מסכמים עונה באייסוקר!: מיהו תגלית העונה שלכם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏21/5/06.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

*הנה..אנחנו יודעים שחיכתם לא מעט,אבל עכשיו זה מגיע. קצת אחרי סיום עונה וקצת לפני המונדיאל המתקרב,אנחנו הולכים לסכם את העונה הנוכחית בליגת העל.

איך זה יתבצע??
    בכל יומיים אנו נציג בפניכם שתי קטגוריות בשני אשכולים שונים. בכל קטגוריה כמובן יהיו מועמדים ותיתן אפשרות לכל אחד ממכם להצביע לכל מועמד שיחפוץ לבכם. חובה! לנמק את הבחירה בדיון.

כשנסיים את כל הקטגוריות ירוכזו התוצאות ואנו נביא לכם את "נבחרי העונה של אייסוקר" בקטגוריות השונות.

אז..שנתחיל?

תגלית העונה של אייסוקר

המועמדים:

איתי שכטר(הפועל נצרת-עילית)

http://images.one.co.il/images/d/gg72420.Xxx

אז נכון,נצרת עילית ירדה ליגה,אבל מישהו יכול להאשים אפילו במהומה את השחקן הצעיר הנהדר הזה?.
    הילד בן ה19 של נצרת עילית קיבל עליו את המשימה הקשה-הולכת ההתקפה של נצרת עילית. הבחור הזה,שנה ראשונה בליגת העל,אמנם נשר בסופו של דבר ליגה,אבל אם נצרת עילית הייתה בתמונה זה היה הרבה מאוד בגלל הילד הזה. בעונתו הראשונה כשחקן מן השורה הבקיע שכטר 4 שערים,שיחק בלא פחות מ24 משחקים,ומתוך 25 השערים שקבוצתו הבקיעה היה מעורב בדרך זו או אחרת לפחות בעשרה. מכבי ת"א מחזרת,גם התל-אביבית השנייה בתמונה,ומה שבטוח,שכטר,לא ירד ליגה.

טוטו תמוז(הפועל פ"ת)

http://images.one.co.il/images/d/gg88588.Xxx

היש מישהו כאן שמרים גבה אל העבר ההצבה של השחקן כמועמד לקבל את הפרס?אממ,אני מניח שלא.
    מה לא נאמר על אחד מכישרונות העל של ישראל? ילד בן 17,שעדיין נמצא בגיל נוער,סחב את קבוצתו על הגב עם יכולות אדירות מול כל ההגנות הבכירות בארץ. זאת העונה הראשונה שלו כמובן בבוגרים,ואיזו עונה חלומית- לא פחות מ11 שערים שסייעו לפ"ת להשאר עוד עונה בליגת העל. לא מעט מהם היו ב"מאני טיים" ועם יכולות כמו של טוטו בגיל כזה,לא רק שלא נראה אותו הרבה זמן בפ"ת,אולי גם לא נראה אותו הרבה בארץ.בכל מקרה,מי שבהחלט יכולה לקצור את הפירות זאת נבחרת ישראל,אחרי שטוטו אף קיבל השנה מעמד של תושב.

יובל שפוניגן(מכבי ת"א)

http://www.hamaccabi.com/images/yuval_shponing/big/shpungin903.Xxx

בין סבך הגלאקטיקוס ועונת האימים של המועדון הצהוב,ניתן למצוא נקודת אור קטנה. אחרי עונה במעמקי הספסל,פרץ השנה שחקן אלמוני בשם יובל שפוינגן,הישר לעמדת המגן הימני של הצהובים. עד מהרה התברר שהעונה הזאת היא כישלון מחריד לגבי הצהובים,אבל התברר דבר נוסף,זוהי עונת הפריצה המטאורית של המגן הצעיר הזה,בן 19 בלבד,שמכל הגלאקטיקוס דווקא הוא היה היציב והטוב מכולם.שפונגין פתח ב29 משחקים בכל המסגרות,כבש שער ובישל שלושה. עושה רושם שלטווח הרחוק אולי מכבי ת"א כן תזכור משהו חיובי מהעונה הנוכחית.

אבירם ברוכיאן(בית"ר ירושלים)

http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/514734/42286748_wa.Xxx

בדומה לבחור התל אביבי שסיקרנו זה עתה,גם הבחור הזה התגלה תחת סבך של בלאגן אחד גדול. כן,גם לבית"ר ירושלים זו הייתה עונה מלאת יצרים ותהפוכות,עם 3 מאמנים שהראשון הוא סמל, השני הולנדי והשלישי צרפתי שהוא גם שחקן עבר ענק.
    הרבה פרננדז,לא פחות לרואה,אסולין,אגאנזו, אבל גם בחורצ'יק בן 21 שבין כל המהומה השתחל לטווח ה11 של פרננדז,או שכמעט תמיד היה זה שעלה מהספסל. סך הכל שותף ברוכיאן ב20 משחקים(ב8 מהם פתח) וכבש לא פחות מחמשה שערים. ברוכיאן הוסיף שלושה בישולים וללא ספק הכישרון הגדול התגלה השנה,ומי יודע,אולי ימשיך ויפרוץ גם בשנה הבאה.

*
    ישנה גם אפשרות לבחרו בשחקן אחר על ידי לחיצה על "אחר".ציינו בדיון את בחריתכם.

