מנצ'סטר יונייטד 2017/18-מוריניו מכה שנית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏9/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

אין שום דבר מגעיל מה שקורה ביונייטד. וגם אפילו צ'לסי כבר היום יכולה לכלכל את עצמה לבד. כסף של המועדון. שיעשו בו מה שרוצים.
    פחות אכפת לי הסכומים שיונייטד שמה. יותר אכפת לי חוסר הבנה בכדורגל במועדון ואיך לתעל אותם נכון.

צ'לסי וסיטי בנו את הבסיס ההצלחה על הכיסים הפרטיים. יונייטד על הכסף שלה. עבורי זה הבדל עקרוני.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטענה של אלכס נכונה כי הוא מסתכל על המהות של הדברים, יונייטד ייצרה כסף כי היא מועדון גדול שמינף את ההצלחה המקצועית שלו להצלחות כלכליות שייצרו לה את הבסיס הכלכלי להוצאות הנוכחיות.
    סיטי הייתה מועדון קטן, צ'לסי מועדון בינוני, שייצרו את הכסף להוצאות שלהם משייח/אוליגרך, ואומנם צריך לבחון את זה במציאות, אבל במידה והבעלים של אותם קבוצות יעזבו אותם מחר, המצב הכלכלי שלהם ישתנה.
    לא מדובר במועדון כמו יונייטד שהבעלים הנוכחי שלו רק מוציא ממנו כספים ולא מכניס ממנו כספים והוא לא תלוי כלכלית באף בעלים.

ברור שאוהדי היריבות יגידו שזה לא משנה אם ייצרת את הכסף לבד או אם ייצרת אותו באמצעות בעלים עשיר (בטח במצב הנוכחי, מעניין מה היה קורה לטענה אם הבעלים של סיטי/צ'לסי יחליטו לעזוב מחר, בטח במבט לטווח הרחוק), אבל זה משנה, כי גם לטווח הרחוק, הצורה שבה יונייטד מכניסה כסף והגיעה למה שהגיעה היא בריאה הרבה יותר, לא בטוח בכלל שצ'לסי וסיטי יצליחו לאורך זמן לשמור על הרמה הנוכחית שלהם בלי הבעלים הנוכחי שלהם.

3. Ryan Giggs11 Member

זה נכון אגב לכל תחום בחיים ולא רק לכדורגל.
    תמיד הנוסטלגיה מנצחת, תמיד פעם היה טוב יותר. הסרטים יותר טובים, המוזיקה יותר טובה וגם הכדורגל. גם אם אין לזה אחיזה במציאות תמיד נעדיף את הנוסטלגיה.

אני באופן אישי מבין את מה שאוהדי הקבוצות האחרות פה טוענים ואני חייב להודות שכשהייתי צעיר יותר גם אני חשבתי שהדרך של סיטי ושל צלסי מחליאה ואנחנו טהורים.
    היום אחרי כמה שנים לא מוצלחות ואחרי הבנה שהכדורגל של היום הוא עולם אחר, לא אכפת לי כמה כסף אנחנו שופכים ובאיזה דרך כל עוד נחזור לטופ שהיינו רגילים אליו.

4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה סתם חוזר על עצמך, זה לא דיון.

תן לי לתקן - מבין את ההבדל, לא חושב שהוא משנה משהו או שאחד טוב יותר מהשני. עד לפני כמה שנים דיברתם פה על נשמה של מועדון, על "דרך" ואיך אתם מנצחים "נכון" בזמן שסיטי וצ'לסי קונים הצלחה. זה לא איזה סטנדרט חדש שאני מציב פה, אלה דברים שאמרו אוהדי יונייטד בעצמם במשך שנים, אף אחד לא דיבר על המקור של הכסף אלא על איך אצלכם יש קידום של צעירים ורכישות שפויות ונקודתיות בזמן שהשכנים בצד השני של העיר פשוט קונים כל קיץ את הצעצוע הנוצץ הבא.

בראייה אובייקטיבית אין היום מועדון יותר "פלסטיק" מיונייטד בפרמיירליג. בחיית רבאק אלכס, תסתכל על הפרסומת הזאת, אשכרה האשטאג FC. אתה ברצינות מסוגל להגיד לי בלי טיפה של אירוניה באותו עמוד שהדבר הזה מופיע בו שיונייטד זה עדיין מועדון עם לב ונשמה לעומת סיטי או צ'לסי שהם סתם צעצוע של הבעלים שלהן והכסף מדבר הכי חזק שם? תפגינו קצת מודעות עצמית.

