מסע אל העבר - המשחקים הבלתי נשכחים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏30/3/20.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

@הרצליה הזכרת לי את המקרה של ניר דוידוביץ' חונק עם הרגליים את שמעון אבוחצירה במהלך משחק גביע טוטו ומורחק למשהו כמו 6 משחקי ליגה.

וגם את אניימה זורק כדור על הראש של קובי מויאל.

הרצליה אוהב/ת את זה.
  2. alexshw Member

ככה קיבלנו את אלמדון במשחק בקריה בינואר 2007, שדי גמר לו את הקריירה.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

#היום_לפני 23 שנים, גביע המדינה הגיע לבאר שבע לאחר ניצחון על מכבי ת"א באצטדיון רמת גן. בדקה ה-40, סיאד חלילוביץ' הגביה כדור קרן מימין וג'ובאני רוסו שלח את הכדור לקורה ופנימה במספרת נפלאה.

הרכב הקבוצה באותו משחק:
    אבי פרץ,

גדי חזות, שרון בוחניק, אלכסנדר סולוב, שמעון ביטון,

דודו חפר, סתיו אלימלך, סיאד חלילוביץ', ג'ובאני רוסו,

שי הולצמן, לירון בסיס.

שותפו כמחליפים: שרון אביטן, אורן סגרון ואילן וקנין.

https://scontent.ftlv3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/99440795_1727600480697644_8757288409300467712_n.Xxx?_nc_cat=109&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=tYmK63giSo4AX8WxnaT&_nc_ht=scontent.ftlv3-1.fna&oh=3392baf9191ea51a011f10fc344c4dc3&oe=5EF2AC37

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריך להזכיר שמכבי עלו לגמר על חשבון בית"ר הרבה בזכות דני קורן שאולי מנע דאבל מאחת הקבוצות הטובות ביותר בהיסטוריה של המועדון.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זוכר את המשחק כאילו זה היה אתמול.
    הרבה לפני יום המשחק כל העיר הייתה בטירוף וזה היה הדבר היחידי שכולם דיברו עליו.

לפני המשחק התקיים גם הראיון המרגש עם הקפטן בזמנו סתיו אלימלך וראש העיר ז"ל איז’ו רגר שהיה על ערש דווי ובו רגר אמר לאלימלך ברדיו דרום כשאפשר היה לשמוע בקול את מצבו הקשה ‘בחורים, תביאו את הגביע. זה ממש חשוב’. אחרי הזכייה סתיו התקשר לרגר מחדר ההלבשה ואמר לו: ‘הבאנו לך את הגביע’. כשיום אחרי הזכייה הגביע כמובן גם הגיע לבית של רגר, כשזאת בדיעבד הייתה הפעולה הציבורית האחרונה של רגר שכן שבועיים לאחר מכן הוא נפטר.

באופן אישי, זוכר את הנסיעה לרמת גן, שהרגישה כמו נצח. התשוקה לתואר, משהו שמעולם לא חוויתי לפני ושלאחר מכן הייתי צריך להמתין עוד 20 שנה כדי לחוות שוב (כשבדרך הלב נשבר לי בשני גמרי הגביע שלקחנו בהם חלק מאז), הייתה אדירה.
    הגענו לאזור האיצטדיון הרבה לפני תחילת המשחק, והסתובבנו בקניון איילון לפני המשחק בגאווה גדולה, כי היינו גאים בדרך שעשינו ובחבורת השחקנים שהביאה אותנו לגמר.
    הגענו לשערים עוד לפני הפתיחה רק כדי לראות שאנחנו לא היחידים שמתרגשים ושעוד לפני פתיחת השערים הכניסה לשערים הייתה מפוצצת באדומים.
    אני זוכר את השער של רוסו, זוכר במהלך החגיגות שאני קולט מישהו חוגג בטירוף שתי שורות מעלי. מרים את הראש ורואה את רמי אליהו שהיה שחקן סגל באותה עונה אחרי שעלה מהנוער חוגג את השער בטירוף כשהוא מוריד חולצה ומתנהג כאילו הוא שכבש את השער.
    אחרי זה אני לא זוכר יותר מידי. זוכר שהחטאנו הזדמנויות לסגור את הסיפור וזוכר לחץ מטורף כאילו לא מדובר ב-90 דקות אלא במשחק שנמשך שעות, ואז בשריקת הסיום, ובאושר טהור.
    הדרך הביתה ארכה שעות כי בכל צומת בערך השיירה של האוהדים הייתה יורדת מהרכבים וחוגגת באמצע הכביש עם שמפניות, רימוני עשן, ושירה של קהל שחלק גדול ממנו לא זכה בתואר מעולם ולא יודע איך להתנהג בסיטואציה כזאת.
    את הלילה סיימנו במדרחוב, כשכל באר שבע שמה ומרוב צפיפות אוהדים כבר טיפסו על הגגות והמזרקות כדי להיות קרובים לשחקנים שמרגע שהדלת של האוטובוס נפתחה נבלעו על ידי האוהדים שרק רצו לחבק ולגעת כשרוב השחקנים הגיעו מהאוטובוס לבמה המאולתרת כשהם לא נוגעים בכלל בריצפה שכן מהאוטובוס נסעו אותם על הכתפיים.

