מסכמים עונה באייסוקר- מאמן העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏18/6/08.

1. Igi Member

זו עובדה שסיפור קרית שמונה הוא אגדה ושבן שמעון הוא המשיח של קריית שמונה?.. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx כמו שאמרתי, מספיק עם ההתייפייפויות.

גם אלישע לוי, הוציא מים מסלע עם משאבים פחותים מאלה של בן שמעון וההבדל ביניהם היה בסך הכל נקודה. מבחינתי רק בגלל זה, אלישע לוי עלה על בן שמעון. ועדיין, אתה רואה שאני נותן לזה שהוא המאמן של מכבי חיפה להשפיע על הדעה שלי בסקר? לא, כי מבחינתי לא משנה איך אנשים ינסו לייפייף ולהציג את זה בצורה שנוחה להם, בשורה התחתונה, הציפייה הייתה להישאר בליגה וכל הכבוד להם שהם בנו את הסגל שלהם בצורה המושלמת למטרה הזו, אבל... בעונה שהתל אביביות וחיפה נראו איך שהן נראו, העובדה שקריית שמונה וסכנין הגיעו לאירופה בסופו של דבר היא ממש לא "סיפור אגדה" ואלישע ובן שמעון הם בטח לא"משיחים".

חוץ מזה, למה על שומי נוח להגיד שלא היו לו מתחרות בגלל חיפה והתל אביביות ועל בן שמעון ואלישע לא? בגלל מה שאנשים אחרים "ציפו"..? תעשו לי טובה. ברגע שהקבוצות האחרות נראו איך שהן נראו, אם זה היה צריך להשפיע על שומי, זה צריך להשפיע גם על בן שמעון ואלישע. אין פה חוכמות. וראינו ששני המאמנים האלה בנו קבוצות טובות ויציבות הרבה יותר מקבוצות אחרות, למה שהם לא ירוצו במקומות הגבוהים?
    בקיצור, כמו שאמרתי, אני לא נותן לדברים אחרים להשפיע עליי ולייפייף את ההישגים הבאמת מרשימים שלהם, אבל מה לעשות שיש העונה מאמן שלקח דאבל? מבחינתי, ללא ספק בכלל מאמן העונה. מה זה משנה מה ציפו ממנו? הוא עשה את שלו בצורה הכי מושלמת שיכולה להיות ומה לעשות, טובה יותר מאחרים.

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/08
  2. Number 8 Member

קבוצה עולה לליגה הראשונה, מציגה כדורגל מצוין ויציב, מצליחה להישאר בליגה בניגוד לכל הציפיות, ועוד מצליחה להעפיל לגביע אופ"א. הייתי אומר סוג של סנדרלה.

קודם כל, אלישע לוי לא הצליח עם משאבים פחותים. אמנם הסגל של סכנין וקריית שמונה פחות או יותר שווה, אבל אל תשכח שסכנין הופיעה כבר מספר פעמים בליגת העל, לעומת קריית שמונה שהעונה הייתה הפעם הראשונה שלה, ודבר כזה משפיע המון. בנוסף, ברור לכולם שדוחא הרבה יותר ביתי מהבית של קריית שמונה, שבתחילת העונה בכלל לא היה בטוח שהיא תוכל לארח שם, וקהל האוהדים של סכנין הרבה יותר גדול - הדברים "הקטנים" האלה הכי משפיעים. אה, ודבר נוסף, נקודה או לא נקודה, קריית שמונה הולכת לגביע אופ"א וסכנין לאינטרטוטו. יחי ההבדל הקטן.

ליצחק שום היה את הסגל היקר והטוב ביותר בארץ. כמה שזה עצוב, לבית"ר ירושלים יש את השחקנים הכי טובים בארץ, אם הם ישראלים או זרים. הרי לכולם היה ברור שבית"ר תזכה באליפות... או כמעט ברור. לא צריך להיות גאון כדי להבין את זה עוד לפני שהעונה התחילה.

שוב, כמו שכבר אמרתי, אני לא בוחר במאמן שלקח דאבל כמאמן העונה רק כדי לסמן וי. היה ברור שבית"ר תיקח תארים, דבר שאי אפשר להגיד על קריית שמונה ובני סכנין. וכן, איך שלא תסובב את זה, כולם ציפו מיצחק שום לקחת אליפות, והוא עשה את זה. אף אחד לא ציפה מרן בן שמעון להוביל את קריית שמונה לגביע אופ"א בעונה הראשונה שלה בליגת העל, ולכן הוא מאמן העונה.