מהיום שבו פרגוסון עזב אתם לא רק שהצטרפתם לטירוף שלגלתם עליו במשך שנים אלא תפסתם פיקוד ולקחתם את זה על עצמיכם לשבור שיאים חדשים של גועל וטירוף.
    זה לא רק סכומי הכסף שאתם מוציאים, אלא כל המסחרה מסביב, המרדפים המתוקשרים כל קיץ אחרי בייל\רונאלדו\ראמוס\קרוס\הכנס סופרסטאר אחר פה, גלגול של סכומי עתק לכיס של מינו ראיולה וכו' וכו'. תסתכל גם על ההתנהלות שלכם בשוק ההעברות ולא רק על השורה התחתונה, אלה הדברים שבמשך שנים השניאו את ריאל מדריד על המון אנשים.

בניגוד לאוהדי יונייטד ממש בפורום הזה לפני כמה שנים אני לא אגיד לך שאסור לך להנות מזה או שאתה צריך להתבייש. אבל כמה אפשר להתכחש למציאות?

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/17
    oranfu, Sturridge, muller ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  5. alexshw Member

אני בז לכל העניין שהציבו שיווק מעל הכדורגל ובכלל אין שיח של כדורגל בתוך יונייטד כך נדמה. עדיין כל הכסף שאתם רואים בכל העשורים זה כסף של המועדון. נקודה. זו פשוט עובדה.

זה יהיה נכון גם אם יונייטד תביא שחקן בחצי מיליארד ופאונד או ווטאבר. הטענה צריכה להיות איך משתמשים בו.
    מבחינה כלכלית יונייטד היום המועדון הגדול ביותר עולם לצד ברסה וריאל. מה שהוא מגלגל מועדונים אחרים לא יכולים לחלום.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  6. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל צ׳לסי לא היה מועדון בינוני, we are the famous cfc (חרוז אינטרגלקטי).

אין עמדה במגרש שלא שילמתם יותר מצ׳לסי על שחקן, אבל הכסף לא רלוונטי ואני מסכים.

אבל באמת שיש הרבה קבוצות בבעלות זרה, והיו גם כאלה שעזבו, ועדיין אתה נטפל לאלה שהצליחו. מנצ׳סטר זה מועדון שהיה הכי מתקדם מבחינת שיווק, ניהול ומפלצת בשם פרגוסון שלקח תארים בדיוק מתי שהכדורגל נהיה יותר גלובלי.
    מאז שכל היתרון שלכם על הליגה נגמר, התחלתם להיות בדיוק עוד מועדון בליגה האנגלית, רק שלכם יש יותר אוהדים מלוכסנים.

המהלך הראשון שרומן עשה בצ׳לסי היה להביא את הארכיטקט השיווקי שלכם. צ׳לסי רצתה להיות יונייטד.
    כיום אף אחד לא רוצה להיות מנצ׳סטר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

gilad16 אוהב/ת את זה.
  7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, מה עם מילאן? אינטר? גם הן קונות הצלחה?

8. alexshw Member

ברלו היה הרומן אברמוביץ' של שנות השמונים וכשהאפקט של הכסף הלך ונמוג כך גם התחרותיות של מילאן הדרדרה. ברלוסקוני לא אדם שיכל להתאים את עצמו למציאות משתנה לכן אני תמיד חשבתי שהוא אוברייטד(מאמין שהרבה אוהדי מילאן לא יסכימו אותי וזו זכותם).
    כבר בסוף שנות התשעים למרות שהוא עדיין נחשב לכח כלכלי גדול בכדורגל אבל כבר התחילו לבוא כוחות חדשים. בכמה סקודטו מילאן זכתה מאז 1996? בעשר השנים האחרונות הוא בכלל הפך ללא רלוונטי אל מול המפלצות של פרמייר ליג, ריאל וברסה.

לגבי אינטר אני פחות מכיר.

אין שום ספק שהצלחות ראשוניות של צ'לסי וסיטי זה נטו כיס של בעלים.

