר ירושלים אגב נתנה הכל נגד מכבי חיפה והפסידה 2:1 אבל זה קרה רק משער מאוחר של דקל קינן וכשהיו לה פה ושם פצועים, אני זוכר שנכתב שלשמעון גרשון הייתה מוטיבצייה מיוחדת לעזור להפועל תל אביב.

לגבי הדיון פה - אני חושב שיש הבדל בין משחק שארע לפני 22 שנה וכל המדינה ראתה אותו ואני משוכנע שמי שלא - השלים בצורה כזו או אחרת, לבין משהו מ-1990 שהכל הוא ספקולציות. מחקתי את ההודעה תחילה כי הדיון הזה נראה לי התפספס ונראה לי ילדותי אפילו במסגרת עקיצות ושמחה לאיד, זה פורום מכובד או אתר בטיפו או פורום תפוז?
    בכל מקרה אני עדיין חושב שהפועל תל אביב האכילה את בית"ר ירושלים הרבה יותר חרא, אם זה גמרי גביע - אחד כבר ב-1998/99, השני מייד אחריו, עוד כל מיני עונות שהדחנו אתכם, אם זה משה סיני בטדי, רצף של שמונה ניצחונות רצופים שהזכרתי, גם בעונה שבית"ר היו הכי גדולים בדאבל ורצו לחגוג בבלומפילד והפועל הייתה קבוצת תחתית - הפועל דפקה שלישייה עם השער של טלקיסקי הגדול. אני באמת חושב ששום דבר שבעולם לא משתווה ל-15 במאי 2010. חוץ מלפרוץ למגרש שלכם ולנשק את הדשא (אולי הייתי מקבל אבן בראש) - היה הכל. לכם היה את שמעון גרשון, לנו את יוסי אבוקסיס.

אני כן מתגעגע ליריבות הזו ששתיהן בצמרת או לפחות שהפערים לא כל-כך גדולים ותמהוניים כמו בעונות האחרונות. גם העונה למרות קרבה בטבלה ברור מי נבנתה עם שאיפות ומטרות ומי שם רק בטעות.

7. itzik.miro Member

אכן נתתם לנו הרבה יותר בראש, לבריאות

אם בחרת להדגיש את 2010 כרגע הכי משמח, משחק שבו בכלל לא היינו מעורבים במאבק על התואר - זה אומר הרבה.

תהנה מזה.

8. Raulito Madridista

אולי הייתי צריך לשאול אם היית במשחק של בית"ר ירושלים נגד הפועל בית שאן, זה היה משנה את התמונה. אני הייתי בטדי, זה מסע של יום שלם (אמא הכריחה אותי ללכת, קניתי כרטיס והתחרטתי). וזו אליפות בדקה האחרונה, כנגד כל הסיכויים, אחרי שבוע של ראש באדמה כשמכבי תל אביב חגגה את התיקו נגדנו. את המשחק עצמו אתה בטח זוכר - הכל הלך הפוך. האדום שלא היה, פנדל מוחמץ של אניימה. גם את הגול של זהבי לא יכולנו לחגוג באמת כי המשחק של מכבי חיפה עוד נמשך ואחרי שנייה אוהדי בית"ר בין אם בכוונה ובין אם בטמטום שאחד הפיץ שמועה שקרית - חגגו כאילו מכבי חיפה הבקיעו. זה לא משנה שלא היית במירוץ אליפות, זה היה בטדי על הפרצוף של בית"ר.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

זה היה בטדי מול 6 אלף אוהדי בית"ר. אין ספק שזה היה משחק מאוד חשוב לנו.

~Omri~, Nigel de Jong ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  10. Telkiyski Member

חחחח

11. itzik.miro Member

1. כן הייתי, הייתי גם כששמוליק לוי תפר את נגיחת הדג וגם כשאכלנו את המרורים מאוגבונה וכן גם ב-2010.

2. "זה היה בטדי"- נו ו... זו פעם ראשונה שניצחתם בטדי?
    "על הפרצוף של בית"ר" - וואו, אז זה בטח מדהים שניצחתם קבוצה שאין לה על מה לשחק, איזה ריגוש מטורף, ועוד בעונת קיזוז.