3. קובי ברייאנט Member

ללא ספק מאמן העונה שלי הוא יצחק שום,בלבד הדאבל שלו הוא גרם לביתר להציג כדורגל חיובי ברוב שלבי העונה ובגלל זה הוא מאמן העונה לשי,אחריו זה רן בן שמעון שעשה עם קרית שמונה שפעם ראשונה בליגת העל השיג יוצא דופן וסיים מקום 3 והגעה לאירופה שדזה הישגכ לקבוצה שפעם ראשונה עולה לליגת העל ולא היה חסר שתסיים מקום שני לכן הוא מקום שני אחרי יצחק שום שהוא מאמן העונה ללא ספק!

4. idos87 Member

יצחק שום.
    הביא דאבל היסטורי לבית"ר. לי זה מספיק.

5. B23K Member

יצחק שום לא.. עם הכסף הוא לא עשה הרבה רכש משמעותי
    רובן עטר לא.. הוביל את הקבוצה להשיג מרשים מקום 2 עונה שניה רצוף
    רן בן שמעון ואלישע לוי זאת התלבטות קשה, למרות שלבן שמעון היה תקציב גדול[ביחס לקטנות] הוא הצליח ואלישע לוי הצליח בגלל רכש מוצלח
    חזי שירזי ויעקב אסייג ממש לא.. הם לא בנו קבוצה, פשוט לקחו קבוצה מפורקת ואמרו יאללה ילדים שחקו בשביל הכיף, זה אימון מסוג מעפן

בסוף רן בן שמעון כי ההשיג שלו היה הכי גבוה להגיע לאירופה בעונה הראשונה בליגת העל ולעמוד שווים מול שווים מול בית"ר, חיפה נתניה מכבי והפועל ת"א [למרות הכל]

6. Fabio Junior Member

לדעתי זו בושה שגוטמן אפילו לא ברשימת המועמדים. מאמן שלקח קבוצה מתחת לקוו האדום, מפורקת מקצועית ומנטאלית, הרים את הקבוצה ובדרך הביא שחקנים מעולים כמו טלקיסקי וטופוזאקוב, גילה את קנדה וקידם את נאתכו, אובוטבול, וכן, גם פאביו ג'וניור שהשתפר פלאים אצלו. רק בלי עין הרע. שום מאמן מצוין, אבל אם אני לא טועה אחת המטרות של הקבוצה הייתה לקחת אליפות בסטייל. בסה"כ הוא קיבל קבוצה בנוייה, הביא את אלבארס (ומגיע לו כל הכבוד על כך), הביא את רומולו (שבסה"כ היה מצוין, אבל זה רק ממוצע בין יכולת מעולה בחצי הראשון וסבירה עד אנמית בחצי השני) על חשבון אחד ממי שדיברו עליו כאחד השחקנים הבאים של הנבחרת, טוטו תמוז, שביזבז עונה לחינם, על פני עונת טובה בשנה שעברה. גם חן עזריאל ביזבז עונה, היה צריך להיות מושאל. אולי אפשר לציין את ההתקדמות של אלברמן, אבל אין ספק ששחקן גדול הוא היה גם בעונה שעברה והוא לא עשה שינוי של ספסל להרכב. לדעתי אלישע לוי, רן בן שמעון וראובן עטר צריכים להיות הרבה לפניו ברשימה, משום שנתנו אמון בשחקנים צעירים שקידמו להם את הקבוצה, ולשניים הראשונים על כדורגל התקפי רוב העונה, אך יש לזכור שזה לא בטוח היה מחזיק אלמלא נפילות של קבוצות כמו הפועל, מכבי וחיפה. גוטמן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/6/08
  7. lior888 Member

חזי שירזי ויעקב אסייג.
    האנשים האלה לקחו את בני יהודה ממצולות הים והגיעו איתה ליבשה.
    קאמבק אדיר פשוט!! 9 ניצחונות מתוך 10 משחקים!! אין לי מילים לתאר את זה!!

8. idos87 Member

יש מילה אחת:
    נס

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד לאסייג ושירזי מאמן העונה הוא רן בן שמעון .
    הוא לקח קבוצה עם סגל בינוני בעונה הראשונה שלה בליגה ששבוע לפני פתיחת העונה לא היה ברור אם היא תשחק בק"ש וסיים מקום 3 עם כדורגל טוב.

10. Mr.Eko Member

רן בן שמעון,בנה קבוצה מצויינת העונה שדגלה תמיד בכדורגל התקפי סביב שחקנים עם ניסיון כגון צרפתי,סואן,אלימלך וכו' ויחד עם זה העלה צעירים נפלאים,צריך לציין גם שקריית שמונה הייתה מאוד יציבה לא רק עם קישור והתקפה מצויינים אלא גם עם הגנה חזקה ויציבה כסלע.
    וצריך גם לתת מחמאות לאלי גוטמן על הזרים הנהדרים שהוא הביא ועל איך שהוא באמת הציל קבוצה מפורקת....