9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנקודה שלנו - אז מה?
    זה יותר מגעיל מהאשטג?
    כאילו הפסקנו לשווק לסינים, בואו נשווק לאימבצילים.

ChelseaPensioner אוהב/ת את זה.
  10. golding מנהלים

@Sir Alex Ferguson
    על סמך מה אתה אומר את זה?

11. Raulito Madridista

יונייטד עושה הכל כדי לחזור לטופ וזה בסדר ואף רצוי, זכותה לבזבז. מה שכן הם ממש לא שונים מהיתר. הקבוצה איבדה חלק ממה שהיה מזוהה איתה בעבר אם תֳרצו או לא. ומילא לבזבז המון - 'בשכל', בחוכמה, על שחקנים ששווים את זה. עד עכשיו זה לא המצב, גם עם פוגבה. כי למרות שלא הביאו שחקן כזה לעונה אחת והיו צפויים קשיי התאקלמות כאלה ואחרים - זה לא מנקה אותו לחלוטין. אגב יונייטד של פרגוסון כן הפגיזה קיץ אחד עם ורון ורוד למשל אבל בסיס גדול לקבוצה החזקה האחרונה של פרגוסון היה שחקנים כמו אברה, וידיץ' ואחרים שהגיעו בגרושים. ציינתי פה שחקנים צעירים שריאל מדריד רכשה בסכום פעוט והצליחה איתם. ואת זה כבר אין ליונייטד.

12. alexshw Member

יונייטד כן עושה רפורמה בשביל לטפח שחקנים צעירים טובים. זה לא יבוא לידי ביטוי אצל מוריניו כנראה כי זה מוריניו.
    אבל זה לא חתונה קתולית איתו.

13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיון הזה היה אידיוטי בקיץ 2004 בדיוק כפי שהוא אידיוטי בקיץ 2017. יונייטד ביום שאחרי פרגוסון הוא עוד מועדון, כמו כל האחרים (ואין בכך כל רע). שופך כסף ומחליף מאמנים עד שתמצא הנוסחה להצלחה (שהפעם תחזיק 3-4 שנים, לא 26). בסופו של דבר גם בנות היענה המתמידות ביותר יאלצו להתמודד עם המציאות מחוץ לחול.

yonatan, Walkon, Mellow29 ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  14. Raulito Madridista

לא מצליח להבין את הסיסמה הזו כל פעם 'זה דיון אידיוטי'. אז אף-אחד לא מכריח אותך להשתתף. ואם הדיון על נושא שולי, לדעתך, והוא מתנהל ברמה גבוהה יחסית עם טיעונים מסוימים ובעיקר בלי הערות מפגרות של כותבים זה לזה, מה רע בו?

גם ברצלונה לא הייתה במשך כל ההיסטוריה שלה 'קבוצה של המחצבה', לא כל דור גדלים מסי ואינייסטה. ליונייטד הייתה דרך מסוימת והיא איבדה אותה. כמו שריאל מדריד עכשיו קצת מתונה יותר מבחינת רכש(קצת, כי בכל-זאת, אנחנו ריאל מדריד). שאלה שממש מסקרנת אותי אבל אין לדעת לגביה - איזה שינויים פרגוסון היה עושה עם הקבוצה הזו בקיץ 2013 לו היה ממשיך. רק עונת שיא של ואן-פרסי ודה-חאה הספיקה לאליפות למרות המון-המון בעיות. המועדון מחפש לעצמו דרך.
    אני חושב שזה לא רק מוריניו שלא עוזר, גם לפניכן כל שחקן צעיר שכביכול בלט אי-אפשר להשוות בכלל ללבל דומה לסטנדרטים של הצעירים של יונייטד בעבר.
    הערכתי אז שיונייטד תקום קצת יותר טובה מהכאפה הזו אחרי פרגוסון. מויס היה כישלון ו-ואן-חאל בטח שלא הצליח. כדורגל שאי-אפשר לצפות.

אגב, לגבי הנוסטלגיה אני דווקא רוצה לחזק. מצד אחד אין על השחקנים שגדלנו עליהם ומצד שני אני כן חושב שתקופת ה-הנרי, בקהאם, מייקל אואן ושירר הייתה מיוחדת.

15. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף אחד גם לא מכריח אותך לכתוב את המובן מאליו בכל נושא, ובכל זאת...

אלעד, Mellow29 ו-k_700 אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.