מטורף, איך דפקתם אותנו, צמרמורת.

"מסע של יום שלם" - עוד נחשוב שצלחת את התעלה בדרך. כולה נסיעה של שעתיים בגג.

12. Raulito Madridista

מה זה משנה אם זה היה משחק חשוב של בית"ר ירושלים או לא? אשמתנו שהשחקנים נפצעו והלכתם לים מוקדם? בטח שלא. עובדה שהם נלחמו כמו אריות עד לדקות האחרונות וגם היה מצב לעידן טל או דן איינבינדר לנצח את המשחק. אף אחד שם לא האמין שהפועל תיקח אליפות, בגלל זה הרבה אוהדים לא הגיעו כדי לקלקל כביכול, אם הפועל הייתה במקום הראשון הכמות הייתה גדולה יותר. צריך להסביר לך מה שונה הניצחון הזה מאשר עוד ניצחון ליגה בטדי משער של אחמד עאבד או פנדל של עומרי אלטמן ועוד בדקה ה-90 אחרי שעשור לא לקחנו אליפות? אוהדי בית"ר שכתבו פה בפורום כתבו שבאותו יום נגמר להם מהכדורגל. שניים כאן עדים אבל נעזוב.

הטון שלך מאוד פלצני, אני חייב לציין, כנראה שככה זה שאין מה להגיד. ויכוחים "למי יש יותר גדול" ועקיצות של כיתה ג' - זה אפשר לעשות במקום אחר, פה מנסים לנהל דיון. כשמנהל, ואני מאוד מעריך אותו, כותב "חג שמח" על יום כזה - זה נראה לי ילדותי וזה הכל. את התעלה לא חציתי, חזרתי הביתה ב-6 לפנות בוקר, הלכתי לבית ספר ו-ויתרו לי על בחינת המתכונת בספרות.
    מותר לי להזכיר את הפועל תל אביב של הדאבל כמה פעמים שאני רוצה והיא גם מועמדת לגיטימי לכותרת אחת הקבוצות החזקות שהייתה כאן. אל תדאג, יש לכם עוד הרבה דברים לעבור כדי להיות הפועל תל אביב כמו לעבור שלב באירופה למשל.

13. Telkiyski Member

אני מניח אם כך שגם לאוהדי מכבי בדרבי 0-0 זה לא היה חשוב.
    הם שאגו משמחה כששמעו שדקל קינן כבש בדקה 87 במשחק נגד ביטר כי כולם שמו בווינר סינגל חיפה בגול.

אליפות על הראש שלכם.
    יותר נכון דאבל בתוספת זמן בטדי.
    מביך מאוד מצידכם לספר שלא עניין אתכם.

Raulito אוהב/ת את זה.
  14. itzik.miro Member

פעם אחרונה שבדקתי אני לא אוהד מכבי (וטוב שכך) וכן זה כאב לי באותו רגע, אין ספק אבל זה עבר אחרי יום, כי מה לעשות אני מכיר את הקבוצה שלי ולא ציפיתי לנצח, במיוחד שאין למשחק הזה משמעות אמיתית אלינו.

אם כיף לכם להתענג על זה - מי אני שאפריע אבל אין מה להשוות לבית שאן, שם זה באמת היה על הפרצוף של הפועל.

15. itzik.miro Member

הטון שלי פלצני? אין בעיה, תבכה לבני פייסיק, בטוח יש לו ממחטה בשבילך.

וכן ה- 2/5 זה יום חג, חג מאוד שמח ונמשיך לציין אותו, "על הפרצוף שלך"

"להיות הפועל תל אביב" - טפיי, עדיף לי למות מאשר להיות מזוהם מדי יום ביומו באהבה לדבר הכי מגעיל שקיים בעולם הכדורגל. להיות הפועל תל אביב עלק - איכסה.

דחו לך את המתכונות חמוד? יואו איזה בית ספר מתחשב. אם הייתי זוכה באליפות גם אני הייתי חוזר ב-6 בבוקר. מסע זה לא.

נערך לאחרונה ב: ‏3/5/20