נערך לאחרונה ב: ‏21/5/06
  2. לא מצאתי כינוי Member

לדעתי טוטו תמוז - השחקן המוכשר הצעיר עלה לבוגרים בגיל 17 וחצי,שבנוער הוא עוד סומן כהבטחה גדולה וכבש כמעט 30 שערים בעונה(בנוער)! העונה הוא שיחק פחות מ30 משחקים שחלקם היה פצוע,וחלקם עלה כמחליף והראה יכולת כיבוש מצויינת,טכניקה טובה,ויכולת כוח ופריצה מצויינת - עם עוד קצת שיפור במהירות הוא יכול להיות חלוץ ע-נ-ק. בגיל 18 הוא סיים עם 11 שערים העונה,הספק מצויין ללא ספק ולדעתי הוא עוד ייראה לנו הרבה הרבה - ללא ספק התגלית של העונה.

3. N כמוני Member

טוטו תמוז-לשחקן הזה יש הכי הרבה שערים והכי הרבה השפעה על הקבוצה שלו מאשר כל שחקן אחר שמועמד בקטגוריה הזאת.הוא גם הצעיר מבין השחקנים.
    ברוכיאן גם נתן אותה טובה אבל אותו כבר הכרנו,תמוז הוא תגלית ממש.
    לדעתי,הסיבה העיקרית שפ"ת נשארה ליגה.

4. דם ירוק Member

לדעתי תגלית העונה היא טוטו תמוז , הוא עלה השנה מן הנוער וכבר כבש אחד עשרה שערים והוא מלך השערים של הפועל פ"ת בגלל זה אני חושב שטוטו תמוז הוא תגלית העונה.

5. מכבי הרצליה ! Member

כמובן שטוטו תמוז, חלוץ ענק שעוד יגיע רחוק עם הנבחרת וגם באירופה.

6. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

לדעתי התגלית זה דווקא יובל שפונגין, אבל זה לא חוכמה, אני משוחד (אני אוהד מכבי).
    הסיבה לזה? אחת מנק' האור היחידות העונה בסגל ה-"גאלקטי" שלנו שנחל כישלון חרוץ, ואחד השחקנים הבודדים שהציגו יכולת טובה במהלך העונה (הכי יציב מבין כולם).

7. city Member

שכטר שחקן מעצבן, במקום לנסות להבקיע הוא כל הזמן נופל ומחפש את הפנדל. הוא יכול להגיע למצב בעיטה טוב ובמקום זה להתחיל להסתבך עם הכדור, לאבד אותו, ואז ליפול ולבקש פנדל. לדעתי הוא אוברייטד בטירוף. הוא צריך מאמן שילמד אותו לשחק נכון.

8. TariboWest Member

גם אני חושב יובל שפונגין. מגן ימני בן 19 שמשחק עם ראש של מנוסה בן 30, המגן הימני הכי טוב שצמח פה בשנים האחרונות (ולא צמחו הרבה האמת), אולי הדבר הטוב היחיד בעונה הזאת של מכבי ת"א.

9. Luca_Toni Member

טוטו תמוז..הילד קטן ממני בחצי שנה וכבר מפרפר הגנות בליגת העל...אני צופה לו עתיד גדול כאן או בארופה ובנבחרת ישראל

10. מכבי הרצליה אהבת חיי!! Member

אני חושב איתי שכטר מישהו שמע עליו עד לפני העונה אני בטוח שלא!!

את טוטו תמוז הכירו לפני זה
    אז אני חושב איתי שכטר!!

11. Luca_Toni Member

את טוטו תמוז לא הכירו לפני זה! באמצע העונה בערך רק הוא התחיל לשחק

12. נדב מיכאלי Member

טוטו תמוז ,דוד אמסלם .
    תמוז בגלל שהשנה היה אחד השחקנים החשובים בהפועל פתח תקווה וכבש 12 גולים
    אמסלם השנה נולד מחדש כשפרננדז העביר אותו לעמדת הבלם ואמסלם היה מצויין.

13. קינג לדלי Member

אביחי ידין נקודה.

14. Raulito Madridista

ללא ספק טוטו תמוז לוקח בגדול את תגלית העונה. השער שלו נגד נצרת עילית היה פשוט פנומנלי, הוא צריך להתבשל בפ"ת בעונה הבאה לדעתי , לעבור לקבוצה גדולה כמו בית"ר ירושלים, הפועל ת"א, או מכבי חיפה, עוד שנתיים, ואחרי שנתיים טובות שם ללכת לאירופה, הוא יהיה הרבה יותר גדול מיניב קטן.
    תמוז השאיר למעשה את פ"ת בליגה בייחד עם שבחון הנפלא, שנשאר תקוע בקריירה שלו. תמוז אחראי לשליש מהגולים של פ"ת ונתן עונה גדולה.

אציין גם את גילי ורמוט שכאשר הוא היה טוב, הפועל נראתה מעולה, הגול שלו נגד בני יהודה ב4-0 בסיבוב השני אחרי שעבר שלושה שחקנים, הוא גול העונה לדעתי.

15. M_T_A Member

יובל שפונגין.
    שחקן כל כך צעיר וכל כך חכם, זה משהו נדיר.
    יודע להגן, יודע לתקוף, משחק עם הרבה אחריות וניסיון.
    יש לו גם כנראה יכולת הבקעה לא רעה בכלל, כולנו זוכרים את הגול מול סכנין ואני לא יודע למי פה יצא לראות אבל בנובמבר האחרון במשחק של נבחרת הנוער מול נורבגיה נראה לי הוא דפק פצצה לחיבורים מ30 מטר.