תחושת הגאווה שהרגשתי בשבועות לאחר מכן, תחושת האופוריה, ומסתבר שלא רק אני (עשו בזמנו כתבה על ההשפעה של הגביע על העיר, בחודש שלאחר הזכייה בגביע המכירות בעיר גדלו ב-79 אחוזים, אני זוכר שלא משנה איפה הסתובבת באותו חודש ראית אוהדים עם חולצות של הקבוצה או פרטים אדומים, כל כמה ימים הייתה חגיגה אחרת של האליפות, טירוף מוחלט), היו ההרגשה הכי טהורה ומרגשת שהרגשתי בכדורגל עד לאליפות הראשונה שלי לפני מס' שנים. אושר טהור.

6. Telkiyski Member

עוד מופע ליצנות של "שורה" אוברוב.

7. alexshw Member

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ותראו מי מאבד את הכדור בגול של חיפה ודואג לצלם את כל המהלך

EO11 אוהב/ת את זה.
  9. alexshw Member

סיפורו של האיש שמנע מהנבחרת שלנו להגיע למונדיאל 1990 - אלביירו אוסוריאגה, שהיום מלאו 54 שנים להולדתו.
    https://www.babagol.net/blog/2019/2/7/the-star-that-couldnt-shine

שנת 1989 הייתה הטובה בקריירה שלו כשהוא גם כפה הארכה בגמר ליברטדורס מול אולימפיה וכבש את אחד הפנדלים עבור קבוצתו אתלטיקו נסיונל בדרך לזכיה הסטורית.
    לא זומן למונדיאל עצמו בגלל בעיות משמעת. השער לרשת בוני היה היחיד שלו בנבחרת ב 15 הופעות.
    נרצח קצת פחות מ 10 שנים אחרי חברו לאתלטיקו נסיונל, אנדרס אסקובר.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

DRORIKO ו-Telkiyski אוהבים את זה.
  10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

ב"ש(אז בא"ש) בצהוב? מה הסיבה?

11. ~Omri~ Member

אני זוכר את המשחק הזה. אבסורד שקבוצה משחקת בצהוב נגד בית"ר בטדי, ומוזר שבכלל ב"ש החזיקה סט צהוב.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זוכר בוודאות שבעבר היה קטע כזה שאם לשתי הקבוצות צבעים דומים, אז דווקא קבוצת החוץ הייתה נשארת עם המדים שלה. מין קטע כזה של "הכנסת אורחים".
    אין לי מושג מה יכול היה להוביל לכך שהפועל ב"ש תעלה בתלבושת צהובה ודווקא ביתר ירושלים בתלבושת כחולה. בטח קטע של כביסה שלא הספיקו לכבס או עוד אחד מהניסים והנפלאות שקורים בכדורגל הישראלי.

EO11 אוהב/ת את זה.
  13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

בזמנים האלה היו לנו תלבושות הזויות , היה לנו גם מדים סטייל אסטון וילה כאלה עם טורקיז-בורדו , כל מיני מוזרים כאלה.
    פה נראה לי סתם הייתה הטרלה , אני זוכר כשעלינו לחימום בצהוב אוהדי ביתר חשבו זו הקבוצה שלהם ועשו מופע קונפטי יפה עד שהם קלטו את הקרחת של שלמה אילוז ושרקו בוז .

14. ~Omri~ Member

הנה עוד קבוצה שהתחפשה פעם לאסטון וילה:

https://www.pendelmag.com/bitmaps/153poster.Xxx

15. alexshw Member